Hver eneste stemme som tør å gå ut akkurat nå, er avgjørende. Staten Israel får kritikk fra hele verden, og fortsatt sitter våre stortingspolitikere på gjerdet, men sier ikke hvorfor. Men hvis du som leser dette klarer å heve stemmen din tilstrekkelig, kan akkurat din stemme ha betydning for utfallet. Den som kaster et undersøkende blikk på ruinene i Gaza idag skjønner fort at det var aldri Hamas’ gisler det dreide seg om…fra første dag var folkemord hensikten, men skjult bak alle deres løgner, bak alle bedrag.
Israel sulter ut Gazas befolkning, de kommer til å gjøre alt de kan for at så mange som mulig skal falle om. Hver dag er det mange sårede, mange som dør under ikke bare voldsomme bombesprenginger og rakettinnslag, men fordi de ikke har hatt mat og drikke på flere måneder.
Statens Israel huser idag psykopatene, de som ikke slipper taket før de blir alvorlig truet. Enhver av oss kan være den alvorlige trussel, for det skal ikke så mye til. Disse folkene er de brutale gatepøbler, æreløse og prinsippløse, bare i flokk er de sterke. Og særlig mot forsvarsløse barn og kvinner. Les hva Jakob Nilsen har å si:
Artikkel skrevet av Jakob Nilsen
Vil du stoppe folkemordet i Gaza? Her er en mulighet
Avaaz-teamet: ”Kjære venner, FN advarte nettopp om at 14 000 barn i Gaza kan sulte hvis Israel ikke slipper inn mat. Situasjonen er så brutal at Storbritannia nettopp har suspendert handelsforhandlingene, Spania forbyr våpensalg, og EU stiller spørsmål ved handelsavtalen med Israel.
Med nok globalt press og mye støy, kunne vi presse Frankrike, Canada og Storbritannia til å sanksjonere Israel og tvinge grensen åpen. Men de trenger å høre fra hele verden akkurat nå! Legg til navnet ditt med ett klikk i det massive globale protestene nedenfor, og viktigst av alt, del dette overalt – Avaaz-staben leverer det direkte. Legg til navnet ditt.
Til president Macron, statsminister Carney og statsminister Starmer: «Over 14 500 palestinske barn er allerede døde: skutt, bombet, knust under ruinene …Nå kan det tallet dobles. FN sa nettopp at ytterligere 14 000 babyer kan sulte med mindre Israel slipper mat inn i Gaza. Dere må sørge for at Israel avslutter den militære offensiven og opphever bistandsblokaden.
Dette er ikke bare et tall, og det er ikke en ulykke – det er slutten på uskyldige liv fordi Israel hindrer mat, medisiner og drivstoff i å nå barn som sulter. Du vet det. Verden ser det. Sanksjoner Israel nå. Bruk hver eneste unse av din innflytelse til å bryte blokaden. Bevis for verden at du fortsatt har makten. «Redd livene til disse babyene.» legg til navnet ditt.
Presset virker – Israel kan snart la hjelpen slippe inn, men eksperter advarer om at forsyningene er «latterlig utilstrekkelige». Historien vil spørre hvor vi sto da babyer ble overlatt til å dø. Og svaret må være: Vi sto for livet og vi krevde handling. I slike øyeblikk frister fortvilelse oss, men det er da vi reiser oss. Fordi når folk kommer sammen i massive antall, kan vi tvinge frem endring. Det er på tide å gjøre det igjen.
Med sterkt håp og uopphørlig hastverk, Patricia, Fadi, Sarah, Pascal, Alice, Eza, Mo og hele Avaaz-teamet.” Les mere her: https://secure.avaaz.org/campaign/en/israel_aid_blockade_loc
Amnesty International gir deg også en anledning. 46 782 har signert så langt. Teksten hos Amnesty: https://amnesty.no/gaza
Israel begår folkemord i Gaza. Krev at Norge gjør alt i sin makt for å stoppe det – signer aksjonen nå!
Publisert: 29. nov 2024, kl. 12:40 | Sist oppdatert: 6. Mai 2025, kl. 14:43
Våpenhvilens kollaps – folkemordet fortsetter
18. mars 2025 gjenopptok Israel bombingen av Gaza. På noen timer ble minst 414 mennesker drept mens de sov, minst 174 av disse var barn. Siden 2. mars 2025 har Israel holdt en fullstendig blokade av Gaza og stoppet leveringen av nødhjelp, medisiner, drivstoff, mat og elektrisitet. En slik blokade er i åpenbar strid med folkeretten og må opphøre umiddelbart.
