Legemiddeldirektør John Virapen har 35 års erfaring i legemiddelindustrien. Korrupsjon og bedrag var min jobb, sier han i sin bok «Side effects: Death».

Hvis du likte denne artikkelen, vennligst spre den videre til så mange mennesker som mulig, legg igjen en kommentar eller abonner på RSS-feeden.
Av
NB: Denne artikkelen er kun synspunktene til forfatter. Den representerer ikke nødvendigvis Nyhetsspeilets profil, redaksjonens meninger eller andre forfattere på Nyhetsspeilet. Kun forfatter er ansvarlig for denne artikkelen og bare sine egne artikler.
Samfunn
  04.11.2010 15:42   (Oppdatert 04.11.2010 15:51)

Bekjennelser fra en Legemiddeldirektør

Boken «Dødelige bivirkninger» skrevet av John Virapen, Legemiddeldirektør med 35 års erfaring, avslører en kynisk verden basert på profitt fremfor menneskers liv og helse.

Boken «Side effects: Death» er skrevet på en engasjerende måte med forfatterens egne livshistorier gjennom 35 års erfaring i farmasøytisk industri. Den avslører korrupsjon, svindel og farlige preparater på markedet som forfatteren selv var del i eller observerte i sitt arbeid. Du vil bli forbløffet, du vil bli glad, du vil bli sint og du vil få nytt håp.

Viktigst av alt, du vil sitte igjen med en økt bevissthet rundt helse og helsevesen og hvordan du kan beskytte deg selv. Boken blir også publisert på norsk fordi denne kunnskapen ut til folket og den kommer fra rett person.

Boken er såpass avslørende at den hos korrupte selskap og personer vil anses farlig for deres virksomhet, men dette kan ikke stoppe sannheten i å komme frem.

Jeg ønsker inderlig å se et paradigmeskifte i hvordan vi tenker helse og livsstil og jeg vet mange av dere som leser dette har det samme ønsket. Denne boken er som en spydspiss mot en ny og bedre forståelse av helse og vårt helsevesen i dag og boken gir derfor grunnlag for en liten revolusjon i seg selv.

35 års erfaring i legemiddelindustrien

John Virapen var ansatt i legemiddelbransjen i over 35 år og har jobbet i alle deler av industrien med unntak av produksjon. Han var senest Daglig Leder i Eli Lilly & Company i Sverige(8 år) og hadde ansvar for en rekke legemidler med svært alvorlige bivirkninger. Nå vil han ha sannheten ut…

”Korrupsjon og bedrag var min jobb”

Nå går han i strupen på legemiddelbransjen for å gjøre bot for sine tidligere handlinger, som han angrer bittert på, og fordi han på sine eldre dager har fått en sønn som han ønsker å beskytte mot en løpsk og korrupt industri som er en trussel mot liv og helse for millioner mennesker.

Seneste uttalelser fra John  Virapen (oversatt til norsk):

”De fleste helsemyndigheter og legemiddelsverk vet at mange legemidler har svært alvorlige bivirkninger. Hvorfor gjør de da ikke noe med det?”

”Sannheten er at legemiddelindustrien har blitt så korrupt at det nesten har blitt vanlig å bestikke myndigheter, tjenestemenn og leger, dette er en livsfarlig trend vi MÅ stoppe før det er for sent. Jeg vet dette fordi jeg selv var en av legemiddelbransjens løpegutter som ble sendt ut for å bestikke leger og myndigheter. Jeg husker en gang jeg ble sendt til USA fra Sverige med fly med et formål alene å gi kontanter til en korrupt lege der. Jeg var selv den personen som fikk i oppdrag å bestikke svenske myndigheter til å ta inn Prozac. Jeg angrer bittert, og om jeg kunne gå tilbake og endre mine tidligere handlinger ville jeg gjort det. Det beste jeg kan gjøre nå er å skrive om dette og håpe det vil bidra til en endring. Dette er noe et samfunn ikke kan leve med i lengden, dette er din og min oppgave, vi må stoppe en organisme ute av kontroll.”

“Jeg ønsker at folk skal forstå farene med blockbustermedisiner (bestselgere) som fins på markedet, før det er for sent. Det er blant de viktige tingene folk kommer til forstå når de leser denne boken»

- John Virapen


Spørsmålene nå er følgende: Vil samfunnet reagere? Vil våre myndigheter få opp øynene for galskapen de har vært med å sponse både finansielt og maktmessig? Hva vet egentlig våre helsemyndigheter og vil de egentlig vite? Vil journalistene våge å skrive om det? 

Og viktigst av alt, vil du åpne dine øyne for galskapen?

Dette er en samfunnsrettet og samfunnsaktuell bok som også egner seg for leger og fagfolk som føler seg lei av og ferdig med uvirksomme og ofte farlige legemidler mennesker ikke trenger og som selges inn av ivrige selgere med rå provisjon og diverse skitne knep i boka. Blant dem betalte reiser, tilbud om godt betalte foredragsjobber og kontanter i hånden.

