Fengselet uten sprinkler. Den mentale og åndelige fengselscelle.
Den største hypnotisør på planeten Jorden er en avlang boks i hjørnet av rommet. Det er den som hele tiden forteller oss hva vi skal tro er ekte. Hvis du kan overbevise folk om at det de ser med sine øyne er alt hva som er å se at du har fått taket på dem. Fordi de vil le deg opp i ansiktet av en forklaring som skildrer det store bildet av hva som virkelig skjer … og de er hva de har gjort.
Den største formen for kontroll er når du tror du er fri når du i virkeligheten blir fundamentalt manipulert og diktert. En form for diktatur er å være i en fengselscelle og du kan se stengslene og berøre dem. Den andre formen sitter du også i en fengselscelle, men du kan ikke se sprinklene, men du tror du er fri.
Hva den menneskelige rase lider av er masse hypnose. Vi blir hypnotisert av folk som dette: nyhetslesere, politikere, lærere, forelesere. Vi lever i et land og i en verden som blir drevet av utrolig syke mennesker.
Kløften mellom det vi blir fortalt som skjer og hva som egentlig skjer er helt enorm.
(Sitat: David Icke)
Ingen er mer håpløst undertrykket enn de som feilaktig tror de er fri.
Johan Wolfgang von Goethe
Tekst:
The greatest form of control is when you think you’re free when you’re being fundamentally manipulated and dictated to. One form of dictatorship is being in a prison cell and you can see the bars and touch them. The other one is sitting in a prison cell but you can’t see the bars but you think you’re free.
What the human race is suffering from is mass hypnosis. We are being hypnotized by people like this: newsreaders, politicians, teachers, lecturers. We are in a country and in a world that is being run by unbelievably sick people. The chasm between what we’re told is going on and what is really going on is absolutely enormous.
[Chorus: Block McCloud]
It’s like we all know what’s going down
But no one’s saying shit, what happened to the home of the brave?
These motherfuckers they’re controlling us now
But no one’s talking about it, made us proud to be slaves
And everybody’s just walking around
Head in the clouds, we won’t awake until we’re dead in the grave
By then it’s too late, we need to be ready to raise up
Welcome to the end of days
[Verse 1: Vinnie Paz]
Everybody is slave, only some are aware
That the government releasing poison in the air
That’s the reason I collect so many guns in my lair
I ain’t never caught slipping, never underprepared
Yeah, The Shaytan army, they just break it proudly
George Bush the grandson of Aleister Crowley
They want you to believe the lie that the enemy Saudi
The enemy ain’t Saudi, the enemy around me
There’s fluoride in the water but nobody know that
It’s also a prominent ingredient in Prozac (for real?)
How could any government bestow that?
A proud people who believe in political throwback
That’s not all that I’m here to present you
I know about the black pope in Solomon’s Temple
Yeah, about the Vatican assassins and how they will get you
And how they cloned Barack Hussein Obama in a test tube
[Chorus]
[Verse 2: Vinnie Paz]
Whoever built the pyramids had knowledge of electrical power
And you know that that’s the information that they suppress and devour
Who you think the motherfuckers that crashed in the tower?
Who you think that made it turn into ash in an hour?
The same ones that invaded Jerome
The ones that never told you about the skeletons on the moon
Yeah, the ones that poison all the food you consume
The ones that never told you about Mount Vesuvius Tomb
The Bird Flu is a lie, the Swine Flu is a lie
Why would that even come as a surprise?
Yeah, the Polio vaccine made you die
It caused cancer and it cost a lot of people their lives
Do y’all know about Bohemian Grove?
How the world leader sacrificing children in robes?
Lucifer is God in the public school system
I suggest you open up your ears and you listen
[Chorus]
[Outro]
The greatest hypnotist on the planet Earth is an oblong box in the corner in the room. It is constantly telling us what to believe is real. If you can persuade people that what they see with their eyes is what there is to see you’ve got them. Because they’ll laugh in your face of an explanation then which portrays the big picture of what’s happening… and they have
For chemtrailbenekterne:
Patently Obvious
A Partial History of Aerosol and Weather Related Technologies:
http://www.seektress.com/patlist.htm
Quark:
«Hvor har du det fra at det er “høye konsentrasjoner av aluminium, barium og strontium” i luften, i jorda og i vannet”? »
Jeg så det på Dagsrevyen og leste det i VG, Dagbladet, Illustrert Vitenskap, Nature og Scientific American. (Sarkasme.)
