I dag trenger vi nok en gang modige riddere og helter, damer og menn, som kan bekjempe dragen.

Bevissthet
  14.02.2010 16:00   (Oppdatert 15.02.2010 9:08)

Gudinnen, så Guden

I vår tid er kunnskap essensielt for valgene vi tar er bare så gode som informasjonen vi har. Derfor er det også slik at ord er blitt farlige. En konspirasjonsteoretiker er ifølge PST en terrorist og en fare for rikets sikkerhet. Hvem er da de virkelige terroristene?

Informasjon deles over internett, noe som gradvis er blitt de frie folks våpen i denne krigen som enten vil ta oss inn i 3. verdenskrig med høyteknologiske midler og ID-kort subkutant, eller befri oss. Hvorfor ting er som de er har veldig mye med ”arkitektene for kontroll” å gjøre, de har studert menneskeheten, de har vridd og snudd om på verdier over tid, og som Michael Jackson sa; ”de har manipulert historien.”

Det maskuline har tatt over; den forbudte kunnskap, Gudinnen og den feminine siden ved oss selv er sakte men sikkert blitt erstattet av rasjonalisme og intellekt, venstrehjerne fokus og plastikk ting, uvirkelige realiteter, klokker, monoteistiske religioner og materialistiske kalendere. Vi ligger kunnskapsmessig ennå et stykke bak våre forfedre, det høres kanskje rart ut, men det er muligens fordi du er blitt programmert av Intel fra du var liten; Intel som ensidig forteller om primitive og destruktive mennesker, Intel som forteller oss at vi er kommet mye lenger i den moderne sivilisasjon. Intel som er lett å like for historieløse mennesker.

Moderne sivilisasjon har satt seg som mål og bringe andre, mer primitive folk opp til sitt nivå, selv om de er på randen av stupet selv. La oss huske at fattigdom ikke er et ord som utelukkende symboliserer penger, ei burde fattigdom måles deretter. Barometeret burde derimot måles etter det sosiale, og ingen skal si at vi har det bedre her i Norge enn de har det i Amazonas; over ”10 000 tvangsinnleggelser i psykiatrien” hvert år burde fortelle oss noe om hvordan vi har det sosialt her til lands, og dette burde være et soleklart utgangspunkt før vi blander oss inn i andres liv, ”vi må rydde i vår egen hage.”

Og etter vi har ryddet i hagen vår, bør vi kanskje se litt på hagen på bildet over; Adam og Eva og slangen, eplet, og den forbudte kunnskap. Er det symbolikk her, som med viten og vilje er tolket feil? Er kunnskap forbudt? Hvorfor undertrykkes det feminine den dag i dag? Ligger det hemmeligheter i dette bildet som våre paver og prester har gitt oss feil inntrykk av?

”Kanskje er det et mønster I himmelen for den som vil se det, og som har sett det, også kanskje kan finne det i seg selv.” – Plato

Solen

Myten er, fra ”Atonismen” i Egypt til Monoteismen i Jerusalem og omegn; basert på Solen som den ene Gud, det er derfor mørket er sett på som noe ondt, og lyset blir tilbedt (Lucifer). Gudinnen og Guden med sønner og døtre er derfor erstattet av en Gud, Solen; ingen mor, ingen far, bare solen; solo, isolasjon osv. Derfor ber mange mot øst der solen står opp, derfor feirer mange solens vandringer som f. Eks. Påske, Pinse, Sanktans, Halloween og Jul for å nevne noen. Derfor følger vi den Gregorianske kalenderen og derfor er det en sol bak hodet til Jesus som henger på korset… derfor vandret de tre vise menn om dagen da det var lyst og solen var oppe, de gikk ikke om natten og fulgte en ”Betlehem” stjerne. Dette er symbolikk tilpasset vår evne til ikke å se svarene, selv om de ligger rett foran oss, og bringer lys inn i livene våre hver dag (utenom dagene med tung chemtrail-spraying).

