Hackeren Chris Paget har kjørt seg en tur med bilen og har på en enkel måte greid å klone RFID-baserte pass og førerkort fra tilfeldig forbipasserende. Med enkelt utstyr stjeles din identitet.
Ved hjelp av en Motorola RFID-leser til rundt 2000 kroner og en antenne koblet til sin laptop, har Chris nylig kjørt rundt i San Francisco og lest RFID-tags fra pass, førerkort og andre identitetsbevis som benytter Radio Frequency Identification (RFID).
Ved hjelp av en enkel RFID-leser kan hvem som helst lese inn RFID-merkede mennesker og identitetspapirer.
Kan svært lett stjele din identitet
På bare 20 minutter fant han og klonet passene til to intetanende forbipasserende. Heldigvis gjør Chris dette bare for å demonstrere hvor sårbar og ubrukelig RFID er til å merke mennesker.
Spesifikt håper han på å få stoppet Western Hemisphere Travel Initiative som er et Homeland Security-prosjekt. Trolig vil du føle at du aldri ønsker deg RFID-merking av dine identitetspapirer eller enda verre, en RFID-sensor under huden, etter å ha sett denne demonstrasjonsvideoen.
Demonstrasjonsvideo
Hvem som helst kan bli RFID-hacker med AliExpress
Se også videoen øverst i artikkelen som gjør at hvem som helst kan bli RFID-hackere. Verktøyet NS208 Multifunctional Copier får du kjøpt hos AliExpress.com.
Mer info finner du på Shmoocon 2009: Chris Paget’s RFID cloning talk.
Kilde: Engadget
Mythbusters Banned From Discussing RFID By Visa And Mastercard
http://www.disinfo.com/2012/02/mythbusters-banned-from-discussing-rfid-by-visa-and-mastercard/
The amazing spray-on antenna
http://www.neowin.net/news/the-amazing-spray-on-antenna
http://news.cnet.com/8301-17938_105-57376903-1/spray-on-antenna-wireless-in-a-can/
Ved hjelp av ørsmå nano-partikler har de etter sigende utviklet et flytende materiale som kan sprayes på vegger og gjenstander.
Sutera sier også at den amerikanske regjeringen allerede bruker sprayen, og at de oppnår bedre resultater enn med tradisjonelle pisk-antenner på militære kjøretøyer og kommunikasjonsenheter.
En annen praktisk test skal ha vist at man kan lese en RFID-brikke på over 200 meters avstand når man bruker sprayen.
http://www.itavisen.no/889751/antenne-paa-boks
Okidoki!
De store poengene:
1. Slik sterk stråling fins ikke i naturen
2. Den er overalt der folk bor og jobber.
…3. Ingen har spurt om det er greit å bestråle deg 24/7.
…4. Du har omtrent null rettigheter til å klage på noe som helst, for Statens strålevern sier du tåler minst 2-3 ganger så mye stråling som den du får inn i hodet når du snakker i en mobil. Hele døgnet. Hele området du befinner deg i. Hvert sekund hele ditt liv. Dette gjelder også barn, gamlinger og syke. Det er f.eks ikke ulovlig å la babyer snakke i mobiltelefon. Eller kreftpasienter. Ja, man kan gjerne lime en mobil mot hodene deres og Statens strålevern syns det er 100% i skjønneste orden.
At du f.eks har et barn som leker i en barnehage der hele barnehagen kontinuerlig er badet i stråling like sterk som den du får fra en mobiltelefon – dette er helt greit. For Statens strålevern sier dette er «veldig lave verdier.»
Stråling som er ansett som farlig i Sveits, Italia og Russland er helt trygg for nordmenn. Fordi Statens strålevern mener det. T.o.m. diktaturet Kina har strengere regler for hvor mye man kan bestråle folk enn hva «snille og gode» Norge har.
Ja det er slik det er.
