Pastoren svinger pisken – og vi i Norge må se sannheten i hvitøyet
USAs politikere representerer sionistregjeringen i Israel, sier pastor Chuck Baldwin. Å være alliert eller ikke alliert med USA, det er spørsmålet for oss i Norge nå. Resten av Europa bør også foreta en vurdering.
USA angrep Iran 28. februar. Israel er også sentral i angrepet, Israel bomber dessuten Libanon. Disse to landene har først vært sentrale i folkemordet i Gaza – Israel har ledet angrepene, USA bidratt med våpen – og nå angrepskrig mot Iran, hvor mange sivile rammes. Vi i Vesten risikerer økonomisk kollaps.
Uforståelig at Norge fortsatt kan være alliert med USA. Det går da ikke an å mene at en bør forsvare seg mot drap ved å la drapsmannen lede forsvaret.
NATO og ønsket om å leve i fred
Det er spesielt via NATO at Norge er alliert med USA. I traktaten står disse forutsetningene:
De stater som er parter i denne traktat bekrefter på ny sin tro på formålene og grunnsetningene for de Forente Nasjoners pakt og sitt ønske om å leve i fred med alle folk og alle regjeringer.
De er besluttet på å trygge sine folks frihet, felles kulturarv og sivilisasjon, som er bygd på grunnsetningene om folkestyre, individets frihet og rettens herredømme.
Artikkel 1. Partene forplikter seg til, som fastslått i de Forente Nasjoners pakt, å bilegge enhver mellomfolkelig tvist som de måtte bli innblandet i, ved fredelige midler på en slik måte at mellomfolkelig fred og sikkerhet og rettferd ikke blir satt i fare, og i sine mellom folkelige forhold å avholde seg fra trussel om eller bruk av makt på noen måte som ikke er i samsvar med formålene for de Forente Nasjoner.
Ikke et ord om angrepskrig, men et ønske om leve i fred.
Kilde: https://lovdata.no/dokument/TRAKTAT/traktat/1949-04-04-1
Så kan en si at traktaten gjelder for det nord-atlantiske område, og det formelt riktig, men som vi vet har NATO i praksis vært på farten andre steder, som i Afghanistan.
Det vi ser er at USA bryter med NATOs forutsetninger og NATOs egen traktat. Landet trygger ikke sine folks frihet eller forplikter seg ved fredelige midler. USA med sine superrike sionister jobber for Israels mål. Og Israel er et verktøy for finanseliten, som vi har sett i fri flyt i Epstein-saken.
Våre verdier
Hva er Norges verdier? Grunnlovens to første paragrafer er slik:
Kongeriket Norge er et fritt, selvstendig, udelelig og uavhendelig rike. Dets regjeringsform er innskrenket og arvelig monarkisk.
Verdigrunnlaget forblir vår kristne og humanistiske arv. Denne Grunnlov skal sikre demokratiet, rettsstaten og menneskerettighetene.
Kilde: https://lovdata.no/dokument/NL/lov/1814-05-17
Det står ingenting her om at Norge skal være på lag med et land som starter angrepskrig eller som styres av ekstreme sionister. Derimot står det om kristen og humanistisk arv, demokrati og menneskerettigheter.
Hvis vi skal ta våre egne verdier og oss selv på alvor, hvis vi skal kunne se oss selv i speilet, så er det ingen vei utenom. Norge må ut av samarbeidet med USA.
Tordentale

Her tar vi med flere utsagnene til pastor Chuch Baldwin (10. mars), og gir linken til hele talen/artikkelen:
«Ingen amerikansk president har myndighet til å føre Amerika i krig mot en annen nasjon uten en krigserklæring fra Kongressen. Det betyr at Trumps krig med Iran er nettopp det: Det er Donald Trumps krig – ulovlig bruk av det amerikanske militæret til sine egne formål – eller burde jeg si, til Israels formål.»
«Mannen som lovet det amerikanske folket at han ville stoppe Amerikas «dumme» (Trumps ord) evige regimeskiftekriger løy til oss. Han visste at han løy da han sa det, fordi han visste at hele presidentkampanjen hans var sponset av Epstein/sionist/milliardærklassen, personifisert av Mossad-ressursen Miriam Adelson. Laskin, Dr. Bryan.»
«De fleste amerikanske presidenter, akkurat som mesteparten av den amerikanske Kongressen, er overdrevent påvirket og manipulert av staten Israel, takket være de sionistiske milliardærdonorene som bruker den israelske lobbygruppen AIPAC (og en rekke grupper akkurat som den) som en kanal for ubegrensede penger for å bestikke disse kriminelle – kalt politikere.»
«Men uten tvil er Donald Trump den desidert mest forpliktede og mest kontrollerte amerikanske presidenten NOENSINNE. Donald Trump eies i lås og støtt av Benjamin Netanyahu og de antikristlige sionistene i Tel Aviv. Og Trumps uberettigede, uprovoserte og grunnlovsstridige angrep mot Iran beviser det.»
«Iran utgjorde NULL trussel mot USAs sikkerhet. Det amerikanske folket må våkne opp til realiteten at våre politikere i Washington IKKE representerer oss, det amerikanske folket. De representerer den sionistiske regjeringen i Israel. Nå utgytes amerikansk blod, og amerikanske liv går tapt IKKE for å forsvare Amerika, men for de fanatiske Stor-Israel-ambisjonene til de ateistiske ashkenazi sionistene i Palestina.»
«Denne krigen handlet aldri om Irans atomprogram. Våre egne etterretningstjenester – inkludert vitnesbyrdet (under ed) fra den nasjonale etterretningsdirektøren Tulsi Gabbard – har gjentatte ganger rapportert i over 20 år at Iran ikke hadde atomvåpen og ikke hadde noen planer om å bygge dem. Tidligere iransk øverste leder, ayatolla Khamenei, hadde dyp religiøs overbevisning om at atomvåpen brøt med sjia-troen, og derfor blokkerte han utviklingen av dem i Iran. Når jeg ser tilbake, var det utvilsomt en stor feil fra hans side.»
