Har vi en fragmentert forståelse av ”Earth Changes”, eller holdes noe skjult for oss?
Sist oppdatert: 16. desember 2011.
Gitt det rekordartete antall større naturkatastrofer og betydningsfulle EarthChanges i første halvdel av 2011, er medias fraværende interesse for å finne årsakssammenhenger oppsiktsvekkende. De synes å være tilfredse med den offisielle forklaringen ”Global oppvarming”, der økningen i global gjennomsnittstemperatur på 0,74 °C i løpet av 100 år (1906-2005) skal forklare alt fra økning i jordskjelv- og vulkanaktivitet til klimakaos og flommer verden over som slår alle tidligere rekorder.
Det australske dokumentarprogrammet 2011: 100 Days of Disaster (YouTube, ca. 37 min.), som har TV-personligheten Dr. Andrew Rochford som vert, tar for seg de mest dramatiske og oppsiktsvekkende naturkatastrofene, samt opprørene i de arabisk-islamske diktaturene, som har forekommet i løpet av de første 100 dagene av året 2011. Er det bare snakk om tilfeldigheter, eller har flere av disse fenomenene en felles årsak? Hvis de har en felles årsak, prøver eliten av en eller annen grunn å holde den hemmelig for oss? Eller er sannheten at ”Alt er normalt”? Har folk bare blitt 2012-nervøse, og er dermed ekstra sensitive for dårlige nyheter? Eller eventuelt: Er det bare teknologien og media som har blitt flinkere til å registrere og rapportere dårlige nyheter?
I dokumentarprogrammet får alle uttale seg, fra religiøse dommedagstroende og ikke-religiøse apokalypsetroende, til klimaforskere, seismologer, NASA-romforskere, økonomer, survivalister, samt naturligvis ”Alt er normalt”-skepsis’erne. Innslaget med Bibelkoden kunne gjerne ha blitt droppet, da de ”funnene” opplagt er et tilfelle av å se og finne det man ønsker å se og finne (Wiki-artikkel: Pareidolia).
Hvor interessant man enn måtte finne økningen av den globale gjennomsnittstemperaturen de siste hundre årene (1906-2005) med 0,74 °C, må man ikke glemme at dette gjennomsnittet er en matematisk konstruksjon som ikke forklarer det reelle været som f.eks. klimakaos og ekstremvær, regionale kulde- og heterekorder. Disse reelle fenomenene har sine reelle årsaker, der den globale gjennomsnittstemperaturen ikke må tillegges forklaringsverdi. Richard S. Lindzen skriver i artikkelen Resisting climate hysteria (juli 2009):
“Imidlertid, et meget viktig poeng er at argumentet for klima-alarm ville fortsatt stå svakt selv om menneskeskapt global oppvarming var betydningsfull. Isbjørner, arktisk sommerhavis, regional tørke og flommer, bleking av korallrev, orkaner, alpine isbréer, malaria osv. osv. er alt sammen avhengig av, ikke et eller annet globalt gjennomsnitt av en overflatetemperatur, men av et stort antall regionale variabler som inkluderer temperatur, fuktighet, skydekke, nedbør, og retningen og styrken på vind. Havets tilstand er også ofte en kritisk faktor… Regionale år-til-år-svingninger i temperatur er over fire ganger større enn svingninger i det globale gjennomsnitt. Mye av denne variasjonen må være uavhengig av det globale gjennomsnittet, ellers ville det globale gjennomsnittet variere mye mer. Dette betyr ganske enkelt at andre faktorer enn global oppvarming har større betydning i en hvilken som helst spesifik situasjon.”
I min artikkel Global oppvarming fra Jordens indre (NyS, rev. september 2011) diskuteres årsaken til den globale oppvarmingen, samt alt det som denne økning i global gjennomsnittstemperatur ikke kan forklare. Begrepet global weirding, som omfavner klimakaos og ekstremvær, går tilbake til en kronikk av Anne Raver som ble publisert i New York Times den 7. november 2002.
Web-basen The Extinction Protocol: 2012 and beyond har en egen temaside med fokus på forsikringsselskapenes utgifter ifm. katastrofe-relaterte utbetalinger. Allerede i august 2011 kunne noen av verdens største forsikringsselskaper konstatere at 2011 ville bli deres historisk verste år! Her er noen av artiklene på temasiden, med korte utdrag:
Extreme weather the achilles’ heel of the U.S. economy? (juni 2011).
Everything has its price, even the weather. New research indicates that routine weather events such as rain and cooler-than-average days can add up to an annual economic impact of as much as $485 billion in the United States. The study, led by the National Center for Atmospheric Research (NCAR), found that finance, manufacturing, agriculture, and every other sector of the economy is sensitive to changes in the weather. The impacts can be felt in every state. “It’s clear that our economy isn’t weatherproof,” says NCAR economist Jeffrey Lazo, the lead author. “Even routine changes in the weather can add up to substantial impacts on the U.S. economy.” This is the first study to apply quantitative economic analysis to estimate the weather sensitivity of the entire U.S. economy.
Months left to go, 2011 becomes the costliest year for natural disasters in history (aug. 2011).
Japan’s earthquake in March is set to make 2011 the costliest year to date for natural disasters, reinsurer Munich Re said, although the number of deaths globally is relatively low so far. Total global losses from natural disasters for the first six months alone were $265 billion, easily exceeding the $220 billion recorded for the whole of 2005, previously the most expensive year to date, the German firm said. The economic loss for the first half of 2011 was more than five times higher than the average of the past 10 years, Munich Re said, and more than double the total for 2010 of $130 billion… “It is very rare for such an extreme accumulation of natural hazard events to be encountered,” Munich Re, which is the world’s top reinsurer, said in a statement… In terms of the human cost overall, however, 2011 is relatively benign — so far. Natural disasters killed 19,380 people in the first six months, compared to 230,300 in 2010.
Scientists dismayed by unending string of disasters plaguing U.S. (sep. 2011).
Earthquakes may make 2011 second-costliest year, Swiss Re says (sep. 2011).