Gjennom april 2025 har Amnesty samlet flere
vitnesbyrd som avslører de katastrofale konsekvensene av blokaden, og hvordan sult og nektelse av livsnødvendige forsyninger brukes som våpen, i åpenbar strid med internasjonal lov. Kamphandlingene setter også livene til de gjenlevende gislene i fare, og forlenger lidelsen til de palestinere som er ulovlig og vilkårlig fanget i Israel.
Israel og Hamas må løslate alle ulovlige holdte enkeltmennesker. Verdenssamfunnet må komme sammen for å kreve en umiddelbar gjeninnføring av en varig våpenhvile, en demontering av apartheid-systemet og den ulovlige blokaden, og en slutt på det pågående folkemordet mot Palestinere på Gaza.
Folkemordet i Gaza
Israel begår folkemord mot palestinere i Gaza. Det bevises i Amnesty Internationals rapport, som ble lansert i desember 2024. Rapporten viser tydelig at utryddelsen av palestinerne i Gaza er Israels intensjon – enten i tillegg til, eller som et middel for å nå sine militære mål.
Folkemordet pågår akkurat nå. Det må stoppes.
FNs folkemordkonvensjon forplikter stater verden over til å gjøre sitt ytterste for å forhindre at folkemord begås. Norge har gjort mye for å forsvare palestinernes rettigheter på internasjonale arenaer. Denne innsatsen må trappes opp. Krev at Norge erkjenner at Israel begår folkemord, og gjør alt i sin makt for å stoppe det. Signer aksjonen nå!
Beviser Israels intensjon om å utrydde
Ordet «folkemord» har blitt mye brukt om Israels handlinger i Gaza. Folkemord betyr at det begås bestemte typer forbrytelser med et mål om å utrydde en etnisk gruppe helt eller delvis. Eksempler på disse forbrytelsene kan være systematiske drap, påføring av fysiske eller psykiske skader og/eller ødeleggelse av livsgrunnlaget.
For at Amnesty skal kunne bruke ordet, må vi først bevise at israelske myndigheter utfører sine angrep med intensjon om å utrydde palestinere som gruppe. I rapporten legger Amnesty frem bevis som tydelig understreker denne intensjonen:
Måten Israel fører krigen på kan bare forklares med at målet er å utrydde befolkningen fullstendig eller delvis. Dette inkluderer:
• omfanget på skader og ødeleggelser av palestinske hjem, tilfluktsrom, helsefasiliteter, infrastruktur for vann og sanitær, landbruksområder og kultureiendom
• en nesten fullstendig blokade av Gaza, og hindring av humanitær hjelp
• gjentatt bruk av bomber og andre eksplosiver med stor arealeffekt i tettbefolkede boligområder
• det enorme antallet av sivile ofre
• angrep mot sivile som ikke var knyttet til militære mål
• tvangsflytting av et stort antall sivile gjennom omfattende og ofte villedende «evakueringsordre»
Retorikken som brukes av israelske ledere underbygger intensjonen om å utrydde palestinerne.
En gruppe israelske soldater skåler og feirer mens bomber går av i bakgrunnen. Bildet er en skjermdump fra et filmklipp delt på soldatenes egne sosiale medier. Andre audiovisuelle bevis viser soldater som oppfordrer til å «utslette» Gaza eller gjøre det ubeboelig.
Våre etterforskere har også dokumentert over 100 uttalelser av myndighetspersoner, høytstående militæroffiserer og Knesset-medlemmer hvor de oppfordrer til forbrytelser mot palestinere i Gaza, eller bruker dehumaniserende og rasistisk retorikk.
• Disse uttalelsene blir tydelig gjentatt av israelske soldater som utfører angrepene i Gaza.
Amnesty har vurdert alle disse faktorene innenfor den bredere konteksten av Israels system med apartheid, ulovlig okkupasjon av det palestinske territoriet og den ulovlige blokaden av Gaza siden 2007, som har undertrykt palestinere og forårsaket enorme menneskelige lidelser.
Det er bare én rimelig konklusjon som kan trekkes fra bevisene: Folkemord har vært staten Israels hensikt i Gaza siden 7. oktober 2023.