”Korrupsjon og bedrag var min jobb”, sier John Virapen i sin bok "Dødelige bivirkninger".

Er avdelingsoverlegen i Legemiddelverket korrupt?

Det er i denne sammenheng også viktig å sitere Legemiddelverkets avdelingsoverlege Steinar Madsen på debatt mellom GSK og Legemiddelverket på protestfestivalen i Kristiansand onsdag den 15. september 2010 på spørsmål fra Kjetil Dreyer (representant for Vaksineaksjon.no), dette med ca 30-40 vitner i salen:

Kjetil Dreyer: har du noen gang tatt imot penger direkte fra legemiddelbransjen?
Steinar Madsen: Ja, det har jeg tidligere.
Kjetil Dreyer: På hvilke måte har du tatt imot betaling?
Steinar Madsen: Via reiser, foredrag og liknende.” Steinar Madsen nølte ikke med å fortelle dette, muligens fordi det en eller annen gang ville komme for en dag. Det som er den farlige trenden her er at dette ser ut til å være en akseptert form for bestikkelse og korrupsjon.

Denne boken går hardt ut imot slik korrupsjon og omtaler også en rekke vanlige, men svært skadelige legemidler i dagens samfunn, blant dem insulin og ADHD-medisiner med mer. Svært få kjenner bivirkningene og historiene bak disse.

Hva som skjer i de skjulte kulisser som du ikke er klar over kan skade deg.

Samtidig ønsker John å bevisstgjøre deg og meg rundt hva han vet skjer i de skjulte kulisser i bransjen også i dag og ved dette bidra til å redde liv som ellers ville gå tapt ved bruk av spesielt visse typer legemidler.  Boken er lettlest og slagkraftig. Du vil føle deg styrket etter å ha lest den og forstå at her kan du og jeg utgjøre en enorm forskjell.  Du vil forstå alvoret av dette selv om du vil det eller ei, men desto viktigere er det å lese den og dele den med så mange som praktisk mulig.

Vi trenger et paradigmeskifte – du har blitt løyet for

Dette er en bok som ved sin kraft evner å skape et nytt paradigmeskifte, endre spillereglene og omfordele makt tilbake til folket. Bruk den for det den er verdt!

Lenge har du blitt ført bak lyset, lenge har du betalt en høy pris, både helsemessig og finansielt ved å sponse en av verdens mest korrupte industrier i den tro at det du gjør/gjorde er/var rett og den eneste mulighet for deg.  Du har blitt løyet for, du har blitt lurt, men ikke lenger…

Derfor er denne boken her og den er dagsaktuell som aldri før, vi har mange grelle eksempler på dette, blant dem H1N1 vaksine hysteriet der både media, legemiddelindustrien og norske myndigheter spilte på lag og lå i samme seng. Det er i dag omtalt som «den største skandale i Norsk medisins historie.» La oss jobbe for å unngå flere slike skandaler i fremtiden. La oss gi våre barn en tryggere og bedre oppvekst enn dette.

For å forhindre slike overtramp mot befolkningen (sponset av dine og mine skattepenger) på ny og på ny må folket utdannes, dermed trenges det noe mer enn en enkelt artikkel fra en engasjert vaksinemotstander, det kreves reell kunnskap og erfaring, dette gir John Virapen i mengder gjennom denne boken. Derfor er den så livsviktig! Og om du ønsker å bidra for egen frihet og helse er det beste du gjør å kjøpe bøker og dele dem med andre. Du vil forstå hvorfor når du leser boken selv.

NB! Boken er ikke et angrep på alle legemidler eller selskap der ute, den avslører sannheter rundt medikamenter, selskap og hendelser der korrupsjon råder, sett ut ifra en erfaren innsidemann fra legemiddelindustrien.

http://www.youtube.com/watch?v=QgshXrMVajI

Hvor får jeg tak i boken?

Boken lanseres den 20. november 2010 og du kan lese mer og blant annet forhåndsbestille hos Altshop.no. Du finner den allerede på engelsk hos Capris.no, Amazon.com osv. Sjekk også Rolf Kenneths bokanmeldelse.

Journalister kan kontakte artikkelforfatter Kjetil Dreyer på tlf +47 45600654 ved ytterligere spørsmål og eventuelt kommentarer fra John Virapen. Pressemelding kan lastes ned her.

Dr John Virapen sin egen hjemmeside
Her kan du lese mer om John Virapen. Klikk her.

Se også filmen der han snakker foran omlag 1000 personer. Den finner du på denne lenken.

Dr Virapen kommer til Norge 20. og 21. november 2010
Dr John Virapen kommer til Norge for å holde foredrag lørdag den 20. og søndag den 21. oktober 2010 på Alternativmessen på Lillestrøm, kl. 16:00 begge dager. Boken fås også kjøpt på Altshops stand under messen.

