Siden sommeren 2009 har tre passasjerfly styrtet på mystisk vis. I denne artikkelen ser vi nærmere på hypotesen at de tre flystyrtene kan være forårsaket av en spesiell type elektromagnetisk puls (EMP) som ennå ikke er akademisk erkjent og som kan sammenlignes med et superkraftig lynnedslag.
Sammendrag:
I den øvre atmosfæren dannes midlertidige høyintense elektromagnetiske felt, og når disse dannes over berg i jordskorpen som er under sterkt trykk, skjer en utladningsprosess i form av EMP. Disse bergene kan være på landjorden eller under havet.
Hypotesen er at når et fly flyr inn i en slik EMP-utladningsprosess, er resultatet fullstendig eller delvis systemsvikt der flyets elektriske og elektromagnetiske systemer midlertidig slås ut. Dette resulterer bl.a. i at systemene for navigasjon og kommunikasjon svikter; samt i trykkfall som leder til oksygenunderskudd som igjen kan lede til bevisstløshet. Da konvensjonelle fly ikke kan beskyttes mot denne typen kraftig EMP, og almenkunnskap om dette ville resultere i en økt frykt i befolkningen for å bruke passasjerfly, vil luftfartsmyndighetene og flyhavarikommisjonene ved slike EMP-forårsakete flystyrter være tilbøyelige til å skylde på sekundære årsaksfaktorer som i større grad er underlagt menneskelig kontroll, som menneskelig og teknisk svikt.
Innledning
De tre flystyrtene som vi her skal se nærmere på, er:
Air France Flight 447
- Styrtet 1. juni 2009. 216 passasjerere + besetning på 12, alle døde. Flyskrog, taleregistrator og flygeregistrator funnet på havbunnen i april-mai 2011.
- Wiki: Air France Flight 447.
- ZetaTalk: ZT Chat 3. juni 2009.
Malaysia Airlines Flight 370
- Styrtet 8. mars 2014. 227 passasjerere + besetning på 12. Verken vrakrester eller lik har blitt funnet pr. april 2015.
- Wiki: Malaysia Airlines Flight 370.
- ZetaTalk: ZT Chat 15. mars 2014.
Germanwings Flight 9525
- Styrtet 24. mars 2015. 144 passasjerere + besetning på 6. Alle døde.
- Wiki: Germanwings Flight 9525.
- ZetaTalk: ZT Chat 28. mars 2015.
De to «sorte boksene»: flygeregistrator og taleregistrator. Ved alle flyhaverier har det stor betydning for etterforskningen å finne de to “sorte” boksene (som egentlig er sterkt orange), flygeregistrator og taleregistrator. De to boksene monteres i flyets haleror, som er det partiet som erfaringsmessig blir minst utsatt ved flyulykker. Taleregistrator tar opp all lyd i cockpit, både kommunikasjon mellom besetningen og mellom besetning og flykontrollen, ved hjelp av fire-fem strategisk plasserte mikrofoner.
Fly-by-wire-styringsmetoden (Wiki: Fly-by-wire). De tre passasjerflyene som her omtales, brukte alle Fly-by-wire (FBW). Dette er et elektronisk styringssystem:
- som erstatter mekanisk-hydraulistiske styringssystemer,
- der flertallet av de vurderinger, bestemmelser og manuelle manøvre som piloter med mekanisk-hydraulistiske styringssystemer må foreta, blir automatisk utført av en computer,
- som endrer pilotens arbeid i retning av å bli en konsoll-operatør.
Implementeringen av digital FBW i passasjerfly begynte med Airbus A320-serien fra 1988 og utover, og ble fulgt opp av Boeing med 777-serien fra 1995 og utover. FBW-styringsmetoden representerer et generasjonskifte med store tekniske, sikkerhetsmessige og økonomiske fordeler i forhold til de mekanisk-hydraulistiske styringsmetoder.
En sentral komponent i FBW-styringsmetoden er det pitot-statiske system som benytter seg av pitot-statiske instrumenter til å samle inn flere typer data som er essensielle for korrekt og trygg flyging (Wiki: Pitot-static system). Såkalte pitot-rør, opprinnelig utviklet av den franske ingeniøren Henri Pitot tidlig på 1700-tallet, er små sylindere fylt med en bevegelig væske som brukes til å beregne farten i luft ved å måle trykket på væsken. De plasseres på utsiden og fremsiden av flyskroget. Ising og tilstopping av pitot-rørene har resultert i flere store flyulykker. Hvis noe galt skjer med pitot-rørene, kan ikke flycomputeren beregne farten. Da kobles autopiloten automatisk ut, og piloten må overta og fly manuelt et fartøy med en egenvekt på ca. 270.000 kilo og som fullastet kan veie opptil 590.000 kilo! Med det pitot-statiske system beregnes ikke bare luftfarten, men også Mach-tallet, høyde og vertikal fart.
FBW-styringsmetoden kan slås ut på flere måter. Foruten ising og tilstopping av pitot-rørene, kan en elektrisk svikt få systemet til å kollapse. Fra Wiki-artikkelen Fly-by-wire:
“Den primære bekymringen vedrørende computeriserte, digitale FBW-systemer er påliteligheten. Her er bekymringen større enn for analoge elektroniske kontrollsystemer… Dette skyldes at digitale computere som bruker software ofte er det eneste brukergrensesnittet mellom piloten og flyets styreflater [som høyderor, sideror, balanseror og flaps]. Dersom computer-software av en eller annen grunn slutter å fungere, kan det være at piloten ikke vil være istand til å kontrollere flyet. Derfor er nærmest alle FBW-kontrollsystemer enten tredobbelt eller firedobbelt overtallig i deres computere og elektronikk. Disse har tre eller fire flykontroll-computere som kjører parallelt, og tre eller fire databusser som forbinder dem med hverandres kontrolloverflate.
Dersom en av flykontroll-computerne slutter å fungere, eller skades i kamp [når dette brukes i kampfly], eller lider av «galskap» forårsaket av elektromagnetiske pulser, vil de andre flykontroll-computerne overstyre den sviktende (eller til og med to som svikter). De fungerende flykontroll-computerne fortsetter å styre flyet trygt, og de kan enten slå av eller gjenstarte de sviktende computerne. Den flykontroll-computer hvis resultater er i konflikt med de andres resultater defineres til å være den sviktende, og blir enten ignorert eller gjenstartet. (Med andre ord: den blir utstemt av de andre).»
En konklusjon av det ovenstående er at FBW-flyene representerer et sikkerhetsmessig fremskritt, men at 100 % trygghet aldri kan nås.
Air France Flight 447
Passasjerflyet, en fire år gammel Airbus A330 som var i tjeneste for Air France, tok av ved flyplassen i Rio de Janeiro den 31. mai kl. 19:29 lokal tid (22:29 UTC), og skulle ankomme flyplassen utenfor Paris neste dag kl. 10:03 (lokal tid). Da flyturen er beregnet til hele 13 timer, ble tre piloter benyttet, én flykaptein og to co-piloter. Med denne ordningen kan hver av pilotene ta en sovepause under reisen. Totalt var 228 personer om bord: 216 passasjerere og en besetning på 12. Den siste verbale kontakt med flyet var 01:35 UTC, 3 timer og 6 minutter etter avgang.