Ved å signere denne aksjonen, krever du at Norge:
• Erkjenner at Israel begår folkemord
• Slutter seg til Sør-Afrikas folkemordsklage mot Israel i Den internasjonale domstol
• Fortsetter sin innsats for en varig våpenhvile
• Fortsetter å forsvare UNRWA og andre FN-institusjoner mot Israels og andre lands angrep
• Gjør alt som er mulig for å sikre humanitær hjelp for befolkningen i Gaza
• Umiddelbart stopper leveringer av komponenter til F35 kampfly og annet militært materiell som kan havne i Israel
• Forsikrer seg at Oljefondets investeringer ikke bidrar til folkerettsbrudd mot palestinerne
• Undersøker muligheter for å holde de som er ansvarlige for folkemord strafferettslig ansvarlig i Norge
Vi sender signaturene til Norges utenriksminister Espen Barth Eide.
Rapporten fra Amnesty kan du lese her: https://amnesty.no/rapport-israel-begar-folkemord
Åndelig påfyll
Så trenger vi åndelig påfyll. Her er budskapet fra pastor Chuck Baldwin fra søndag 18. mai: ”Det kristne brorskap strekker seg til Gaza, Vestbredden, Libanon og Syria”, se her.
https://libertyfellowshipmt.com/News/tabid/56/ID/4765/Christian-Brotherhood-Extends-To-Gaza-The-West-Bank-Lebanon-And-Syria.aspx
Det har vært litt ekstra sirkus rund Trump vs Musk i det siste Musk har vist seg med Black Eye. Det skal kanskje vise oss at han er blitt satt på plass? Enøyd-symbolisme går til mørke krefter. Vi husker Saurons øye i Ringenes Herre. Palantir er glasskulen som Sarumann kommuniserte med Saurons øye gjennom. Vi husker Bin Salman og Trump som holdt en glasskule i Saudi Arabia, da de åpnet et senter som skal bekjempe ekstremisme. Ekstremister skal altså bekjempe ekstremisme. Alex Karp og Musk var der da Bin Salman gjorde milliard-avtale for AI og teknologi. CIA skapte Palantir. Med slik samling av data på alle innbyggere vil de kunne bruke AI som en glasskule for å se inn i folks privatliv. De vil til og med spå «spå» fremtiden. De vanlige investorene er med. BlackRock, Statestreet og Vanguard.
Nyhetene melder om demonstrasjoner i LA. National Guard og US Marines er på vei. Vi ser hva de planlegger. Jeg har ikke sett noen store og voldelige demonstrasjoner. Myndighetene trenger unnskyldninger for å sette inn styrker og bruke unntakstilstand. Fascisme med storkapital som styrer hva folk skal gjøre. Totalitært samfunn med dystopisk overvåkning er hva Trump har på agendaen. En global agenda som korrupte mennesker ønsker å pushe på oss.
Alex Karp sa til de som shortet og jobbet imot hans planer at han ønsket droner som sprayet fenanyl-urin over dem. https://www.finansavisen.no/teknologi/2025/03/12/8249296/casher-inn-titalls-milliarder-angriper-analytikere?zephr_sso_ott=F8N3LH Og det er slik de tenker. Psykopater!
Jon Stewart treffer godt denne gangen:
Saurons øye https://idag.no/soltarnet-i-den-israelske-orkenen/19.40692
Jeg ser i bildet som Stewart bruker om Musk at en jøde har snudd ryggen til. Kanskje helt tilfeldig, men de vil at vi skal tenke at det er full splid. Musk-aksjene går ned og vil gå opp igjen. Mange tjener store penger på Trump-sirkuset.
https://www.vg.no/nyheter/i/Pp8Ga5/trump-og-elon-musk-i-offentlig-ordkrig
Musk spiller en Sheldon Cooper-karakter. Folk liker å tro at han er kjempesmart og supergeni som oppfører seg korkete og sprøtt. Ikke tro at disse idiotene er bedre enn deg. De er fordervet kjøtt og sprer ondskap.
Palantir-kulen i Riyadh. I deres verden er sannheten en stor trussel og beskrives som terror og ekstremisme. Fred er terror for dem. Fri Palestina er nøkkelord for Palantir og vil plukke ut terrorister blant dem som står for fred og frihet.