Insurance market Lloyd’s dives into red on ‘unprecedented number of catastrophes’ (sep. 2011).
2011: A record-breaking year for natural disasters in the U.S. (okt. 2011).
Web-baser:
The Extinction Protocol: 2012 and beyond. Denne web-basen ble startet i desember 2010, og drives av Alvin Conway. I hovedsak består web-basen av daglige ”utklipp” av nyhetssaker i online-media av EarthChanges samt symptomer på økonomisk og politisk kollaps; gjerne med noen personlige kommentarer foran og bak. Disse nyhetsklippene er i hovedsak faktabaserte, og i liten grad påvirket av Conways egen metafysiske forståelses- og tolkningsramme (se nedenfor under omtalen av hans bok).
Bøker:
Alvin Conway: The Extinction Protocol (rev. august 2011). Boken er på 571 sider, og er inndelt i 25 kapitler. Den andre av bokens fire hoveddeler har tittelen ”Earth Sciences”, som utgjør kapitlene 6-13 som til sammen er på 130 sider. Denne hoveddelen presenterer et vell av interessante astronomiske og geovitenskapelige nyhetsklipp fra media av fenomener som enten utgjør kataklysmiske trusler eller som kan bidra til forståelsen av de nåværende EarthChanges. Denne hoveddelen er utelukkende naturvitenskapelig.
Conway argumenterer for at den globale oppvarmingen av havene (som han mener er primærforklaringen på oppvarmingen av troposfæren), samt den tilsynelatende økningen i antall jordskjelv og vulkanutbrudd, må tolkes dithen at Jordens eksotermiske (avgivende) energiprosess har blitt intensivert. Conway mener at det er Jordens kjerne som av en eller annen grunn varmes opp, og at varmen herfra så forplantes via de ordinære eksotermiske mekanismer ut til mantelen, videre til jordskorpen og fra havbunnen til havene, og derfra til troposfæren. Han mener at denne intensiverte eksotermiske prosess bare kan forklares som resultat av en tilsvarende intensivert endotermisk (mottagende) prosess som resulterer i oppvarming av Jordens kjerne. Når det gjelder spørsmålet om hva som er opphavet til denne intensiverte endotermiske prosess, nøyer han seg med spekulasjoner om økt kosmisk stråling og/eller endringer i energifelter utenfor Solsystemet (som f.eks. Local Interstellar Cloud).
Conway gjør rede for sin egen metafysiske forståelses- og tolkningsramme i bokens første og fjerde hoveddel. Denne metafysikken fremstår for meg som en newage-smørje av komponenter fra mytologi verden over, esoterikk, og med en kristen dommedagstolkning som toppstein. Det meste av denne metafysikken fremstår for meg som uforståelig newage-babling. Denne metafysikken går imidlertid ikke utover innholdet i hoveddelen Earth Sciences.
Rolf Kenneth-artikler:
» RSS-feed
» RSS-kommentarfeed
Rolf Kenneth Myhre fullførte bibliotekarutdannelsen i 1990, og arbeidet så som selvstendig næringsdrivende i seks år med å etablere og reorganisere små fagbiblioteker og arkiver. Deretter arbeidet han som medisinsk forfatter i seks år, fire av dem ved Rikshospitalet. Siden 2003 har han arbeidet som fagforfatter med fokus på åndsvitenskap, ET/V, og New World Order-konspirasjonen. I 2008 vant han Kolofons manuskonkurranse for ”Alternativ litteratur” med boken "Åndsvitenskapelige visjoner".
Kontakt forfatter | Flere artikler av Rolf Kenneth Myhre (61) | Forfatters nettsted
Du må være registrert og innlogget for å legge inn en kommentar. Mistet passordet ditt?
Det virker som det er tabu og snakke om hva som skjer, men jeg mener det er viktig at det kanskje hadde blitt snakket litt mere om i MSM, nytter ikke stikke hode i sanden.
Vil bare legge til noe info fra Inuitene.
De sier det er veldig mye varmere nordpå nå, enn for 40-50 år siden, den frossene tundraen tiner, isen smelter fortere og kommer seinere, noen landsbyer er i fare for å bli ubeboelige, pga de er bygget på frossen grunn som tiner. Isbreene forsvinner.
Men de sier også at det at Isbjørnene er i fare bare er tull, det er veldig mange flere enn før, men de bor i huler uansett om de har barn eller ikke, så de er ikke alltid ute og tusler. De mener også at alle isbjørn-angrepene og det at de rusler inn i bebygde strøk er fordi de har veldig sensitive ører, fordi de bor i komplett stilhet, men all helikopterflygningen og øremerkingen av isbjørnene fører til at de får ødelagt eller nedsatt hørsel, og de jakter egentlig ved hjelp av hørsel og lukt, men nå kan de bare jakte ved lukt, derfor blir de dratt mot bebygde strøk. Noen av de får også halsbånd på seg, noe som gjør at jakttekkniken dems for å fange sel blir hemmet.
Og de sier også at all bedøvelsen de blir skutt med ødelegger psyken dems.
Er det noen som egentlig vet hva som skjer. Global oppvarming. Eller en ny mini-istid. Med alle de hyppige jordskjelv, unormale værtilstander og økt sol-aktivitet. Hvor mye av dette er naturlige utfall.
Den nå så kjente globale elite, besitter som vi vet teknologi og har program både for værmanipulering og ikke minst den utstrakte chemtrail-sprayingen gjør sitt for å påvirke klimaet skulle en tro. Men hvor mye vet vi om Cern, og hvilken aktivitet som utføres der. Kan en evt. temperatur-endring leses tilbake dit.
http://www.theregister.co.uk/2011/08/25/cern_cloud_cosmic_ray_first_results/
Å endre klima, er en piece of cake for disse folka. Det inngår også i professor Kakus karakteristikk om en Civilazation 1 type. Å manipulere været, og fremprovosere jordskjelv. Som alt annet, i deres syntetiske dream-world. Å bekjempe naturen står fremst på deres agenda. Science beats nature. Det er deres rett som guder. Patetisk gjeng. Et klima-skifte er uansett en fremprovosert agenda. For å gi oss, folket skylda. Mye skatt i klima-frykt.