«Tenk på det: Under rubrikken om å hindre Iran i å skaffe atomvåpen, myrdet Donald Trump den ene mannen i Iran som forhindret landet i å skaffe atomvåpen. Det er mest sannsynlig at en yngre, mer aggressiv leder (ayatollahens egen sønn?) nå vil fremstå som Irans øverste leder med alle ting på bordet – spesielt gitt de to siste hemmelige angrepene fra USA/Israel mot Iran, samtidig som de later som de deltar i fredsforhandlinger.»
Donald Trump har åpnet Pandoras eske.
Hele talen til Chuck Baldwin: https://www.lewrockwell.com/2026/03/chuck-baldwin/donald-trumps-flagrant-war-of-aggression-against-iran-is-an-impeachable-offense/

Det er ikke bare USA som er kontrollert av dem som kaller seg for jøder. Jødene kontrollerer de fleste lands politikere, også Norge, Eu og NATO.
Jødene kontrollerer også Iran,Russland, Kina og de fleste andre land av betydning.
Det som skjer i midtøsten nå er begynnelsen på jødenes opprettelse av stor-israel, og jødenes verdensherredømme.
Alt er planlagt, og alle parter bortsett fra sivilbefolkningen er med på planen, selv om de prøver å skjule det så godt de kan.
Atomvåpen eksisterer ikke. Men brukes bare for å skremme folket og for å få støtte for tiltak mot det landet det gjelder og som en unnskyldning for å starte kriger ol. i dette tilfellet for krig mot Iran.
Ødeleggelse av det nåverende landet israel er også planlagt, det nåverende landet israel skal ødelegges og erstattes med stor-israel.
Ukraina skal også ødelegges, for jødene (khazarene) vil også ha tilbake sitt gamle hjemland.
Alt er planlagt og alle ledere og politikere på begge sider er med på det, men de spiller uvitende for å lure folket så lenge som mulig.
Krigen mot Iran er ikke Trumps krig, det er Israels krig for å opprette stor-Israel. Men de bruker USA til dette fordi de kontrollerer Trump og USA 100 %. Det er samtidig en krig for å ødelegge USA.
Snart vil jødene også bruke Russland og Kina for å ødelegge Europa slik at jødenes verdensherredømme kan opprettes.
Ingen land har «atomvåpen» Ordet Atomvåpen er kun noe som makthaverne har oppfunnet for å skremme folket.
Dumber than a Bag of Hammers!
Jeg tenkte på filmen med George Clooney, «Brother Where Art Thou» med det samme jeg så den bisarre påskebeskjeden fra Paula White-Cain. Hele MAGA er som karakterene i den filmen. Baptism :-)
«Akkurat som vår Herre og frelser ble forrådt av sine egne, ble han [Trump] forrådt. Akkurat som Kristus ble arrestert under falske anklager, ble han arrestert. Og akkurat som Jesus ble hånet og pisket av de som fryktet hans makt, har denne presidenten båret verdens synder på sine skuldre for å redde vår nasjon.»
«Men på samme måte som graven ikke kunne holde på vår Herre, kunne ikke deres rettssaker eller deres hat holde på Donald Trump. Han har stått opp igjen (rose up) for å lede oss, utvalgt av Gud for denne timen.»
https://www.msn.com/en-us/news/politics/easter-prayers-at-the-white-house-compare-trump-to-jesus/vi-AA205zPK?ocid=socialshare
Trump er akkurat som Pappy O’Daniel. Eier Truth Social og media som gir de tre klovnene et publikum. Elon Musk er som Everett med Pete Hegseth, som Pete og JD Vance som Delmar. Nyfrelste med skitten bakgrunn. JD Vance har til og med blir katolikk, men la ut bilde på en metodistkirke på bokomslaget. En kirke 500 km unna der han vokste opp. Paven er den enøyde bibelselgeren som viser hellig skinn. Paven har sagt avvist disse dumme hammerene og sagt de er fulle av blod på hendene. Pete har eksludert katolikkene fra påskefeiringen i krigsministeriet. Epstein-miljøet vil skape et bilde av splid og uro, men har samme agenda. Bannon og Thiele kysser Troms bakdel slik som de rundt Trump. Trump jr er ikke helt den samme som far.
Det er akkurat det samme. Jeg har også skrevet om metodistkirken på Route 666, tripple 6-kirken i Pennsylvania. For den evangelisk-kristne bevegelsen som Paula White-Cain representerer har brukt religionen hele tiden til å erobre land. De ga indianere sykdom som de selv var immune mot. Misjonærene kom inn og ble ikke syke, og de ga dem «vaksiner». Indianerne ble mirakuløst friske og ga fra seg sitt land. Jeg har fulgt Zinzendorfs reise i historien. Det er styggedom forkledd som hjerte-religion. Knyttet til Charles i England også. Veldig avgjørende for USA og det stygge som skjer fra talerstolen i det hvite huset i dag. Hellig krig og 100% ekstremisme av de mest fanatiske av bag of hammers. JD Vance brukte vel kirken siden den inneholder Mount Zion i navnet. Rett og slett antikristelig.
Paven har sittet på informasjon om overgrep mot barn i presteskapet. Det er vel vegen hans inn i stolen, vil jeg tro. Å rydde opp i systematisk overgrep i Sør Amerika og bli utpekt av paven til å bli neste pave, men det var liksom tiden for en amerikansk pave nå. Amerika vil trenge en slik falsk redningsmann. Kanskje kan han bidra til å dekke over Epstein-nettverket også? Så fra kristningen av Amerika har de kommet i mål nå. USA som det nye Roma skal reise seg fra asken.