Systemsvikten oppstår plutselig 02:10:05 UTC ved at autopiloten kobles ut. 30 sekunder senere svikter instrumentene og pilotene har store problemer med å holde flyet stødig. Kapteinen, som hadde lagt seg for å hvile, kommer tilbake til cockpiten 02:11:40 UTC. Da er krisen allerede et faktum: flynesen er vendt opp i 40 graders vinkel samtidig som flyet ukontrollert faller i høyde. Flyveregistratoren stopper å fungere 02:14:28 UTC. Det ukontrollerte fallet, fra 38.000 fot til flyet styrter i havet, varer i 3 minutter og 30 sekunder. Flyet treffer havoverflaten 02:15 UTC, bare fem minutter etter at ALT var normalt. Antagelig omkommer alle 228 personer om bord umiddelbart. Styrtstedet ligger i Midt-Atlanteren (dvs. mellom Nord-Atlanteren og Sør-Atlanteren) langs den midtatlantiske ryggen, omtrent midtveis mellom Brasils østspiss Natal og Senegal som fungerer som transatlantisk inngangsport til Afrikas nordvestlige kyst.
I løpet av de fem minuttene ble en serie med automatiske meldinger sendt ut fra flyet, 5 rapporter om svikt og hele 19 advarsler. Værforholdene var normale for å være Midt-Atlanteren på den tiden av året. På tidspunktet for flyulykken brukte 12 andre fly mer eller mindre den samme flyruten.
Flyskroget, taleregistrator og flygeregistrator ble først funnet på havbunnen i april-mai 2011, nesten to år senere. Den franske flyhaverikommisjonens endelige rapport ble fremlagt under en pressekonferanse den 5. juli 2012.
Vi kommer så til zetaenes kommentar, fra ZetaTalk Chat 3. juni 2009:
“Flyet fløy ikke inn i en orkan, da ingen orkan ble rapportert, selv om uventede nedbrudd forekommer. Nedbrudd på et fly i stor høyde ville trolig ikke bringe flyet ned til bakken eller havoverflaten; nedbrudd river heller ikke av en vinge eller en motor. Det er forventet at lynnedslag kan ramme fly, så flyene er beskyttet mot dem, slik at i de siste tiårene har ingen flyulykke blitt forårsaket av lynnedslag alene. Hva forårsaket så tapet av passasjerflyet til Air France over Atlanterhavet? Sekvensen av hendelser er klar. Piloten annonserte turbulens i atmosfæren. Så, 15 minutter senere, sendes en automatisk beskjed fra flyets computer som informerer at flere elektriske systemer har sviktet. Deretter ble ingen flere beskjeder mottatt, så pilotene var enten for opptatt eller ikke istand til å overføre en beskjed. På overflaten ser det ut som om en massiv svikt i de elektriske systemene tvang flyet ned, og forhindret i siste minutt en overføring fra piloten om deres sannsynlige lokalisering. Hva kan forårsake en slik svikt?
Vi har gjentatte ganger advart at elektromagnetiske forstyrrelser kan forventes etter som den ladete halen til Planet X vendes mot Jorden. Det er tiltagende evidens for dette. Det siste beviset for dette, som heller ikke er til å misforstå, er hullet i Jordens magnetosfære. Antall subatomære partikler i det elektromagnetiske spektrum er, som vi allerede har bemerket, langt høyere enn hva menneskeheten kan forestille seg. Når svikt skjer på bakkenivå, oppstår strømbrudd. Lysene går ut, men ingenting styrter ned. Når en massiv svikt skjer i et passasjerfly, uansett hvor kortvarig, er tidsfaktoren kritisk for de berørte fordi flyet er midlertidig ute av kontroll. I turbulent vær kan dette vise seg å være katastrofalt. Vil en slik svikt skje på ny? Vi har understreket, gjentatte ganger, at mennesket kan forvente problemer med deres satelitter og kraftnettverk pga. den ladete halen til Planet X som i tiltagende grad vendes mot Jorden. Passasjerflyet til Air France ble imidlertid utsatt for et trippeltreff. Det var storm, og det var over den midtatlantiske ryggen som fungerer som en overflatemagnet, ansvarlig for globale skjelvinger to ganger daglig som gjør utslag på sanntid-seismografer.»
Wil S. Hylton har skrevet en meget lesverdig kronikk for The New York Times (4. mai 2011): What Happened to Air France Flight 447? Her går det bl.a. frem at den franske flyhaverikommisjonens rapport kan ha unngått å nevne betydningsfulle innsikter som har fremkommet under deres arbeid, hvilket blir innrømmet av deres egne representanter. De som skrev rapporten hadde heller ikke lov til trekke konklusjoner om skyld. Ingen oksygenmasker ble utløst.
Malaysia Airlines Flight 370
Malaysia Airlines Flight 370 (MH370) tok av fra Kuala Lumpur International Airport (Malaysia) den 8. mars 2014 kl. 00:41, og var forventet å lande ved Beijing Capital International Airport (Kina) 5 timer, 34 minutter, senere. Om bord i flyet var 227 passasjerere og en besetning på 12. Flyet var en 12 år gammel Boeing 777-200ER. Boeing 777, som ble introdusert i 1995, regnes som en av de aller tryggeste typene passasjerfly.
Den siste stemmekontakt luftfartskontrollen hadde med MH370 var 01:19. Flyet hadde da krysset Malayahalvøya og nådd midtveis ut i Sørkinahavet, 38 minutter etter takeoff. To minutter senere forsvinner flyet fra luftfartskontrollens radarskjermer. Malaysias militære radar fortsetter imidlertid å følge flyet på en avvikende kurs og registrerer at flyet gjør helomvending og krysser Malayahalvøya på ny, denne gang lengre nord. I det flyet når vestkysten av Malayahalvøya ved Penang, tar det så en ny skarp kursendring mot nordvest og flyr 370 km ut i Andamanhavet. Det er her, 02:22, at flyet forsvinner fra den militære radaren.
Analyser fra et satellittkommunikasjonsnettverk konkluderer at flyet senere må ha gjort en ny skarp kursendring sørover, holdt seg i luften i hvert fall frem til 08:19, og trolig gått tom for drivstoff og styrtet et eller annet ukjent sted i det sørlige Indiahavet. Flyet har altså fløyet på autopilot, trolig med alle om bord døde, i utrolige syv timer! Verken besetningen eller flyets kommunikasjonssystemer sendte ut et stressignal, indikasjoner på dårlig vær eller tekniske problemer, før flyet forsvant fra radaren.
Til tross for at leteaksjonen etter flyet er den største og dyreste i flyhistorien, har verken vrakrester eller lik blitt funnet pr. april 2015. Dette har naturligvis gitt grobunn til mange konspirasjonsteorier, se f.eks. Wiki-artikkelen Malaysia Airlines Flight 370 unofficial disappearance theories. Når man leser grundig gjennom Wikipedias hovedartikkel om MH370, og da særlig seksjonen Possible causes of disappearance, er det oppsiktsvekkende at ingen rådende hypoteser eller teorier fremmes om hva som kan ha skjedd, bare teoretiske muligheter.
Vi kommer så til zetaenes kommentar, fra ZetaTalk Chat 15. mars 2014:
“Hva kunne forårsake MH370, et stort og stabilt fly, til plutselig å forsvinne? I klart vær, med en svært erfaren pilot, som flyr en pålitelig flytype med et nærmest prikkfritt rulleblad hva sikkerhet angår? Likevel forsvinner flyet fra radaren. Satelittrapportene sier ingenting om meteorstormer eller ildkuler. Mekanisk svikt ville ha gitt flymannskapet tid nok til å sende ut et nødsignal. Passasjerenes mobiltelefoner synes ikke å ha blitt aktivert. Ergo, noe forstyrret flyets elektriske systemer. Når flyvraket under sjøen [en dag] blir funnet, vil enhver teori om en bombe ombord bli avvist da vraket vil vise at dette ikke var tilfelle. Så hva forårsaket katastrofen?