Solen er også en av grunnene til at tallet 13 er så viktig, det er 12 hus i Zodiaken og solen passerer disse i tur og orden; 2160 år fra et tegn til et annet (30grader). Vi har også 12 mnd i 1år, 12 disipler og en Jesus, 12 jury medlemmer og en dommer, 12 stjerner i EU flagget og en leder, 12 stammer av et Israel og 12 timer som utgjør en dag; da går Solen ned, og Horus (han som er solen personifisert, nr 13) trekker seg tilbake i horisonten (Horusonten), og Guden Set kommer med mørket (sunSet?).

Horus er av flere ”researchere” tegnet et bilde av som prototypen til Jesus Kristus, dette har med solen personifisert å gjøre, dog mange vil ha det til at Jesus var en virkelig mann, og at prestestyret eller la oss si; ”de kreftene som er,” lagde en propaganda historie i hans navn, de har med andre ord forandret hans visjon og forvrengt hans symbol..

Dragen & pentagrammet

For å holde sin posisjon i hierarkiet, så har ”disse kreftene som er” måttet dumme ned folk over flere generasjoner, de har brent bøker, undertrykt det feminine og brakt inn sitt syn på mikro og makro, lyset og mørket. Ubalansen råder, kjærlighet er erstattet av begjær, lojalitet med penger, og status har erstattet visdom. I moderne tid så er også forskjellige kjemikalier brukt i kampen mot vår hjerne, et tips i henhold til dette er å ”google” alle stoffene som står med liten skrift på det du spiser eller drikker: ikke stol på at mattilsynet gjør dette for deg; de er like fjernkontrollert som Jens Stoltenberg, og de har den samme ”av og på knappen” i nakken.

Jeg lar meg bli avledet av forklarende tekst og håper du bærer med meg, tilbake til handlende tekst; 5.1` pentagrammet som er sett på som et satanistisk symbol, hadde ikke noe med satanisme eller svart magi (1) å gjøre i det hele tatt, i hvert fall ikke til og begynne med. Det handlet om elementer og den femte essens. Dragen var og er fortsatt et viktig symbol, men som flere lærde har avslørt så hadde den en annen effekt før i tiden.

Dragen symboliserte også elementene, fordi dens klo berørte jorda, dens hud var som fiskens, dens vinger mestret luften, og den sprutet ild. Derfor var det slik at den som mestret dragen, var mester over de fire elementene, og kom da i balanse, og fikk kontakt med den femte essens. Ridderne eller heltene i mytologiene vant ikke over dragen ved bruk av fysisk makt, men ved å spille på høyere vibrasjoner; dette symboliserte at mannen (det maskuline) hevet seg over sin nedre hjerne (reptilhjernen på fagspråket), og fikk igjen kontakten med sin feminine side… derfor redder han alltid damen når han bekjemper dragen, etter å ha sett den mørke siden av seg selv. Dette er litt av grunnen til at det er viktig at vi lærer oss å forstå symbolikk, slik kan vi tyde gåter og finne hemmeligheter fra fordunst tid (du kommer nemlig ikke langt med en ordbok hvis du skal tyde hieroglyfer), og slik kan vi også som diskutert under en tidligere artikkel her på nyhetsspeilet, påpeke betydningen av våre styresmakters fascistiske symboler.

http://kevinghill.com/wp-content/uploads/2009/06/st_george_and_the_dragon.jpg

I dag trenger vi nok engang modige riddere og helter, damer og menn, som kan bekjempe dragen å redde det feminine som er det viktigste i Naturen og i Universet, før de negative kreftene får tatt over, før som Jarle Johansen skriver; Satanistene Vinner Åndskrigen., eller kan jeg si; ”reptil hjernen vinner bevisstheten”?

