Blant dem som opplevde på kroppen den andre verdenskrigs lidelser finnes det en svært høy andel som idag ønsker FRED. Mange av dem befinner seg i Russland, som bevislig har vært en fredelig stormakt etter at landet fikk igjen sin selvstendighet etter Sovjet-Unionens oppløsning i 1991.
Den 9. mai hvert år markeres SEIERSDAGEN i det som i Russland kalles DEN STORE FEDRELANDSKRIGEN som en nasjonal helligdag. Det var primært Russland (Sovjet-Unionen) som nedkjempet nazi-barbariet militært. Prisen for dette målt i menneskeliv og menneskelige lidelser ble skyhøy, ved at nasjonen mistet mer enn 20 millioner mennesker i løpet av mindre 4 år som direkte eller indirekte følger av krigshandlinger.
Ryggradsinstinktene som slike erfaringer har resultert i sitter i den russiske folkesjelen den dag idag. Instinkter som sier ALDRI MER bli invadert av «barbar-arméer» fra vest og ALDRI MER stå i fare for å tape en krig pga. mangelfull militær utrustning.
Nå som høflig smilende «wanna be barbarer» fra vestlige land iført pene dresser og skjørt på ordentlig har begynt å tenke den absurde og halvt utenkelige tanken på «å gå til krig mot Russland» kan det være på tide å stikke fingeren i jorden og tenke gjennom situasjonen: Hva er det egentlig man ønsker…FRED eller KRIG?
Viktige støysendere i dagens situasjon er hovedmedia (masemedia) i vestlige land som Norge og USA. Maken til vrøvl og krigspropaganda har vel verden knapt nok vært vitne til siden den kalde krigen var på sitt verste. Så er da også norske media på full fart inn i dødsspiralen, se f.eks. denne artikkelen på Nyhetsspeilet.
Medias fryktpropaganda bidrar dessverre til å kamuflere tingenes tilstand. Det er derfor behov for edruelighet og nøkternhet i info-håndtering og presentasjon, litt sånn barnet i keiserens nye klær.
En viktig observasjon ser slik ut: USA og NATO ruster seg for krig – mens Russland vil ha FRED…
Et visdomsord lyder «Ønsker du fred, så forbered deg for krig«. Det ser ut til at dette er en linje som blir fulgt i dagens Russland.
Som et bidrag til økt informasjonsmessig edruelighet i den tildels tåkelagte situasjonen som nå er skapt på det livsviktige området krig eller fred presenterer Nyhetsspeilet her en enkel militær sammenligning på utvalgte områder:
1. Moral
2. Marine
3. Flyvåpen
4. Tanks
1. Moral
Selvforsvar er en menneskerett, mens militære angrep og invasjoner er å anse som krigsforbrytelser. At USA (og Norge – sic) foreløpig har unngått å måtte stå til rette for sine krigsforbrytelser i moderne tid endrer ikke dette faktum. (Situasjonen i Syria dreier seg om at USA såvel direkte – via militær maktbruk – som indirekte via trening og bevæpning og annen støtte til ISIS-terroristene – har forsøkt å styrte regimet i Syria, en krigsforbrytelse som strider mot folkeretten. Russland yter legitim militær assistanse til regimet i Syria, primært for å kvitte seg med kreftsvulsten som ISIS-barbarene på syrisk jord utgjør)
I dette korte utdraget fra President Putins tale til russiske krigsveteraner, soldater og det russiske folk under minnemarkeringen i Moskva 9. mai 2012 fremgår det at det er Russland som er på «The Moral High Ground» i dagens situasjon.
Det er naturlig å anta at russisk moralsk overlegenhet også manifesterer seg i en assymetrisk motivasjon for å gå inn i krigslignende situasjoner mellom russisk og amerikansk militært personell; «heltemot kontra pinglerier…»
2. Marine
USA har en høyteknologisk marineflåte av hangarskip, destroyere og andre fartøyer av ulik størrelse og slagstyrke som nå «bruser med fjærene» på de syv hav, som et slags moderne ekko av den spanske armada i en svunnen tid eller den britiske marine i forrige århundre.