Telekommunikasjonteknologien har vokst raskere enn den man klarer å svelge unna, så sitter man der med en diger infrastruktur man egentlig ikke burde ha bygget, eller burde ha bygget på andre vis. Selvfølgelig blir dette feiet under teppet. En ting er hvordan mennesker reagerer på EM stråling, men hva med dyr og insekter?
Forskere har også sett på effekten av elektromagnetisk stråling som mobiltelefonsignaler – og om det kan være forvirrende for biene slik at de ikke finner veien hjem.
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=10034823
kuker man til for biene kan det få alvorlige konsekvenser.
– Hvis biene forsvinner fra jordens overflate vil menneskene bare ha fire år igjen å leve. Ingen flere bier, ingen pollinasjon, ingen flere planter, ingen flere dyr, ingen flere mennesker.
– Albert Einstein –
http://www.aftenposten.no/nyheter/uriks/article3169523.ece
Sigr
Hmm, mener jeg har null problem med å forstå måleren, egentlig. (V/m = volt per meter. Ikke watt.)
Mindre enn -55 trenger jeg ikke. For da er strålingen så lav at det ikke er noe å bry seg om. Det eneste stedet jeg har fått en konsistent verdi på -55 har vært i en kjeller. T.o.m. langt ute i skauen får jeg ikke en så lav verdi for det er base-stasjoner og stråling fra byen (nesten) overalt. Vel, muligens på Hardangervidda kan man måle enda lavere verdier enn -55.
Og er verdien høyere enn 0 dBm så spiller det mindre rolle for meg. Alt som er høyere enn -15 dBm (det lyser rødt på måleren) vil jeg holde meg unna.
Ja selfølgelig V/m = volt per meter.
Men verdiene er uansett rare. Der hvor du måler -55dBm ville sikkert jeg ha målt -100dBm med mitt utstyr. Så dBm verdien sier lite om den faktiske strålingen. Men uansett vet vi nå at når måleren din viser -10dBm er strålingen rundt 1 watt EIRP. Derfor blir -15 dBm ca 25dBm /300mW EIRP, og -20dBm er ca 20dBm/ 100mw EIRP. Da har vi i grunn funnet ut av verdiene.
Her kan du lese litt om måleren jeg har, Sigr:
http://cornetmicro.diytrade.com/sdp/200676/4/pd-730412/3157579.html
Det ser nesten ut som den utelukkende er ment for å måle w/m2= watt pr. kvadratmeter, og v/m er watt pr. meter og finne elektromagnetisk smog. dBm verdien du får er også meget rar. Den er heller ikke følsom slik reklamen sier, siden den stopper på -50dBm. Den burde ha stoppet på -100dBm.
Det jeg har er mere et feilsøkingsverktøy for å lokalisere interferens og viser et mere nøyaktig spektrumsbilde.
Ta en titt på denne:
http://www.metageek.net/support/videos
Aha, OK.
Slektninger av meg har trådløs ruter og jeg har testet der. Verdien jeg får er ca -20 dBm sånn en halvmeter fra antennen. Selv har jeg alt i ledning hjemme.
Jeg tror dBm kan bety forskjellige ting ettersom hvilket måleutstyr man bruker. Men det går nok å konvertere alt til w/m2 og v/m slik jeg gjorde ovenfor.
Strålingen fra ruteren blir da ca. 1.48 v/m.
Her er hele greiene:
—————————–
Table for ED15 RF power (dBm ) to power density(w/m-square), and field strength ( V/m )
*this is only good for ED15 with build-in antenna , different antenna has different relationship between dBm to (w/m2 or v/m) relationship
* the relationship between w/m2 and v/m is fixed. v/m=SQRT((w/m2)*377)
dBm w/m2 v/m
-55 0.0000018 0.02605
-50 0.0000058 0.046761
-45 0.000018 0.082377
-40 0.000058 0.147872
-35 0.00018 0.2605
-30 0.00058 0.467611
-25 0.0018 0.823772
-20 0.0058 1.478716
-15 0.018 2.604995
-10 0.058 4.676109
-5 0.18 8.237718
0 0.58 14.78716
5 1.8 26.04995
v/m=SQRT((w/m2)*377)
—————————–
Tabellen tror jeg er noe annet. w/m2= watt pr. kvadratmeter, og v/m er watt pr. meter. Dette har jeg i grunn aldri satt med inn i, men det jeg snakker om er utstrålt effekt. Men i og med vi nå har en måling på en trådløs router er det enklere å gi en indikasjon hva microbølgovnen stråler.