De sist uker har antall naturkatastrofer og betydningsfulle Earth Changes gått rett til værs men de politiske styrte mediene setter stort sett all fokus på ABB, slanketips og om hvor lurt det er å kjøpe aksjer og fond for vanlige folk nå som de er billige
NWO eliten får stort sett holde på med sine ovelevelseplaner uforstyrret, man ser de skaper katastofer som i bunn og grunn ikke er noe annet en kamuflerte øvelser
Oprasjon Wormwood som de kaller jordskjelvene sine der man alltid ser at militærfolk dukker opp dager i forveien for å kartlegge hvordan folk reagerer ved store jordskjelv ofg katastofer for å utarbeide prosedyrer
Det ligger en glimrene ny film på linken i artiklen her som er sett av 70 000 på få dager om at Elenins hale vil dra med seg Hydrogen Cyanid som vil ta livet av mye av skapningene på jorden
Det rimer ganske greit med planene til eliten der Israel betynte å dele ut gassmaske pakker til samtlige av sine inbyggere i fjor sommer, et prosjekt som skulle være fullført denne sommeren
NASA gikk også nylig ut og advarte alle sine ansatte om at vist det kom en hendelse så måtte alle lukke dører, vinduer og umidelbart sku av sine ventiliasjonsanlegg samt å ha beredskapslager med mat og vann
En kjent Russisk klarsynt som aldri har tatt feil før gikk ut for noen år siden med advarsel om at 2011 vil bli et år der stor død vil ramme menneskeheten og at den 5 november vil det toppe seg som skal være den dagen da aller flest vil dø
5 Nov er også dagen da vi glir inn i Elenins Hale som en kan se her
http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=C%2F2010%20X1;orb=1;cov=0;log=0;cad=0
Mye tyder på at Comet Elenin er The Blue Star Kachina of Hopi Prophecy og at et objekt følger like bak som er The Red Star Kachina of Hopi Prophecy ( Planet X )
Man får håp på det beste og forberede oss på det verste, en gassmaske koster bare ca 100 kr og er en billig livsforsikring
Men kommer det ikke kraftige jordskjelv den 26 sep så trenger en heller ikke kjøpe noen maske
Filmen på The Big Wobble er meget bra og kan sees her
http://bigwobblenews.blogspot.com/2011/08/comet-elenin-forecast-for-92011-to.html
JPL viser et scenario der «planeten» beveger seg i samme plan som jorden, men planet X sies å bli observert som en planet som kommer undenifra og frem til nå bare kan sees fra sydpolen.
http://www.youtube.com/watch?v=xpPP9Z9LOBU
Her ser vi at planet x ligger i samme plan som jorden og sola den 21.desember 2012 og med en masse på 4-8 ganger mer enn jorden vil den skape flo og fjære med hele jordskorpen på samme måte som vår egen måne skaper flo og fjære med havet da den bare er 10% av jordens masse.
Si meg en ting: Hvordan beregnes en usynlig planets masse? Planet x kan bare ses fra Sydpolen skriver du – hvem er det på Sydpolen som har sett denne – eller er det kanskje slik at noen hevder at den bare kan ses fra Sydpolen, fordi de fleste av oss ikke bor nettopp der? Alt som kan ses fra jorden i rommet kan også måles, både direkte og indirekte.
At noe er usynlig for deg og meg, betyr ikke at det er usynlig for de som forsker på himmellegemer fra sydpolen. Jeg gadd ikke bruke mye tid i nettet, men fant denne: http://www.youtube.com/watch?v=Aj97tz49vR0 som viser at Nibiru er sladdet bort av Google. (Sjekk selv!) Hvis du ser på andre himmelegemerprogrammer finner du den samme sladden på samme område av himmelen. Hva tror du er årsaken til at det kun er ett eneste område på himmelvelvingen som er sladdet bort på samtlige 3 himmelvelvingprogrammer som er tilgjengelig for deg og meg? Kan det være at noen myndigheter ikke vil at vi skal se det himmellegemet som skjuler seg bak sladden? I så fall, hvorfor? «Alt som kan ses fra jorden i rommet kan også måles, både direkte og indirekte», sier du. Men i dette tilfellet blir vi hindret i både å se og å måle objektet.
Flo- og fjære-effekten er proporsjonal med massen, som altså påståes å være inntil 8 ganger jordas. Men den er _omvendt_ proporsjonal med _tredje_ potens av avstanden. Hvis denne planeten hadde eksistert, ville nærmeste avstand fra jorda vært avgjørende for tidevannskreftene. Men etter som det ikke finnes det minste grunnlag for å hevde at en slik planet eksisterer, er det ikke noe særlig å bekymre seg, eller glede seg, over. Tull og tøv fra ende til annen.
Det finnes forøvrig en rekke observatorier på den sørlige halvkule som ville kunne se en planet som kommer «nedenfra».
Ingen brun dverg, nei, men en liten komet kan det vel være, som har med seg noe fint til oss
Vannet er noe høyere en normalt nå?
Hørte fra en link herfra, på rediceradio, en kul teori om at, denne «kometen» kan være sendt ut fra jorda for 13000 år siden (Atlantis fall) med de hjelpemidlene vi trenger akkurat nå i disse dager for å slippe å oppleve et nytt fall. He he, snart julaften
«Det finnes forøvrig en rekke observatorier på den sørlige halvkule som ville kunne se en planet som kommer “nedenfra”.» sier bjornt.
Kan det tenkes at disse observatoriene ikke alltid forteller hele sannheten? Eller sitter du inni hodene på eierne av observatoriene og dermed VET at disse alltid vil infomere deg og meg om sine funn?
(Jeg er ny på denne siden og ser at hersketeknikker brukes mye. Skal jeg bli en av dem som velger personhets fremfor saksinnlegg?)
Og om det er noe der ute som påvirker oss og er på vei, så sier det seg selv at de aldri ville offentliggjort det, verden ville stoppet opp slik vi kjenner den, dvs ingen ville jobbet/slavet for de rikeste da, og det ville nok blitt kaos og anarki.