Vel, jeg har lest om saken og sett dokumentarfilmer. Mange, mange slike prøver har blitt foretatt og myndighetene har ingen god forklaring på hvorfor verdiene er så høye. (Annet enn chemtrail-forklaringen, altså.)
Men men – er man virkelighetsbenekter, så er man virkelighetsbenekter. Du kommer nok til å alltid benekte. Helt til den dagen myndighetene opplyser om at chemtrail-konsprajonsfanatikerne faktisk hadde rett. På alle TV-kanaler i beste sendetid. Og på forsiden av alle aviser.
Du må for all del aldri se den nye dokumentarfilmen som heter «What in the world are they spraying?» Dette er en skrekkelig tankeforbryterfilm der grusomme mennesker har vært såpass frekke at de har foretatt slike idiotiske tester jeg nevnte. (Hvordan våger de! Eier de ingen skam!) Du må heller ikke se filmen «Toxic skies.»
ALT du skal se, lese og høre skal være sanksjonert av Store Bror som elsker oss og gjør sitt beste for at vi skal være trygge og ha det bra. Store Bror er aldri ugod. Store Bror kan ikke være ugod.
We must not tolerate outrageous conspiracy theories. (Med mindre de er sanksjonerte av Store Bror, altså. Som den med Bin Laden og isbjørnene som smeltet i gasskammeret mens de forårsaket finanskrisen.)
Quark sa:
«Hvordan i all verden skal noen fly med aluminiumspulver gjøre større skade enn noen hundre millioner biler, tusenvis av fly og et ukjent antall kull, olje og gass-kraftverk?»
Utrolig….
Her virker det som at Quarken sier at CO2 og aluminium i luften er omtrent samme sak.
CO2 er en naturlig gass som hører hjemme i jordas atmosfære. Vi trenger den. Den er livsnødvendig.
Trenger vi høye konsentrasjoner av aluminium, barium og strontium i lufta, i jorda og i vannet? Nei.
For mye av noe naturlig er fremdeles for mye, og det finnes aluminium- og barium-salter i vann også.
Hvor har du det fra at det er «høye konsentrasjoner av aluminium, barium og strontium» i luften, i jorda og i vannet»?
Det skal noen tonn aluminium til i lufta for å få de konsentrasjoner vi hadde i maten da vi laget og oppbevarte mat i aluminiumskjeler. Hvor har du det fra at vi får i oss større konsentrasjoner nå?
Perler: JJ; BB og NS
Svin: kj & klonene.
J.Johansen sier:
«05. 11. 2010 klokken 00:52
kj,
“For så høyt har G-d elsket verden, at han gav sin Sønn den Enbårne, for at hver den som tror på Ham ikke skal fortapes, men ha evig liv……” Joh. 3.16»
Var jesus jesus før han ble født, eller ble han det etter nedkomsten?
Jeg har stor respekt for din dype tro, JJ, bevares. Men jeg tror du hadde gjort det bedre i politikken!
BelzeBob sier:
05. 11. 2010 klokken 00:39
«kj
Fortell oss om en eneste ting du har lært av Bibelen. F.eks din tolkning av en av Kristus’ lignelser.»
Jeg leser hva jeg leser!
Tolkninger overlater jeg til deg, JJ og og prestene i den norske kirke!
Men det er bare EN av grunnene at jeg syns det hele er komisk i alle sin banale og forvirrende selvmotsigelser.
Det hender jeg leser andre eventyrbøker også, uten at jeg tror på eventyrene!
Husker du den om perler for svin?
«Husker du den om perler for svin?»
Matt 7,6
Men nå tar jeg kvelden fordi jeg tror jeg fikk en sånn mind control stemme i hodet som sa noe om Nazisvin!
Mystiker er den som søker en direkte erfaring av Guds nervær. Kjennetegn er dragning mot Gud, å se og være et med Gud – nå. Det har alltid vært mystikere, og de har alltid søkt høyt og lavt etter sjelens potensiale. Dette er det vitale element og hjerte i enhver religion.
Inspirasjonen til alle mystikere er å være et med Gud, ikke bare en personlighetsforandring tilpasset Guds vilje, men en total sjelstransformasjon til Gud.
Med spesialtilpasset språk for NS forum kan det forklares slik:
Gud er VIAGRA for sjelen til en mystiker.
Kan noen oversette?
JJs stadige veloppdragne indremisjonering og hans underbyggende og nøye utvalgte kildehenvisningr til både GT og NT viser spennet på NS. Det er faktisk noen sjømil, eller så, mellom RKM og JJ om menneskehetens avsluttende kapittel men uten at moder jord blir liggende øde og tom denne gangen heller!