Du får verdien – 20dBm og vi det en trådløs AP stråler max 20dBm EIRP.
På ovnen fikk du ca -10 dBm i verdi, noe som er 10dBm høyere enn 20dBm.
Da lander vi på 30dBm/ 1watt EIRP noe som er mere sannsynlig. 1watt er også det som er max lovlig i USA. 10 watt EIRP innendørs ville nærmest være selvmord. Det er riktig det som bemerkes. Bytter du antennen, vil tabellen bli feil. Det er derfor også at rene måleverdier nødvendigvis ikke sier alt om strålingen. Bytter du til en mere følsom antenne vil verdiene øke uten at strålingen øker.
EDIT: når jeg snakker om antennebyttet, snakker jeg utelukkende om den på måleutstyret og ikke senderen (trådløs AP). Byttes den vil selvfølgelig strålingen bli høyere. Dette gjelder også klientkort dersom det ikke nedjusteres tilsvarende.
Slik griller du naboen;)
http://www.folkstone.ca/main/images/bq-mount-thumb.jpg
Sigr
Dette med måleverdiene er gjerne lett å misforstå. Jeg fikk en tabell fra de som solgte meg måleren min som liksom omformer verdiene til en mer standard måte å lese de på.
Den laveste verdien måleren kan vise er -55 dBm
Den høyeste verdien måleren kan vise er 0 dBm
-55 dBm på måleren = 0.0000018 w/m2 = 0.2605 v/m
-25 dBm på måleren = 0.0018 w/m2 = 0.823772 v/m
0 dBm på måleren = 0.58 w/m2 = 14.78716 v/m
Forstod du noe av det? Jeg tror tabellen du linket til funker litt annerledes.
-55 dBm på min måler er en veldig lav verdi. Noe du måler langt ute i skauen, eller i noens kjeller.
Anyway, det er visst vanligst å måle i volt per meter. ICNIRP/Norges grense for «farlig stråling» ligger rundt 50 v/m. Altså over 3 ganger så sterk stråling som måleren min kan måle, og ca. 10 ganger så sterk stråling som er tillatt i Sveits.
Sveitserne er med andre ord 10 ganger feigere enn vi barske nordmenn. :) «Gå ut og bestrål deg litt gutt! Du er da ingen sveitser!» He he.
Ja, det ser ut som den måler noe helt annet. Skal man måle utstrålt effekt så bruker man benevnelsen dBm EIRP. Men måler man signalstyrke med feks. netstumbler eller et klientkort kan det bli feil på grunn av at klientkortene kan ha forskjellig følsomhet. feks. dlink USB kan måle -76dBm til AP og Ralink USB kan måle -55dBm til samme AP på samme avstand. Signalforhold fra AP til Ralink vil da være best selv om utstrålt effekt er uendret. Verdien v/m kan jeg i grunn ingenting om.
Har du en trådløs router?
Kunne vært spennende å se hva du får av verdier fra den.
OK, Armin
Send meg en epost om det så jeg husker det, OK?