Jeg liker ikke at/vis det blir skjult, men det sier seg selv.
Og da er det opp til oss å finne sannheten.
Saggitta sier:
«Kan det tenkes at disse observatoriene ikke alltid forteller hele sannheten? Eller sitter du inni hodene på eierne av observatoriene og dermed VET at disse alltid vil infomere deg og meg om sine funn? »
Nei, jeg er ikke inne i hodene til eierne av observatoriene, og VET derfor ikke, på den måten, at de vil informere meg om siene funn.
Men det går jo an å bruke eget hode. Er det hersketeknikk å foreslå det?
Man kan j spørre: Hvis en anne planet, astroide eller liknende påvirket oss med tidevannskrefter som langsomt ble sterkere. Hvordan ville vi alle da merke det først?
GPS er god kandidat for dette. GPS sytemetet baserer seg på banene til et stort antall satelitter som går i bane rundt jorda. Banene til disse satlittene vil være meget følsomme for for gravitasjonspåvirkning fra en slik planet/astroide, og alle GPS-mottakere ville få problemer. Slike problemer har de ikke ikke i dag. Du kan jo låne en mobil med GPS i og forsøke selv.
Konklusjon: Det fins ikke fnugg av grunnlag for å tro på en slik planet.
Finn deg noe bedre å bekymre eller glede deg over.
ganske klassisk at smurfen skriver om en kjent Russisk klarsynt som ALDRI HAR TATT FEIL FØR……..
Det du sier for å helgardere deg som vanlig, er at hvis den ene spådommen er feil, så er den andre det også.
hva tror du på selv egentlig?
Virker på meg som om du ikke tror på noe som helst selv, siden du helgarderer deg med at dersom 26. september ikke har noe stort jordskjelv så vil det ikke være noen gassky bak Elenin som kommer 1,5 måneder senere…..
lurer på hvor du har det ifra at teknologien vi mennesker er i besittelse av er så nøyaktig at man kan vite både jordskjelvene og død fra gass i kometen, men samtidig tviler så på det at du må helgardere deg.
det blir litt «si meg din adresse, så skal jeg fortelle deg hvor du bor!» over det hele….
Nåja….nå er vel ikke akkurat culten du representerer mest kjent for å ha evnen til å se bindinger og samenhenger for å si det sånn skeptisque men siden Roffe lar OT kommentaren din bli stående så får jeg lime inn igjen svaret til din cultbror fra i går som ble slettet
Det er heller ikke vansklig å se hva som skjer i verden for dem som ønsker å se, symbolene er overalt
Alt går i sykluser som en klokke og dualiteter som svart hvitt, opp ned, en syklus varer i 26 000 år
For 26 000 år siden ble vi oppgradert og levde i en storhetstid frem til for 13 000 år siden
Du kjenner sikkert til historien om at for 13 000 år siden så brukte man ikke tale men telepati til komunikasjon, alle hadde den evnen da men så kom kataclysmene over hele jorden og Babels tårn falt sammen og folk mistet evnen til å komunisere med hverandre via telepati, da ble alt bare babbel når man skulle komunisere med lyder
Etter det har vi levd i en negativ syklus på 13 000 år der de såkalte satanistene har hersket på jorden
Ja senest for 2 uker siden var jeg på ferie i livets vugge ( Tyrkia), det første en måtte gjøre for å komme ned på stranden var å pasere gjennom en 12 800 år gammel portal
Portalen var lik på begge sider der man hadde en pyramide øverst, like under var den bevingede planeten Nibiru, ved siden var de 2 spiraler som symboliserer satan og helt ytterst 2 falne engler ( Falne engler med vinger betyr Annunakier og vingene betyr at de kom fra rommet )
I Sumerererenes kileskrift står det at Anunakiene skapte oss for 450 000 år siden, vi var Adamuer, en såkalt slaverase som gravde gull og bygde pyramider for dem
Thule og Tempelridder selskapet til Adolf mente at det var den ariske rase som var Adamuer
Ifølge Olmekene var de de gamle kjempene som fra himmel til jord kom ( Anunakinene ) som bygde verdens største underverk Colula pyramiden på 5 mill kubikk
Men kjempene måtte rømme grunnet floden
http://en.wikipedia.org/wiki/Cholula,_Puebla
De urgamle myntene var alle avbildet med demon uglen Molock som eliten dyrker ved sine årlige okulte samlingerved Bohemian Grove
Man ser nyaktig samme symbolene på super eliten som hersker i verden i dag, spess de blåblodige
Det hesker ingen tvil om at pyramidegjengen venter på sine gamle guder fra den bevingede planeten og mange mener den tiden er like om hjørnet
Her er svaret mitt fra i går til din cultbror som ble slettet
Det var vel hele suppa Bardun med at det skulle komme 2 kraftige jordskjelv i Japan i år, en dame med fletter skulle bli president i Ukraina, folk og dyr skal bli fødd med 6 fingerer sånn som vi ser i Japan nå og mye annet rart, ja dama virka like klin sprø da som Sara Qusten som var født i 1777 som sa at Norge skulle bli verdens rikeste land, folk skulle reise gjennom fjell og folk skulle snakke med hverandre fra andre siden av kloden, folk skulle bli feite, late og egoistiske
Mener jenta het Larisa Veis, hun har vist også spådd WW3 i 2014, noe som skulle starte med kriger i Libya, Syria, Somalia .. der stadig flere land blir med helt til Russland blir dratt inn og en WW3 starter
Men nå er jo seff ikke profetier og visjoner noe som kommer til å intreffe, det er mere advarsler om hva som kommer til å inntreffe vist enn ikke lytter til advarslene
Mayaene varsler en stor hendelse innen 3 dager og Elenin varsler neste store hendelse 26 Sep
Katastofene kommer nok uansett enten dem er menneskeskapt eller Elenin skapt
Tidligere oppstillinger har truffet alle som en frem til nå som en kan se her
alignment with Elenin.