Ser ut som det går mot utfrysning av Trump nå (som planlagt). Støre og resten av Epstein-eliten vil bruke syndebukken for alt det er verdt. Selv om Trump var en del av agendaen hele tiden. Republikanerne har allerede omgruppert seg. JD Vance er med Paven. Den skitne paven fordømmer Trump, men er et hode på samme beist. Erika var kanskje en kandidat, men hun er jo totalt blåst. Masse sirkus mens Agenda 2030 ruller på med det nye økonomiske beistet. Så ikke kjøp noe fra Trumps motstandere. De er av samme beist som ham. Irans ledelse er også det. De er av antikrist hele gjengen. Resultatet av blokkeringen av handelen vil bli digital plattform som overtar for SWIFT og Petrodollar. Handel med lokal valuta målt i tokens. Dette må skje raskt fordi verden er i nød. Det blir unntakstilstand. Vi husker tegnet de ga med Ever Given og Evergreen? De har blokkert i lang tid og gjort mest mulig for å kollapse økonomien. Ingen vil kjøpe amerikansk gjeld. Federal Reserve vil sitte med all gjelden og betale gjennom inflasjon. Og det er de samme som kontrollerer det nye systemet og BIS. De er ikke mennesker. Ikke la deg lure av skinnet. Innvendig er de demoner.
Alle politikere,myndigheter og såkalte kongelige er satanister. De spiller sitt eget skitne spill, og alt handler om å innføre agenda 2030 og om folkemord på folket og på alle som ikke er satanister som dem selv.
Det er direkte vondt å høre på dette tøyset i den videoen du linket til. Det er direkte blasfemi.
Trump er satanist i liket med alle andre makthavere og politikere, og de jobber alle for å innføre agenda 2030 og for folkemord.
De som sier at det Trump sier, gjør og står for har noen forbindelse med Jesus har ingen peiling på hva Jesus sto for og de er ikke på noen måte kristne.
Men det er forsåvidt ikke noe underlig, for denne verdens såkalte kristendom er bare brød og sirkus for folket, noe som makthaverne bruker for å stilne kritiske røster. Dessverre biter de fleste på makthavernes line,som har mange kroker, og en av dem er nettopp det jeg kaller for pk-kristendom.
Denne verdens makthavere,politikere og myndigheter er uten unntak satanister, og de bruker bla det de kaller for kristendom for å forføre folket. Alt handler om brød og sirkus for folket for å hindre kritikk.
Det er derfor de samme makthaverne har skapt, og kontrollerer alt som de kaller for kristendom.
Ingenting av det de kaller for kristendom i dag har noe med Jesus og Hans lære å gjøre.
Den sataniske katolske kirke er også en del av makthavernes anstrengelser for å forføre folket.
Det er ingen unntak, alt som kommer fra politikere og myndigheter er satanisme i forskjellig innpakning.
Zelensky – sterk og nær tilknytning til den jødiske Chabad Lubavich-bevegelsen
Putin – sterk og nær tilknytning til jødiske Chabad-Lubavich-bevegelsen
Trump mottar 250-300 millioner USD fra Miriam Adelson, ste fremtredende medlem av Chabad-Lubavich
Ursula Von der Leyen – sterk og nær tilknytning til Chabad-Lubavich-bevegelsen
Denne jødiske bevegelsen gir økonomisk støtte både til Putin og Zelensky. Belønningen er hundrevis av milliarder Euro og USD betalt av skattebetalerne i Vesten 8hvitvasking9. Putin og Zelensky jobber altså for det samme nettverket og er ikke fiender. Det er et teater
Riktig. Alt er planlagt.
Alt er bare kynisk et spill for dem, alt handler om folkemord på alle som ikke er jøder.
Ukraina har også en spesiell rolle her fordi Ukraina er jødenes gamle hjemland, og jødene (khazarene) vil ha tilbake sitt gamle hjemland, i tillegg til stor-israel i midtøsten.
Invitasjon til Fest!
Et omen over Israel og jordens konger har åpenbart seg. Himmelen over Tel Aviv er fyllt med kråker. Hooded Crows – Harbinger of Doom, skriver Dailymail.
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-15677651/crows-swarm-tel-aviv-iran-conflict.html
Vanlig i Tel Aviv? Det beskrives som vanlig, men også at omfanget er eksepsjonelt. Uansett er det jo israelere som følger slike tegn og spørsmålet er om noen føler seg truffet? Og det er egentlig slik tegn oppstår. Det er at det ligger i det underbevisstte. Kråkene hjelper deg bare å få frem det folk kjenner på seg. Det forferdelige som USA, Israel og jordens konger og Epstein-nettverk har gjort. Derfor kobler man noe som kan skje hvert år til bevisstheten i år. Jeg har aldri tidligere hørt om disse kråkene i Israel. Jeg vet at svaler eller Swifts er tegn som varsler stammenes gjenkomst, fordi de hekker i klagemuren. De fuglene lander nesten aldri. Så i slike tilfeller så vil ikke media skrive om det som tull, men når andre fugler gjør bibelske tegn så roper de om tull. Kan vi ikke bare se da? Fuglene varsler om død og forandring. Mange har varslet det lenge før fuglene, derfor blir det spesielt. Ondskap som ikke finnes maken til har blitt åpenbart for oss. Klart det vil få følger. Invitasjon til Fest – Kråkene skal spise kjøttet av konger og hærførere. Men ikke ta det så bokstavelig. Det er i ånden og det er Gud som styrer dommen, den omhandler sjelen. Det er sjelen som inkarneres og betaler. Så kjøttet er ikke nødvendigvis annet enn manifestering. Det handler om store omveltninger. Deres ord skal ikke lenger bli til kjøtt. På en eller annen måte vil vi bli kvitt de som gjør ondskap.
17 Og jeg så en engel som sto inne i solen. Han ropte med høy røst til alle fuglene som flyr under himmelhvelvet: «Kom hit, kom sammen til Guds store festmåltid! 18 Dere skal få ete kjøttet av konger, kjøttet av hærførere og kjøttet av mektige menn, kjøttet av hester og rytterne deres, kjøttet av alle mennesker, både frie og slaver, små og store.»