Tittelen æresborger fortjener jeg neppe. Men takk. :)
Ja, Strålevernerne er noen pussige skruer. I følge disse typene så er det kun én fare med strålingen – og det er varmen. Hmm – altså, om du limer 4 base-stasjoner (som er på) mot kroppen din og det begynner å ryke – ja, da griper muligens Strålevernerne inn. «Hmm ja, her ble det visst litt varmt ja.» :)
Vel vel – greit: la oss fokusere kun på dette varmeaspektet. Også kalt den «termiske effekten.» Du har en mikrobølgeovn på kjøkkenet. Du slenger inn en hamburger og setter ovnen på. Hva skjer? Burgeren bombarderes med mikrobølger som varmer opp vannmolekylene i burgeren. Den blir varm. Smaker ganske dårlig – for strålingen gjør noe med smaken også. Fordi hele molekylstrukturen i burgeren forandres.
Ovnen er skjermet. Men ingen ovn er 100% skjermet. Mye stråling lekker allikevel ut og du er burgeren. Om du befinner deg på kjøkkenet ihvertfall.
Med din måler, Armin, kan du måle en verdi på kanskje -15 dBm en meter fra en mikrobølgeovn som står på. En verdi midt mellom strålingen fra vanlig trådløs ruter (-20 dBm) og en mobiltelefon/trådløs telefon (-5 til 0 dBm). Forresten: mange mobiltelefoner, rutere og trådløse hustelefoner har samme frekvens som mikrobølgeovnen: 2.4 GHz.
Koselig, ikke sant? Din «kule gadget» er en liten mikrobølgeovn, og din hjerne og kropp er hamburgeren som grilles 24 timer i døgnet. 24 timer i døgnet? Ja, omtrent uansett hvor du befinner deg, om du bruker mobiltelefon/wifi eller ikke, har du en eller flere base-stasjoner som stråler deg 24/7 med mikrobølgestråling som ikke eksisterer i naturen, og som kroppen din ikke er laget for å tåle.
Den termiske effekten er uansett ikke det eneste problemet.* Kanskje den faktisk er det minste problemet. Se denne dokumentaren fra BBC –
Wifi – a Warning Signal:
* Herregud: skal vi liksom være redde for at vi brenner opp? Jeg skjønner ikke logikken til disse benekterne.
Bob husker du denne vi samarbeidet sammen? http://www.nyhetsspeilet.no/2009/08/en-elektromagnetisk-take-har-lagt-seg-over-folket/
Det er påtide med en oppfølger fra din side. Gjerne en skrevet til lesergruppen videregående og ungdomskoler. Bevisste Skjorter har flere kampanjer, bla, anti-forsvaret og anti-aspartam og MSG kampanje med flyers og klistremerker skal vi reise rundt alle skolene i Oslo området.
Jeg blir kjempeglad om du skriver en «flyer» format en helsides A4 med det viktigste verdt å nevne på en gøyal og leservennlig og agiterende måte :)
Belz: jeg har en rimelig dyr spektrumsmåler og stråling av mincobølgeovn er målbart som du sier. Husker ikke verdien i farten, men den stråler iallefall så mye at den kan skape interferens på et trådløst nettverk. Jeg vil tippe at en microbølgeovn kan stråle langt over 20dBm (på utsiden) men det er i grunn en enkel sak å sjekke.
Men for å pirke litt. Max lovlig effekt på 2,4GHz utstyr er 20dBm EIRP. Men i gjennomsnitt ligger det utstyret som er på det Norske markedet på mellom 17-19 dBm EIRP. Jeg forstår i grunn ikke hvorfor man har gjort denne frekvensen til «standard» når 5GHz også er under fribrukerloven.
Her er noen tabeller som bl.a. viser hvilke frekvensområder som benyttes til ulike tekniske formål
http://www.rolv.no/geobiologi/frekvenser.htm
http://www.lovdata.no/for/sf/sd/xd-20090602-0580.html
Sigr
Måleren jeg har måler -20 til -11 dBm (sånn cirka) ved en mikrobølgeovn som er på. Kan hende disse måleverdiene må omkalkuleres på noe vis. Men poenget: jupp, masse stråling – og frekvensen ovnen virker på er 2.4 GHz, samme som mye trådløst utstyr.
Hvorfor man velger de frekvensene man velger vet jeg ikke. Jeg antar man velger det som er mest praktisk?