Past Elenin Alignments and Earthquakes:
Past Alignments Date Location Magnitude
Elenin – Earth – Sun Feb 20 2008 Indonesia 7.4
Elenin – Earth – Sun Feb 25 2008 Indonesia 7.2
Elenin – Earth – Neptune May 12 2008 China 7.9
Elenin – Earth – Sun Feb 18 2009 Kermadec Islands 7.0
Elenin – Earth -Jupiter May 18 2009 Los Angeles, US 4.7
Elenin – Mercury- Earth July 15 2009 New Zealand 7.8
Elenin – Mercury – Earth Aug 09 2009 Japan 7.1
Elenin – Sun – Earth Sept 09 2009 Sunola islands 8.1
Elenin – Earth – Venus Feb 18 2010 China/RU/N.Korea 6.9
Elenin – Earth-Sun Feb 25 2010 China 5.2
Elenin – Earth-Sun Feb 26 2010 Japan 7.0
Elenin – Earth- Sun Feb 27 2010 Chile 8.8 [Earth knocked off axis]
Elenin – Earth- Sun Feb 27 2010 Argentina 6.3
Elenin – Earth – Mercury Mar 04 2010 Taiwan 6.3
Elenin – Earth – Mercury Mar 04 2010 Vanuatu 6.5
Elenin – Earth – Mercury Mar 05 2010 Chile 6.6
Elenin – Earth – Mercury Mar 05 2010 Indonesia 6.3
Elenin – Earth – Mercury Mar 08 2010 Turkey 6.1
Elenin – Earth – Neptune May 05 2010 Indonesia 6.6
Elenin – Earth – Neptune May 06 2010 Chile 6.2
Elenin – Earth – Neptune May 09 2010 Indonesia 7.2
Elenin – Earth – Neptune May 14 2010 Algeria 5.2
Elenin – Earth – Jupiter Jan 03 2011 Chile 7.0
Elenin – Earth – Sun March 11 2011 Japan 9.0 [Earth knocked off axis]
Future Elenin Alignments:
Future Alignments Date Note
Elenin – Mercury – Mars – Earth Sept 06 2011
Mercury – Sun – Elenin Sept 25 2011
Sun – Elenin – Jupiter Oct 11 2011 Elenin 0.246au from Earth; that’s a quarter of the distance to the sun.
Oct 17 2011 Elenin closet to earth 0.232au
Oct 20 2011 Elenin will enter Earth orbit and we will experience a gravitational pull.
Nov 02 2011 Earth enter Elenins tail/ previous path
Venus – Earth- Elenin – Mercury Nov 11 2011
Sun – Mercury – Earth – Elenin Dec 04 2011
Mars – Elenin – Jupiter Dec 25 2011
Final Alignment: Elenin – Earth – Sun Dec 21 2012
Kommer det et stort skjelv 26 Sep så får jeg kanskje haik med Marantata der han sitter på sleden til Jesus under oppstigningen, vist ikke så er det kanskje en plass i kofferten din når du drar ombord i moderskipet med Peiadenerene Bobo
http://joel.searchwarp.com/swa720707-Russian-Prognosticator-Says-The-Jig-Is-Up-World-War-3-Begins-2014.htm
Man kan seff forberede seg nå og hamstre mat, skjer det ingenting så har en uansett billig mat på lager og slipper å kjøpe den rådyr nå som matprisen går mot nye høyder
http://e24.no/makro-og-politikk/dyrere-soyaboenner-og-hvete/20093820
http://www.dn.no/forsiden/utenriks/article2211145.ece
Ekstremværet siste tiden her i landet har ødlagt 80% av landets kornavlinger, samme ser vi i resten av verden
Det er heller ingen grunn til å deppe for de som trivest i den matrialistiske verden
FED og Bernanke lover å kaste penger fra helikopter over de store byene for å få fart i verdens økonomien igjen;)
http://www.dn.no/forsiden/utenriks/article1923570.ece
http://www.redicecreations.com/article.php?id=16211
Nå er en ny orkan på vei som heter Katia på vei mot USAs østkyst som kan bli mye verre en Irene
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2011/08/30/round-2-sequel-may-be-worst-than-the-original-ts-katia-on-similar-path-as-irene/
Ganske interessant da smurfen, at alt du gjør her er å bekrefte det jeg sier.
du helgarderer deg og prater tull.
I tillegg klarer du ikke la være å være ekkel og nedlatende og påstå ting som er slemt og usant.
jeg har ingen kultbror(som skrive med K) så du kan spare deg for fjaset om dette.
i tillegg lyver du når du sier at 80% av avlingene er ødelagt.
Det er bare tull!!!!
Du bekrefter som sagt bare det jeg sier. Du tror ikke på dine egne utsagn selv, så du må utroliggjøre de for å få folk til å få hakeslipp.
Så kommer du med statistikker og prosenter som ikke henger på greip, samlet sammen med en historisk rekke med jordskjelv som du setter i sammenheng med en ikke-eksisterende planet som er på linje med våre solsystemers planeter.
Hvor dum tror du folk er egentlig? Hvem som helst kan jo påstå dette tullet og helgardere seg slik du gjør det.
Fint om du kunne slutte å gi meg titler og være nedlatende, men jeg tviler på at det skjer.
jeg tviler på at du kan diskutere med en meningsfelle uten å gå i felle og bli ekkel!!!!!
dine konklusjoner er på linje med denne lett humorisktiske parodien på slike som deg:
«On the other hand…….. you have a different set of fingers!»
Du smurf du smurf … kultbror du liksom.
Og forresten smurf … den bevingede Nibiru. Har Nibiru fått vinger, altså at den kan fly hvor den vil da?
Og denne Sara Qusten da, du kunne ikke være så snill å presentere en liten referanse på dama fra en litt nøytral kilde før sjefen din sletter alt igjen?
Takk.