Det har vært flere tilfeller av at elektromagnetiske pulser har affisert både hydroelektriske dammer og fly siden Planet X nådde den indre delen av vårt solsystem i 2003. I hvert tilfelle har vi gjort detaljert rede for årsaken, men menneskeheten trasker videre som om deres teknologi ikke vil bli berørt av et magnetisk monster som har nådd frem til nærmeste dør. Folket blir heller ikke informert. Air France 447 hadde en total elektrisk svikt da den passerte over den svært magnetiske atlantiske midthavsryggen, og transformatorene ved den russiske vannkraftstasjonen Sayano-Shushenskaya eksploderte etter å ha vært problemfrie i tyve år. Så kraftig er effekten av en elektromagnetisk puls fra den magnetiske kjempen som for tiden svinger sin magnetiske nordpol mot Jorden.
Hva kan Jorden forvente? I 2003 da [den elektromagnetiske] halen til Planet X sveivet forbi Jorden, hadde Jorden dramatiske strømbrudd. Både strømbrudd, forårsaket av et fall i elektrisk aktivitet, og overspenninger, kan oppstå. Overspenninger vil utløse automatiske utkoplinger, for å beskytte sensitivt elektronisk utstyr. Ødeleggelse av elektronisk utstyr kan forventes, sprengte transformatorer og stekte kretskort. Satelitter er definitivt sårbare, og graden av satelittsvikt vil overgå menneskets evne til å sende opp erstatninger. Å reise med fly vil bli tiltagende risikabelt, og menneskelig utstyr som er basert på elektronisk eller magnetisk styring vil i tiltagende grad svikte. Alt dette vil bare tilta frem til timen for jordskorpeforskyvning.»
Se også den ZetaTalk-inspirerte artikkelen til Chris Thomas (22. april 2014): What really happened to Malaysian flight MH370?
Germanwings Flight 9525
Tirsdag den 24. mars 2015 tok Germanwings Flight 9525 av ved Barcelona flyplass (Spania) kl. 10:01 (26 minutter forsinket), og var ventet å lande ved Düsseldorf flyplass (Tyskland) kl. 11:39. Flyet var en 24 år gammel Airbus A320-200, som hadde vært til vedlikehold dagen før. Germanwings er et lavpris-datterselskap av Lufthansa. Flykapteinen var den meget erfarne Patrick Sondenheimer, og annenpilot var den 27 år gamle Andreas Lubitz. Luftfartskontrollen kommuniserte med pilotene kl. 10:30. Da var alt normalt. Flyet hadde akkurat nådd cruisehøyde på 12.000 meter over havet.
Umiddelbart etter kommunikasjonen med luftfartskontrollen, kl. 10:29, sier flykapteinen at han må ut en liten tur (mest trolig til toalettet), og ber Lubitz om å overta kontrollen. Flykapteinen forlater så cockpiten. For Lubitz var det ikke annet å gjøre enn å overvåke at alt fungerte normalt, for cruisehøyden var nådd og flyet kjørte på autopilot. Likevel, i løpet av de første minuttene mens flykapteinen ikke er i cockpiten, skjer flere merkelige ting.
a) Flyet vender nesen nedover og innleder en nedstigning på ca. 3000 fot i minuttet, hvilket er over dobbelt så raskt som ved en vanlig nedstigning.
b) Luftfartskontrollen registrerer den uventede nedstigningen, og prøver å få kontakt med piloten kl. 10:32. Ingen respons. Kort etterpå høres alarmsignalet som skal varsle pilotene om at flyet mister høyde.
c) Flykapteinen kommer tilbake til cockpitdøren, og prøver å få kontakt med Lubitz for å få ham til å avlåse døren (ved å flytte fingerspaken fra «Normal» til «Unlock»). Flykapteinen prøver først å få kontakt via interphone og buzzer (ringeknapp som når den holdes inne utløser en gjentagende pipelyd inne cockpiten), så ved å banke iherdig på døren og rope høyt. Ingen respons fra Lubitz. Da flykapteinen så taster inn den hemmelige koden som skal avlåse cockpitdøren fra kabinsiden dersom Lubitz har latt fingerspaken stå i «Normal», oppdager han til sin forskrekkelse at døren likevel ikke avlåses. Dette kan bare bety at:
* enten har Lubitz med vitende og vilje plassert fingerspaken i «Lock»-posisjon for slik aktivt å forhindre at flykapteinen eller andre kan komme inn i cockpiten,
* eller så har både det elektriske systemet og kommunikasjonsanlegget sviktet, og Lubitz har mistet bevisstheten etter at autopiloten har blitt utkoblet (manuelt eller automatisk).
d) Lydene som taleregistratoren har fanget opp forteller at Lubitz hadde en jevn og rolig pust, at flykapteinen prøvde å knuse den pansrede cockpitdøren med en tung gjenstand, muligens en øks. Klokken 10.40 kommer lyden av en vinge som sneier en fjellside, og fortvilte skrik fra passasjerene kan høres.
Kl. 10:41, nokså nøyaktig ti minutter etter at flykapteinen forlot cockpiten, styrter flyet med en fart på 400 km/t inn i en fjellside med så stor kraft at flyet går fullstendig i oppløsning. Styrtstedet ligger ca. 1800 meter over havet i de franske alper, ikke så langt fra den italienske grensen. Alle de 150 om bord døde antegelig umiddelbart. Fragmenter av flyet ble spredd over et stort område; ingen av de døde ble funnet intakt. Taleregistratoren ble funnet skadet, men innholdet var intakt og kunne avspilles.
Onsdag den 25. mars holdes en pressekonferanse på formiddagen der det opplyses at taleregistratoren har blitt avspilt. Granskningsgruppen som skal undersøke styrten består av flere team: det franske flyhaverigranskningsbyrået BEA, det tyske flyhaverigranskningsbyrået BFU, FBI fra USA, samt representanter fra Airbus og CFM International. Granskningsgruppen vil komme tilbake når de har fått analysert innholdet.
Torsdag den 26. mars holdes en ny pressekonferanse. Den franske statsadvokat Brice Robin, som leder politiets etterforskning av flylukken, informerer om at evidensen går i retning av at flystyrten var en fullt bevisst og intensjonell handling fra Lubitz’ side. Dette var sjokkerende informasjon for styreformann Carsten Spohr i Lufthansa. Spohr mente for det første at de psykologiske testene som pilotkandidatene til Lufthansa må gjennom før evt. ansettelse er av de beste og strengeste i verden. For det andre informerte han om at rullebladet til Lubitz var plettfritt, det var ingen ferdighetsmessige, psykologiske eller medisinske heftelser ved ham.
De neste dagene kommer massemedia med mye informasjon om Lubitz’ personlige liv.
a) Lubitz hadde slitt med sterk depresjon i mange år. Før han fikk pilotsertifikat hadde han vært i psykoterapeutisk behandling for selvmordstanker. I en periode skal han ha vært oppført som «ikke egnet til å fly». I 2009 sendte han informasjon til Lufthansa om at han mottok psykoterapeutisk behandling da han gikk på flyskolen.
b) Den 24. mars 2015 skulle Lubitz egentlig ha vært hjemme da han hadde fått sykemelding for denne dagen. Denne sykemeldingen, samt flere tidligere, hadde han revet i stykker, og likevel møtt opp til jobb.
c) Lubitz hadde synsproblemer, og fryktet at han var i ferd med å bli blind. Tidligere i mars 2015 skal han ha mottatt behandling ved Düsseldorf universitetssykehus for synsproblemet.
d) Lubitz hadde hatt en elskerinne, flyvertinnen Maria W. Hun kunne fortelle at han under forholdet hadde psykiske problemer. Hun kan også huske at han en dag sa: «En dag vil jeg gjøre noe som endrer hele systemet, og deretter skal alle kjenne navnet mitt og huske meg». Etter forholdet med Maria W. hadde Lubitz funnet seg en ny kjæreste, en 27-årig engelsk- og matematikklærer. De hadde forlovet seg og blitt samboere. Hun er nå gravid, og hadde nylig slått opp forholdet. Også hun mente at han hadde psykiske problemer.