?width=1120&format=jpg
Det er viktig å vite forskjellen på honningkrukker og honningfeller. Se på dette som et råd fra en enkel mann med sandaler som vet hvor skoen trykker, hvertfall til en viss grad. Honningkrukker kan anbefales på det sterkeste for her er dyp visdom som ofte finnes dypt inne i Amazonas , Etiopia og andre steder hvor nytelse ikke går på bekostning av visdom. Virkeligheten er overraskende da dette kan finnes på diverse country festivaler og paradoksalt nok også inne på steder som Kro Rendevaouz.
Honningfeller finnes ofte på våpenkonferanser, i Berne klubber, i New York og rundt mange delikate round tables groups. Per capita er nok Israel staten med mest honningfeller i aktivt virke rundt omkring med de mest blodtørstige rovdyrene kjørerende rundt i urban moving systems og VANs. Inn mot convid 1984 har de til og med SWINGT seg inn i britiske NHS og nå tatt operative roller. Tempelherreordenen har gitt disse ryggdekning for sin lange manipulasjon av organisert religion og i sivilisasjons konflikten de prøver å sette opp. Det er tydelig nå at klister og vold er deres metodikk.
* Noen historiske tråder fra Haganahs trening og oppbygging av Mossad på skui til Haganahs posisjon inne i World Trade center på 9/11 viser også at Norges 9/11 har dype krefters spor. 9/11 pluss 2011 blir 2020 året da tempelherreordenen som tar sine ordre fra Frankrike satt opp sitt bolivat i Hønefoss. NATO defence college og insettelsen av en norsk oberst som sjef for defence college på dagen på 22 juli. De som ser klart nå i 2025 ser rett inn i fordervede sjeler som tror de er på et korstog for gud , mens de i virkeligheten jobber for satans krefter og bryter det første budet. Det er ikke overraskende at disse kreftene ivrer etter kollaps slik Club of Romes doktrine formaner. For disse aktøene har alltid vært Romas legionærer. Målet helliggjør middelet for disse og det er det som deres doktrine presset ut troen på mennesket.
*DU SKAL IKKE DREPE
https://wikispooks.com/wiki/Nicole_Junkermann
Må stille dette spørsmålet ut i eteren;
* Ettersom så få varslere står fram i forbindelse med convid 1984 operasjonen og kollabreringen med den israelske militærmaskinen er det slik at man sitter fast i klisteret alle sammen?
* Eller er det også at man sitter fast i sin egen voldsideologi?
Må også si dette utifra det man vet om totaltforsvaret og oppbyggingen av DSB;
Det er alltid mulig å snu. Ikke la dere lure av satans metodikk for å presse folk inn i trange hjørner og late som de ikke har noen valg.
Og ettersom NWO forsøker å utradere inviduell frihet og også tanken på en selv som et unikt individ. ALLE er LIKE UNIKE.
og tilgivelse finnes og er ekte.
14 000 babyer kan dø på 3 dager ? Hvem er det som stifter familie i bomberegn og hungersnød? Løper de slalom mellom brannbombene og har seg litt her og litt der ? Sitter i bomberom og formerer seg ?
Det er mye som skurrer her som at det befinne seg flere hundre nordmenn på Gaza.
Hver er det som drar på ferie til helvete slik Gaza er nå ? Og får man ikke asyl nettopp for at man vil bli drept i hjemlandet ?
I en ekte krig så kjører man inn styrkene sine og okkuperer landområder, setter inn egne myndigheter og politi slik Adolf Hitler gjorde i Norge og resten av Europa.
For min del så ser det ut til at Palestinerne dør av idioti.
De hadde eget land, de hadde selvstyre myndigheter og eget politi og egne myndigheter, velstand og støtte fra verden. De hadde Oslo avtalen.
Så kommer Mossad og Bibi og sier rett ut at de grunnlegger Hamas og tar æren for det. Hamas får flere milliarder av Israel for å kjøpe inn mat og medisiner som de så går fra dør til dør og leverer til fattige familier. Innbyggerne på Gaza omfavner så Hamas og ingen protesterer når Hamas angriper Fatah regjeringen og kaster dem ut fra takene i boligblokker. Så får Hamas ordre om å late som om de angriper Israel med terror og hele Oslo avtalen og selvstyre myndighetene fordufter som dugg for solen og de har ingen andre å takke enn seg selv.