19 Og jeg så dyret og jordens konger med sine hærer samlet til krig mot rytteren på hesten og hans hærskarer. 20 Men dyret ble fanget, sammen med den falske profeten, han som i dyrets tjeneste gjorde underfulle tegn og med dem forførte alle som tok dyrets merke og tilba bildet av det. Begge ble kastet levende i ildsjøen som brenner med svovel. 21 De andre ble drept med sverdet som går ut av rytterens munn. Og alle fuglene spiste seg mette av kjøttet deres.
Det er mange fugler som flyr over Israel og hekker dere. Ta det allikevel som et varsel i år. Vi skal ha rettferdig dom for de som gjør ondskap og forfører. De som bomber og kriger i Guds og Jesu navn. Det sier seg selv. En video som går igjen overalt viser tusenvis av kråker på biler og i gatene. De tror jeg er falske. Vi må huske på at Israel er fullt med ødeleggelse i Gaza, sirener støyer, signaler og stråling i lufte, smell.. Det er ikke uvanlig at kråker lander i byene. Kråkene hører til der, men de også hekker på denne tiden og forflytter seg. Nå er kanskje de stedene ødelagt og helt forandret. Kanskje føles det tryggere blant bygninger og slikt. Så det er sikkert mange forskjellige faktorer som gjør episoden ekstraordinær, men det er bevisstheten rundt det som gjør e omen. Det ligger allerede i underbevisstheten og fuglene får frem frykten og samvittigheten som skjuler seg i hva som har skjedd. Dommedag er det mange som tenker på akkurat i år, da blir det viktig. Hvis fred hersket overalt så ville man ikke lagt merke til fuglene. Det er her kommunikasjonen til det kollektive kommer frem. Det ligger i det kollektive og det spres fort fordi mange kjenner på det ekstra i år.
Jeg tar det som et godt tegn. En hilsen til Epstein-flokken.
Israel var,og er,et folk og ikke et land. I dag er Israel et folk som er spredt i flere land.
De som bor i det landet de kaller for israel og som kaller seg selv for jøder er khazarer og de er ikke i slekt med folket Israel.
Khazarene hadde sitt land der Ukraina er nå.
Det er satan som er khazarenes «gud». Symbolet de har på flagget er the star of Molok, og det har aldri blitt brukt av kong David.
Det var Davids sønn kong Salomo som begyne å bruke dette symbolet da han falt fra og begynte med satanisme
Debatten i media handler ofte om Jesus vs Muhammed. Hvorfor ikke Jesus vs Isa? Slike som Gelius sier at Allah og Gud ikke er samme. Kristne i midtøsten kaller Gud for Allah. Egypt er størst med 10 millioner kristne og alle sier Allah. De sa Allah før Islam kom. Så 15 millioner arabere mener Gelius tar feil. Hvis du bare leser det eldste kristne evangeliet så vil Jesus og Isa være veldig like. Markus beskrev Jesus helt annerledes enn Johannes, som kom sist inn og hadde et syn som Markus ville ha reagert på og kanskje blitt opprørt over. Så Johannes skiller seg veldig fra de tre første.
Et tips til digital lesing er å gå til Bible Gateway. De har kryssreferanser til andre vers i både det nye og gamle testamentet. For Gelius og slike som er i media støtt og stadig og virker karismatiske på store mengder plukker gjerne ord og tekst ut av sammenheng. Jesus er kanskje viktigst i Islam, selv om de kanskje ikke rangerer. De er veldig like i den arabiske verden for kristne der har et helt annet syn på Jesus. Mer som tidlig kristne og Markus hadde. Enkelte kristne som Cherry-picker Johannes og blander det med sitat her og der har en nærere anti-kristelig misjon. At man ikke trenger å leve gode liv fordi Jesus er Gud og har allerede forløst syndene som du har gjort og kommer til å gjøre. Slik er ikke Markus, Lukas og Matteus.
I Lukas 4:18 siterer Jesus Jesaja der Herrens Ånd var over ham, for han var salvet til å forkynne Guds budskap. Han er altså utvalgt som profet. Samme som Isa i Islam. Denne Jesaja-siteringen går videre til Jesaja 53, døden var ikke nederlag. At han som profet, som mange andre, ville bli drept for å forkynne Guds Ord. Når Peter ikke forstod hvorfor han måtte lide og dø så sa Jesus at Peter hadde Satan i seg.
Lukas 6:46- Hvorfor kaller dere meg Herre, Herre og ikke gjør det jeg sier?
Islam er veldig i mot dyrkelsen av Jesus som en Mithra-gud. Slike som Jordan Maxwell og Zeitgeist nevner går igjen i mange mytologier. Saken er at Jesus handlet om forkynnelse av Guds ord. Han var en profet som ville fortelle sannheten og gå gjennom lidelser og død uansett om det betød drap av legeme i kjøtt og blod. Der er kristendommens Jesus og Islams den samme. Jødene(fariseerne/saddukeerne) forkaster Jesus som den lidende profeten som Jesaja profeterte. Jesus kom for de fattige. Pengevekslerne tok imot utenlandsk valuta med idoler på og vekslet i shekel fra Tyr med idoler på, de hadde høyt sølvinnhold. Så prestene tillot valuta med idoler på for de tjente grovt på det. Romerske denarer måtte veksles inn i disse ulovlige myntene og betalte mye skatt. Dermed fikk ikke fattige tilgang. Da ble Jesus rasende og veltet bordene. Så kan vi se på prosperity-gospel-forkynnerne. Direkte antikristelig. Så religiøse ledere likner mer på frankister enn opprinnelig lære og Jesu ord.
Vi må være forsiktig med klipp og lim, om vi ikke forstår konteksten. Sjekk hva andre kilder sier for å utvide forståelsen. Ikke hør på Selbekk, Gelius og andre som skal tvinge sitt syn på andre. Kanskje rettferdiggjør de også folkemord gjennom bruken av 2 sverd. Det er direkte antikristelig og fører til villedelse og massemord. Ta Joh 1:12 – Den som tror på Jesus har rett til å bli Guds barn. Tro betyr opprinnelig å ha tillit eller troskap, hvis man oversetter greske «Pistis». Stoler du på at Jesus var Guds sendebud og den i Jesaja 53 så vil du gjøre som han sier og gjøre Guds vilje, og bli Guds barn.