Maskulinum femininum neutrum

Helheten; balansen mellom det feminine og det maskuline er ikke noe homo eller hetero, fotball eller bordtennis tema; dette handler om hvor vi kommer fra, hvem vi er og hvor vi skal., og i dagens samfunn er selv feministene menn. En forandring i synet på naturen og universets mekanismer ut i fra en forståelse i forhold til dette er i mine øyne den ”femte essens,” og kunnskap er da som nevnt viktig, slik at endringen i dette synet er basert i virkeligheten, hvor sannhet er den eneste autoritet. Her er noen sitater oversatt til norsk, som kan beskrive litt nærmere:

Når vi ser tilbake på historien til patriarkiet… så ser det ut til at det har vært en forferdelig trang, en ustoppelig lyst til å knuse den feminine essens. – Leonard Schlain (The Alphabet versus the Goddess)

La Mary forlate oss, for kvinner er ikke verdig livet. – St. Peter (Gospel of Thomas)

Vi kan aldri forstå psykologien i enten dame eller mann så lenge vi ikke klarer å erkjenne at det har foregått en krig mellom kjønnene i 6000 år… for 6000 år siden triumferte patriarkiet over matriarkiet, og samfunnet ble således organisert på basis av den mannlige dominasjon. – Rainer Funk (Editor; Love, Sex and Matriarchy)

Dokumentet som klarest viser eksempel av en ekstremt maskulin, patriarkalsk holdning er det Gamle Testamentet… Grunnen til at det Gamle Testamentet utviser en slik ensidig, mannlig karakter er at som de primære tekstene for Jødisk monoteisme så representerer de den maskuline seieren over det feminine hellige… det Gamle Testamentet er en triumferende hymne til ære for den maskuline religion. – Erich Fromm (Anatomy of Human Destructiveness)

Vårt eksil har ikke bare vært fra Gudinnen (feminine), men også fra naturen. Det er ikke overraskende når man tenker på at de fleste i vesten lever adskilt fra sine omgivelser, beskyttet av betong veier, konsumering av maskin prosesserte matvarer og fylt av media informasjon som er til for nedbrytingen av opplevelsen av våre sanser. Sesongene går forbi uannonsert, sjelden rører vi jorden, spiser frisk mat eller observer verden personlig… det hellige er en glemt dimensjon i vårt samfunn som vi ignorerer på bekostning av oss selv.  – Caitlin Matthews

Korrelasjonen mellom bevisstheten og det maskuline kulminerte med ideen om vitenskap, som et forsøk av det maskuline til å frigjøre seg fra det underbevisste. – Erich Neumann (The Origin and Evolution of Consciousness).

Vi reproduserer katastrofe fordi vi er traumatiserte, både kollektivt og individuelt, fra fødsel av. Fordi vi er såret, spiller psykiske forsvarsmekanismer inn og ”hjelper” oss til å blokkere virkeligheten, vi har blitt så adskilt fra vår direkte deltakelse i den multidimensjonale jungelen som vi kommer fra at alt vi kan gjøre er å navigere oss selv` forsiktig gjennom en designet dag til dag verden av symboler, en verden av dollar, minutter, tall, bilder og ord som konstant blir manipulert for å få den største profitt ut av enhver situasjon. Både kropp og sjel gjør opprør. – David Watson (The Pathology of Civilization)

Galere og galere

I den gamle verden var folk mer balanserte enn hva de er i dag? Vi kan ta en kikk på nyhetsbildet, og dernest konstatere at noe er galt, vi kan sjekke nyhetsspeilet, å klarne opp i noe av det… kanskje er det illusjoner skapt i et indre som må ut fordi det i det syke sinn dannes et motiv om å spre sin bitterhet til andre mennesker? At ens egen sykdom blir alibi, for bare på den måten finner en mening i å få resten ned på sitt nivå istedenfor og reise seg fra den perfekt normale tilstanden, eller den perfekt normalt tillatt og aksepterte tilstanden. Man velger da å identifisere seg med sin mørke side; Stockholm syndromet gjør seg gjeldende på flere områder.

Erich Fromms` mening om saken; I tillegg til sadisme, så er lidenskapen til å ødelegge liv og attraksjonen til alt som er dødt (nekrofili) noe som har utviklet seg i den nye, urbane sivilisasjon. (Anatomy of Human Destructiveness)

Litt om årsaken til alt dette er igjen stjernehimmelen, det er skrevet flere steder at nå som vi er i fiskene (Age of Pisces) så vil vi oppleve alt som står ovenfor (mer om det i siste sitat), men vi vil også i sluttfasen få se at maskene faller bort, og at sannheten vil komme for en dag. Profetier fra India, Irland, Bibelen og andre kilder forteller om dette, astrologer som leser himmelen, gamle kalendre og godt skjulte tekster forteller om dette… de siste årene så har også en del vitenskapsfolk (2) tenkt på utsiden av boksen, til fordel for menneskehetens videre oppvåkning og utvikling; makro og mikro, som opp der, så ned her.