MEN høyteknologisk utrustning er sårbar; «smart teknologi» kan bli «outsmartet» av avansert frekvens-teknologi som Russland behersker. En episode som fant sted i «Russlands buk» Svartehavet i april 2014 demonstrerte dette på en måte som sendte sjokkbølger langt inn i USAs forsvarsdepartement og inn i amerikanske marinesoldaters sjel og sinn…:
https://youtu.be/qWcIUIoBUxY
Etter hendelsen fremstod militærstormakten USA som «en gatebølle som hadde fått seg en kilevink» – til tross for at ingen skade var skjedd og at USAs militærvesen hadde fått viktig input mht å kartlegge aktuelle svakheter i sin utrustning…:
3. Flyvåpen
Produksjon av fly; det være seg passasjerfly eller militære kampfly har vært en russisk spesialitet helt siden før andre verdenskrig:
Artikkelen som overskriften og bildet over er hentet fra er tilgjengelig her.
Artikkelen som overskriften og bildet over er hentet fra er tilgjengelig her.
De russiske Su-35 kampflyene har en helt overlegen manøvrerbarhet og større robusthet enn F-35 flyene som til tross for pilotklager, utallige forsinkelser og betenkelig liten skrift i kontraktene ennå er USA og NATOs «foretrukne kampfly»…
Under flystevnet utenfor Paris i 2013 var det lanseringen av Su-35 flyet som stjal showet. Den nydelig koreograferte luftoppvisningen – som begynte med vertikal take-off(!), lik et helikopter som letter fra et skipsdekk – kan sees her:
4. Tanks
Panservogner – tanks – er et viktig element i enhver moderne krig. Panservogner og deres besetning er usårbare mot folkemengder og geværskudd, men sårbare mot kraftige granater og antitankvåpen som TOW. Men tanks behøver støtteinfanteri (fotsoldater) for effektivt å kunne okkupere territorum. Før eller senere må et tanksmannskap ut og da vil det jo være en fordel at det skjer på kontrollert territorium.
Tankskrig er en russisk spesialitet, og dette springer ut av andre verdenskrig. Mens tanks ikke spilte noen avgjørende rolle i slaget om Stalingrad, som anses for å ha vært vendepunktet i annen verdenskrig, så fant historiens tyngste tankslag; panserslaget ved Kursk sted på russisk territorium sommeren 1943.
En artikkel om panserslaget ved Kursk er tilgjengelig her.
En dokumentar om panserslaget ved Kursk:
https://www.youtube.com/watch?v=ArA7f3_lqPQ
USA og NATO har i 2016 forflyttet et stort antall tanks i retning russisk jord. Dette er informasjon som forties av media. Et videobevis av slike tanks-transporter kan sees her:
Hvem vil ha krig mot Russland?
Det er blitt sagt at «Krig er for viktig til å overlates til generalene», og en general med krigserfaring sa det som at «War is a racket!» (Krig er en forbrytelse!).
Med tanke på at det MYE BEDRE å leve i fred enn å utsette seg og sine for krig, så er det store spørsmålet:
Hvem i huleste er det egentlig som ønsker å medvirke til å fremprovosere en krig – blant norges egen befolkning…??!!
Nasjonen Tyskland erfarte mot slutten av andre verdenskrig at det ikke hadde vært hverken særlig etisk eller særlig smart å starte en angrepskrig mot Russland…
Strengt tatt er krigshandlinger og militært nærvær utenfor egne grenser HELT UNØDVENDIG dersom hensikten med militærvesen er legitimt selvforsvar…
Hvem er egentlig dummest i Norge?
Bra artikkel.
Men hva med arsenalet av atomvåpen?
Atomvåpen er utelatt da det ikke er noe tema ved en eventuell storkrig, annet enn som bidrag til avskrekking. Ganske enkelt fordi atomvåpen ikke vil komme til å bli utløst, selv ikke med en Illuminati witch som Hillary «Let’s nuke’em all» Clinton ved makten.