Faktorene over indikerer at Lubitz var inne i en personlig livskrise, og at han var meget stresset over sine dystre fremtidsutsikter.
Den 2. april kom nyheten om at flygeregistratoren («ferdsskriveren») har blitt funnet.
Låsing og avlåsing av cockpitdøren. Airbus laget i 2002 en instruksjonsvideo som beskriver mekanismen og prosedyrene for låsing og avlåsing av cockpitdøren, Airbus Reinforced Cockpit Door Description and Procedure (YouTube, 5:32).
Under flyreiser står fingerspaken vanligvis i «Normal». Da er døren låst. Ved cockpitdøren på kabinsiden er montert en kodetaster, en buzzer og en interphone. Pilotene i cockpiten og kabinpersonalet kan kommunisere med hverandre via interphone. Dersom f.eks. en flyvertinne vil inn i cockpiten, trykker hun inn en enkelt tast på kodetasteren, hvilket resulterer i en gjentagende piping i 3 sekunder i cockpiten, og piloten avlåser døren ved å sette spaken i «Unlock».
Dersom spaken står i «Normal» og ingen svarer fra cockpit, kan kabinpersonalet avlåse døren ved å taste inn en «hemmelig» firesifret kode. I cockpiten vil det da pipe kontinuerlig i 30 sekunder, og så vil døren bli automatisk bli avlåst i fem sekunder. Denne ordningen er til for nødsituasjoner dersom en eller begge pilotene i cockpiten plutselig skulle miste bevisstheten eller få et illebefinnende.
Dersom spaken står i «Lock», lyser et rødt lys på kodetasteren. Dette betyr at i de neste fem minuttene kan låsen ikke avlåses fra kabinsiden selv om man kjenner til den firesifrete koden. I de samme fem minuttene er buzzeren utkoblet. Denne ordningen ble lagt inn etter terrorhandlingen i USA den 11. september 2001, og skal angivelig forhindre at terrorister kan tvinge seg inn i cockpiten.
* * *
Etter pressekonferansen den 26. mars 2015 har massemedia tatt antagelsen til den franske statsadvokat Brice Robin for gitt, at flystyrten var en intensjonell handling fra Lubitz’ side. Det kan da ha en balanserende effekt å se hva to norske flysikkerhetseksperter sa i dagene og timene før pressekonferansen. Einar Sørensen – nå delvis pensjonert luftfartsrådgiver og ekspert på flysikkerhet, bosatt i den sydfranske byen Toulouse – ga et intervju til Aftenposten som ble trykt den 25. mars, Hva kan skje med et fly i marsjhøyde? Fra intervjuet:
«Alt tyder på en fullstendig systemsvikt og at også kommunikasjonssystemene kan ha vært slått ut, mener Sørensen… Ved et plutselig trykkfall vil pilotene hurtig forsøke å komme ned til lavere luftlag. Trykkabinen er innstilt slik at lufttrykket tilsvarer 6000 fots høyde. Maskene som skal falle ned foran deg i setet, har oksygen for omtrent ti minutter. Dermed kunne flyet akkurat rukket å komme ned til akseptabel høyde – rundt 10.000 fot – i tide…
En tidligere sikkerhetsingeniør hos Boeing, Todd Curtis, sier til AP at nedstigningens hastighet her passer med det du ville se i en situasjon med trykkfall. Trykkfall kan for eksempel oppstå ved at et vindu går i stykker eller at en eksplosjon ødelegger trykkskroget, påpeker Einar Sørensen. Luftkompressorene drives av motorene. Svikt i begge motorer vil dermed også utløse trykkfall, men ifølge Sørensen ser det her ut som motorene har virket…
Styringen av flyet skjer med noe som kalles fly-by-wire. Det betyr at kontakten mellom «stikka» og rorflatene ikke er mekanisk, men elektronisk. Hvis strømmen svikter i dette systemet, kan det gå galt. Germanwings-flyet gikk i en rett kurve mot bakken, noe som kan tyde på at rorflatene var låst i en posisjon. Det kan igjen tilsi at systemet hadde sviktet eller at pilotene var satt ut av stand til å endre kurs fordi de for eksempel var bevisstløse.»
Lignende forklaringer har blitt fremført under tidligere flystyrter, som f.eks. det kypriotiske passasjerflyet som styrtet utenfor Aten den 14. august 2005 der 121 personer omkom (Wiki: Helios Airways Flight 522).
Ved en plutselig systemsvikt som inkluderer trykkfall skal altså piloten umiddelbart begynne nedstigning for å redusere problemet med lufttrykket. Trykkfall resulterer i oksygenunderskudd. Tiltagende oksygenmangel er skummelt da personen ofte ikke er oppmerksom på dette før bevisstløshet setter inn, eller blir ukonsentrert og reagerer feil. Aftenposten publiserte den 26. mars – kl. 08:02, dvs. før pressekonferansen – et intervju med flysikkerhetsekspert Jarle Gimmestad, – Piloter kan handle galt når feil på fly oppstår.
«Tidligere flykaptein i Braathens og SAS, Jarle Gimmestad, har hele sitt yrkesaktive liv vært intenst opptatt av sikkerhetsspørsmål, først i luftfarten og senere også i det øvrige yrkeslivet. Nå jobber han med sikkerhet i arbeidslivet på fulltid etter at han sluttet som flyver i 2009. [Han] tror pilotene i ulykkesflyet i Frankrike kan ha blitt utsatt for et snikende, nesten umerkelig oksygentap og mistet bevisstheten… Han mener bevisstløse piloter kan forklare at Airbus A320-maskinen gikk ned i normal hastighet og at kursen ikke ble lagt om for å unngå fjellveggen, selv om nedstigningen varte i åtte minutter. Han mener både kurs og hastigheten ned var tilnærmet normal på ulykkesflyet… Dersom man blir rammet av oksygenmangel, er det ikke gitt at man vil være klar over hva som skjer, da dette reduserer evnen til å konsentrere seg, analysere situasjoner og ta riktige beslutninger. Til slutt vil man miste bevisstheten.»
Vi kommer så til zetaenes to kommentarer, samlet i ZetaTalk Chat 28. mars 2015:
«Dette godt vedlikeholdte passasjerflyet gikk plutselig inn i en nødsituasjon mens det var stigende innover i alpene i det sørlige Frankrike. Alle om bord døde i styrten. Var dette enda et tilfelle av elektromagnetisk puls som forstyrret flyets elektronikk? Offentligheten vil aldri få vite sannheten, for i alle slike tilfeller vil forklaringen om elektromagnetisk forstyrrelse bli avvist. Profitt og jobber knyttet til flyindustrien settes foran sannheten. Tap av profitt og jobber vil uansett bli resultatet, etter hvert som folk blir mer tvilende til flyreiser, forsikringsutgiftene stiger, og flyselskapene går konkurs. I mellomtiden vil mekaniske problemer eller pilotfeil få skylden…”
“Samme dag som denne ulykken skjedde, spådde vi at offentligheten ikke ville bli fortalt sannheten. Det er flyselskapenes profitt som teller, så igjen velges favoritt-bortforklaringen: gi piloten skylden. Har offentligheten fått anledning til å høre opptaket på taleregistratoren? Dette vil ikke tillates, eller bare etter at den har blitt endret for å passe inn med situasjonen. Det som foreløpig mangler er buzzeren ved cockpitdøren. Normalt går man inn og ut av cockpitdøren via interphone-identifikasjon etter et enkelt tastetrykk på kodetasteren. I en nødsituasjon kan en kode tastes inn i kodetasteren. Det er riktig at fra cockpiten kan man blokkere at noen kommer inn ved kontinuerlig å holde låsetasten nede. Men, mens noe eller alt dette foregår, vil den høye pipelyden høres. Ble denne pipelyden nevnt av pressen?