De 7 store kultene blir 1

I den gamle verden, så var det 7 store kulter; Stellar (Stjerne), Lunar (Måne), Solar (Sol), Saturnian (Saturn), Volcano (Vulkan), Dionysian (Dionysius), Venusian (Venus).

Den lærde Jordan Maxwell sier; ”Lederne av de syv store kultene bestemte seg for å samle sine krefter under et banner (monoteisme), og istedenfor å krige seg imellom kunne de konsentrere seg om å ta over verden… Hver og en av dem var redde for effekten av og ikke bli med på denne planen, fordi da kunne de andre konspirere mot dem… Dette gikk ikke smidig for seg og tok lang tid… Det Gamle Testamentet inneholder historien om denne sammenslåingen (hvert Bibel sitat har over 250 forskjellige tolkninger, astro-teologi er viktig å vite noe om i denne sammenheng, fordi de som satte sammen religionene vi har i dag var initierte i mysteriene; på godt og vondt)… De elitistiske dynastier fra de syv store kultene opererer i verden i dag gjennom sine blodlinjer, og er ekstremt mektige…”

De styrer verden med illusjoner om frykt og illusjoner om håp, de har kontroll over massene gjennom sin kontroll over massemedia, de bruker ritualer og symboler bare vår underbevissthet påvirkes av; de bruker svart magi i disney land og fokuserer på sex, penger og vold i Hollywood. De viser oss hvordan deres mekanismer fungerer gjennom sin symbolisme, men folk reagerer ikke før noen står staver det til dem; N-E-W W-O-R-L-D O-R-D-E-R!

Noen av disse symbolene er ørner med to hoder, et kors som stikker opp av en krone, de dikterer med andre ord både religion og monarki;

http://watch.pair.com/croscrown2.gif

”Religion og politikk er to hender som tjener samme hjerne.” – Jordan Maxwell

Monoteisme & Akhenaton

I Egypt var det ”Atonistene” som utelukkende tilba lyset (solen); Farao Akhenaton var den som fikk æren av å ha innført monoteisme. Løven og ørnen, men også serpent slangen og dragen ble brukt som symboler av ”Atonistene.” Akhenaton hatet det feminine men fortsatte bruken av slangen på sin hodepryd fordi den tross alt var symbolet som alltid ble brukt av de som var initierte i mysteriene, men den var i Akhenatons hode et symbol på makt, og ikke visdom.

Akhenaton hadde prestestyret i ryggen, og i hans dynasti var også Hyksos kongene; hvorav de fleste allerede var blitt utvist fra Egypt før hans tid. Folket (Amenistene) i Egypt, som enda var i kontakt med sine gamle verdier, reiste seg mot disse ubalanserte, fascistiske krypene… det tok ikke lang tid av Akhenatons` styre før også han og resten av sol kulten ”Aton” ble kastet ut.

Dette er slutten på historien om ”Atonistene,” men som flere ”researchere” har avslørt så gikk de ikke rundt i ørkenen i 40 år under nytt navn; ”Israelitter.” Men de beveget seg utover, først til Jerusalem og Babylon, så til vesten.

Den svarte nobilitet, deres ordener og skjulte agenda som har påvirket vår historie er en lang fortelling, jeg siterer derfor Michael Tsarion ettersom han har gjort den største jobben hva angår å samle informasjon om ”Atonistene” som jeg tror er forfedrene til dagens dynastier, og som også da, kan være etterkommerne av ”legender” (3) fra tidligere sivilisasjoner som f. eks Atlantis;