Dette er fra koranen og omhandler kristne og jøder som er ydmyke og ikke selger Guds ord for profitt. https://myislam.org/surah-imran/ayat-199/
Altså at Allah skal belønne dem rikelig. Det gjelder selvfølgelig arabiske kristne som er nærmere Jesus enn Mithra som romerne fulgte og var djevelens etterligning. Å dyrke kjøtt og blod og Guds sønn i kjøtt og blod. Og det som kjennetegner slike Mitra-romere er at de holder kunnskap skjult for å herske over fattige. Jesus handler om å få ut kunnskap og kaste ut pengevekslere, de som tar penger med idoler for å gjøre seg rike i jordlige skatter. Samme som verset i koranen.
Så hvis man går langt nok tilbake så er Jesus og Isa den samme og Gud/Allah den samme. Det som avgjør er frukte. Om du er ydmyk og rettferdig. Slik som muslimene sier i verset over. Ingen grunn til ufred og idiotiske diskusjoner. Ekstreme mennesker finnes i alle retninger, de er ikke Guds barn. Ferdig snakka!
Sura Al-Maida: https://quran.com/5?startingVerse=116
And ˹on Judgment Day˺ Allah will say, “O Jesus, son of Mary! Did you ever ask the people to worship you and your mother as gods besides Allah?” He will answer, “Glory be to You! How could I ever say what I had no right to say? If I had said such a thing, you would have certainly known it. You know what is ˹hidden˺ within me, but I do not know what is within You. Indeed, You ˹alone˺ are the Knower of all unseen.
I never told them anything except what You ordered me to say: “Worship Allah—my Lord and your Lord!” And I was witness over them as long as I remained among them. But when You took me,1 You were the Witness over them—and You are a Witness over all things.
Hva sier Jesus i Matteus 7? vers 21
https://bibel.no/nettbibelen/les/nb-2024/MAT/MAT.7
Falske disipler
21 Ikke enhver som sier til meg: ‘Herre, Herre!’ skal komme inn i himmelriket, men den som gjør min himmelske Fars vilje. 22 Mange skal si til meg på den dagen: ‘Herre, Herre! Har vi ikke profetert ved ditt navn, drevet ut onde ånder ved ditt navn og gjort mange mektige gjerninger ved ditt navn?’ 23 Da skal jeg si dem rett ut: ‘Jeg har aldri kjent dere. Bort fra meg, dere som gjør urett!’
https://inyheter.no/24/03/2026/det-er-forskjell-pa-kristendom-og-islam-gylver/
Allah betyr Gud på arabisk. Men den allah som muslimene tror på er måneguden allah.
Måneguden allah ble først kalt al-ilah, men navnet ble senere forkortet til allah. Vi ser jo også fremdeles månesigden i muslimske flagg og på muslimske moskeer.
https://billionbibles.org/sharia/allah-moon-god.html
Isa er muslimenes navn på Jesus og allah betyr gud, Men hvorfor kan da ikke muslimene bruke de riktige bibelske navnene og slutte å bruke navnet allah som jo også brukes på måneguden allah ?
Når det gjelder navnet isa så er det også feil, for navnet Jesus er oversatt fra gresk Iesus.
Gresk har ikke bokstaven J, men Ie uttales som J. Derfor blir navnet Iesus til navnet Jesus i våre Bibler.
Det er også mange som mener at gresk ER hebraisk. Det kan være riktig, for Israels stammer utvandret til Europa, og da er det naturlig at noen av dem som ikke var i fangenskap i Assyria og Babylon også beholdt språket fra midtøsten.
https://bristolgreeks.com/index.php/world-greeks/civilisation/history/item/369-hebrew-is-greek-the-blocked-book-of-joseph-yahuda
Navnet er hellig. Hashem betyr bare «navnet». Fordi Gud har ikke navn og kan ikke rammes inn. «Gud» er ikke et navn. Allah sier også kristne arabere. Afrikanere sier også det. Jesus sa noe lignende(Alaha) og Abba (far) og alt har rot i EL. Det er Gud og engelske God som er fra Tor og Odin. Allmektig fader er jo likt med Odin. Muhammeds kone var jøde av Kohanim-slekt, adel, presteslekt og direkte etterkommer av Aron. Safiya konverterte til Islam og giftet seg med Moses. Muhammeds favorittkone er altså alle muslimers mor. Hun er Aron-jøde.
Isa betyr frelser, Jesus er frelser, Yeshua er frelser. Fra samme rot og bare lokale varianter. Joshua er vel også fra Yeshua eller Yashu og slike varianter. Samme betydning på alle. Det var da også hellenistisk og gresk i lang tid. En korsvei for handel og religion. De snakket visstnok litt av hvert, slik som mange i handel i sydenland kan snakke norsk. Eller noen få ord.
Allah er fra El som hos Jesus og jødedommen. Begge religionene kommer fra jødedommen. Jesus snakket jo til sin nærmeste disippel om at han hadde djevelen til far, men det har med at han ikke aksepterte Guds vilje. Han hadde litt overfladisk tro og ble svak når det buttet imot. Så det har mer med hva høyrehånden gjør. Altså at man har evne til å bidra til felleskapet og legge sitt eget ego til side. Det var ikke så nøye med å være nære Jesus når solen ikke lenger skinte på han. Da kom fornektelsen.