Hvis skrapende stoler og lukkingen av en dør og jevn pusting kan høres, hvor er lyden av buzzeren? Pressen har gjort mye vesen ut av annenpilotens «jevne» pusting, som bevis på at han var i live og at styrten var intensjonell. Enhver som er ved bevissthet og som ser en styrt inn i en fjellside nærme seg faretruende, vil ikke være rolig. Dette er en ufrivillig respons. Han vil skrike, og puste hurtig. Annenpiloten var bevisstløs pga. oksygenmangel, da kompressorene hadde sviktet. Underskudd på oksygen resulterer først i forvirring og søvnighet, deretter bevisstløshet. Så dersom annenpiloten ikke ble varslet om fallende oksygennivå, ville han ikke være klar over at dette skjedde med ham. Hvor ofte forekommer karbonmonoksid dødsfall fordi familien ikke er oppmerksom? Hvorfor var kabinen oksygenert, men ikke cockpiten? Kabinen er et større rom, med mer reserve i kanalene.
Hva med den intensjonelle nedstigningen? Ville ikke annenpiloten falle på fotkontrollene mens han falt bevisstløs? Elektromagnetisk puls destruerer elektronikk selektivt: noe blir fullstendig ødelagt, noe blir skadet, og annet er istand til å fungere. Det som er klart er at radiokommunikasjon fra bakken kan høres på opptaket, men kommunikasjon fra flyet var fullstendig fraværende. Alarmer rett før styrten kan høres, men ingen lyd av buzzeren. Hamring på døren og rop fra flykapteinen kan høres på opptaket, men ingen interphone. Og opptaket varer frem til styrten, men kodetasteren og buzzeren savnes.»
Elektromagnetiske puls (EMP)
Wikipedia har en fyldig artikkel om EMP, Electromagnetic pulse, som viser hvor mange forskjellige typer og former denne utladende energispruten kan ta. EMP-energi har for lengst blitt anvendt til våpen, som nå inngår i en større kategori av våpen kalt Directed-energy weapon. Lynnedslag er muligens den EMP-typen som best illustrerer den EMP-typen som zetaene omtaler, sistnevnte er neppe et mindre komplekst fenomen [Wiki: Lyn]. Vi avslutter artikkelen med følgende zeta-kommentar, fra ZetaTalk Chat 15. mars 2014:
“Hvordan vil skaden fra elektromagnetisk puls forårsaket av Planet X skille seg fra skader som forårsakes av solutbrudd eller lyn som mennesket er familiær med? Som vi ofte har nevnt, mennesket kjenner bare til noen få subatomære partikkelstrømmer, færre enn 1/1000 av dem som zetaene kjennner til. Vår forklaring kan således ikke gis ved bare å referere til de partikler som mennesket kjenner til. Det er mer enn elektromagnetiske strømmer som genereres. Det er mer enn strømmer av elektroner i rommet, det som nylig i dine media har blitt kalt for Dark Lightning. Vi forklarte på begynnelsen av ZetaTalk-sagaen at den retning lynet tar blir først forberedt av andre partikler, lignende til elektroner. Hvordan skulle elektroner ellers finne veien?
… Mennesket erkjenner at elektroner og magnetoner strømmer sammen. Dette er grunnen til at elektriske felt kan genereres ved hurtig bevegelse rundt en magnet. Ved å sprenge Jorden fra siden [med magnetoner], skaper Planet X høyintense felter der magnetoner presses sammen, og dette tiltrekker seg elektroner. Når berg er gjenstand for stort trykk, oppstår en elektrisk skurring som alarmerer dyr i området og som skaper statisk støy på radioer i nærheten, da vann som er stengt inne i berglagene lettere kan lede elektrisistet når berget er under stort trykk. Hva skjer så, når et midlertidig høyintenst felt av magnetoner dannes over et berg som er under trykk? Dette er tilfelle for den avbøyende Sundaplaten, hvilket foregår under vannet som er en kjent elektrisk strømleder. [Sundaplaten er en tektonisk plate som det meste av Sørøst-Asia hviler på]. Det sammenpressede elektromagnetiske feltet [i atmosfæren] vil slå ned mot jordoverflaten, og elektronikken i det hjelpesløse flyet som kommer i dens vei vil bli slått ut [denne kommentaren er relatert til MH370].»
* * *
Frontbilde: Art of Chris Thomas.
Om Lion Air Flight 610-ulykken, der et Boing 737 MAX 8-passasjerfly med 189 personer om bord styrtet i Javasjøen den 29. oktober 2018.
Flyet ble levert flunkende nytt til Lion Air den 13. august 2018, og ble første gang tatt i bruk to dager senere. Totalt antall timer service fra da og til ulykken inntraff, var ca. 800. Flyet styrtet 13 minutter etter take-off, fra Soekarno–Hatta International Airport i Jakarta, på vei til Depati Amir Airport i Pangkal Pinang. Antall døde: 181 passasjerer + 8 flypersonell. [Wiki: Lion Air Flight 610]
ZetaTalk-kommentar den 30. oktober 2018:
“Where at first glance this sudden plunge of JT610 might have been caused by a faulty elevator, pointing the nose of the plane down to a rapid descent, there are other clues which must be taken into consideration. Air Traffic Control lost contact with the pilot when the plane was still at 3,000 feet. Lost contact. This was not the pilot distracted and not speaking, it was lost contact. Radio silence. Indonesia has had many problems with Electro-Magnetic Pulse because the Sunda Plate is being squeezed, and thus the rock has electronic screech. The water is also shallow in many places, facilitating a connection between the EMP blasts from Nibiru and the screech. Thus caught between these two points, the electronics on a plane are zapped, failing.
This happened to MH370
http://www.zetatalk.com/newsletr/issue390.htm
and MH066,
http://www.zetatalk.com/newsletr/issue392.htm
both originating from Kula Lumpur in 2014 and flying over shallow water. MH370 had massive electronic failure which caused the crew and passengers to die from lack of oxygen and the plane to fly on old auto-pilot instructions out over the Indian Ocean. MH066 had engine problems but survived. In these matters the EMP is denied. Blame is placed on the weather or pilot error or even suicidal impulses of the pilot. Airline profits are all that matter to the elite.»
Rolf, du tror fortsatt på disse zeta-greiene?? Har de ikke bommet så mye nå at det er på tide å våkne litt?
Piloten ba like etter avgang om å få returnere, noe kontrolltårnet sa ja til. Etter dette mistet de kontakten og flyet styrtet. Det samme flyet hadde tidligere hatt en feil, men som var blitt rettet etter prosedyrer. Så dette ligger nok på et menneskelig nivå, feil ved produksjon, feil ved reparasjon, eller annen menneskelig feil.
Prøv også å tenke litt logisk…Siste setning…»Airline profits are all that matter to the elite.»» – Hvis det impliseres at flyet er styrtet med vilje for å oppnå økonomisk gevinst, så er man på ville veier. For et flyselskap er det absolutt ingenting som koster så mye, og reduserer inntekter like mye som en ulykke/nesten-ulykke. Spørsmålet er vel om de overlever som flyselskap, for å ha på seg ulykker/styrt er virkelig ikke god butikk uansett hvor mye man vrir og vender på det.