«Men i gjennomsnitt ligger det utstyret som er på det Norske markedet på mellom 17-19 dBm EIRP»
Hva er EIRP? (+ tror det skal være en minus foran verdiene?)
Forøvrig – dette er tommelregelen: mobiltelefoner stråler 2-3 ganger så mye som trådløse rutere, og trådløse hustelefoner stråler ofte enda mer enn mobiltelefoner. Er du uheldig og bor like ved en base-stasjon: ja, så har du nesten like mye stråling inn i huset 24//7, eller like mye, som om du hadde en mobiltelefonsamtale 24/7. Hver dag, hele tiden.
I tillegg: mange trådløse hustelefoner stråler uavbrutt fra sokkelen til (den første) telefonen.
Dette med trådløse telefoner er ikke folk oppmerksomme på. De har gjerne hørt om farene med mobiltelefoner, men har ikke skjønt at trådløse hustelefoner fungerer etter akkurat samme prinsipp.
Ja, det er naturlig at det varierer når du måler en microbølgeovn siden man har variabler som avstand, styrke og demping. uansett skal den ikke måle mere enn 20dBm (100 mW). Ellers burde den ikke ha vært CE merket.
Når du måler stråling får man gjerne et tall med minus foran, men det er ikke det tallet som er utstrålt effekt.
Bruk dette databladet som eksempel:
http://ubnt.com/downloads/ps2_datasheet.pdf
-97dBm er mindre stråling enn feks. -74dBm
I hjemmenettverket mitt måler jeg max -40dBm med klientkortet i laptopen @ 18dBm EIRP på aksesspunkt. Når du snakker om verdier på -11dBm er det nesten 30dB mere effekt enn det som brukes på et hjemmenettverk
Vi snakker da om rundt 40dBm EIRP som er 10.000mW (10 watt), og 100 ganger høyere verdi enn hva som er lov på et trådløs nettverk, og tilsvarer ca 10% av effekten mår en microbølgeovn står på tining.
Det er med andre ord svært sinnsyke verdier.
EIRP er den faktiske utstrålte effekten du har ut av antennen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Equivalent_isotropically_radiated_power
Minali
Hvorfor prøve å skjule noe? Er folket i ferd med å gjøre opprør? Nei.
Vi har dog en usynlig type forurensing: mikrobølgene. Nesten hele Norge er badet i menneskeskapt mikrobølgestråling. Strålingen er nesten umulig å unnslippe. Mange tilbringer omtrent all sin tid oppi en slik strålesuppe. Inkl. småbarn, gamle og syke.
Det verste av alt: grensene for hva som «er farlig» i Norge er så ekstremt liberale at man må øke strålingen 10-20 x før noen kan klage på noe som helst. Dette er et område der vi har null rettigheter. Blir du syk? Vondt i hodet? Neida – dette er bare innbilning for SS (Statens Strålevern – organet som verner om strålingen) sier et slikt problem kan ikke eksistere.
BelzeBob, æresborger i 2010. Utvilsomt sakfør og konsistent i sannhetsøking.
I en tid ingen vet hva foregår i det skjulte demokratiets bakgård. Ingen forstår, alle er foreslåt. En mann med navnet belzebob, står imot satans hordeflokk uten å miste et hårstrå.
Takk for at vi har en som deg Belze :)
My nigga!
Statens strålevern «Nei nei, ikke farlig, kun noen få millimeter i huden»
Vet strålevernet noe som helst om menneskelig biologi?
Vet de at kroppens største organ er huden? Alle våre celler som tenker for oss er i huden, vår viktigste hjerne.
http://www.vg.no/reise/artikkel.php?artid=10011103
Det vil nok kreve en god del med tilvenning før vi får chiper implantert i kroppen, i første omgang vil det bli mikroprosessorer i klær og pads man kan ha på kroppen. Disse vil igjen kommunisere med iphonen din slik at den kan sende medisinsk info om deg til legen osv, gjennom det trygge internet. Når dette er akseptert som norm, vil det bli klart for å kjøre fase 2 med implantering under huden. Deretter i hjernen hvor man kan holde kontroll over den frie viljen din, den de så hardt prøver å underkue i den kulturelle indoktrineringen.