Det er en nøkkel i USAs historie og dollar, knyttet til frimureri og symbolikk. Den ligger i årstallet: MDCCLXXVI. Vi får MCX som er 1110. 1776-1110=666 med utgangspunkt i det som sirkel og hellig geometri så åpner det seg igjen både heksagram og pentagram. Altså 36 graders vinkler pi og solhvadrat i 1-36=666. Jeg ser også koden for tempelet og arken. Kommer tilbake til det. Gå inn på hjemmesiden min og se. Det er veldig interessant. Går faktisk opp i Johannes visjon i Åpenbaringen også. Tallet 1666 for arken og 40 kilo som i menoraen og med det som basis for talent så tror jeg regnestykket går opp. Veldig, veldig oppsiktsvekkende. Dette er en Nyhet! Bare å legge bort stein-tempelet nå, Israel.
Det jeg egentlig ville si var Trumps fake attentat i Butler, Pennsylvania. Det sier seg selv at 13 og historien rundt Pennsylvania er sentralt, men også navnet Butler i forhold til blod-ritualet. Han går gjennom en overgang til å tjene noe «høyere». Det kan være flere ting, men det er tre spesielle ting som skjer i symbolikkens tegn. Det er art de sier at øret ble «pierced» altså gjennomhullet (Jesus ble pierced). En slave ble også pierced i øret med syl. Men her har det tilleggsinfo. Han viste også en blodig tommel og han sa tydelig at han ville ha sine sko. Det er høyre øre, det er høyre tommel og det er høyre sko som ligger igjen. Den venstre ble sparket ned fra scenen. Dette er en innvielse og ikke rent slaveri. Han gir sin frihet til en større agenda. Så i den sammenhengen er det viktig med navnet Butler. Han er Butleren i det hvite hus, Pennsylvania Avenue. Og han tjener tempelet, for det sier symbolikken.
Når Trump gjør dette så er han klar til å legge til rette for tempelet. Det er så mye symbolikk å nevne, men jeg skal ikke nevne alt det. Det går helt tilbake til 9/11 som var to tårn og en bygning 7, som var knyttet til Solomon. Det er orden ut av kaos. Det gamle må rives. 7 nasjoner i krig, men Abrahamavtalen var det nye med 7 nasjoner i fred. Så 250 år er også viktig i denne sammenheng for USA har sittet med PAX. 1776 + 250 = 2026. Og 7 trinn opp til templet blir da 2033. 2000 år etter Jesus på korset, og med samme astronomiske hendelser eller i nærheten. Men også 1110 var sentralt som år for Jerusalem, da Sigurd (seier) Jorsalsfarer (Jerusalems korsfarer) bidro til et stor-Israel, eller et Jerusalem Kongedømme. 666 år etter kom USA. Men også 1666 er spesielt i forhold til arken. En falsk messias og et nytt Babylon. Romersk kopi.
Og i forhold til 11:10 sier Paulus-Hebrews: cujus artifex et conditor Deus Latin/Exedécheto gár tēn toús themelíous échousan pólin, hēs technítēs kaí dēmiourgós ho Theós. Gresk.
Skaper, byggmester og arkitekt brukes i forskjellige versjoner. Demiurgen er altså skaper på gresk. For han ventet på byen med de faste grunnvollene, den som har Gud til byggmester og skaper.
Ikke helt tilfeldig kanskje? Det er mye frimureri og kabbala i historien. All men are created equal var en grunnvoll etter den amerikanske Abraham. Men det symboliserer at vandringen er over. At USA er det lovede landet, vil jeg tro. Det nye Jerusalem den gangen.
USA og Trump er 100 % kontrollert av terrorstaten israel. Krigen mot Iran handler ikke om «atomvåpen» Men om å opprette stor-israhell. Iran er også med på planen, de samarbeider her med israel og USA men de spiller en annen rolle. Alt går foreløpig etter planen, og det vil nok fortsette slik inntil stor-israel er et faktum selv om det er en liten mulighet for at de ikke vil klare det.
Det khazarene i israel prøver på er å få opprettet stor-israel ved hjelp av USA samtidig som at de oppnår sitt mål om å ødelegge USA.
Trump er jøde, han konverterte til jødedommen i 2017.
Alt er planlagt, men partene spiller mot hverandre for å lure folket. Atomvåpen eksisterer ikke, men brukes for å skremme folket, og som her som en unnskyldning for krig.
Det skjer mye spennende i kristendommen nå. Jeg har sett diskusjonen mellom Selbekk og Lurås. Det var som jeg så for meg, men samtidig var det en ung mann der som representerte den yngre generasjonen. Jeg synes det er spennende å høre på dem. For de klarer å legge bort mye av det som Jordan Maxwell snakket om. Det som ble til Zeitgeist og repetisjon av gamle myter. Men det er jo Vatikanet som har gjort det. Det er ikke Jesus selv. Så ordet og handlingene gjennom eksempel og vei er viktigere for de unge. Vebjørn Selbekk mener at man ikke trenger å leve et godt liv fordi Jesus døde for hans synder.
Vebjørn Selbekk gjør også en feil ved å plassere Jesu offer på Isaks sted. Jesus ble korsfestet på Golgata, ikke Moria. En liten detalj kanskje, men kanskje viktigere enn selve korset. For stedet var utenfor bymurene den gangen, og det er viktigst av alt i å forstå Jesus. Han ble drept som en gentile utenfor bymurene. Noen påstår at blodet hans rant ned i Adams hodeskalle som er rett under. Symbolsk så dør han for alle helt tilbake til Adam og vasker all synd. Så det kan ikke være Moria for det er hodeskallegrotten. Andre mener det er at berget ser ut som en hodeskalle. Jødene mener stedet er i Hebron (Adams grav).
Når man skal snakke og diskutere så må man hvertfall gjøre research på det man stiller spørsmål om og synes er teit. Helge Lurås trekker frem grisene som urene ånder rømte inn i og stupte utfor klippen. Veldig viktig i forhold til Jesu korsfestelse. For dette er grunnleggende jødisk tradisjon. Urene ånder bor i griser, som er kjent for å være urene. De likner på mennesker, de spiser samme mat og konkurrerer på den måten også. Geita og kyllingen spiser ikke din mat. Det er symboler og billedlig språk dette her. Grisene (de urene åndene) bor nede i klippene. De rømmer hjem. Dette sier jødisk tradisjon.