Etter utvisningen av Akhenaton og ”Atonistene” fra Egypt, så forsvant verken han eller hans medsammensvorne, som de fleste historikerne fortsatt tror. Etter det 17året av Akhenatons` styre skal vi liksom tro at han forsvant, med sin kone Nefertiti, og praktisk talt så hørte vi ikke noe mer, men sporet slutter selvfølgelig ikke her, sporet flyttet seg vestover, historien er at Hyksos kongene, har blitt manipulert om til Israelittene i de bibelske historiene… Etter de er blitt kastet ut av Egypt så begynner veldig lignende sol kulter å spre seg utover, og vi må ikke glemme dette, fordi disse nye kultene kan være ”Atonisme” under andre former… Denne kulten ville funnet hjem i Babylon, Syria, gamle Hellas, og Roma, vi kan være sikre på dette… (Irish Origins of Civilization)

Ordenen av Garter i London er et fint eksempel på nåtidens ”Atonisme,” men også Kristendom, Frimureri med mer, kan være grener av dette treet. Vi må også huske når vi snakker om denne sol kulten, at et av symbolene til Vatikanet er to nøkler; disse to nøklene åpner hemmeligheten til både den eksoteriske delen og den esoteriske delen av læren, og med dette i tankene må vi også huske at pavens ”mithre” bærer symbolet 666 (4) i form av setningen; ”Vicarius Filii Dei” (5), som numerologisk utgjør 666 som igjen har med astrologi og gjøre, nemlig solens vandring gjennom Zodiaken, 2160 år bruker den som nevnt tidligere, i vandringen fra et tegn til et annet. La oss heller ikke glemme ordet ”Vatican,” som kommer fra det Latinske ordet ”Vaticanus,” som betyr ”plassen for trollmenn” (place of sorcerers). La oss lese hva Madame Helena Petrovna Blavatsky har og si om saken;

“…there exists another class of adepts belonging to a brotherhood also and mightier than any and other they have to be ranked with the adepts of the black art. These are our Roman Catholic Fathers and clergy…A hundred times more learned in secret symbology and the old religion than our Orientalists will ever be… There are more profoundly learned Kabalists in Rome and throughout Europe and America than is generally suspected… Thus are the brotherhoods of black adepts more powerful and dangerous for Protestant countries than any host of Eastern Occultists.”

Det er viktig og få frem i lyset, informasjon om disse sol kultene, fordi de har ranet folket fra sin spiritualitet og kontakt med natur, de har gitt oss egosentriske ledere og nazistiske paver, de har ranet oss fra vår kunnskap om oss selv og om Universet, f. eks dødehavsrullene som ble funnet i 1948, men ikke ble offentliggjort før Vatikanet var ferdige med og sortere ut den visdommen de har forsøkt å holde skjult siden deres forfedre tok makten, 40år tok det før vi fikk se deler av innholdet.

To sitater

Jeg vil avslutte artikkelen med et sitat hver av Carl Jung og Michael Tsarion på engelsk, som jeg håper kan fange essensen i denne ydmyke betraktningen av det som var, er, og eventuelt vil måtte komme (6);

Modern man does not understand how much his rationalism has put him at the mercy of the psychic “underworld.” He has freed himself from “superstition” (or so he believes), but in the process he has lost his spiritual values to a positively dangerous degree. His moral and spiritual tradition has disintegrated and he is now paying the price for this break up in worldwide disorientation and disassociation. – Carl Jung

Competent astrologers know that the negative traits associated with the sign of Pisces concern deception, vice, hidden agendas, mass delusion, and the misuse of spiritual virtue and power. So in the age of Pisces it was to be expected that the world would experience its share of these negatives, on the macrocosmic level (and boy has it done that).

As the Age of Pisces comes to a close, the deceivers know that a paradigm shift will occur which does not favor their machinations. This understanding has lead them to make many subtle alterations to their age old stratagems. The study and tracking of these expedient accommodations, prompted by astromantic and cosmological phase-shifts, amounts to an entire subject in itself.

As each age terminates, the appointed mythographers` have to get ready to script new “mythologies” consistent with the complex symbolism of the coming age. Their work is analogues to the Madison ad man, only their hot “product” is, literally, the New World Order. – Michael Tsarion


Fotnoter:

1. Manipulering, elektromagnetisk kraft, hypnose, sterke forslag som gjerne angriper underbevisstheten, og spesifikk symbolikk brukt i en spesifikk sammenheng. Kanalisering av negative ”entiteter” eller ens ”forfedre” ved ritualer i hemmelige losjer (se` Sir John Dee).