Men mens RKM har bare Zetaer og forholde seg til, har JJ et helt Gammelt
Testament å bla og boltre seg i! Der kan han velge å vrake, helt til han finner noe som passer – helt etter dagsform og dagens tekst! Men resultatet blir, utrulig nok, det samme bare at på den ene senen skal vi brennes, og på den andre skal vi druknes. Ja ja…skitt au!
Hva Zetaene mener eller hvilke tanker de har om oss, er ikke godt å vite, men hvilke følelser har guden(ene) for menneskene, de potensielle syndere han skapte? Han som er allmektig og vet alt, visste han ikke at det kom til å gå galt, og hvorfor kunne han ikke da få noen av de andre gudene til å passe på dette hersens treet slik at Eva ikke fikk lurt til seg gravensteineplet, eller hva det nå var. Men det gikk galt og vi ble ulydige og opprørske og noen fordømte syndere som i vår endelige fortapelse, kun gjør avgjørende feiltrinn og besudler livene våre gjennom utukt og lausaktighet.
I noen tusen år har JJs gud nå vært lei menneskene, som han skapte i sitt bilde! Menneskene som skulle være lik gudene, men at han likevel mente det var flodhesten som var hans fremste skapning. (Job 40,10 ). Men uansett; nå er det nok. Han er lei av å lete opp syndere og straffe litt sånn i ny og ne. Nå finnes ingen medlidenhet lengre – på ingen måte. Nå blir det ikke flere plaster på sårene. Vi er avslørt en gang for alle. Og vi er jo advart – mange ganger. Jordboere skulle styres gjennom frykt! Tekstene i GT inneholder jo den rene slagmark, myrderier og blodbad. Alt fordi mennesker mangler disiplin og ikke lystrer herskerens ordrer. Unntaket var til en viss grad Isrelittene. Men dem også lå dårlig an om ikke ordrer og krigsstrategi ble fulgt! Hvilken tyrann! Var han sosialist – kanskje til og med en internasjonal sosialist? Og hva med porno og kjødets lyster.
(eks. Esek 23,20)
«Nå lengtet hun etter horkarene der; de hadde lem som esler og sæd som hester.» Typisk kommunist her også, vil jeg si. Og barnedrap. (eks. 2Kong 2,23-24)
Men nå skal alle til pers – nesten alle, og kanskje vi skal være så heldige at vi, de angrende syndere som ikke har lest JJs formaninger i NS og Riksavisen, i de siste vaklende skritt kanskje kan få JJ som veiviser til helvete!
kj,
Jesus opphevet loven i GT, og innførte den nye loven i Det Nye Testamente; Elsk din neste som deg selv.
Faktisk er det nesten viktigere enn å elske G-d. G-d er ikke smålig og trenger ikke å elskes og hylles som i GT.
PS: G-d elsker menneskene. ALLE menneskene. Problemet er vel mer at menneskene har glemt sitt opphav, sin Ånd, hvilket er G-d, hvilket er ren Kjærlighet.
G-d er ikke problemet for menneskene. Menneskene er problemet for menneskene. G-d er løsningen, men menneskene vil ikke lytte.
http://www.nyhetsspeilet.no/2010/11/kina-inntar-europa/
J.Johansen sier:
«Jesus opphevet loven i GT, og innførte den nye loven i Det Nye Testamente»…
Da må vel enten sønnen ha gjort mytteri mot sin far, eller GT er en stor eventyrbok! Og hvorfor skulle gud eller jesus, disse allmektige allvitende ha behov for å forfatte nye lover?
kj
Fortell oss om en eneste ting du har lært av Bibelen. F.eks din tolkning av en av Kristus’ lignelser.
kj,
«For så høyt har G-d elsket verden, at han gav sin Sønn den Enbårne, for at hver den som tror på Ham ikke skal fortapes, men ha evig liv……» Joh. 3.16
Det var slutten på en 4000 år lang blodofringstradisjon fra GT. Et eksempel, et offer, en gang for alle. Ferdig med det. Jesus sa; Det er nok, dette forbinder dere ikke med G-d. Dere har hørt på feil Rabbier, på skriftlærde og fariseere, hyklerne og ormeyngelen – djevelens barn, etc. Jada, han sa det slik. La ingenting imellom.
Jesus opphevet den barbariske blodofringstradisjonen, holocaustene. Herretter ble veien til himmelen åpnet for alle som ville. Jødene hadde ikke lenger enerett på å være Guds Utvalgte. Det var ikke lenger blodofringene, eller omskjærelsen på utstyret nedentil som gjaldt. Nå var det omskjærelsen av hjertet som gjaldt, kjærligheten, og hjertets renhet.