Vi får vente på forklaring fra de som kan det, men området (Asia) er utsatt for langt mer «vær» enn f.eks Europa.
Knut,
Med setningen «Airline profits are all that matter to the elite.» siktes det selvsagt til kommersiell flytransport som BRANSJE, ikke til ett enkelt flyselskap. Dette går også tydelig frem av de andre ZetaTalk-sitatene i artikkelen over.
Zetaene kommenterer pendlertoget som kolliderte på en togstasjon i Hoboken i New Jersey onsdag, der en person døde og 74 havnet på sykehus.
SOZT
The EAS test was pre-announced, thus the fact that mischief only occurred in one location is a credit to their success. This mischief is akin to school children calling in a bomb threat so they can snicker at what chaos they caused. The announcement about Nibiru, as we have stated, will not be made in a top-down manner from someone like Obama, but rather via an international team already participating in the Prongs, a multi-pronged process that started with the announcement about Planet 9. That said, what caused the Hoboken crash?
The engineer was not the cause, nor is he suspected of being the cause, as he was drug and alcohol free and well rested and had an impeccable record. The track did not have an automatic stop, mandated in a federal rollout, as funds were lacking. But the engineer stated he had powered down to 10 mph, so why did the train suddenly rush forward? The authorities are delaying announcing the truth, claiming they cannot dig out the black box from the front of the train due to asbestos in the wreckage, as they know the answer.
It was electro-magnetic pulse (EMP) and to confess to the public that the electric trains on the busy East Coast corridor are afflicted by this is to doom commutes and commerce, in their opinion. Thus, when a cause is eventually announced, it will be deemed a mechanical failure. EMP is very pointed in its effect on electronics. This is akin to lightning, which has an origin and a target in its path. Hoboken is on a river bank, thus the attraction of water. Had the train been elsewhere on a straight-away, the surge would likely not have been noticed.
EOZT
NRK/URIX-reportasje:
https://www.nrk.no/urix/pendlertog-krasjet-pa-stasjon-i-new-jersey-1.13156403
Her en oppsummering av den siste serien av mystiske småflyulykker i USA:
http://www.zetatalk.com/newsletr/issue508.htm
Birger Andreas Bull – som er havariinspektør for luftfartsavdelingen ved Statens havarikommisjon for transport (SHT) – vil verken bekrefte eller avkrefte at elektromagnetisk puls (EMP) blir vurdert som en mulig årsaksfaktor ved enkelte flyulykker. Han kunne ha svart med et kort JA eller NEI. Legg merke til hvordan han vrir seg unna.
1) RKM epost den 25/5-2016:
«Statens Havarikommisjon for Transport,
Det jeg lurer på er om det overhode er noen diskusjon blant flyhavarieksperter om atmosfærisk elektromagnetisk puls (EMP) som mulig årsak til enkelte av de alvorlige flystyrtene siden 2009. Jeg tenker da spesielt på:
1. Air France Flight 447 (1. juni 2009)
2. Malaysia Airlines Flight 370 (8. mars 2014),
3. Germanwings Flight 9225 (24. mars 2015),
4. Metrojet Flight 9268 (31. oktober 2015)
5. EgyptAir Flight 804 (19. mai 2016)]
Jeg er naturligvis klar over at man i ettertid har kommet til andre konklusjoner om årsakene til hver av de nevnte flyulykkene. Men altså FØR de ferdige, offisielle konklusjoner blir nådd, blir da atmosfærisk EMP vurdert som en mulig årsaksfaktor?
2) Birger A. Bull svarer den 30/5-2016:
«God dag Rolf Kenneth Myhre,
Havarikommisjonen viser til din e-post sendt oss 25. mai.
Du spør om det, før ferdigstillelse av fem spesifikke havariundersøkelser, hadde vært noen diskusjon om atmosfærisk elektromagnetisk puls (EMP) kunne ha vært årsaksfaktorer i forbindelse med de nevnte havariundersøkelsene.
Det kan opplyses at det er den nasjon hvor en ulykke skjer (State of Occurence) som er ansvarlig for å lede respektive havariundersøkelse.
Statens havarikommisjon for transport har ikke deltatt eller har kjennskap til om det har foregått noen diskusjoner om atmosfærisk EMP kan ha vært årsaksfaktorer i forbindelse med de fem ulykkene du nevner.»
3) RKM svarer 1/6-2016:
«Mange takk for presist svar!
Men kan du være litt mer generell i svaret? Er atmosfærisk EMP en faktor som noen ganger blir diskutert i forbindelse med flyulykker?»
4) Birger A. Bull svarer den 30/5-2016:
«God dag Rolf Kenneth Myhre,
Som du helt sikkert er kjent med arbeider havarikommisjonen for fullt med helikopterulykken utenfor Bergen 29. april og flere andre undersøkelser (http://www.aibn.no/Luftfart/Pagaende-undersokelser)
Ber derfor om forståelse for at vi ikke kan avse mer tid til å besvare ditt generelle spørsmål enn å si at vi vanskelig kan vite hva alle andre havarikommisjoner diskuterer i forbindelse med flyulykker, men at problemstillingen med EMP formodes kjent og at vi antar at dersom det er mistanke om at det kan ha vært en årsaksfaktor, så vil en havarikommisjon undersøke dette nærmere.»
Oppsummering av flyulykker der zetaene hevder at EMP var årsaken:
1) Air France Flight 447 (1. juni 2009)
2) Malaysia Airlines Flight 370 (8. mars 2014)
3) Germanwings Flight 9225 (24. mars 2015)
4) Metrojet Flight 9268 (31. oktober 2015)
5) EgyptAir Flight 804 (19. mai 2016)
I tillegg hevder de at EMP har forårsaket en rekke kraftige strømbrudd verden over.
Hva er det med Egypt og dets flyselskap EgyptAir? Et EgyptAir-fly, flight MS804, regnr. SU-GCC, Airbus 320, fra Paris (Charles de Gaulle kl. 23.09 i går kveld) til Kairo, skulle lande kl. 3.15, er savnet siden kl. 2.30 over Middelhavet nær det greske øy KARPATHOS med 66 passasjerer om bord på 37.000 fot (11.000 m) høyde. Vitner så ildkule på himmelen. Ingen nødmelding på forhånd.
Nå har det gått «tradisjon» i disse sakene. Dette er romkrig (spacewar)! OPERASJON BLUE EAGLE. (Hvis vi analyserer logoen til EgyptAir, et dypblått ørn med ALL SEEING EYE). Dette er utpressing på Egypt. Færre turister, mer avsløring av pyramidenes hemmeligheter!
Den skyldige er, som alltid i disse sakene, U.S. AIR FORCE SPACE COMMAND dypt inn i fjellene i Colorado (NORAD-kommandosenter for Nord-Amerika og Canada). Med base på baksiden av MÅNEN: det er bare 2 dager til fullmåne, som alltid.
Det spørs om dette flyet er savnet for alltid! Pulverisert, som alltid, og støvet er forsvunnet i havet.
Noen hadde PC (MAC-kode 11.11 zero point) om bord) med det dødbringende signalet mottatt fra Space Command bak på Månen.
EDIT. kl. 14.25. Jeg oppdaget en viktig kode i tillegg. Flyets regnr. SU-GCC blir SU 73313 bilnummer i Norge (Bergen/NATO). Eieren er VOLVO FINANS NORGE AS. Forsikringsbedrag selvfølgelig!!! SVERIGE er med, flyradarne i Sverige er nede akkurat nå og ingen fly tar av eller ankommer på flyplassene. SJs (den svenske jernbanen) bookingsystem er nede.That is it. R.I.P.