Alt i alt, billige triks. 66 er tallet for ond eller svart magi, en W eller to enkelt V` er, bokstaven.

”Medes” ble de kalt, folkene som før i tiden manipulerte, fra dette ordet kommer f. eks media, medisin osv. Media i dag operer med svart magi, det gjør også underholdningsbransjen og farmasøytisk industri.

2. I frykt for at denne listen kan bli temmelig lang vil jeg fatte den i korthet;

Michael Cremo, Immanuel Velikovsky, Gregg Braden, Johan Calleman, Zecharia Sitchin, Brian O`leary, Sergey Smelyakov, Nikolay Kozyrev, Comyns Beamount.

3. Nephilim, ”de falne”, som kom fra himmelen og ned til jorden. Ordet Nephilim har flere betydninger og er blant annet oversatt til; gigant, lord, konge, hersker. Men vi har også flere navn på de ”besøkende legendene”; Annunaki, Watchers, Fallen Angels, Dragon Kings, Serpent Race, Titans, Els or Illes, Olympians, Rayless Ones` etc.

4. 666 sekvensen startes her ved summen av den Hebraiske termen; ”Nezer Hakodesch,” som betyr ”den hellige krone,” på engelsk; ”the holy crown.” Corona/ Krona er en hodepryd som kan symbolisere solen med dens stråler skytende ut av hodet til kongen og dronningen.

666 og hva dette tallet numerologisk utgjør en kode for; de initierte vet at 666 i seg selv ikke har så stor betydning, 2160 derimot, som er årene solen bruker for å vandre fra et tegn til et annet; 30 grader, f. Eks fra fiskene til vannmannen (solen bruker 72 år, ca. lengden på et menneskeliv til å flytte seg 1 grad). 2160, med andre ord 216 hvis vi kutter bort den uvesentlige nullen, er summen du får hvis du ganger 6x6x6 = 216. Her er en interessant link ang. numerologi og 666;

http://www.atlanteanconspiracy.com/2009/02/numerology-666-part-2.html

En interessant teori om 666; jeg nevnte kulten av Saturn i artikkelen, og den er en av de verste, mest ubalanserte og ondsinnede blant de ”sekulære” himmel kultene. Saturn er den 6. Planeten i solsystemet vårt og den feires på ”Saturnday” som er den 6. Dagen i uka (lørdag), og det er blitt avslørt at Saturns poler har ”hexagram” (seks kantede) vær formasjoner, med andre ord, 666.

5. “Vicarius Filii Dei” kan oversettes til “stedfortrederen til sønnen av Gud,” på engelsk; “Vicar for the son of God.”

Vicarius = 112

Filii = 53

Dei = 501

Totalt utgjør dette 666.

6. Fremtiden; hvis kvaler kan betegnes å stå mellom ”Homo Luminicense,” og ”Robo Sapiens.” Om forandringen skjer kollektivt eller enkeltvis, er positiv eller negativ, har vel ”Ra” allerede utsondert, men jeg levner ingen tvil, at vi er ansvarlige for våre egne liv, og at vi kollektivt og enkeltvis må skape vår egen fremtid, og virkelighet. Så ikke la dine følelser bli kalde, la de vises, for der det er kjærlighet og varme, kan ikke ondskap vinne.

VN:F [1.9.3_1094]
4.8 (50 stemmer)
Gudinnen, så Guden, 4.8 out of 6 based on 50 ratings

Det du kan gjøre


» Tips media   <strong>Skriv ut artikkelen</strong> Skriv ut artikkelen   Del artikkelen med andre  » RSS-feed  » RSS-kommentarfeed


Om forfatter

Anders Troseth

Anders Troseth, ingen utdanning etter videregående skole foruten allmenn påbygging. Fattet etter hvert interesse for bøker da han fant ut at det fantes andre bøker enn Anne Holt sine krim-romaner, og fikk med det øynene opp for en ny verden. Den var stor, men med marshallhjelpens bivirkninger, 9/11 og økt globalisering var plutselig verden et lite sted., lang historie kort en rekke hendelser som gjorde at han bestemte seg for å gjøre sin egen research på; den skjulte hånd, våre røtter, DNA, spiritualisme, hemmelige brorskap og andre tabu/ sensurerte temaer.