Det utgjorde innledningen til Fiskenes Tidsalder.
Det var en revolusjon da for 2000 år siden, det er fremdeles en revolusjon idag.
Jesus utvalgte meg og gav meg retten til å bli Guds Utvalgte. Det er ikke noe spesielt med meg. Tilbudet er til absolutt alle.
Nei min venn; Kvite Krist var ikke så dum som mange gjør ham til han.
Søk, og du skal finne….
J.Johansen sier: Jesus opphevet loven i GT, og innførte den nye loven i Det Nye Testamente; Elsk din neste som deg selv.
Hm.. stusser litt ved din Bibelforståelse her, når Jesus faktisk sa klart og tydelig i følge din Bibel at han ikke kom for å oppheve loven men for å OPPFYLLE den og at ikke en tøddel av loven skulle forgå/ugyldiggjøres..
Mener du da noe annet enn Jesus mente akkurat her?
OG så sier du: G-d er ikke smålig og trenger ikke å elskes og hylles som i GT.
Om du mener at Gud faktisk VAR slik i GT, endret Gud seg da? _Og trengte ikke mer å bli dyrket? Det er slik man møter seg selv i døra stadig om man vil forsøke å forstå Bibelen slik den er og ut fra dagens kristne Bibelforståelse..
La oss se om du kan forklare hvordan dette henger sammen..
At kj er på plass og sier det han sier, bekrefter alt jeg tidligere har sagt :-)
Glemte en ting.. det med å elske sin neste som seg selv, gjøre mot andre det som du vil andre skal gjøre mot deg, det er et direkte sitat fra… tror han het Gamaliel, om jeg ikke husker feil. Paulus var disippel av hans lære og Gamaliel sa dette omtrent i år 100 før Kristus, mens han stod på ett ben..
Buddha skal også ha sagt omtrent det samme, enda tidligere.
Det er på ingen måte min mening å kverulere eller gå imot deg, JJ, prøver bare å forstå, og spør deg som et lite barn ville spurt.. «Hvorfor det da» – ut fra de brikker jeg har.. for jeg selv fikk de ikke til å passe uten Kabbalah.. gjør du?
kj: Johansen har rett i at det er NT som gjelder for kristne. Vektlegger man GT kan man ikke kalle seg kristen, men jøde, eller i beste fall; judeo-kristen/sionist-kristen.
Ser du nevner jødisk romantisering av eselkuk, hestesperm, kommunisme og barnedrap…
Du står vell ikke å sier jødedom er pervers og grusom din antisemitt;)
[…] er et stup der bak Obama på TV skjermen, i illustrasjonen til denne artikkel, ved enden av veien, men sauene følger bjellesauene, og de går kollektivt […]
Vær obs på at før de får innført sin Nye Verdensorden, settes idag vesten opp mot østen, via FN-koryfe og Rockefeller patsy Maurice Strong som er i Kina som ‘Government Consultant,
Når den gule horde har oversvømmet Europa, fortsetter der Djengis Khan tapte og ble stoppet, som er spådd å bli mange ganger verre enn deres ugjerninger under kommunismen/bolsjevismen i Russland, DA skal folk deretter bli så lei og sliten av krig og drap, at de går med på alt dette agentur foreslår.
DA kommer verdensregjeringen, som etter deres tro skal gi meneskeheten 1000 år med fred. Jeg ler av dem hele veien til paradis. Denne gjengen klarer ikke å skape fred i et utedass engang. De har de ikke i seg. Sann fred kommer fra hjertet til menneskene, ikke fra politiske avgjørelser.
Sannsynligvis settes det igang ved hjelp av noen fremtidige krigshendelser i Midt-Østen/Israel, hvor frontene vil skjerpes, og knivene slipes. For/Imot Israel vil frontene gå.
Tese – Antitese = Syntese
DA settes ateistene og nihilistene i virksomhet, som Albert Pike sa de skulle for lenge siden. De som ser på mennesker som dyr, og ikke som åndsvesener. Tatt ‘dyrets merke’. Det blir enden for mennesket som åndsvesen, og dets frie vilje som i kjærlighet var skjenket fra deres Skaper, har de lagt i hendene til disse folkene. Dermed må de bøye seg for det ‘darwinistiske menneskedyrets agentur’.