Derfor vil jødene ofte si at Jesus var en gris. Fordi de hevder at han er jøde på utsiden, men ikke på innsiden. En gris har kløyvde hover, men er ikke drøvtygger. Det er på en måte litt det med at å forstå Gud tar hele livet og at man må prosessere det samme mange ganger før man forstår. Så grisen er et symbol på en hykler. Det ytre mot det indre. Derfor ble Jesus drept på utsiden av bymuren, fordi det var nære klippen og dødens dal. Han kunne finne lettest mulig vei hjem, i følge jødene, billedlig fremstilt. Jesus døde blant de han omgikk. Fattige, utlendinger, hedninger og forviste.
Der er blodåkeren. Judas ville levere pengene tilbake. Tempelet så på det som blodpenger. Judas kastet pengene inn i tempelet. Pengene ble brukt til å kjøpe den verste og ubrukelige jorden av pottemakeren. Og i Bibel-sammenheng er pottemakeren synonymt med Gud. Tempelet kjøpte ubrukelig og verst mulig gjord for å gravlegge de utstøtte og fattigste. Dette er på en måte helvete eller dødens dal. Dette var Jesus folk. Dette var Pottemakerens folk. Dette var Guds folk. Men sadduukerne ville aldri ha gått til Hinnoms dal. Her gikk Jesus og disiplene mens tempelets tjenere gikk omveien. Her kunne disiplene gjemme seg, og det gjorde de. Nonneklosteret der i dag kan man besøke og ta en stille natt, men kristne drar ikke dit heller. For de ser på Jesus som et idol forgylt i gull og ikke den fattige og utstøtte. Så hvem av kristne er villige til å miste alt de eier og har, og legge alt i Guds hender? St Onuphrius-klosteret. Må være det eneste stedet som er verdig et besøk, egentlig. Alt annet er glamour og fake. Det er gamle gravhuler hvor du kan sove om natten. Der disiplene sov og Jesus vandret. Kloster bygget i fjellet/berget. Klippen rett over dødens dal. Så her bor «grisene».
https://en.wikipedia.org/wiki/St._Onuphrius_Monastery
Innenfor bymurene har man andre ritualer for dem som vil overføre sine synder inn i kyllinger. De kan ofres til mat, men grisene må sendes utfor klippen. Geiten var jo også syndebukk som ble sendt ut i ørken.
Onuphrius eide ingenting og bare skjegget skjulte kroppen hans. Alt dette er så fjernt fra diskusjonen handler om. Ikke noe som forteller om tradisjonene og jødiske ritualer. Selbekk støtter Israel, som alltid har forfulgt profetene. Han vil bare at Jesus skal komme og bekrefte sin egen tro.
Helge Lurås forstår ikke det som Elias snakker om. At menneskene har fri vilje. Gud klarer å flette alt sammen igjen fordi Gud vet hva som bor i hjertene på folk. Så Gud vet hva Judas vil gjøre og Gud vet hva Peter vil gjøre. Gud vet hva fariseerne, Saddukeerne og romerne vil gjøre, hvert individ. Så man trenger 2000 år på å få alt flettet sammen til en åpenbaring som vekker folk, slik som hanen vekket Peter. Da snudde han. Da flyktet han til grotten. Man trenger tid til å forstå. Bare Gud forstår hvordan alt henger sammen. Det er ufattelig for oss, men fri vilje kan flettes inn i noe godt i fremtiden. Men Jesus og ordet lever fortsatt til tross for alt som har skjedd gjennom historien. Man må også huske Pottemakeren når man tenker på Dødehavsrullene i Qumran. Eseerne var ikke akkurat badet i gull og sølv de heller. Forstår du hvordan Gud virker? Ser du tråden? Det er persepsjonen av Gud som endrer seg. Gud er den samme, selvfølgelig. Jesus er den samme i Islam og Kristendom. Og jødene forkastet profeter som tidligere. Nå sier de at Jesus ikke kunne være messias, men samtidig sier de at Schneerson var messias, selv om han ikke førte stammene og Israel sammen. Vel, Jesus og ordet lever fortsatt og prosessen rundt ham har foregått i 2 000 år.
Sakarja 11
12 Jeg sa til dem: «Om dere finner det for godt, så gi meg lønnen min. Hvis ikke, så la det være.» Da veide de opp lønnen min, tretti sølvstykker. 13 Men Herren sa til meg: «Kast den inn i skattkammeret(Her skal det stå Pottemakeren, det gjør det i 1930-utgaven), den kostelige summen jeg er verdt for dem.» Og jeg tok de tretti sølvstykkene og kastet dem inn i Herrens hus, i skattkammeret. 14 Så knekket jeg den andre staven, Enighet, for å bryte brorskapet mellom Juda og Israel.
30 sølvstykker av Tyr, tyrisk sekel, for å kjøpe fri slaven, Judas. Prisen for å kjøpe fri en slave.
Drapsdalen. Israel ofret barn til Baal her og Gud ville straffe Israel, i følge Jeremia 19.
1 Dette sa Herren: Gå til pottemakeren og kjøp en leirkrukke! Ta med deg noen av de eldste fra folket og fra prestene 2 og gå ut til Ben-Hinnom-dalen, ved inngangen til Potteskårporten. Der skal du rope ut de ordene som jeg taler til deg.
3 Du skal si: Hør Herrens ord, dere konger i Juda og dere som bor i Jerusalem! Så sier Herren over hærskarene, Israels Gud: Se, jeg fører en ulykke over dette stedet som skal få det til å ringe for ørene på alle som hører om det.
Men alle støtter Israel i dag med nedslakting av Gazas barn og Irans ungpiker? Møter vi samme angeren i dag slik som Judas gjorde?