Jorden er nå under solid beskyttelse «utenfra»… :)
Hei Hans,
Kunne du utdypet hva du mener med «solid beskyttelse utenfra»? :)
På forhånd takk!
Det er mange «der ute» (i verdensrommet og ikke minst i litt høyere dimensjoner) som følger nøye med på det som nå utspiller seg på Jorden.
Det vil bli grepet inn; med hyper-høyteknologi og på andre måter, dersom selve Jordens eksistens blir satt i fare. Jorden med alt den nå rommer er altfor verdifull til å kunne gå tapt, og ettersom «alt er forbundet med alt» i en kosmisk sammenheng, så vil negative konsekvenser andre steder i Kosmos og i de høyere dimensjonene kunne bli så omfattende at ødeleggelse av Jorden er helt uakseptabelt…
En liten pekepinn om hvilke operasjonelle metoder som benyttes for atomvåpen-kontroll som blir «håndhevet utenfra» fremkommer av denne artikkelen:
http://www.nyhetsspeilet.no/2010/09/ufoer-klusser-med-atom-missiler/
At hovedmedia er strengt kneblet og forhindret fra å formidle relevant informasjon av denne typen endrer ingenting i det større bildet…
Takk for informasjonen!
En litt utdatert artikkel, og moralpåstanden er uansett ubrukelig da forfatter åpenbart ikke kjenner til at de mest militærsatsende statene alltid har indre ekstremdisiplin (i Forsvaret) uansett land. Unntak er kun såvidt afrikanske og arabiske land.
I selve kulturen generelt er både Russland, Europa og USA langt unna det langt mer disiplinerte øst-Asia.
På viktige punkter er Kina i ferd med å passere USA, Russland, og kineserne er mer intelligente i å bygge industriell innflytelse internasjonalt på indirekte og ikkemilitære måter.
Mht militær oppbygging ville jeg bekymra meg mest for dagens store aktivitet (USA, Russland) i Antarktis, og mht rommet og Månen (mange land), blant annet fordi mainstream massemedia som RT, CNN, VG, NRK, osv aldri viser oss dette. Se f eks Cliff High intervjuer på Forum borealis.
Det var primært Russland (Sovjet-Unionen) som nedkjempet nazi-barbariet militært.
Gjesp…..
En utmerket artikkel, og jeg tror du setter fingeren på mye. Men hvorfor disse seierherre-skrønene fra andre verdenskrig?
Det kunne skrives avhandlinger om dette, men kort to ting:
1. fra 1933 til krigens utbrudd. Hvor var barbariet? I det nasjonalsosialistiske Tyskland eller i Sovjet unionen? I Riksdagsbrannen eller i Holodomar og Moskvaprosessene?
2. Hvorfor undersøkes det ikke i det hele tatt de dokumenterte teoriene til Viktor Suvorov’s Icebreaker? Der han klart viser at Stalin hadde en enorm styrkeoppbygging på sin vestfront, og at operasjon operasjon Barbarossa vel så mye som noe annet var en forsvarskrig ved såkalt pre-emptive strike.
Og bildet du har tatt med med det fullstendig raserte Tyskland viser bare hva de allierte fikk seg til å gjøre.
Det som diskuteres veldig lite i det norske media, er det faktum at Russland i dag har en nasjonalistisk politikk. Det er noe helt annet enn Sovjetunionens bolsjevisme, som hadde store internasjonale ambisjoner. Så paradoksalt nok er den politikk Putin fører i dag langt mer i tråd med Hitlers ideer, og vestens langt mer i tråd med Stalins.
Men Gaarder, om vi er uenige her, så er artikkelen som sagt utmerket. Jeg vil også poengtere noe du bare insinuerer i det du skriver: Russland har en enorm styrke i nasjonalfølelsen. Nasjonen har tradisjonelt vært det som er ditt folk utover storfamilien. Det er en enorm moralsk styrke i en slik visshet. Denne moralske styrken har råtnet på rot i vesten bl.a. på grunn av masseinnvandring.
Fokuset i denne artikkelen er primært på det militære.