Utfyllende artikler

Her finner du en innholdsrik samleside for tusenvis av engelske/amerikanske artikler relatert til emnet. Klikk her.

Her finner du andre artikler i Norge – vaksineaksjon.no.

En fin artikkel i Dagens Medisin rundt korrupsjon – dagensmedisin.no.

Her finner du flere artikler rundt korrupsjon på Dagens Medisin – Klikk her.

NRK artikkel – Leger som samles mot korrupsjon.

Se hjemmesiden til Leger mot Korrupsjon – www.leger-mot-korrupsjon.net.

Om dere lesere av Nyhetsspeilet har andre artikler som treffer dette emnet, legg dem i kommentarfeltet for å underbygge denne artikkelen ytterligere. Det er tusenvis og hundre tusenvis av artikler direkte eller indirekte relatert til korrupsjon i legemiddelbransjen. Vi trenger denne boken og vi trenger å spre denne informasjonen til den vanlige mann i gata. Selv de mest kritiske vil kunne la seg overbevise av en tidligere legemiddeldirektør som nå går ut med avsløringer. Her ligger kraften i John Virapens tidligere erfaring. La oss bruke dette verktøyet for det det er verdt.

GD Star Rating
loading...
Hvis du likte denne artikkelen, vennligst spre den videre til så mange mennesker som mulig, legg igjen en kommentar eller abonner på RSS-feeden.

   » RSS-feed  » RSS-kommentarfeed


Om forfatter

Kjetil Dreyer

Kjetil Dreyer har gjennom flere år drevet nordens største nyhetskilde for direktesalgsindustrien, han har skrevet hundrevis av artikler og har et enormt nettverk av ledere og ressurspersoner. Han drev også organisasjonen Quality Seminars som fokuserte på seminar, kurs og konferanser som hjelper mennesker i forskjellige deler av livet. Han var leder for Vaksinekasjon.no og vaksinemotstanden rundt H1N1 vaksinen i 2009 og fortsetter sitt arbeid med å bevisstgjøre mennesker rundt helse og andre samfunnsmessige spørsmål. Gjennom sitt ønske om å utgjøre en forskjell i andre menneskers liv grunnla han Altshop.no i desember 2007 som i dag er norges største alternative nettbutikk.

Kontakt forfatter | Flere artikler av (5) | Forfatters nettsted



Kommentarer

182 kommentarer

  1. Ulven sier:

    Jeg har lest et sted at legemiddelforbruket i Norge øker noe sånt som 8% årlig.

    Mener også jeg har hørt at norske medisinske fakulteter mottar noe sånt som 20 mill. kr. i direkte støtte fra legemiddelindustrien.

    Jeg kan heller ikke huske at norske leger gikk ut og advarte mot svine-sprøyta i fjor høst.

    Er det virkelig mulig at den samlede norske legestanden er hjernevasket? Jeg kan ikke tro det, jeg vet at det er mange innsiktsfulle og velmenende leger rundt omkring. Men hvorfor står ikke leger fram i all offentlighet med sin kritikk av et system som snart ikke kan fortsette lenger?

    Fint du er tilbake som bidragsyter på Speilet, Dreyer. Din kompetanse utgjør et fint supplement til den øvrige redaksjonen.

    GD Star Rating
    loading...
    • Gargamel sier:

      «Men hvorfor står ikke leger fram i all offentlighet med sin kritikk av et system som snart ikke kan fortsette lenger?»

      Kritikk finnes det da, har du ikke fulgt noen av linkene Dreyer viser til?

      GD Star Rating
      loading...
    • Mole sier:

      Det var noen få leger som ikke anbefalte sprøyta Ulven, men de fleste gjorde det de fikk beskjed om.

      GD Star Rating
      loading...
    • Ulven – «Er det virkelig mulig at den samlede norske legestanden er hjernevasket? Jeg kan ikke tro det, jeg vet at det er mange innsiktsfulle og velmenende leger rundt omkring. Men hvorfor står ikke leger fram i all offentlighet med sin kritikk av et system som snart ikke kan fortsette lenger?»

      Det er 100 år siden medisinske skoler og fakulteter ble overtatt av Rockefeller og medsammensvorne, leger har samme korrupte basisutdannelse som resten av oss. Hvordan skulle de kunne unngå hjernevasken?

      GD Star Rating
      loading...
      • For å sitere en lege jeg kjenner: «Fordi de fleste leger i bunn og grunn er en gjeng feiginger»

        Når det er sagt så skal det også sies at det presset, formelt og uformelt som de utsettes for når de prøver å være litt mer åpne er formidabelt. Dertil kommer at om de ikke aktivt selv søker informasjon utenfor det som de hele tiden blir gitt, utenom tjenestevei, industrivei, er det lite å finne – fordi det er en vanvittig kontroll på den informasjonen som legene får tilgang på ad de kanaler.