Jupp, med svaret ditt så bekrefter du alt jeg sier skeptisque
Total kunnskapsløs og lattelig nedlatende og ufin, bare slenger ut av deg en masse svada som tyder på diagnosen kverualntparanoia
http://snl.no/.sml_artikkel/kverulantparanoia
Fremtidsangsten og virklighetsskrekken kommer tydlig frem når en ikke gidder å klikke linkene men gnåler videre om det samme som en struts som ikke tørr løfte hodet ut av sanden
Selv en 5 åring skjønner at når bare 20% av avlingene er berget så er 80% ødlagt
Men hva annet kan man vente fra den kunnskapsløse cultgruppen du representerer
http://e24.no/olje-og-raavarer/norges-kornhoest-i-fare/20094126
http://www.dn.no/forsiden/naringsliv/article2211793.ece
Det er seff alltid like morro og se at når tulllinger ikke klarer å ta budskapet så angriper dem små ordfeil istede, det er vel også grunnen til at jeg bevist legger inn noen feil for å få tullingene til å komme frem og vise hvem dem er
bardun
Det var nok ikke du men discodisco jeg siktet til som fikk æren av å være cultbror med skeptisque
Symbolet på Nibiru er en planet med vinger grunnet at planeten retnuerer med jevne mellomrom i sin lange bane som du kan se her
http://www.redicecreations.com/article.php?id=16211
Nibiru har også et utseende som kan minne om en planet med vinger som du kan se her
http://www.youtube.com/watch?v=ifp-6vP9R4M
Annunakiene hadde heller ikke vinger men de ble avbildet med vinger siden de fra himmel til jord kom
Her kan du lese deg litt opp på Nibiru
http://www.nyhetsspeilet.no/2010/03/nibiru-mars-2003-%e2%80%93-mars-2010/
http://www.nyhetsspeilet.no/2010/02/nibiru-og-var-kataklysmiske-fortid/
Rekker denne nøytale kildene her som referanse til Sara ?
http://www.nyhetsspeilet.no/2011/08/nb-oppstigning-pagar/comment-page-7/#comment-70483
Mitt spørsmål til deg smurf i går:
Nå snakket verken denne Sara Qusten eller den navnløse valdresdama om Olmekerne, Nibiru eller Elenin eller ZetaTalk så vidt jeg kan forstå, men om noe helt annet, så dette blir nok ikke slik og sånn som Myhre vil ha det.
Men jeg må bare si at denne nøytrale kilden du viste til, syns jeg ikke var spesielt nøytral, for å si det mildt – spør du meg.
Og kilden bak kilden?
Bare for å si det kort:
Hvis jeg i morgen forteller deg at jeg i lang tid har gjemt et tosiders A4 ark med intense profetier om framtiden fortalt for mange mange år tilbake til mine besteforeldre i deres unge alder fra én som bodde et sted, men som ikke hadde navn. Ingen trodde den gang på dette fordi det ble for fantasisk og uforståelig. Men nå i disse dager – nå som vi alle er klarsynte for samtiden og framtiden, skjønner jeg jo hvor treffende og presis disse spådommene var. I alle disse år har altså disse nedskrevne ord ligget innelåst i en skuff, men nå syns jeg tiden er kommet og veldig passende å presentere disse.
Tror du alle ville syns at dette er en veldig troverdig framstilling fra meg. Det går godt an noen ganger å være litt kritisk i bakhodet og jeg tror det er veldig sunt å gå ut av rusen og være litt edruelig innimellom.
Siste ord fra meg i denne tråd. Så Myhre, slett i vei.
Det er et problem med jordskjelvstatistikken til Smurfen at den ikke tar med alle jordskjelv. Jordskjelv er ganske vanlige, slik at det å finne et jordskjelv et eller annet sted i verden som, helt tilfeldig, passer med en bestemt dato oftes ikke er noe stort problem.
Også når det gjelder andre fenomener som avlingstap ol. er teknikken den samme: Man trekker fram det utvalget av hendelser som man syns passer, uten å vurdere hvordan disse hendingene er valgt ut blandt ALLE hendinger. Man kan da få alt til å klaffe, selv om alt er tilfeldig.
Hvis slike sammenhengfer skal ha noen verdi må det vbære med en rimelig årsaks forklaring.
Hvorfor virker GPS for tiden?
Hvorfor holder geostasjonære satelitter seg pent i sine baner?
Er det mange som har vært ute og justert sine paraboler i det siste?
Hvis vi var påvirket av krefter fra en annen planet, ville alle med satelittnmottaker ha merket det for lengst.
Eller er alle med satalittmottaker med i den store konspirasjoen?
Det ble en kraftig avsporing her, så vi begynner på ny. [Jeg sletter de fleste tidligere kommentarer].
Denne artikkelen handler ikke om kometen Elenin eller fremtiden. Elenin diskuteres her:
http://www.nyhetsspeilet.no/2011/03/kometen-ingen-skriver-om/
Det som kan diskuteres under denne artikkelen er:
1) Hva kan være fellesårsak(er) til den økning i Earth Changes som vi allerede HAR sett?
2) Hvilke Earth Changes kan promilleøkningen i global oppvarming 1910-1998 ha forklaringsverdi for?
3) Eventuelle kommentarer til dokumentaren «2011: 100 Days of Disaster»?
RKM,
hvordan kan du si at Alvin Conway driver med nøktern naturvitenskaplig fremstilling av dette fenomenet samtidig som du skriver at han har en kristen dommedagsforståelse?
eller har jeg misforstått hva du mener?
Skeptisque,
Kanskje det var uklart eller dårlig formulert av meg. Hvert enkelt naturfenomen og katastrofe prøver Conway å beskrive og forstå i mest mulig naturvitenskapelig terminologi. Det er bare når Conway prøver å finne bakomliggende fellesforklaringer på alle Earth Changes, at han går i retning av kristen dommedagsforståelse.
Noe av hensikten med artikkelen min er å kunne betrakte disse Earth Changes samlet, og muligens bli enige om at noe nytt og dramatisk FAKTISK er i gjære, selv om man er vidt uenig i evt. metafysiske eller fysiske fellesårsak-forklaringer. Her synes jeg media har vært temmelig passiv.
Media er passive fordi de ser på dommedagsutredelsene som hovedsaklig usaklige og basert på spekulasjoner uten rot i noen form for dokumentert virkelighet.