Matteus 27
Judas angrer og tar sitt liv
3 Men da Judas, han som hadde forrådt ham, så at Jesus var blitt dømt, angret han og gikk med de tretti sølvpengene tilbake til overprestene og de eldste 4 og sa: «Jeg syndet da jeg forrådte en uskyldig og sendte ham i døden.» «Hva angår det oss?» svarte de. «Det blir din sak.» 5 Da kastet han pengene inn i tempelet og forlot stedet. Og han gikk bort og hengte seg.
6 Overprestene tok sølvpengene, men sa: «Det er ikke tillatt å la dem gå i tempelets kasse, for det er blodpenger.» 7 De besluttet å kjøpe pottemakerens åker for pengene og bruke den til gravplass for fremmede. 8 Derfor blir den åkeren kalt Blodåkeren den dag i dag. 9 Slik ble det ordet oppfylt som er talt gjennom profeten Jeremia:
De tok tretti sølvstykker,
den pris han ble verdsatt til,
han som Israels barn lot verdsette;
10 og de ga dem for pottemakerens åker,
slik som Herren påla meg.
Så Pottemakeren er et symbol på Gud i esoterisk tolkning av teksten. Krukken, eller leirkaret er symbol på mennesket og menneskeheten, eller Israel. Så når Gud knuser krukken så er det fordi mennesket har feilet. Israel har feilet. Leiren har tørket for fort og ikke herdet godt nok. Det tar 2000 år. Mennesket og menneskeheten er leiren som Gud (pottemakeren) har formet med hendene.
Og her er det tragiske paradokset. Barna som ble ofret til Baal ble stedet for de utstøtte. Barna i Gaza og barna i Iran er Guds uskyldige barn. De utstøtte og fattige, de syke og de forfulgte er Guds barn. Bygd på skår og glass fra Israel, men ordet har blitt holdt inntakt i leirkrukker.
Selbekk om Moria og Lurås om grisen:
CIA-informant Lurås med stort oppslag om en iransk mann som er henrettet i Iran. Israel/USA kan drepe hele Gaza, de kan drepe 150 uskyldige småjenter, drepe demonstranter på åpen gate (ICE) og ubeskrivelig onde ting, men CIA-informant og krigshisser Lurås har så enormt stor kjærlighet for iranske menn plutselig. De som han vil ha ICE til å jage ut eller drepe, hva vet jeg. Salen Mohammedi og Iran vil sikkert ha mer krig, og man kan ikke stole på noen lengre. Men han var anklaget for drap på to politifolk i demonstrasjoner som Mike Pompeo (tidligere CIA-direktør) ønsket Mossad lykke til i. Alle demonstranter og til Mossad-agentene som gikk med dem, sa han. Iran anklaget tre menn for drap på to politimenn og for å ha samarbeidet med CIA og Mossad.
De fikk iallfall rettssak. menneskerettighetsorganisasjoner sier at de ble torturerte og at anklagene var falske. Trenger man å torturere om anklagene er falske? Ser ikke helt poenget i det om det ikke var mistanke. Hvorfor ikke bare leie inn ICE og drepe alle på stedet? Eller send dem til tortur-fengsel i Sør-Amerika eller Gitmo? Iran er liksom i krig, skal være. Ville USA og Israel tillate opptøyer som leder til at landet ender med krig og amerikansk invasjon?
https://inyheter.no/20/03/2026/19-ar-gammel-bryter-hengt-offentlig-i-iran/
Det er alvorlig når journalister og redaktører pisker opp stemningen når Norge ønskes med i krig. Send Helge Lurås og krigshisserne selv. Send MIFF-media til Iran.
USAs kontraterror-sjef har fått 100 millioner klikk på sitt oppsigelsesbrev på X, alene.
Etter mye overveielse har jeg besluttet å trekke meg fra stillingen min som direktør for National Counterterrorism Center, med virkning fra i dag.
Jeg kan ikke med god samvittighet støtte den pågående krigen i Iran. Iran utgjorde ingen overhengende trussel mot nasjonen vår, og det er tydelig at vi startet denne krigen på grunn av press fra Israel og dens mektige amerikanske lobby.
Det har vært en ære å tjene under
@POTUS
og
@DNIGabbard
og lede fagfolkene ved NCTC.
Måtte Gud velsigne Amerika.
https://x.com/joekent16jan19/status/2033897242986209689
Katolikker går imot Trump og Israel. sier at Amerika har kreft og den kalles sionisme.
USA sliter med prisene nå. Globalistene er vil ha folk i knestilling før digital ID og ny global økonomi.
https://idtechwire.com/sweden-says-state-e-id-applications-will-open-on-dec-1-2026/#:~:text=Sweden%20Says%20State%20E%2DID%20Applications%20Will%20Open%20on%20Dec.%201%2C%202026%20%2D%20ID%20Tech.
Krigen i midtøsten er en krig for å opprette stor-israel, og israel utnytter både Iran og USA til sin fordel. Krigen ble planlagt i 1871, og Iran er med på planen.
Dette begynte med israels angrep og folkemord i gaza, og nå har de igjen angrepet Libanon, alt skal legges tilrette for stor-israel, og også det nåverende landet israel skal ødelegges, og stor-israel skal bygges på ruinene av det gamle israel, som blir utvidet og mye større. .
https://currentaffairs.adda247.com/greater-israel-map/
Alt er planlagt og både Iran og USA er med på det.
Dette med å hindre Iran å få atomvåpen, er bare en unnskyldning og et spill for galleriet. Atomvåpen fins ikke, men brukes for å skremme folket og som unnskyldning for krig, slik som i dette tilfellet.
Det fins ekstra kraftige bomber, men ikke atombomber som utstråler radioaktivitet i flere hundre år.
At krigen mot Iran handler om å stoppe Irans atomprogram er bare et splil for galleriet, for de kan jo ikke fortelle den virkelige gunnen til krig.
Norske politikere representerer heller ikke folket, alle jobber for å fremme folkemord og agenda 2030.
Alle politikere jobber for terrorstaten israel, for fremme folkemord til fordel for israel og for å opprette jødisk verdensherredømme.