        Det finnes mange velmenende snille mennesker i helsevesenet som virkelig gjør sitt ytterste for sine pasienter – det hjelper bare så lite når det meste de har å hjelpe seg er ubrukelig til å fremme helse og velvære.

        GD Star Rating
        loading...
  2. Det finnes leger i Norge som jobber imot korrupsjon, her er omlag 200 av dem
    http://www.leger-mot-korrupsjon.net.

    GD Star Rating
    loading...
  3. Jeg hadde kontakt med flere leger i mitt arbeid med vaksineaksjon.no i fjord, det var ingen av disse heller som den gang våget å stå imot vaksinen pga mediehypen, hadde en lege med i styret der også, men han ønsket å være annonym. Vet derimot om mange leger som var sterkt imot H1N1 vaksinen og andre vaksiner forøvrig, men selv disse var redd for å miste sin legepraksis og sitt rykte om de stod frem offentlig.

    Dette er ikke kun ubegrunnet frykt, men det er begrensende for samfunnet, sannhet kommer ikke frem fra de kilder mange anser som ekspertene.

    Korrupte leger er det desverre mange av, noen grådigere enn andre. Det er de korrupte legene John Virapen angriper i boken sin, samt legemiddelindustriens metoder for korrupsjon.

    Tro ikke et sekund at dette er vrøvl, da har du/dere hodet for dypt plantet i sanden. Kom heller på foredrag med John Virapen den 20 og 21 november på alternativmessen på Lillestrøm. Begge dager er foredragene kl 16:00

    GD Star Rating
    loading...
    • Mole sier:

      Kjetil Dreyer sier:
      04. 11. 2010 klokken 20:37
      Jeg hadde kontakt med flere leger i mitt arbeid med vaksineaksjon.no i fjord, det var ingen av disse heller som den gang våget å stå imot vaksinen pga mediehypen, hadde en lege med i styret der også, men han ønsket å være annonym. Vet derimot om mange leger som var sterkt imot H1N1 vaksinen og andre vaksiner forøvrig,

      60 Percent of Doctors Don’t Get a Flu Shot.
      Despite pushing the flu vaccine on their patients, a 2008 study reports that 60% of doctors don’t get the flu vaccine themselves, for a variety of reasons.

      http://www.suite101.com/content/60-percent-of-doctors-dont-get-a-flu-shot-a136897

      Det finnes de som fortsatt fornekter at det er vondt å dette med ansiktet først i en murvegg, man bør spørre seg hvorfor.
      At ikke fler åpner øynene i dagens infosamfunn er bare dumt.

      GD Star Rating
      loading...
      • Der er vi rimelig enig…

        Vi får håpe journalistene ikke er like pysete og korrupte som endel leger er, det er jo alltids lov å håpe! :)

        GD Star Rating
        loading...
      • Mole sier:

        If your doctor relies on pharmaceutical company representatives for drug information, chances are you are paying more for your prescription drugs.

        In a survey of 464 Kentucky primary care physicians, researchers found a correlation between the costs of drugs prescribed and the use of information provided by the reps, who visit physicians to brief them on new products. The prescription medicines that are heavily marketed, the researchers note, often are more expensive than generic drugs of equal effectiveness.

        «Consumers should be aware the pharmaceutical industry is investing lots to get access to physicians,» says Dr. Eugene Rich of Creighton University in Omaha. By some estimates, the pharmaceutical industry invests up to 40% of revenues on promotional efforts of all types
        http://articles.latimes.com/1996-09-04/news/ls-40301_1_drug-information

        Dette har nok ikke blitt mindre akuelt etter at årene har gått og kapitalismen har tatt virkelig av.

        GD Star Rating
        loading...
      • Mole sier:

        Big Bucks, Big Pharma pulls back the curtain on the multi-billion dollar pharmaceutical industry to expose the insidious ways that illness is used, manipulated, and in some instances created, for capital gain. Focusing on the industry’s marketing practices, media scholars and health professionals help viewers understand the ways in which direct-to-consumer (DTC)
        http://www.mediaed.org/cgi-bin/commerce.cgi?preadd=action&key=224

        http://digitalcommons.law.umaryland.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1801&context=fac_pubs

        Doctors Push Drugs for Dollars
        Physicians are being paid by drug companies to promote brand-name prescriptions. Is yours?

        Editor’s Note: According to reporting released today by ProPublica, an independent, nonprofit investigative news organization, the pharmaceutical industry has paid «more than $257 million to some 17,700 doctors and other practitioners» to promote and sell its brand-name medications.

        Those figures, which represent payments by just seven drug companies since 2009 are, says ProPublica, «a small fraction of the industry’s total outlay.» By 2013, as part of the new health care law, all drug companies will be required to publicly disclose payments to doctors.

        http://www.aarp.org/health/drugs-supplements/info-10-2010/doctors_push_drugs_for_dollars.html

        Lawsuits Say Pharma Illegally Paid Doctors to Push Their Drugs.