Så hvorfor frigir ikke Hamas liksom gislene ? Over 100 000 drept og Hamas vil sitte og holde noen få jøder fanget til alle på Gaza er drept ? WTF ? Israel vil ikke ha gislene tilbake. Så lenge Hamas holder gislene så har de jo argument for å fortsette «krigen» og får støtte i store deler av verden for det … Alle skjønner jo at man vil prøve å befri de stakkas jødene og ikke kan gi seg før de er satt fri.
Gazas befolk dør for at de var idioter og lot seg lure: De hadde alt og mistet alt pga at de trodde de ville få mer penger med å støtte Israelske Hamas fremfor egne Fatah Myndigheter. Ekte Palestinere med kunnskap som så hva som var i ferd med å skje og prøvde å advare ble hengt ut som galne konspirasjonsteoretikere
Bibis Hamas var jo Guds gave til oss trodde folket på Gaza.
Det er jo ikke en krig, men derimot et slakteri utført av demonrasen fra helvete. avkommet til de såkalte Nepilimerne … I KI filmen her får du hele historien om hvordan det startet frem til i dag. Kananitter ble de kalt. .. Andre generasjon Nepilimer var ikke høyere enn oss mennesker. men de var utrolig intelligente, maktsyke, pengegriske og ufattelig krigerske og grusomme… i dag er kjent under navnet makteliten.
Filmen har tatt hele av på nett. 600 000 har sett den på få dager. Alt startet i Israel. Det hellig land som flommet over av honning og myrra. Varer 38 min.
Nephilim (2025) The Movie That Shocked the World – Full 4K
Historien ikke bare starter i israhell, men ender der også.
Finans-analytiker C.Austin Fitts forteller om blodig-kriminelle grunnlag jude-vestlig finanssystem er bygget på.
Problemet er at vestlig biomasse støtter det i tykt og tint:
I video’n listes navn over de drepte som prøvde å endre vestlig kurs i mer human retning.
Jeg noterte det dessverre ikke ned med jeg har funnet påstander om direkte og indirekte dødstall i Palestina på 680000 Palestinere siden hendelsen 7 Oktober 2023!! Ser ikke for meg at dette er umulige dødstall på totalt uskyldige og forsvarsløse mennesker! Hvorfor er det ikke interesse i å støtte Palestinerne med 85 milliarder kr for at de skal være i stand til å forsvare seg mot disse som jeg mener har nådd bunnen av den menneskelige fordervelse? Ondskapen er helt hinsides fatteevne og deler av den er så ille at det passer seg ikke å beskrive i noen medier! Og ja det har pågått lenge før 7 Oktober! Uansett hva som skjer fremover så har Israel avslørt seg selv for hva de står for foran resten av verden!
Ja dette har foregått i mange år ikke fra 07.10-2023 til dags dato.
Føler meg så frustert sitter og bare ser på faenskapet med mens det foregår live .
har fulgt med dett i årevis. Og Israel gjør ikke noe gale , Dei bryter ingen lover og bare forsetter med fyll fart fremover med mer liv på sin samvittighet og skyller på alle andre Hamas Hrisbolla osv. Var Libanon i fredstyrken i1981 ved grensa Libanon/Israel. Der kom dei fra Israel og in i Libanon med jetfly drone og den historien om Libanon kan vi ta en annen gang. Der gjekk dei også for fulle muger og drap sivile i tusen tal Dei gjekk inn i Libanon i1982 og okkuperte masse av sør Libanon.
Eg er inne for tiden og på MIFF (med Israel for fred) ironisk .
Der inn blir eg kalt Nazi, antisemittiske. mental syk og en seier at eg skal reise og skada han og familien.er ikke det en trussel må meg ,For han eg chater med er ANONYM.
Sa til han at eg ikke stoler på det han skriver og seier kommer med tal og % om ditt og datt ,ikke et ord om dei 700000 tusen settlerne som bor i west-bank Hamas er ikke noe hær. Men det siste som er nytt er at dei har gått in fra sør og nord og tar mer land eller kalt buffersone .som dei har gjort i. Libanon også og utvida den buffersone mange kilometer etter dei seier ,Nå sa Bibi( statsministeren i Israel ) at og sei free Palestina var det samme og sei Heil Hitler !
Mvh Tom Rosland