Der er sikkert passe mange kåte kinesere som vil voldta seg gjennom Europa, rene skjære julekvelden for dem, i tråd med at de ikke hadde så store muligheter som følge av ett-barns politikken i Kina, akkurat som forrige gang den røde horde inntok Europa. Tyrkia hvor Djengis Khan ble stoppet sist, skal jo med i EU, og bli feminisert, alt er lagt opp godt. Lurer på om det er feministene som skal bemanne panservognene i likestillingenes navn, eller det er deres av-maskulinisterte og Faderløse sønner? Alt finansiert av oss selv, som ikke klarer å ‘konkurrere’ om å produsere noe som helst i globaliseringens tidsalder.
Mange fluer i ett smekk; NWO OG de-populasjon, frykt, kontroll.
Da skal dere få oppleve endetiden. Fordi de fleste av menneskene var blinde, døve og ignorante, fordi de ikke leste Nyhetsspeilet og Riksavisen, og ikke våknet får det var for sent, eller de er mer opptatt med ufo’er og aliens i det ytre rom enn å ivareta vår egen klode.
Hvilket selvfølgelig er en like god metode som noe annet å forlede massen på. Magikerens triks dette. La publikum holde fokus på noe annet enn der lureriet i trikset foregår.
Der er et stup der bak Obama på TV skjermen, i illustrasjonen til denne artikkel, ved enden av veien, men sauene følger bjellesauene, og de går kollektivt utfor.
Må G-d velsigne og bevare de arme sjeler som frivillig går utfor, men G-d’s hender er på en måte bundet, fordi han gav disse sjeler fri vilje som en kjærlighetshandling, og dette er hva de bruker sin frie vilje til……
Blir ikke mye til liv for dem stakkars.
Hva ville DU gjort om du var G-d? Trukket tilbake gaven til menneskene, den frie vilje, eller….intervenert? Brutt ditt løfte om aldri igjen å intervenere (etter syndefloden), eller tenkt at la dem bare få holde på – så løser problemet seg selv, når ingen av dem lenger er igjen på jordens overflate? Er det så lett å tenke slik for sine åndelige barn, selv om de har fornektet sitt åndelige opphav?
New World Order agentur
THE NEW WORLD ORDER TAKES CONTROL – A compilation of politicians and others appreciation of the New World Order (NWO agentur).
Chapters:
1. Intro – Hitlers call for a New World Order
2. The Masters behind the Scene
3. Puppet Politicians
4. The Media Involvement
5. The big international corporations 6. Military Industrial Complex
7. Honest politicians? No chance !
8. Using religion, – as always
9. The forming of childrens mindset
10. The dumbed down Population let it happen
11. Standard Doubletalk; War is Peace
12. Consequence: A World in Flames.
Produced by:
http://www.riksavisen.no
Send your possible suggestions for content additions to webmaster here:http://www.riksavisen.no/?page_id=46
http://video.google.com/videoplay?docid=-6938463592403078801#
Hei BB!
”Hvem er det som i all offentlighet har snakket om innføringen av en Ny Verdensorden? Konspirasjonsteoretikere?”
Ja, og hva så? Går det ikke an å ha noen nyanserte tanker om slikt snakk uten å slå alle spikrene i kistelokket?
Det er med vedvarende forundring at dere, så snart det nevnes ”ny verdens orden”, på liv og død må dra alt i verste betydning så langt ut i mørkeste huttiheiti som dere kommer! Når ordet; NWO kommer opp, har dere fasiten klar på utpust, og da følger depopulation og chemtrails teorien på innpust!
Var det ikke slik det skulle foregå da; avbefolkning ved hjelp av flybåren giftpulver?
Det klippet har jeg sett før BelzeBob. Men selv om han har sagt NWO så er det ingen her som vet hva som ligger i det eller hva han mente med det.
Da er du bra dum.
Hvilke politiske, økonomiske og militære reformer har vi hatt de siste 10 årene?
Eh, reformer som ikke går i retning av en ny verdensorden? (Eh… hallo?)
Selv mener jeg en ny verdensorden/verdensregjering i utgangspunktet er en god ide, men det hele kommer an på hvem som styrer den og med hvilken hensikt. Sentralisert makt er selvsagt meget praktisk, men det er også farlig. Alle med en IQ over frysepunktet skjønner nok dette.
jeg lagde denne videoen :)
Hei kj
«Vi, chemtrailister tror på en ond reptilelite i et ondt frimurer-inspirert NWO som har en konkret og stående agenda: Depopulation ved hjelp av chemtrails. Menneskeheten skal elimineres mot tilnærmet null ved spraying av sykdomsfremkallende pulver fra fly! Chemtrailistene – vi som vet den hele og fulle sannhet, krever å ha vår hellige tro i fred uten noen irriterende impulser fra utenfor meningheta!»