        Drug companies say the millions of dollars they pay physicians for speaking and consulting justly compensates them for the laudable work of educating their colleagues.

        http://www.propublica.org/article/lawsuits-say-pharma-illegally-paid-doctors-to-push-their-drugs

        GD Star Rating
        loading...
      • Mole sier:

        Pharmaceutical Industry Influences in Medical Schools
        The obvious question is: What is so lacking in medical education that so many doctors do not see a conflict of interest in accepting pharmaceutical industry favors?
        Aren’t medical students taught ethics anymore? Aren’t they educated about conflicts of interest?
        Today, drug company representatives frequent the halls of many medical schools, providing gifts and free lunches and seminars.
        And with more and more faculty members dependent on drug-company funding, it is unlikely that medical students hear much about the importance of distancing themselves from drug company influences.
        http://medicationsense.com/articles/may_aug_06/conflict_of_interest_060306.html

        GD Star Rating
        loading...
        • Mole sier:

          Jeg vil påstå at John Virapen vet hva han snakker om, og han er ikke alene, men Virapen har tatt steget med å bryte tausheten.
          …applaus…

          GD Star Rating
          loading...
    • Ulven sier:

      Hvis så mange leger er redde med god grunn – hvilke er da de «eksekverende» nivåene som fatter vedtak om inndratt lege-lisens etc?

      Dreier det seg om Legeforeningen? Helsedirektoratet? Folkehelseinstituttet?

      For meg høres legenes ynkelige redsel ut som konspirasjons-sprøyt. At de er hjernevasket til å bli lydige fordi de har fått innprentet seg et spøkelse om faglig lydighet (overfor de til enhver tid gyldige løgner for leger)?

      Bør ikke snart en lege stå opp og tale fritt – for deretter å konstatere at frykten for trollet var ren og skjær innbildning? Og så kan en lege til komme etter, og så en til og en til, og til slutt flertallet av Legeforeningen?

      Og så kan de komme sammen og tenke på dette: Hvordan kunne de gå rundt og svikte den tillit de er blitt vist så lenge og helt uten skam?

      GD Star Rating
      loading...
  4. Kjempeviktig at denne nå er oversatt til norsk. Takk for innsatsen!

    GD Star Rating
    loading...
  5. Gargamel sier:

    At legemiddelfirmaen til tider bedriver skittent spill er ingen hemmelighet. Men så er det greit å ikke svartmale for mye.

    Legemiddelindustrien er helt nødvendig for å kunne hjelpe en del pasienter å få et bedre liv, samtidig for å forebygger sykdommer vi pådrar oss pga livvstilen vår. At legemiddelindustrien tjener gode penger på at vi trener lite og spiser for dårlig er vår egen skyld.

    Dessuten er ikke alt legemiddelindustrien driver bare negativt. Blant annet lager de en god del medisinsk utstyr som kommer pasienter og helsepersonell til gode.

    Å ja de tenker profitt. De bedriver ikke veldedighet. Tror du bilfirmaene primært gjør bilene sine sikre for å de tenker på din helse. Nei, det gjør det for å vise at bilen er sikker slik AT DU SKAL KJØPE DEN. Alle som selger produkter er opptatt av profitt, om det så er legemidler, biler eller dagligvarer.

    Jeg vil bare påpeke at det relativt lite sannsynelig at et legemiddel som ikke virker eller som er farlig havner på markedet fordi:

    - det er ikke legemiddelindustrien som selv bestemmer om legemiddelet skal ha markedsføringstillatelse, og må kunne dokumentere at det virker og har en postiv nytte/risiko-verdi.

    -et legemiddel som ikke virker ville ikke blir brukt, ergo ingen penger i kassa. Det er ikke bare studier men også klinisk erfaring som teller. Hvis legemiddelet gir dårlig effekt i praksis, blir det lite/iikke brukt. Et legemiddel som viser seg å ha en dårlig nytte/risiko-forhold trekkes fra markedet, ergo ingen penger i kassa da heller.

    Nå er det slik at det av og til trekkes legemidler fra markedet fordi det viser seg at de har et dårligere nytte/risiko-forhold en først antatt. Siden legemiddelmostanderne stadig gulper om dette samme visa hele tiden, får jeg finner frem noen nyere eksempler:

    - slankemiddelet sibutramin (Reductil) og diabeteslegemiddelet rosiglitazon (Avandia, Avandamet) ble trukket fordi de økte risikoen for hjerte/kar- sykdom over det som anses som akseptabelt og nytte/risiko-profilen blir skjev i feil retning. Rosiglitazon ble trukket for en 2-3 uker siden.
    Dette viser at systemet fungere, og nye og gamle legemidler overvåkes hele tiden med tanke på sikkerheten.

    De flest legemidler som brukes daglig av pasienter i Norge har flere års klinisk erfaring, og ansett å ha en positiv nytte/risiko-forhold.