Begrepet «nazi-barbariet» henspiller på nazistenes fremferd i territorium som først var blitt okkupert av tyske militære, med offiserer som hadde måttet avlegge ed til Adolf Hitler. Det kan sies om tyske militære i Wehrmacht at de var disiplinerte i sin fremferd, utover at de var dyktige krigere.
Men et viktig element i «nazi-barbariet» var «ondskapens kult» SS under ledelse av Heinrich Himmler. Det var SS som drev dødsleirene i Polen og Ukraina, der millioner av hjelpeløse mennesker ble myrdet. SS rykket først inn etter at Wehrmacht hadde okkupert fremmede lands territorium (Polen, Jugoslavia, Ukraina, vestlige deler av Russland osv.)
Forøvrig var SS-lederen Heinrich Himmler utdannet jesuitt-prest og medlem av Malteserordenen. For å forstå den andre verdenskrigs grusomheter er det viktig å kjenne til Vatikanets rolle i kulissene.
Det blir en del fokus på Vatikanets rolle som bakmenn for nazismen i mitt foredrag STÅR VATIKANET FOR FALL? i Oslo Sentrum førstkommende fredag (21. oktober).
For praktisk info:
http://www.hansgaarder.info/arrangementer/star-vatikanet-for-fall-presentasjon-om-vatikanet/
Facebook:
https://www.facebook.com/events/1772175793055013/
Interessant.
Kanskje ikke paragraf 2 i grunnloven var så dum likevel.
Et moment som også kan tas med er den røde armes fremrykking og de nærmest ufattelige grusomheter som fulgte i kjølvannet av dette. Har lest noe om det, og her nevnes ikke jesuittene, men andre grupper. Poenget er at leter du etter ondskap i krig, finner du ubegrenset å ta av. På alle sider. En bok publisert i Norge for noen år siden forklarte om Hjemmefrontens overgrep. Den ble tiet i hjel.
Men som du sier, dette er primært en artikkel om det militære aspektet idag. Vi er på vei litt for langt fra det her. Jeg avslutter med det.
Er dessverre forhindret fra å høre på ditt foredrag nå fredag, men tar det for gitt at du kommer til å holde flere.
Godt arbeid!
Vi skal bare være glade for at Russland er så sterke som de er militært. Det har trolig forhindret enda flere amerikanske overgrep mot flere nasjoner. Nå er det å håpe at Russland fortsatt setter foten ned som de har gjort i Syria og andre steder. At Norge er med på propagandakjøret mot Russland er trist. Jeg har ikke sett noen meningsundersøkelser om dette, men jeg er ganske sikker på at politikerne og f. eks. Aftenposten ikke representerer den norske opinionen. Vi bør begynne å stemme in folk som representerer oss og ikke amerikanske interesser.
Norge mindre underlegne med «amerikansk» dronesenter til Rygge flyplass? http://steigan.no/2015/09/07/dronesenter-pa-rygge-flyplass/
meld meg a
Steigan: Leter USA etter et påskudd til krig?
http://steigan.no/2016/10/13/leter-usa-etter-et-paskudd-til-krig/
US troops to be stationed in Norway over security: Oslo
http://presstv.ir/Detail/2016/10/24/490540/US-Norway-American-troops-Russia
Please send nå USAs geværsvingende «G.I. Joes» iført uniform og hjelm hjem igjen til Kentucky og Kansas…
Vi trenger dem ikke her! Russerne er våre venner og Putin trygger verdensfreden – i motsetning til USA…
Vi vil leve i FRED…Enkelt og greit –
USA og NATOs tropper posisjonerer seg nå tett opp til Russlands grenser for å forsøke å fremprovosere tredje verdenskrig
«16 land skal bidra i samlet vern ved Russlands grenser
NATO har fått på plass soldatene som skal danne alliansens snubletråd mot grensa til Russland i Polen og de baltiske statene.»
http://www.abcnyheter.no/nyheter/2016/10/26/195252211/16-land-skal-bidra-i-samlet-vern-ved-russlands-grenser
Kan det snart være på tide å invitere noen russiske soldater over på litt sjakk og kameratslig skåling med vodka…?