Javel. Selv har jeg ingen tro på dette med reptiler. David Icke får ta dette på egen kappe. Jeg tviler også på at personer som f.eks Jens Stoltenberg har den minste peiling på chemtrails-problematikken. Need-to-know som det heter. Alle jobber på sitt felt.
Depopulation? Hmm – hvem tror du det var som satte opp The Georgia Guidestones? Og hvem er det som med jevne mellomrom helt offentlig sier de er for en drastisk reduksjon av verdens befolkning?
Hvem er det som i all offentlighet har snakket om innføringen av en Ny Verdensorden? Konspirasjonsteoretikere?
BelzeBob
02. 11. 2010 klokken 03:08
Jeg kan ikke BB, med handa på hjertet, si at jeg ser noen fornuftige påstander med noe som helst hold i? Påstander og fantasifulle omdreininger og radbrekking av begreper, er det du drar med deg!
Og det holder vel lenge å lese om HAARP og chemtrails her på NS – gjør det ikke???
Hvorfor skrive en hel A4 side nå du kunne fattet dette i noen få linjer:
Vi, chemtrailister tror på en ond reptilelite i et ondt frimurer-inspirert NWO som har en konkret og stående agenda: Depopulation ved hjelp av chemtrails. Menneskeheten skal elimineres mot tilnærmet null ved spraying av sykdomsfremkallende pulver fra fly! Chemtrailistene – vi som vet den hele og fulle sannhet, krever å ha vår hellige tro i fred uten noen irriterende impulser fra utenfor meningheta!
Artikkel «Den stinkende nasjonen» (http://ipvnews.org/nurnberg_article21102010.php) dokumenterer avsløringer av JewWO`s (avdeling «Sovjet») propaganda om «tyske uhyrer».
Den forteller at hele landsbygder ble brent opp med levende innbyggere innesperret, av sovjetiske djevler, utkledd i tyske uniformer.
Samme praksisen bruker den stinkende nasjonen i dag, bare utkledninger er arabiske og afghanske.
Se video midt mellom fotodokumenter om møte av «tyske okkupanter» i ukrainsk by Lviv (Lvov), tysk tale .
Kun Satan-Jahvas avkom har en slik drapslyst.
Skuespill for sau-debiler, kalt «krig-mot-terror» er under propaganda-mediers full kontroll. Faen prøver nå å skape med falske bombealarmer en opphisset stemning blant stupid sauer for å få dem til å godta overgrep på Jemen, evt. Iran (Gud bevare og forby, for da er det kaputt for oss alle).
United Stupids` TV avslørte at «jemenske bomber» var en bløff produsert av jøde-lobby.
Ta en titt på verdenskartet med en satelitt, der finner du 35 gigantiske krigsskip i bevegelse NÅ.!!! ;)
Smurfelurf: Kan du si litt mer? Hvor er de? Hvem eier de? Hva vil de?
Øvelse eller alvor.. nei, jeg hadde ikke lagt meg.. :-)
Noen som har noe svar på hvordan det skulle havne skjeletter på månen og hvorfor ?
Kanskje den samme grunnen til at det finnes skjeletter på jordkloden!?
Mener du at noen har levd på månen, eller død i forbindelse med månelandingen Mole ?
Jeg merker meg at jo mer vi mennesker får vite, jo mer ser jeg hvor lite vi mennesker vet.
Virker fortsatt litt usansynelig at det er skjeletter på månen synes du ikke ?
Gi meg en logisk grunn til at månen ikke kan besitte skjeletter simon7.
Jeg sier ikke at det er fullstendig umulig at der er skjeletter på månen, de kunne teoretisk sett ha tatt dem opp dit under månelandingen eller noe.
Men hvorfor skulle de det ? Hvilken hensikt hadde det hatt ?
Der har ikke vært mennesker som har levd på månen, der er ikke oksygen eller noe å leve av pluss lav tyngdekraft så de ville fått problemer med musklene og skjelettet.
Så joda det er mulig i teorien å plassere skjeletter på månen, men det ville ikke hatt noen hensikt.
Kan du gi en logisk grunn for at der skal være skjeletter da Mole?
simon7 sier:Der har ikke vært mennesker som har levd på månen, der er ikke oksygen eller noe å leve av pluss lav tyngdekraft så de ville fått problemer med musklene og skjelettet.
Men at det kan ha vært andre vesner tilstedet som har levd på månen, som krever andre livsnødvendige gasser, og har hatt et annet krav til tyngdekraft enn oss mennesker som har ettelatt seg skjelett, er umulig?