    Når det gjelder SSRI’er og en del andre antidepressiva er jegl litt kritisk selv. Det virker for meg som at disse er sterkt overforskrevet av legene, da spesielt til pasienter med mildere depresjoner som ville hatt det best med fysisk aktivitet og samtaleterapi. Det blir for enkelt å si at legemiddeindustrien har skylden i dette, det er trolig er mulitfaktoriell årsak som innbefatter dårlig kunnskap om depresjon hos leger, krav om raske løsninger og effektivisering i pasientbehandlingen, og muligens det store fokuset på «lykkepillene» i media.

    Mange brukes disse, litt for mange som antagelig kunne klart seg med overnevnte behandling.

    Mole, det du viser til om at man betaler mye for medisinene sin gjelder ikke i Norge. Sterk generisk konkurranse gjør at prisene holdes nede. Legene kan ikke reserver kundene for dyre medisiner fra spesifikke produsenter uten en medisinsk grunn.

    For øvrig tror jeg ingen seriøs og skikkelig lege er imot vaksiner.

    Legemidler er nødvendig for en del pasienter, samtidig er det viktig at legemiddelindustrien holdes under kontroll og ikke får diktere legene for mye.
    Dette er nok ikke et stort problem i Norge, men det må allikevel tas på alvor.

    For øvrig angående kommentaren fra Steinar Madesen Kjetil.
    Hvis han sa at han ikke hatt fått penger fra legemiddelindustrien, og det senere viste seg at han hadde det, ville det ha vært bedre. Det virker for meg som om uansett svar så er det like ille. Han er ihvertfall ærlig.

    Mole, ser gjerne at du henter frem litt oppdaterte informasjon. For meg virker de som du bare tar frem ting du tilfeldig googler eller finner på diverse altie-sider.

    Dessuten uansett hvor mye man kan tenke seg at legemiddelindustrien fikser og fakser, er og blir sølvvann og annet alternativ møl like virkningsløst.

    GD Star Rating
    loading...
    • Mole sier:

      Gargamel sier:
      Mole, ser gjerne at du henter frem litt oppdaterte informasjon. For meg virker de som du bare tar frem ting du tilfeldig googler eller finner på diverse altie-sider.

      Hadde du tatt et sitat hentet fra igår mer seriøst?, en gammel sak er ikke mindre viktig fordi den er det, jeg hadde ikke forventet at det skulle sige inn forbi skylappene dine, det er fortsatt viktig infomasjon, som tiden vi lever i viser så TILTAR KORRUPSJON, den AVTAR IKKE, men noen evner å tro at den gjør det av en eller annen merkelig grunn, jeg mener å ha svaret, stikkordet er nok skylapper, evnen til å se forbi iris er skremmende fraverende.

      GD Star Rating
      loading...
      • Thunderdahl sier:

        Bortkastet energi Mole, Gargamel er ren propaganda.

        GD Star Rating
        loading...
        • Mole sier:

          Ja jeg vet, men andre kan se at innleggene hans unngår kjernen i debatten, og se klarere at det blir for dumt.
          Men takk for info.

          GD Star Rating
          loading...
      • Gargamel sier:

        Du har du full rett til å mene at korrupsjoen tiltar, men kan det bevises?

        En ting er å ha skylapper, noe annet er å påstå noe på grunn basert på fordommer, manglefull forståelse og selektiv informasjon.

        GD Star Rating
        loading...
        • Mole sier:

          Økt korrupsjon i Norge.

          Aldri før har det vært så mange korrupsjonssaker for retten som i år. Fra 2005 og fram til juni i år ble 49 personer og selskaper dømt for korrupsjon. Det er omtrent like mange som i årene 1990-2004 til sammen, skriver Aftenposten.
          http://www.hegnar.no/okonomi/innenriks/article323800.ece

          Transparency International: Corruption increases due to the global crises
          The 2010 CPI shows that nearly three quarters of the 178 countries in the index score below five, on a scale from 0 (perceived to be highly corrupt) to 10 (perceived to have low levels of corruption), indicating a serious corruption problem.
          http://www.ehfcn.org/media-press/news-announcements/nr/476

          Vet ike om dette er løgn jeg!

          GD Star Rating
          loading...
    • smurfen sier:

      He he Gargamel, takk for en underholdende kommentar :)

      Tror nok ikke det er så mange som biter på propagandaen din her inne men du har rett i at dette råtne spillet foregår ikke bare i medesinbransjen men i medisinbransjen får det så ufatlig mye større konsekvenser enn om det er en sofa som knekker sammen etter kort tid

      Ikke mye hjelp i en garanti vist en blir kronisk syk eller dør

      Du sier all medisin må ha dokumentart effekt for og bli godkjent…….. ille rart så dårlig stelt det er med kortidshukommelsen