NATO trapper opp krigsforberedelser mot Russland
http://steigan.no/2016/10/28/nato-trapper-opp-krigsforberedelser-mot-russland/
Veldig bra Gaarder. Fortsett å slett komentarene som ikke passer inn i den versjonen som du serverer. Du gjør det antar jeg i henhold til gammel og god russisk tradisjon.
Bjørn, du skal få vite en ting. Mange av disse konspirasjonsteoretikerne er frimurere og de blir belønnet med å si «sannheten» på forhånd før det skjer noe. De lager sin egen historie hvor det er de som bestemmer hva som skal skje i verden, fordi de blir belønnet for å «styre» verden og det gir en god følelse når man er med på å forme samfunnet, selv om det er noen andre som har bestemt det så føles det som om det kommer fra seg selv og belønninger for det er en gulrot som mange ikke klarer å gi fra seg.
Jo mer dritt de får spredt jo mer kan de lage til sannheter. De sier bare det var det vi sa. Men de lager det langs veien. Vi lever i et dataprogram. Hvis de sier at mobilmaster er skadelig er det fordi de ønsker at det skal være skadelig slik at de som styrer over dem kan late som om mobilmasten var det som var skadelig. De vil forme verden etter sine egne ideologier og bruker masker i form av at de vil opplyse verden om hva som foregår, men sannheten er at de prøver å skade oss som liker den ekte guden, fordi de tror de kan bestemme alt. Før var det ikke viktig å spise «riktig» engang, det er forandret på i ettertid i matrix. Alt er for å tjene penger.
Vi er fanget i en verden hvor folk fulgte lucifer ned til dødsriket fordi de ikke likte Gud. Mange er her for å omvende dem å be dem kom tilbake til rettferdigheten, men de vil styre og skade de som ikke er like dem selv.
Alt snakket om 3. verdenskrig er fordi mange ser at man kan tjene på det og forandre samfunnet. Men det blir ingen 3. verdenskrig, ikke værre enn det er i dag i hvert fall.
http://www.dont-play-with-the-devil.blogspot.no her kan dere lese litt om hvordan det var for meg som ville bli lederen av frimurerne. Er et nytt innlegg også om hvordan man skal få drept det onde. Man må drepe det med godhet som overgår det onde. Men når alle tror at narkotika er fra det onde, så er man på feil spor allerede der. Så det er vanskelig og hadde jeg klart det selv så hadde jeg ikke skrivd om det, bare gjort det.
Man må skape en god følelse av å drepe noen onde. Man må skape gode følelser når man ser noe godt, opplever noe godt, vet om noe godt. Men som sagt hadde jeg klart det alene så hadde jeg gjort det.
«Mange av disse konspirasjonsteoretikerne er frimurere» Å, hvem? Nevn i fleng…
Av mye rart og usammenhengende i ditt innlegg, som også inneholder selvmotsigelser, er jeg iallefall enig i én ting: Vi er fanget i en verden hvor folk (les: engler/sjeler) fulgte lucifer ned til dødsriket fordi de ikke likte (les: gjorde opprør mot) Gud.
Og vi alle – også du og jeg – er blant disse.
Jeg kan ikke nevne navn, har bare blitt fortalt det av noen av frimurerne som gikk ut med informasjonen som nå blir kalt konspirasjoner. Har snakket med dem i hodet, de kontaktet meg. Det var også en befaling at frimurerne skulle gå ut med informasjonen de visste og noen utnytter det for egen vinning. Er mange hemmeligheter i frimureriet og man blir belønnet for drap og mange andre ting.
Jeg er ikke blant disse, jeg er her av en annen grunn.. Hvis du leser bloggen så får du et annet inntrykk om det bare er folk som har gjort opprør mot Gud her. Jeg har ønsket Gud død en gang når jeg snakket med en av de andre gudene, men det var fordi han ikke brydde seg om menneskene, men det var før jeg visste at folk var her for å få straff.
Aliens og andre har kommet til maktposisjoner fordi de ønsker å straffe syndere og kjenne på makt og rikdom.
Britain, France Sending Tanks and Troops to Russian Border
Skal vi like gjerne begynne med krigsforbryteroppgjøret etter WWIII med en gang?