Må si at jeg er utrolig lite imponert over den NWO-gjengen. Lage mikrochipper til å operere inn i hjernen for å kontrollere den frie vilje klarer de fint.
Å spre gifta si i atmosfæren derimot uten å etterlate digre hvite striper på himmelen som enhver med øyne i skallen kan se. Det klarer de ikke.
Talentløs gjeng.
Quark
Fortell oss om din konspirasjonsteori – hvem er det som vil kontrollere oss og få oss til å tro merkelige ting om HAARP, langvarige flystriper og mikrochipper? Og hva er motivet? Er dette en del av Al Q’eida sin store plan for verdensherredømme, kanskje? Herregud, sannerlig skal det mye til før ørene faller av…. Aldri har jeg hørt folk si like mye dumt som disse septikerne. Er det med vilje, eller er det hjerneskade?
Og her har vi litt regelrett løgn fra Quarkelarken:
Quark sier:
14. 11. 2010 klokken 22:44
«Det er din påstand, men teknologien finnes ikke for de ville ikke klart å kommunisere gjennom vevet i kroppen vår.»
Øh? Herregud. hvilken planet bor du på? Dette er allerede super-elgammel teknologi. Åja – Wikipedia eller Dagbladet har ikke laget noen artikkel om det? Ja, da var jo den saken løst.
Sukk. Et eksempel: bare se på den (veldig primitive) mobiltelefon-teknologien: null problem for signalet å gå gjennom murvegger og inn i telefonen din. Svelg mobiltelefonen og folk kan fremdeles ringe deg. Litt vanskelig å svare kanskje, men antennen klarer å ta imot signalet til tross for at den befinner seg «under vevet.»
Dette er jo da primitiv, gammel og veldig billig teknologi. Man trenger et svært batteri osv. Men tror du ikke teknologien har kommet mye lenger enn dette? (Herregud… )
Belzebob :
Belzebob sa :
Og her har vi litt regelrett løgn fra Quarkelarken:
Quark sier:
14. 11. 2010 klokken 22:44
“Det er din påstand, men teknologien finnes ikke for de ville ikke klart å kommunisere gjennom vevet i kroppen vår.”
Minali sier :
Øhm, nå var det vel RFID Quark snakket om her og avstand. Ikke å svelge mobiltelefoner :)
Chipping av katter og bikkjer f.eks har jo vært gjort i en årrekke for id merking. Det er jo langt fra noen hemmelighet.
Så lenge lillesøte BB-gutten ikke klarer å forstå sammenhengen mellom frekvensområder og inntrengningsdybde i elektrisk ledende medier synes jeg heller han skal innrømme at han ikke vet hva han snakker om .-)
Jo mindre disse RFID-brikkene er, jo høyere frekvenser må du bruke og jo kortere kommer signalene inn under huden.
Quark
Du tenker firkantet. Du drar konklusjoner som er helt unødvendige. Prøv å se enklere på det og simpelthen spør: hva er målet?
Målet: slik jeg forstår diskusjonen – påvirke noens tanker, følelser og kroppslige funksjoner utenfra.
Er det umulig å få dette til med en ekstern sender og en chip som er innplantet eller innsprøytet i et menneske? Hvorfor skulle dette være så vanskelig?
Og selvfølgelig: man kan gjøre veldig mye uten chip også. Gjennom elektromagnetisk påvirkning. Null problem å for eksempel forårsake depresjon, konsentrasjonsproblemer, hodepine eller agitasjon. Gammelt, gammelt nytt.
Men det beste våpenet? TV-apparatet. Og vi kan legge til skolevesenet.
Vent 10 år.
Dårlig science fiction er som regel basert på manglende kunnskap.