      Det er bare kort tid siden Donald Rumsfeldt medisinen Tamiflu herjet markedet som det ikke fantes noensomhelst dokumentasjon på efekt mot influensa men som derimot hadde over 50% alvorlige bivirkninger som merklig oppførsel, haliusasjoner, osv, myndighetene satt inne med så stort lager at det til slutt ble solgt reseptfritt

      http://www.abcnyheter.no/node/92944

      http://www.dagensmedisin.no/nyheter/2009/10/30/ingen-grunn-til-a-gi-mer-t/index.xml

      http://e24.no/naeringsliv/article3195881.ece

      Så kan vi gå litt lenger bak til 2004 der det smertestillende medikamentet Vioxx drepte over 100 000 bare i USA og 400 i Norge før det ble forbudt
      Under rettsaken som fulgte kom det frem at produsenten Merck hadde vist om bivirkningene allerede 4 år i forkant, de oppererte med lister over leger som skulle ødlegges, korupsjon og mye annet grums kom frem
      I februar 2008 inngikk Merck et forlik med amerikanske myndigheter der de måtte punge ut med 4,85 milliarder dollar for å ha tilbakeholdt informasjon om Vioxx og lurt myndighetene trill rundt.

      http://www.aftenposten.no/helse/article955993.ece

      Sølv-vannet som du prøver og latterliggjøre blir brukt på norske sykhus forsatt, det er brukt i tusenvis av år frem til antibiotikan tok over
      Både jeg og sønn var sterkt plager av allergier før der vi hadde klippekort på legevakten og øyner som den narkomane elefanten Jimmy, etter 2 ukers bruk var vi 100% friske og har siden ikke vært plaget med dritten, en rekke andre lidelser ble også borte som dugg for solen
      Andre jeg kjenner som har slitt med sykdommer og helårsforkjølelser er blitt kvitt sine plager på kort tid
      Et liv uten skaldige medisiner ble som et nytt liv for min del :)

      Her har du dokumentasjon som burde rekke noen uker :)

      http://www.overgangsalderen.net/forum/showthread.php?t=9171

      Takk for fin og meget viktig artikkel Kjetil :)

      Kan du utype litt hva som mentes med: men svært skadelige legemidler i dagens samfunn, blant dem insulin ?

      Eksisterer det noe alternativ til Insulin for diabetikere ?

      GD Star Rating
      loading...
      • Gargamel sier:

        Vioxx er en skandale, det er offisielt. Det som sagt helt skandaløst at slikt skjer. Nå er Vioxx et av flere tusen preparater som har vært på markedet må du huske på.

        Sølvann brukes IKKE på norske sykehus. Sølvann kan brukes som desinfeksjon (ikke spesielt effektiv sådan, avhengig av sølvkonsentrasjonen). Å innta sølv oralt har ingen helsebringende effekt. Vis meg kilder til dette. Å linke til et forum på nett kan ikke godtas som troverdig informasjon.

        Smurfen, tenk om legemiddelbransjen skulle solgt legemidler på denne måten. Hvis de kunne henvise til at de selv og noen av dere venner fikk effekt av legemiddelet så var det greit å selge? Er det slikt de fungerer? Er det sånn det fungerer.
        Jeg klarte selv å få en venninne til å føle seg bedre av en forkjølelse ved å gi henne en «medisin.» Det hun fikk var Knott, som du sikkert vet er et godteri. Betyr dette at man kan selge Knott mot forkjølelse. Her er det bare å kontakt produsenten av Knott å opplyse om uante inntjeningspotensiale. Det er heldigvis ikke sånt det fungerer.

        Insulin er livsnødvendig, og det er ikke noe alternativ for diabetikere. Det er som å diskutere alternativer til oksygen.

        GD Star Rating
        loading...
        • Dette vet du igjen ingenting om Gargammel, jeg forstår ikke hvorfor du da drar opp ionisert kolloidalt sølvvann inn i debatte?? Jeg har ikke nevnt dette i forhold til verken vaksineaksjon.no ELLER denne boken, det er slike som deg som hele tiden drar dette opp for å forsøke å sverte mitt navn…

          Det er futilt…Jeg kan utmerket godt egne produkter og jeg får en masse tilbakemeldinger på at det fungerer. Dessuten er det IKKE sølvpartikler(sølvsalter) i ionisert kolloidalt sølvvann, i det minste ikke i korrekt produsert sådan.

          Jeg er da ferdig med å diskutere det i samsvar med andre produkter og legger her med lenken til FDA og Governmental Report on Ionized Colloidal Silver, så kan du selv se at det er trygt. At det fungerer til sitt bruk er det derimot ingen tvil om, og ikke en sjel på denne kloden får overbevist meg om den saken. Det skal i tillegg enorme styrker til for å stoppe meg i å videreforhandle produkter som dokumentert er bevist trygge og virkningsfulle, så la oss unnlate å debattere videre på dette emnet, det resulterer kun i at flere kjøpet dette produktet, slik effekten var i fjord da dere begynte å bruke dette som et argument. «Dreyer selger egen vaksine,» det hele var rimelig ironisk og umåtelig smålig.

          http://www.altshop.no/nettbutikk/images/germ-slayer-safety.pdf

          GD Star Rating
          loading...
        • Ulven sier:

          Tja, et alternativ til kunstig insulin for diabetikere er vel å bli frisk, slik at behovet for kunstig insulin bortfaller ved at kroppen igjen blir i stand til å benytte sitt egenproduserte insulin.