Jeg sier ikke at det er korrekt, men at dette er min oppfattelse av MSMs oppfatning og forhold til Earth Changes.
Min mening er at påstanden om Mainstream medias forhold til Earth Changes ikke vil fremprovosere noe annet enn hoderisting så lenge det er åndelige, klarsynte og ikke-vitenskaplig rettet kildeinformasjon som ligger bak det som fremlegges.
Du nevner at Conway først går inn på kristen dommedagsforståelse når han prøver å finne bakomliggende fellesforklaringer, men dette er jo ganske normalt at vil bli ansett som en uttalelse som gjør at troverdigheten forsvinner hos vitenskapsfolk, som jo er den klart største kilden til slik informasjon for Mainstream media.
Jeg sier ikke min egen holdning her, men hva jeg oppfatter fra begge leire.
Jeg mener med andre ord fortsatt at det er en motsigende uttalelse når Alvin Conway skal bedrive naturvitenskaplig fremstilling samtidig som hans underliggende forhold til dette er basert på en kristen dommedagsforståelse.
De to motstridende forståelsene for skaperverket, naturen, Darwinisme, etc. er uforenelige.
Man kan ikke på den ene siden si at man tror at mennesket kommer fra Adam og Eva, og så på den andre siden akseptere at vi har forfedre som har etterlatt spor fra 100 000 år tilbake.
Slik jeg ser dette, så er problemet med din artikkel at du forventer at MSM og også vi som er kritiske til fremstillingene som gjøres på speilet bør være enige med deg og aktiveres i forhold til hva som må gjøres når det kommer til Earth Changes.
ref. ditt usagn: «Her synes jeg media har vært temmelig passiv».
Du synes dette, og tillater deg dermed å synse på noe som bør være tillagt mer seriøsitet enn som så.
Jeg synes for eksempel at dommedagsprofetier er ufattelig teit (jepp, det er det beste ordet jeg kommer på i farten) siden hele konseptet er oppbrukt av tåper og blodsugende svindlere som suger pengene ut av godtroende folk for å sponse sine egne kalkulasjoner og redningsbåter.
Ref. vårens profeti fra den herlige Harold Camping.
Harold Camping er ikke førstemann på den bølgen, og blir ikke sistemann.
Nyhetsspeilet har sin egen smurf til dette til og med, og han refererer til både Mayakalenderen, Elenin, NWO eliten, Alien invasion og det som verre er.
Samtidig, så blir det nevnt at dersom det ikke skjer noe, så «jaja»……
En ekspert på helgardering, og forskjellen til din artikkel er nivået av saklighet.
Dessverre, så synes jeg ikke saklighet er nok til å få troverdighet, og på tross av din fint formulerte artikkel, så velger jeg å tro at det er naturens måte å avgjøre vår skjebne på det som skjer i verden.
Jeg tror ikke det er noe hverken åndelig, kosmisk eller noe NWO styrt eller Mayasykluser som ligger bak.
Dersom noe skikkelig dritt skjer, så er faren for at det skjer innenfor en av dommedagsprofetenes paradigmer så stor at vedkommende som får «mest» rett kommer til å kaste seg over det og erklære seg som den sanne vitens mor eller far.
Tidligere i dag leste jeg et innlegg som omhandlet en russer, som anslagsvis «aldri har tatt feil».
Alle disse tingene satt i sammen med innholdet i din artikkel gjør at det blir vanskelig å gjøre annet enn å forholde seg passiv, siden det ikke skaper engasjement, men frustrasjon over hvor mange som skal vite alt.
Hvor mange som skal kunne alt. Hvor mange som skal kunne si «Hva var det jeg sa!!!!» dersom noe skjer.
dersom 6 milliarder mennesker kommer med hver sin teori, så er sjansen for at en har rett ganske stor……
langt innlegg, men jeg håper det er innenfor både innhold og saklighetsnivået du ønsker deg.
skeptisque,
Dersom en innsjø plutselig blir rød, eller en fyr plutselig får grønne prikker over hele kroppen, er det naturlig at også massemedia begynner å diskutere og spekulere omkring årsaken, og særlig hvis den offisielle, vitenskapelige forklaringen synes å være meget dårlig. Ikke dermed sagt at massemedia er tvunget til å velge mellom «dommedagsforklaringer» eller «elleville konspirasjonsteorier». De står fritt til å utvikle sine egne forklaringer. Men, uansett, det er selve FRAVÆRET av diskusjon som jeg retter en anklagende finger mot.
Elenin må komme under her. Er det ikke jordforandringer vi diskuterer? Du spør Hva årsaken til detter er? Jeg svarer at det kan ha noe Med Elenin å gjøre. Smurfen har jo gitt oss en liste på Jordskjelv som har skjedd når Elenin står på linje. Men kan jo selvfølgelig være noe som følger bak Elenin som er årsaken til alle forandringer. Det er jo ikke lett å diskutere når du skal diktere om hva årsakene kan være Rolf. Vi har alle meninger om hva årsaken til de forandringene vi er inne i nå. Det er vel det denne artikkelen handler om 100 dager med ødeleggelser.
Terje,
Vi diskuterer ikke KOMMENDE jordforandringer, men ALLEREDE inntrufne jordforandringer. Dersom du ønsker å tillegge Elenin ALLEREDE oppnådde effekter på Jorden, må du først fronte konspirasjonsteorier som gjør Elenin til noe fundamentalt annet enn det den offentlige versjonen sier om Elenin. For ifølge den offentlige versjonen så verken HAR Elenin hatt effekter på Jorden, eller VIL ha.
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2011/07/25/neither-nibiru-nor-a-doomsday-comet-named-elenin-holds-up-under-scientific-scrutiny/
Idag skal kometen allerede være iferd med å disintegrere:
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2011/08/30/comet-elenin-disintegrating-and-breaking-up-as-it-approaches-the-sun/
Ja og det er i følge listen til Smurfen også allerede store jordforandringer. Japan skjelvet, Chile skjelvet med mere.