Ethvert land får feie for sin egen dør… Dagens KRIGSFORBRYTERNASJON Norge har en haug av verstinger som står i fare for å sette verden i brann: Erna Solberg – Børge Brende – Jens Stoltenberg – hun der forsvarsministeren som ser ut som hun ennå leker med dukker…
Gamechanger: russerne har testet super-soniske våpen, og det med suksess: http://www.veteranstoday.com/2016/10/30/gamechanger-russia-successfully-tests-its-first-ever-hypersonic-weapon/
Men tredje verdenskrig ville vel uansett ikke utspille seg rundt nevnte våpen? De store tabbene dagens generaler gjør, er å forberede fremtidens slag over gårsdagen krig. Tanks?! Er under global utfasing. Kan enkelt taes ut av en Black hawk, droner (er ikke nevnt i artikkelen din engang) eller andre høyteknologiske nyvinninger. Du sammenligner et 4 generasjons jagerfly mot et 5te. Tror du virkelig dagens krigføring blir løst ved dogfights? Vi har beveget oss et stykke unna 1940 åra. En f16 eller su33 selv starfighter, eller hvilket som helst postmoderne jagerfly ville utmanøvrert en f35. Det ville ikke Lockheed nøle med å innrømme. F22 ville også vært sjanseløs i nærkamp. Og ja den kan også ta av vertikalt i likhet med andre jagere. Vi kan jo applaudere russerne for å omsider klart å kopiere den teknologien i likhet med alt annet av teknologi de har stjålet. Hjelper ikke med overlegene manøvrere , når du ikke ser fienden. Hørt om stealth?
Den russiske marinen er av pinlig forfatning http://www.dagbladet.no/nyheter/har-med-slepebat-i-tilfelle-motorstopp/63997987
Undertegnede har selv hatt unik tilgang til Sevromorsk og vært vitne til landets rustne skraphaug. Uten å ønske å fremstå som pro amerika, vil jeg minne deg på at den amerikanske marinen er alene størst i verden. Og om du legger til 2-7 plass, er de fortsatt aliert med USA. Denne udokumenterte avanserte frekvens teknologien artikkelforfatteren nevner, må i såfall være umåtelig effektiv. Men hvis man skal ramse opp udokumentert teknologi, må jo statene være overlegne som har rappet nyvinningene fra ufoene som ramlet ned i Roswell. Også hvis man skal gå inn på moral, må jeg kåre en uavgjort. Statene sin patriotisme skal ikke undervurderes. Jeg blir også overmodig når jeg drikker vodka på tom mage, og slår gjerne i noen skrøner samtidig. Krydret med at media er styrt av diktaturet Russland faktisk er, kan befolkning og soldater pep talkes til det meste.
Du har antakelig vis et godt poeng angående Syria konflikten uten at dette er noen form for svart/hvit situasjon. Jeg er tildels enig i mye av hva som blir skrevet her. Blant annet at Russland er i bunn og grunn et fredelig land. Men når det kommer til militærmakt er de dessverre skrekkelig underlegne.
Det blir presentasjon om HVA ER DET EGENTLIG SOM SKJER i Oslo på onsdag 9. nov. og på Tynset tirsdag 22. nov.
Denne artikkelen er et lite utdrag fra denne presentasjonen som rommer mange andre og annerledes temaer.
Mange viktige og aktuelle temaer vil bli berørt, bl.a. utsiktene for finansiell kollaps eller storkrig. Et problem i dagens situasjon er den store mengden fragmentert informasjon som gjør det vanskelig å se ting i sammenheng.
Det blir også fokus på de pågående jordendringene og betydningen av dette på et personlig plan.
«Dersom en lang rett vei med ett gjør en sving vil det ikke lenger fungere å styre bilen ved å se ut gjennom bakvinduet…»
Hva er det egentlig som skjer – og hva bør vi gjøre…?