          Visstnok er diabetes en slags slangesirkel (ond sirkel) hvor kroppen er blitt allergisk mot sitt eget insulin, slik at blodsukkerbalansen forstyrres.

          Inntak av KROM skal visstnok være en nøkkel til å bryte ut av slangesirkelen og dermed bli fri fra diabetes. Det ligger info om dette på nettet.

          GD Star Rating
          loading...
    • Gargammel: «Dessuten uansett hvor mye man kan tenke seg at legemiddelindustrien fikser og fakser, er og blir sølvvann og annet alternativ møl like virkningsløst.»

      Og dette har du formodentlig kunnskap om?
      Da jeg gikk det alternative paradigmet etter i sømmene for å sammenligne med det jeg hadde fått utlevert innenfor helsevesenet, så var det helsevesenets paradigme som falt sønder og sammen. Ikke sten tilbake på sten. I motsetning til deg har jeg også testet sølvvann. Det funker også.

      Men, jeg gidder ikke gå en rude til med en sterkt troende medisinsk fanatiker. Konstaterer bare at du lever opp til nicket ditt.

      GD Star Rating
      loading...
    • Det er tydelig at du virkelig tror på at helsemyndigheter og de fleste leger vil det beste for sine pasienter, men det er et bilde som ikke korrelerer helt med virkeligheten selvom det er flere unntak her…

      John Virapen har møtt uttallige leger og hans ord er tydelige, de fleste av dem er korrupte og utro av person og kunne ikke brydd seg mindre om pasientene utover det at de bringer dem en solid inntekt. Noen av historiene han forteller meg er rett ut hårreisende, han har ikke alle av dem i boken sin, men de kommer ut på sikt.

      Uansett, han forteller om mange smørereiser der de ofte dro team med leger med på bordeller, dette var gifte menn som oftest fortalte ham meg.

      En annen ting er at det på slike reiser er vanlig og kjent at leger har seksuelt samkvem mellom hverandre, altså de er utro på reiser. Dette kommer fra en som har sett galskapen og nøret oppunder den i sitt arbeid for å bestikke dem, det som derfor gjør boken unik er at dette er reelle hendelser, ikke konspirasjonsteorier.

      I hans neste bok som kommer ut i 2011 skriver han om legemiddelindustriens historie og Rockefellers overtakelse av Big Pharma, AG Farben og mye mye mer.

      Boken «Dødelige Bivirkninger» er den innledende boken og bør leses først for å forstå den andre fullt ut.

      Så Gargammel, meninger kommer til kort når en person med dybdeerfaring kommer frem og forteller det slik det er, da er det ikke lenger noen synsing, og takk og pris for det, det er nok av det der ute…også på nyhetsspeilet.

      Gargammel sa:
      «Legemidler er nødvendig for en del pasienter, samtidig er det viktig at legemiddelindustrien holdes under kontroll og ikke får diktere legene for mye.
      Dette er nok ikke et stort problem i Norge, men det må allikevel tas på alvor.»

      Det er faktisk et STORT problem i Norge, korrupsjon er et blitt et virkelig alvorlig problem, dette bevises gjennom Meningokokk vaksineeksperimentet, samt innkjøp av 9,4 millioner doser av Pandemrix.

      Gargammel, noen av argumentene dine holder et visst mål, men du viser tydelig at du ikke har satt deg godt nok inn i begge sider av saken og spesielt lite kan du om korrupsjon virker det som.

      Du lar ditt fargede syn på legemiddelbransjen og på landets leger farge din dømmekraft, og du bruker det du finner i andres tekst for å forsøke å argumentere imot.

      Jeg vil gjerne du skal møte John Virapen selv den 20 og eller 21 november og stille spørsmål til ham direkte. Han gjør ikke dette for morroskyld kan jeg fortelle deg, han setter sitt liv på spill, og har blitt truet på livet for sitt arbeid, så ikke kom her og få ting til å se normalt ut, for det er det ikke, noe må gjøres…

      GD Star Rating
      loading...
  6. Thunderdahl sier:

    Viktig artikkel, ser frem til å lese boken.

    GD Star Rating
    loading...

Legg til en kommentar


Du må være registrert og innlogget for å legge inn en kommentar. Mistet passordet ditt?

Nytt EU-direktiv vil hindre fri tilgang på frø

Samfunn

Nytt EU-direktiv vil hindre fri tilgang på frø


De uelskedes sår, ateismens faderløse basis

Bevissthet

De uelskedes sår, ateismens faderløse basis


Jorden sett fra oven

Kosmos

Jorden sett fra oven


Massevaksinering bør ut av skolene

Video

Massevaksinering bør ut av skolene