Ny mystisk flystyrt (over Middelhavet den 19. mai 2016) med plutselig og total kommunikasjonssvikt, der EMP synes å være den beste forklaringen.
http://www.aftenposten.no/nyheter/uriks/Passasjerfly-med-66-om-bord-pa-vei-til-Kairo-forsvunnet-over-Middelhavet-8472325.html
Her er zetaenes forklaring:
SOZT
What is known is that MS804 was being flown by experienced pilots, in clear weather, and had not reported any mechanical problems nor issued any distress signals. The plane went down suddenly, with a shipping vessel reportedly seeing a flaming object in the skies at that location. Though the location is on the African Plate border, in fact precisely on the plate border, all indications are that a bomb took the plane out. How else to explain the lack of a distress signal and the reports of a flaming object? An Electro-Magnetic Pulse can take everything out, interfering with ALL electrical activity in its path. The radio equipment, the jet engines, the ability of the pilots to maneuver the aircraft – all are stopped dead. Explosions happen when the jet engines have fuel aflame that cannot vent, as the jet blades are stopped. This will, of course, be blamed on a bomb, as the airline industry will not allow discussion of EMP to dampen their profits.
EOZT
Om Metrojet Flight 9268 som styrtet den 31. oktober 2015 i det nordlige Sinai på vei fra Egypt til Russland
Wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Metrojet_Flight_9268
ZetaTalk:
http://www.zetatalk.com/newsletr/issue475.htm
Vedrørende Malaysia flight 370 som forsvant: Jeg leste i dag en artikkel der det hevdes at en av de mange IBM-ansatte som var ombord klarte å sende sin posisjon fra sin Iphone. Posisjonen ble angitt til den amerikanske militærbasen på øya Diego Garcia. Denne basen kjenner noen av oss til da den har vært sentral for amerikanske militærfly med tokt inn i Irak og Afganistan.
«In the days and weeks following the plane’s disappearance one of the most commonly heard conspiracy theories was that it had landed on Diego Garcia, the British-owned island in the Indian Ocean that is home to a major US military base.»
Det er en kjent sak at førstepiloten på flyet hadde en avansert flysimulator i sitt hjem. En av de 5 posisionene i simulatoren var angivelig Diego Garcia.
Den IBM-ansatte sa angivelig i tekstmeldingen: «vi holdes i seperate celler, jeg tror jeg får sløvende medisin i maten/drikken». De første som publiserte noe om denne tekstmeldingen fikk trusler og «tause» telefonoppringinger. Flere øyenvitner hevder å ha sett et malayisk fly i lav høyde inn mot Diego Garcia.
https://www.intellihub.com/freelance-journalist-hijacked-flight-370-passenger-sent-photo-hidden-iphone-tracing-back-secret-u-s-military-base-diego-garcia/
The theory gained so much traction that US officials were forced to deny it.
«There was no indication that MH370 flew anywhere near the Maldives or Diego Garcia. MH370 did not land in Diego Garcia,» an official from the US embassy in Malaysia told that country’s The Star newspaper.
Even so, that theory has not entirely gone away, not least in China home to 153 of Flight 370’s passengers and many of the most vocal conspiracy theorists.
He Xin, a Chinese blogger, continues to insist that the MH370 mystery was the result of a CIA special operation to gain control of some «special person» or «special object» on the plane.
Mr He claims the plane was forced to land at Diego Garcia, which explains why relatives believed the mobile phones of their loved ones were still ringing in the hours following the plane’s disappearance.
There, MH370 was dismantled inside an aircraft hanger before being burned and dumped in the sea, Mr He argues. Like others, he offers no proof.
TERMER
************************************************************
Power outage [Wiki: Power outage] = strømsvikt
Blackout: Fullstendig strømbrudd.
Brownout [Wiki: Brownout (electricity)]: Vedvarende spenningsfall i et elektrisk system. Dette kan lede til at elektriske apparater og systemer får nedsatt yteevne, evt. svikter helt i sin funksjon til tross for en viss strømtilførsel.
Elektromagnetisk puls (EMP) [Wiki: Electromagnetic pulse]. Når en EMP rammer et elektrisk system, er resultatet a surge; dvs. en bølge av innkommende magnetoner og deres assosierte elektroner. Dette kan skape høye spenninger i mottaksutstyr (antenner, ledninger m.m.), og ødelegge utstyr som ikke er beregnet for de høye spenningene. Mye utstyr er sikret mot EMP slik at det øyeblikkelig utkoples når kraftig EMP oppstår. Slik kan hele distrikter bli automatisk utkoplet strømmessig.
De to vanligste kildene til EMP på Jorden er lynnedslag og eksplosjoner fra solstormer [Wiki: Solar flare] som noen ganger etterfølges av koronamasseutbrudd [Wiki: Coronal mass ejection (CME)]. Den tredje kilden til EMP er altså den elektromagnetisk ladete halen til Nibiru, «the new kid in town».
Når media på engelsk således snakker om «a power outage» eller «a blackout» pga. «a surge», og man kan utelukke at kilden til denne «surge» er eksplosjoner fra solstorm eller CME eller lynnedslag, da kan kilden meget vel være halen til «the new kid in town».
Boeing’s ‘Uninterruptible Autopilot System
The idea of an uninterruptible remote controlled commercial airliner may be shocking to some, but during my examination of the missing flight MH370, i came across retired Delta pilot, Field McConnell, a 35-year flight veteran who cites that since 1995 this kind of advanced technology has been in use, culminating with McConnell testifing before a US court as to the existence of such systems.
There is some evidence to suggest that these may have been operational in some Airbus planes since 1989. At the start of my research there were several publications that discussed the controversial autopilot feature a year prior to a subsequent lawsuit by McConnell in February of 2007, and according to his documents, the modification was reported to the FAA, NTSB and ALPA ( airline pilots association). Apparently due to McConnell’s lawsuit, Boeing was is said to have stated that by end of 2009 all Boeing planes would be fitted with the BHUAP – making them impossible to manually hijack within the plane but susceptible to remote control by the military, according the flight veteran.
In McConnell’s message about the airline industry, he has claimed that are other examples of aircraft being downed remotely, including Air France’s flight 447, Adam Air 574, Kenya Airways 507.
McConnell also mentions the ‘autoland’ and ‘autobrake’ feature for Boeing 777 plane, Additionally, the Malaysian Airlines Boeing 777’s are outfitted the ACARS communication systems as well as satellite links through SATCOM according to Honeywell. The satellite/GPS based autopilot features of today owe quite a bit the Quartz Rate Sensor used primarily in drone UAV’s.
Some of McConnell’s latest findings along with his partner Hawkins, have connected MH370’s disappearance to British multinational Serco, as many of the UK’s defense functions were granted to Serco throughout the years, including “Skynet satellite military communications necessary for a remotely-controlled hijack.” Over the years, Serco has been outsourced to provide support for various enterprises by governments all over the world, heading up air traffic control services throughout many parts of the globe, maritime security, outfitting operations for modes of transportation such as buses and metro systems, running security operations for private prisons, all while overseeing Britain’s military ballistic munitions and nuclear arsenal since 1964 – as a complex project management provider.
Listen to episode #27 BONUS TRACK: ‘Uninterrupted’ Interview with Field McConnell
http://directory.libsyn.com/episode/index/id/2764624#i0LQm2OPXBTr3rEd.14
Serco Awarded $187 Million Federal Aviation Administration Contracts
http://www.serco.com/media/pressreleases/FAAContract.asp?utm_source=homepage&utm_medium=listing&utm_campaign=news
Hmm – er det nå så trygt…?