Praktisk info om HVA SKJER presentasjonen i Oslo onsdag 9. november:
http://www.hansgaarder.info/arrangementer/presentasjon-i-oslo-hva-er-det-egentlig-som-skjer/
Facebook:
https://www.facebook.com/events/756965497777210/
Velkommen til en spennende og engasjerende «forestilling» :)
Russian Jamming System Blocks All NATO Electronics Inside Bubble 600 Km in Diameter over Syria:
http://osnetdaily.com/2015/10/russian-jamming-system-blocks-all-nato-electronics-inside-bubble-600-km-in-diameter-over-syria/
Artikkelen er alt for unyasert og preget av seierherrenes versjon av ww2. Det er mange utmerkede artikkler om både ww1 og ww2 og andre kriger og/eller opphav til disse på http://www.veteranstoday.com under historie og ellers på nett. Mange «nøytrale» bøker og pdf versjoner er lett å finne på nett etc. En interssant artikkel, også fra veteranstoday er http://www.veteranstoday.com/2016/08/28/holocaust-truth-revealed-an-interview-with-josef-ginsburg-by-eric-thomson/
Som bakgrunn må man ha et større perspektiv enn en eller to kriger, som ww1 og ww2. Planet Rothschild, the forbidden history of the new world order, volume 1, 1763 – 1939 og volume 2, ww2 – 2015 av M.S. King,, gir bakgrunnsmatriale for mer objektiv tenking. Og A Century of War, Anglo-American oil politics and the New World Order, av William Engdahl.
Syns Bjørn C. skriver mye fornuftig, er enig med ham i det han skriver. Når det gjelder barbarier er det mer enn nok å ta av, og hvem var og er mer baraiske enn tidligere og nåværende zionister/Rothchild agenter ( og veldig typisk for zionistisk perversitet var at de ved brann og fosfor bombingen av Dresden, kalte operasjonen «askeonsdag» og ble gjennomført nettopp på en askeonsdag i påsken)? Les også om de perverse ødeleggelsene NWO gjennomførte systematisk i de beseirede Sydstatene etter den amerikanske borgerkrigen. Sammenlign med hva som har skjedd og skjer i Middt Østen og spesielt i Palestina i dag, samme perversiteter som Sozhenitsyn skiver om i Boken Russia and the Jews. First time ever reviewed in the English language:
The great Aleksandr Solzhenitsyn’s banned book on
Russian-Jewish relations & the Christian holocaust, oversatt av Udo Wallendy.
Modus operasi er det samme nå som tidligere. Ukrania er det nye Polen og Putin er den nye Hitler. Hva med alle krigene i verden etter ww2 og pågående kriger/konflikter om ikke samme agenda for NWO?
Angående atomvåpen, jeg tror at de vil bli brukt på nye måter enn kun avskrekking, f.eks. ved lokalt bruk, bunker busters o.l. og utallige oppfinsomme måter. Og det er Europa som kommer til ta de største tapene og ødeleggelsene, ikke USA, ikke i første omgang tror jeg.
Nazi-Nato og Stoltenberg fortsetter å yppe seg…
Russia responds to NATO moving its military equipment towards Leningrad/Novgorod Oblast near Finnish&Estonian border.
https://already-happened.com/2017/03/05/russia-responds-to-nato-build-up-moving-its-military-equipment-towards-leningrad-oblast-near-finnish-and-estonian-border/
Været i Norge ble et sjokk for amerikanske marinesoldater.
http://www.aftenposten.no/verden/Varet-i-Norge-ble-et-sjokk-for-amerikanske-marinesoldater-En-latterlig-fiasko_-mener-russerne-621493b.html
Please la nå de dataspillende og hamburgerspisende pinglene få reise hjem til Kansas og Kentucky.
Så kan de røffe norske soldatene heller få drikke vodka med sine russiske soldat-kamerater.
Det blir ikke noen krig likevel… :)
Massiv NATO-øvelse tett på Russlands grenser pågår nå!
https://steigan.no/2018/06/massiv-nato-ovelse-tett-pa-russlands-grenser/
Nytt russisk jagerfly på gang:
Noe annet enn de 52 F35 bombeflyene Norge har bestilt. Hva skal Norge egentlig med bombefly?