Terje,
Anser du sjansen for at et jordskjelv kan intreffe uten en annen planets påvirkning som utenkelig små?
Hvis dere mener at Elenin var årsak til jordskjelvene i Chile og Japan, må dere vel først fronte konspirasjonsteorier som gjør Elenin til noe fundamentalt annet (hva angår masse og avstand til Jorden) enn det den offentlige versjonen sier om Elenin?
Rolf: enn det den offentlige versjonen sier om Elenin?
Jeg tror at Nasa er full av dritt og ikke forteller folket den hele og fulle sannhet, for den sak er det mulig Elenin kun er en dekk historie. Men uansett Trodde ikke du trodde på den offisielle forklaring. Det man må legge på minnet er at denne Elenin er at når den er på linje med Solen er det uten tvil at det har skjedd et stort skjelv og tror ikke det er en tilfeldighet. Men mulig det er noe langt større på samme kurs som Elenin som er årsaken. Skjer det et stort omfattende skjelv rundt den 26 sep er ikke jeg i tvil lenger.
Om Elenin er en liten skitten snøball har den ingen effekt på oss. Men til en liten artig kuriositet Heter produsenten av JPL OTTO MATIC. Om man googler det finner man ut at otto Matic er et spill som handler om gode og slemme aleins.
Du spør om årsak vi kommer med en mulig forklaring det som har skjedd. Det er ingen som vet 100% sikkert hva som er årsaken til alle forandringer vi er i. Det blir spekulasjoner. Men det er vi gode til
Rolf: Vis du leser litt om «planeten» Pluto, og div aktivitet på den for en 9-10 år siden, og sjekker banen til Elenin for 9-10 år siden, så ser du Elenin var like i nærheten av Pluto. Skal se om jeg finner linken til den siden det sto om aktivitet og klimaforandringer på Pluto. Vis ikke går det ann å søke selv også.
Det er ikke sikkert det har noe sammenheng, men at de var i nærheten av hverandre da ting skjedde på Pluto er sikkert.
Anser du sjansen for at et jordskjelv kan intreffe uten en annen planets påvirkning som utenkelig små?
Klart et Jordskjelv kan oppstå uten andres planeters innvirkning. Etter ny forsking er det en klar forbindelse mellom skjelv og solflekker.
Maya-kalenderen og maya-fansen mangler en konkret modus operandi-forklaring når det gjelder å finne en metafysisk eller fysisk fellesforklaring. Det er ikke nok bare å referere til «en syklus», hvis man ikke kan si noe mer presist om HVA som går i syklus.
Om du vil prate Maya-kalenderen, tror jeg nettopp det er denne energien som er incoming og som de ikke har hverken teknologi, eller mulighet til å stanse. Derfor er all mulig disinfo om klima, kometer og solaktivitet et must å skape frykt rundt, for å holde kontrollen over vår kollektive bevissthet, og da også individuelle fengsel.
Det er en energikrig de ikke kan vinne, om vi avslører dem til fulle. Det er kanskje den energien Elenin er. (Trenger ikke være et fysisk objekt, kanskje bare et energi-felt. Jeg tror de er veldig redd for whats coming. Vi trenger ikke frykte. Bare avsløre deres deception.
Men hva vet vi eller mayaene eller noen andre på denne Jorden om denne «energien»? Noen snakker om en 26.000 årig Zodiak-syklus. Hvis vi forholder oss til denne troen, så ble vi altså impregnert av en bestemt Zodiak-energikonstellasjon ca. 14.000 år FØR vi forlot steinalderen. Hvem har KOMPETANSE til å si noe om hvordan denne energikonstellasjonen vil påvirke oss på vårt nåværende utviklingstrinn (hvilket forresten representerer et større spekter av utviklingstrinn)?
Mayaene selv tilhørte hagebruknivået da de «overtok» kunnskapene og innsiktene som kom fra olmekerne; så hvor kommer denne fantastiske TROEN på mayaenes «guddommelige innsikter» fra? Slik vi har bibelfundamentalister, virker det som om vi også har maya-fundamentalister.
Min artikkel om olmekerne:
http://www.nyhetsspeilet.no/2011/08/olmekerne-og-quetzalcoatl/
Tror ikke Maya-kalenderen ble «oppdaget» av Mayaene. Heller at de var caretakers og hadde «arvet» denne kunnskapen fra en bevissthet/entiteter med langt mer inngående kunnskap om hva denne energien evt, kan være.
Kan vi tenke oss en høyere guddommelighet, med ønske om at menneskeheten utvikler seg under fri vilje og som vil bli bistått/hjulpet av en kosmisk bevissthet som vil entre vår jordiske plan i nær fremtid. En bevissthet som the bad guys, også har inngående kjennskap til og som de for alt det er verdt demoniserer gjennom disinfo og prøver kuppe til egen fordel. Spm. er jo om Mayaene ble benyttet for nettopp dette formål. At å innprente denne bevissthet om et tidsskifte vil innebære all mulig slags forstyrrelser både på jord, og fra himmel. Som de forsøker å maksimalisere gjennom sin teknologi, og gjennom vår frykt-energi.
Jeg mistenker dem å ha gjort dette flere ganger tidligere, og hatt suksess fordi nettopp folks bevissthet ikke var up to date. Kan det forklare tidligere kataklysmer skapt av dem, for å sabotere en bevisthets-endring. De kun kan styrte ved å kreere bibelske apokalypser. For senere å komme opp fra sine underjordiske cover, for å starte en ny syklus. En New World Order.
Hagebruknivået er passe nivå for å tilegne seg kunnskap gjennom åndlighet og meditasjon. Teknologi skal kun være et redskap for den spirituelle utvikling ikke som noe som støtter latskap og ødeleggelse av naturen. Bøkene om Anastasia av Vladimir Megre forklarer hvordan man tar inn all kunnskap om universet gjennom naturen, hun utkonkurerer enhver datamaskin i utregninger. Hun bor som et «villmenneske» ute i skogen i Sibir. Kanskje hadde Mayaene denne helt natulig menneskelige evnen i behold?