Eller innplanting av ideer for å venne oss til dem.
Sånn som påstandene om chemtrails Haarp og RFID-implantater? Planter man nok paranoia får man kontroll over ganske mange.
Ehm, hvor er sammenhengen mellom «forsidebildet» og resten av artikkelen. Jobben som er gjort for å avsløre svakheter i et RFID-system kan være viktig, men det finnes ikke bevise for at de implanteres i oss.
Du kan jo snu på det: Hvis de hadde vært implantert hadde slike som Chris Paget oppdaget det.
De kommer det Quark.
Det er din påstand, men teknologien finnes ikke for de ville ikke klart å kommunisere gjennom vevet i kroppen vår.
Nei du har helt rett Quark, radiosignalene stopper i kroppen min å sperrer for nyhetssendingene, derfor står det klar advarsel på radioen, ikke stå foran radioen når du skal høre på den!
Live RFID chip implant interview
FOXNEWS REPORTS ON CHIP IMPLANTS
cbc PROMOTES chip implants
The Verichip on CNBC
http://www.youtube.com/watch?v=w1scUlHuht0&feature=related
Nemlig, legg merke til at fyren med bilen måtte ta på sensoren for å få kontakt. Ikke så veldig egnet for fjernovervåking gitt…
Men påstanden din om at de ikke plantes i mennesker er feil, eller?
Quark skrev.men det finnes ikke bevise for at de implanteres i oss.
Hvor har jeg sagt at de ikke kan plantes i kroppen? De vil ikke virke på avstand, og det var det artikkelen dreide seg om.
Quark sier:
14. 11. 2010 klokken 22:20
Ehm, hvor er sammenhengen mellom “forsidebildet” og resten av artikkelen. Jobben som er gjort for å avsløre svakheter i et RFID-system kan være viktig, men det finnes ikke bevise for at de implanteres i oss.
Du kan jo snu på det: Hvis de hadde vært implantert hadde slike som Chris Paget oppdaget det.
Begynner du å bli sliten`?
I grunnen ikke Mole, jeg innrømmer glatt at de kan implanteres rett under huden og leses av med en leser som ligger veldig nær, men hvilken relevans har det for overvåkning. Skal NWO løpe rundt og tvinge deg til å ta på målerne deres? Ikke mye hemmelighold der gitt :-)
Neida Quark, det holder med skikkelig utplassert utstyr bare, du kan jo telle antall sendere/motakere i den byen du bor , de skjulte er vel vanskelig å telle.
Global boat tracking system
Latest GPS/GSM/RFtracking technology
Easily hidden miniature RFID chip
Cost is probably less than your Excess on Insurance Claims
Full law enforcement support
Traceable anywhere in the world
Secure database of stolen boats
http://www.chipandtrace.com/
Gå inn å se hvor LITEN denne GPS/GSM/RFtracking er, skulle mene den kunne passe i en kropp eller to.
Dette er bare for å vise deg hvor lett det er å se finne en slik brikke, milevis unna, for de som har myndighet til det.
La oss nå håpe mennesker er mer glad i familien sin enn i båten sin!?
Barna sine, barn som er blitt bortførte, barn som har blitt borte, mennesker generelt som blir borte, tenk så fantastisk dette er, den tryggheten det er å ha en planta i tinningen for eksempel, folk vil absolutt be om dette når tiden er moden for det. Har du noen eksepmler fra historien der folk har bedt om noe de tidligere ikke ville ha?