The ZetaTalk Newsletter 19. april 2015 påpeker, ved å linke til en rekke artikler i media, at styrten til Germanwings Flight 9525 den 24. mars 2015 skjedde under en 10-dagers periode der hele Europa hadde store strømbrudd og andre problemer av elektromagnetisk karakter:
http://www.zetatalk.com/newsletr/issue446.htm
21. mars: Problemene til CERN (nær Geneva) begynner
http://home.web.cern.ch/about/updates/2015/03/pictures-x-rays-probe-lhc-cause-short-circuit
24. mars: Germanwings Flight 9525 styrter
25. mars: Nye problemer for CERN
http://in.mobile.reuters.com/article/idINKBN0MK2EY20150324?irpc=932
27. mars: Massive strømbrudd i Amsterdam-området, Nederland. Samtlige flyavganger ved Schiphol flyplass ble kansellert.
http://www.theguardian.com/world/2015/mar/27/flights-cancelled-schiphol-airport-power-outage-amsterdam
31. mars: Massive strømbrudd i tyrkiske byer i 44 provinser
http://www.hurriyetdailynews.com/massive-power-blackouts-hit-turkish-cities.aspx?pageID=238&nID=80399&NewsCatID=341
1. april: Store EM-utløste branner oppstår under Londons fortauer i Holborn. Over 2000 personer evakuert.
* https://uk.news.yahoo.com/holborn-fire–2-000-evacuated-in-central-london-after-underground-blaze-beneath-pavement-150532290.html?vp=1#KSANPI0
* http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/04/01/london-lse-uni-fire-holborn_n_6984864.html
2. april: Ny EM-utløst brann under Londons fortauer, denne gang i Finsbury Park som ligger ca. 1,5 km. fra Holborn.
http://www.london24.com/news/underground_fireball_explodes_in_finsbury_park_1_4020548
Les Sott.net: «Germanwings crash: Not the full story?»
http://www.sott.net/article/294482-Germanwings-crash-Not-the-full-story
Kronikken tar opp akkurat det zetaene påpeker: Hvorfor hører vi IKKE buzzeren på taleregistratoren?
«One of the major pieces of data used to justify the «suicide pilot» story comes from the alleged CVR recording where, we are told, Lubitz’s ‘breath’ can be heard. This claim has been directly contested by Gerard Arnoux, an 18-year Air France captain and spokesperson for the national monitoring committee on aviation safety, who appeared on ‘Le Grande Journal’ two days after the crash. Arnoux stated that there were three errors in the official story:
1) It is not possible to hear a pilot’s breath on the CVR. Arnoux states that the cockpit of 1st generation A320s are very noisy, so much so that, in flight, pilots had to use headsets to speak to each other. The idea that the CVR could pick up Lubitz’s breath with so much ambient noise is not possible, according to Arnoux.
2) The official story claims that investigators heard the ‘beep’ of the knob that Lubitz used to start the plane on its descent. Arnoux states categorically that this knob makes no sound.
3) Arnoux also wonders why no mention was made by investigators of hearing the loud strident beeping made by the cockpit door console when the emergency access code is entered to open the cockpit door. Arnoux recognizes that the emergency unlock code could have been overridden by someone in the cockpit manually holding the lock button down, but this would not have prevented the beeping once the code was entered outside. This would have been the clearest confirmation that one of the pilots had been locked out. Yet no mention was made of it. Instead, we are asked to accept the word of those privy to the CVR that someone was «banging on the door» and shouting «open the damn door». And with all that ambient noise in the cockpit too. They must have very good hearing.»
Mer EMP i form av kraftige strømbrudd,
over Washington og Maryland:
http://www.nbcwashington.com/news/local/Scattered-Power-Outages-Reported-in-Across-DC-Area-298923411.html
over London:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3021628/More-2-000-workers-flee-plumes-smoke-engulfing-central-London-offices-dramatic-blaze-takes-hold.html
Zetaene om strømbruddet i Washington:
«There are several clues that the DC region blackout was caused by electromagnetic pulse. The first was the casual and quick manner in which officials announced it was not terrorism, even before they were able to point to a cause. They knew it was electromagnetic pulse, but were not admitting this to the public. The second clue is the repeated statement by officials that the blackout was due to a surge, when this is not how the grid and its protective mechanisms work. A surge happens during an electromagnetic pulse, but a failure in the grid causes a voltage drop, a brownout. The third clue is the wide ranging and spotty nature of the blackouts, which did not follow a grid but rather affected a region.
Why was Washington DC affected? It is situated in lowlands, known in the early days of the republic as “foggy bottom” for that reason, a swampland which had to be drained so the mosquito population could be controlled. It is situated at a tear point during a time when the N American Continent is in a taut bow, the bow ends at the Aleutian Islands and the tip of Mexico pulling toward each other. The center of the bow is at San Diego. Follow the line across the continent and you arrive at Washington DC. Chesapeake Bay is an obvious rip point where tears have occurred in the past. Will more such blackouts afflict the East Coast of the US? These electromagnetic pulse episodes have just started, and depending upon their vulnerability, will increasingly afflict cities worldwide. »
Zetaene om strømbruddet i London:
«The London fires were clearly caused by electromagnetic pulse. The establishment will continue to give excuses for these events, as they are reluctant to admit how powerful Nibiru is, magnetically, nor do they want to admit to the many lies they have told the common man over the past decade. The erratic weather, increasing drought and deluge cycles, and ferocity of storms is NOT due to man-made Global Warming. It is due to the Earth wobble and roiling magma, both caused by Nibiru, aka Planet X. The many planes losing control of their electrical systems and crashing into seas or mountains are NOT due to pilot suicide, but are caused by electromagnetic pulse.
As with the blackouts in the Netherlands and Turkey and the crash of the Germanwings plane in the foothills of the Alps, electromagnetic pulse struck the region because of the stretch the Eurasian Plate is sustaining. Rock has pockets which break up the flow of electricity in the rock, but in stretched or compressed rock the air pockets are reduced and thus an electronic screech is facilitated. Arching to the charged tail of Planet X follows. Lowlands such as Amsterdam and London are sited on thin crust, which pulls taut during the stretch, and these cities are also soggy, close to the water table. What is the clue that electromagnetic pulse was the cause of the London fires? They simultaneously flared up in more than one location, at a long distance from each other. »
http://www.zetatalk.com/ning/11ap2015.htm
Den mest logiske og troverdige forklaringen jeg har kommet over hittil er at hele greia er iscenesatt og falsk. Det styrtet aldri et fly i alpene. De ønsker å få oss til å tro at det gjorde det. Hvor er vrakrestene; motor, vinger og andre deler som burde kunne kjennes igjen deler av? Hva med kroppsdeler og eiendeler? Hvorfor sensuren? https://youtu.be/wi_-6w_NPWI og
YouTube’n du la ved er for dum til å diskutere videre. Kom med motiv, og med personer som står frem med navn. Hvis du refererer til noe på youtube, skriv selv et sammendrag av innholdet.
Elektromagnetisk puls (EMP) har tidligere skjedd kun via kjernefysisk eksplosjon, men er nå implementert i våpensystemer i luft, sjø og på land. Det sier seg selv, at elektronisk krigføring (EK) inkluderer EMP. Sivile passasjerfly er veldig utsatt mål ved NATO-øvelser hvor EMP-våpen brukes. Jeg er ikke sikker på, at romgjenstander, som farer forbi Jorden, forårsaker EMP.
Vi snakker her om en planet med masse 23 x Jordens masse, ikke om en «romgjenstand». Hvis EMP-våpen kan brukes til å styrte et passasjerfly, da må vi vil vel anta at de EM-felt som en slik planet kan generere, må være betydelig kraftigere?
http://www.rolfkenneth.no/Sit-01.html