Hvis noen hevder at et mirakel har skjedd og ikke kan bevise det skal en kun godta det om det vile vært et større mirakel hvis det ikke hadde skjedd.
Det er umulig å leve av månens ressurser, hvertfall når vi snakker om virveldyr. Hvis du tenker på ekstremt intelligente vesner som da har reist fra et annet solsystem og laget seg en base på månen så er det vell mulig. Men en ville vel kanskje funnet spor av konstruksjonene de hadde der.
Utenom at dette er vanvittig urealistisk så er det vell mulig i teorien kan jeg tenke meg. Du får høre med noen som virkelig har peiling hvis du vil ha et utdypende svar.
Ja dette har jeg selvføleglig hørt om før. Imponerende for å være så gammelt er min formening . Men i sangen sier de «jeg vet at de som bygde pyramidene hadde kunnskap om elektronikk». Det fremstilles som om de som bygde pyramidene hadde kunnskap om avansert teknologi, men det vet jo vi at de ikke hadde og det var dette jeg siktet til.
De sier også at det er fluor i vannet og at det er en ingrediens i antidepressive. Det stemmer jo forsåvidt, men det finnes fluor i nesten alt vann fra naturens side og er ikke skadelg. Det er også tilsatt en ekstra mengde fluor i drikkevannet mange plasser, dette på grunn av at de fant ut at fluor var bra for tennene og at folk som drakk vann med naturlig mye fluor i hadde mindre tannhelse problemer enn de som hadde drikkevann med mindre flour i.
Ingen vet at det er en fluor i prozac? Hvor fikk så disse mesterhjernene bak sangen sin kunskap fra ?
Nei det blir jo egentlig litt for dumt, jeg tror du er enig Sigr Huginsson.
Jeg vet ikke om sangen var ment for å bli tatt alvorlig eller ikke, menjeg likte den ikke.
Skjønner ikke hvorfor noen har trykt minus på kommentaren min, hva er galt med den ?
Det er sikkert bare noen fra skepsis.no som er ute for å gjøre det de får betalt for.
Nå får vi faktisk betalt for å trykke opptomler på simon7 sine innlegg. Minus til den tette ulvenesa di.
Klumpen: Og jeg får betalt av zetaene til å trykke tommler oppi rompa di. Minus til den sviende anal klumpen din.
http://no.wikipedia.org/wiki/Hemoroide
Sorry, klarte ikke å dy meg;)
Skal jeg tolke det dithen at NyS og dets støttespillere er iferd med å akseptere homofili? Barnslig utspill forresten…
Man blir ikke voksen før man inrømmer man er barnslig vet du klumpen;)
Ellers betaler zetaene godt og lar meg bruke engangshansker.
Det er ingen konsenus på NS å være hverken imot jøder eller homofili. Så før du rekker å rape opp flere fantastiske påstander vil jeg pressisere at det ikke var folk fra nyhetsspeilet som sendte «blekkpatronbomba» til skeive jøder i USA.
Jeg kan godt rape opp noen artikler og kommentarer fra NyS som ikke akkurat stiller homofile i et ålreit lys. Eller kanskje du foretrekker at jeg driter dem ut i stedet?
Du kan rape opp drit så mye du orker for min del, men det er uansett ikke en konsensus på NS å være imot homofili.
Neida, og så finnes det jo heller ingen jødehets her heller.
Du bygger deg selv inn i en Wicker man. Så vi får håpe at Barry Cunliffe har rett i at legendene er Romersk propaganda og tøv. Ellers kommer Druidene med de lange fyrstikkene sine.
Enkelttilfeller av sleivete kommentarer mot jøder (hva nå enn det er) og enkelttilfeller av frykt av jøder som en kollektiv masse finner du nok. Men det er heller ikke en konsensus på NS å være imot jøder. Å forrakte og frykte sionismen kan man derimot si er en konsensus, og det er denne gruppen (jøder og ikke-jøder) som diskureres av majoriteten inne på NS.
Dette har vi vært igjennom før så du trenger ikke å sirkelargumentere, for det er så jævlig lite stimulerende.
Simon7, jeg lar være å kommentere sangteksten , da disse ofte er ord satt sammen for å lage en tekst uten at det nødvendigvis er sant alt som står der.
Det jeg vil spørre om er hvordan du kan si : «Det fremstilles som om de som bygde pyramidene hadde kunnskap om avansert teknologi, men det vet jo vi at de ikke hadde og det var dette jeg siktet til.» Hva vet vi om de som bygde pyramidene, enten de står i Egypt, Sør Amerika ?