Quark sier:
15. 11. 2010 klokken 10:37
I grunnen ikke Mole, jeg innrømmer glatt at de kan implanteres rett under huden og leses av med en leser som ligger veldig nær, men hvilken relevans har det for overvåkning. Skal NWO løpe rundt og tvinge deg til å ta på målerne deres? Ikke mye hemmelighold der gitt
Human implantation
The Food and Drug Administration in the US has approved the use of RFID chips in humans.[105]
Some business establishments give customers the option of using an RFID-based tab to pay for service, such as the Baja Beach nightclub in Barcelona.[106]
This has provoked concerns into privacy of individuals as they can potentially be tracked wherever they go by an identifier unique to them. There are concerns this could lead to abuse by an authoritarian government or lead to removal of freedoms.[107]
On July 22, 2006, Reuters reported that two hackers, Newitz and Westhues, at a conference in New York City showed that they could clone the RFID signal from a human implanted RFID chip, showing that the chip is not hack-proof as was previously claimed.[108]
http://en.wikipedia.org/wiki/RFID#Human_implantation
The µ-Chip is Hitachi’s response to resolving some of the issues associated with conventional RFID technology.
The µ-Chip uses the frequency of 2.45GHz. It has a 128-bit ROM for storing the ID with no write-read and no anti-collision capabilities.
Its unique ID numbers can be used to individually identify trillions of trillions of objects with no duplication.
Moreover with a size of 0.4mm square, the µ-Chip is small enough to be attached to a variety of minute objects including embedding in paper.
http://www.hitachi.co.jp/Prod/mu-chip/
RFID keeps getting smaller. http://www.artificialeyes.tv/reblog/2007/02/hitachi_develops_rfid_powder.html
Fysikere og bioingeniører har utviklet et optisk instrument som lar dem kontrollere adferden til en orm ved å bestråle enkeltnevroner i organismen med laser.
Systemet lar forskerne bruke lys til å kontrollere adferden til dyr, i dette tilfellet den millimeter lange rundormen Caenorhabditis elegans, melder Physorg.com.-
Instrumentet lar oss ta kontroll over nervesystemet til svømmende eller krypende nematoder ved hjelp av pulserende blått og grønt lys. Vi bruker ingen ledninger eller elektroder, sier fysikkprofessor Aravinthan D.T. Samuel.
Forskerne kan også bruke lyset til å styre ormene til høyre eller venstre. Ved å stimulere nevroner i reproduksjonssystemet til ormen kan de påvirke den til å legge egg.
http://www.abcnyheter.no/nyheter/teknologi/110119/styrer-ormer-med-laser
Heldigvis har ikke mennesker ormer i hjernen, ennå?
http://www.foxnews.com/story/0,2933,455067,00.html
http://www.wnd.com/?pageId=39685
Bergen hadde et perfekt pling-kort system på bussene. Ingen klaget. Fort og greit og praktisk.
Men nå er det byttet ut med et mye dårligere og mindre effektivt RFID-kort system. Hvorfor? Eh…….
Elektonisk identitetskort.
http://www.vaestorekisterikeskus.fi/vrk/fineid/files.nsf/files/46AA0BDEF6A37BCFC225703F0029C2CF/$file/NS09200en.01.pdf
Glemte å ta med.
se spesiel punkt 3: 13,
Her er kortet for 3 typer bruk, personer, systemer og, ja, entity!
Entity.
http://en.wikipedia.org/wiki/Entity
http://freak.no/forum/showthread.php?t=170971
Kom over denne på freakforum, blir kvalm av naiviteten.
Fra IBM og Holocaust – Den strategiske allianse mellom Nazi Tyskland og Amerikas Mest Mektige Bedrifter – av Edwin Black, til Verichips RFID Chip.
Det Fjerde Riket er ennå i sin implementering, jfr. Operasjon Paperclip.
One Mainframe To Rule Them All http://www.nyhetsspeilet.no/2009/11/beretningen-om-en-planlagt-pandemi/comment-page-4/#comment-10957
Hvor har du det fra at Verichip sin brikke skal plasseres inne i kroppen?
The Strange Mystical Horse
Quote: What is it with the white horse? Why is it standing outside the British Council HQ? Why are they building another one 33km away that will be 33 times the size?
Wow thats a heavy video dblspk. Anyone double-cheked this in Norway?
13 Investigates explains how your cell phone can be secretly hijacked and used against you – and how to protect yourself.