Til den døende, selvmorderskandidaten, kriminalforfatteren og morderen.For den som skal dø, kan det være til stor hjelp å vite noe om døden. Det gjelder å være vitebegjærlig og nyskjerrig, også etterat at døden har inntrådt. Men det er også verdt å merke seg følgende: De som tror at hvis man tar sitt eget liv, oppløses selvet i den mørke intetheten, eller for ham som dreper sin fiende, og tror at han dermed fjerner vedkommende for godt… det er begge deler begrunnet i en misforståelse som har særdeles tungtveiende konsekvenser, fordi det i virkeligheten skjer noe helt annet … og hadde man visst dette på forhånd, ville man aldri ha kommet på å gjøre noe så dumt, verken mord eller selvmord.



Dette var et utvalg av sitater fra den danske bok. Man kan få den også på engelsk og tysk (her). Jeg håper dette kan gi mersmak til å studere dette nærmere. Sitatene brukt her er tilgjengelig som pdf-fil, her. Boken til George G.Ritchie og Elizabeth Sherill, tilgjengelig på engelsk, her (epub), konvertering til pdf-format, her.













Les dette vitnesbyrdet – av en som levde ett fryktelig liv – og i hat – til han selv havnet i døden – og så sine venner i fortapelsen – men kom tilbake:
http://box2036.temp.domains/~toreblog/nybyggeren/
Dette vitnesbyrdet er sterkt!
Hei Tore, takk for kommentar og tips, setter pris på innspill, jeg skal se på dette.
Med vennlig hilsen fra Sven-Inge johansen
Ja det var en sterk historie. Kjenner meg bittelitt igjen i den. Kanskje du finner denne videoen interessant. Dana Ashlie er en herlig dame som virkelig går i dybden. Satan ønsker å drepe det Gud elsker, spesielt de uskyldige barna. Dette er fra konserten til Travis Scott hvor 10 unge mennesker døde. De sataniske symbolene er overalt før, under og etter konserten
https://www.bitchute.com/video/atVyvUwxxrDG/
Fant denne da jeg fulgte kommentar, spennende emne, må si at jeg nå lurer på hvordan historien ender :)
supert, interesant og vel done. takker.