Faktisk så finnes det veldig mye stoff om pyramidene i egypt og inka pyramidene. Selv liker jeg av og til å se på national geografhic der har jeg sett flere programmer om pyramider og slikt. Det er selvsagt fortsatt mange mysterier rundt pyramidene og dette synes jeg er spennende, men de er ikke laget av romvesner. Så en gang en dokumentar om hvordan de faktisk bygde pyramidene i egypt. Jeg hadde synes det va supert om det var aliens som sto bak, men det er det ikke :)
Jeg tror nok det finnes intelligent liv en annen plass i universet, men de har nok ikke tatt kontakt med oss. Om de vet at vi eksisterer tviler jeg på, men det blir jo selvfølgelig ren spekulasjon. Jeg vil gjerne anbefale en bok jeg holder på å lese, den heter » the universe in a nutshell by Stephen Hawkins» utrolig interessant. (ikke så mye om aliens akkurat, men likevel :) )
Jeg vil si til slutt at Sigr Hugisson Sine linker er veldig spennende. De hadde muligens en simpel forståelse for elektronikk før og den gikk muligens tapt en stund. Grekerne fant opp en form for dampmaskin (samme mannen som fant formelen for arealet for en trekant), men det var ingen som tok intiativ til å utvikle den videre . Så de finner nye spennende ting hele tiden, men ikke så spennende ting som vi kanskje skule ønske :)
Når det gjelder pyramidene så er det mange mysterier rundt dem. Et av dem er at alle store og tunge bygg synker med tiden, men Kheopspyramiden synker faktisk mindre enn det hvite hus. En annen ting er at (i følge vår reiseguide) er det et stort hull ved en av de to teorien om hvordan pyramidene ble bygget. Det dreide seg om at byggingsmåten ville resultere i oksygenmangel. (husker ikke detaljene rundt dette)
Men i etterkant har det vist seg at begge teoriene er feil, men har vært inne på riktig spor. Ole Jørgen Bryn ser faktisk ut til å ha knekt gåten.
http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/nrk_trondelag/1.7287819
Ellers noe å bemerke:
«Ole Jørgen Bryn opplever at egyptologene arbeider I et hermetisk lukket miljø»
Det er faktisk sant. Det er mye om gamle Egypt enkelte ønsker å holde skjult.
Eksempelvis da britene og franskmennene knivet seg imellom om å knekke hieroglypf-koden, ble de sabotert og likvidert av en liten kristen gruppe. Det er lenge siden jeg så denne dokumentaren, men husker jeg riktig var det den koptiske kirken i Egypt, eller noe katolsk.
Ellers fant muslimske tyrkere opp kamakselen man bruker i forbrenningsmotorer 500 år før motoren var påtenkt. De brukte den for å pumpe større mengde vann. Så mye av dagens teknologi er ikke oppfunnet, men gjennoppdaget og forbedret. Slike ting er imponerende nok for min del.
simon7, mitt spørsmål var; hva vet vi om de som bygde pyramidene?
Du omgikk det spørsmålet veldig lite elegant, hva du har sett av hva MSM velger å vise oss er lite interessant som svar på spørsmålet.
Jeg vet at jeg vet lite, for for hver nye sannhet jeg finner så skjønner jeg at fremdeles er det meste skjult.
Jeg så ikke helt hva diskusjonen rundt egypt og elektrisitet dreide seg om, derfor ga jeg heller et eksempel på elektrisetet i antikkens Irak.
Hvilken sang?
Jeg trodde nesten dere diskuterte det som kan være lyspærer fra antikkens Egypt
Sigr, takk for linkene som viser teknologien som fantes i Egypt når pyramidene ble bygget. :)
angående fluor i vann, det som finnes naturlig i vann er kaliumfluorid,
KALIUMFLUORID K067
Faremerking
Giftig
Risikosetninger
R23/24/25 Giftig ved innånding, hudkontakt og svelging.
NATRIUMFLUORID N085
Faremerking
Giftig
Risikosetninger
R36/38 Irriterer øynene og huden.
R25 Giftig ved svelging.
R32 Ved kontakt med syre utvikles meget giftig gass.
Som du ser så er kaliumfluorid mindre skadelig ifølge HMS infoen som ligger på nett.
Natriumfluorid er dessuten tungt løselig i vann, og det vil si at ved for stort inntak så skylles det ikke ut men lagres i kroppen. Kaliumfluorid krustalierer seg og blir skilt ut gjennom utånding. Nå er det mulig det er noe jeg har oversett eventuelt glemt, men jeg er meget sikker på at fluor er skadelig i de mengder vi får i oss.