Kontakt forfatter | Flere artikler av Anders Troseth (6) | Forfatters nettsted



Kommentarer

131 kommentarer

  1. RonY sier:

    Kjempe artikkel.

    Godt stoff og leselig stoff her. For og poengtere ut det jeg likte best av artikkelen din, så var det avsnittet:

    I dag trenger vi nok engang modige riddere og helter, damer og menn, som kan bekjempe dragen å redde det feminine som er det viktigste i Naturen og i Universet, før de negative kreftene får tatt over, før som Jarle Johansen skriver; Satanistene Vinner Åndskrigen., eller kan jeg si; ”reptil hjernen vinner bevisstheten?”

    Dette er utrolig viktig, og bare i de siste 2 måndene har jeg selv merket mer bevegelse mot “dragen”. Og selv føler meg mer og mer energisk i hendhold til oppvakning av de rundt meg.

    Så lurer jeg på en liten ting; er det noen foredrag, eller foredrags holdere som reiser rundt i Norge pr.dags dato for dette temaet?
    Fordi har tenkt mye på dette og promotere Nyhetsspeilet, samt reise rundt og holde foredrag.

    Norge er kanskje en av de mest ignorante landene som er i eksistens i denne organiserte globalstrukturen, men vi har mange gode oppvakte mennesker, og folke-tallet gjør det mulig at opplysning og gratis sannhet kan komme for en dag om ikke alt for lenge.

    VN:F [1.9.3_1094]
      +20 (26 stemmer)
    • Jeg tror vi skal være positive til framskrittet vi har gjort i Norge de siste årene. Per-Aslak Ertresvåg sådde mange frø, og Nyhetsspeilet har vannet dem.

      Eliten trodde aldri vi skulle våkne opp i tide, jeg ser det i øynene dems, frykten for at “vi vet” er det du ser hos alle politikere idag når de lyver med høy puls på TV, eller når de blir konfrontert med et lite håndholdt kamera som er det mektigste verktøyet og våpenet de frykter. De vinner ikke åndskrigen, for hver god sjel de har drept, har 1000 gode sjeler reinkarnert for å sloss i denne flere hundretusen år lange kampen som har foregått i universet.

      Det er oss, det vi som er her, tro ikke du er 20år, eller 40, dette 70år korte livet er ingen ting i forhold til det uendelige etterlivet. Vi er her for en grunn, å vinne denne kampen en gang for alle, så kan vi leve i harmoni og ekstase, enten her på jorden etter vi har ødelagt systemet deres, eller i et annet univers.

      Det er smart å holde foredrag, men hvor ? Hva med å dra til universitetene? Å ta med en megafon og holde et foredrag på 15minutter med nok infosalver til å vekke gnisten og nysgerrigheten i de fleste som sitter å spiser i kantina?

      Hva med Oslo S? hvor lenge kan du stå å holde foredrag før securitas kommer?

      Hva med å printe ut 5.000 flyers, med det viktigste for oppvåkningen på et ark, og løpe mellom bilene som står stille i køen på vei hvem fra jobb? Livet er kort, og køen er lang, her er det mange som har dødtid…

      Jeg tror vi må begynne å tenke som Malcolm X, “by any means necesary” for vi lever i ekstreme tider og derfor er ekstreme metoder og tiltakt det eneste som kan overgå deres galskap.

      VN:F [1.9.3_1094]
        +22 (34 stemmer)
      • Mr Oslo sier:

        Om du står i kantinen på universitetet med en megafon, og holder ett “foredrag”, så skulle det bare mangle at securitas kom å kastet deg ut igjen.
        Heller ikke veldig lurt å springe mellom bilene, da folk bør få lov til å fokusere på veien og trafikken generellt.

        Hva med å gå inn i politikken Armin? Prøve å gjøre noe fornuftig? Først da, vil kanskje flere folk ta deg alvorlig.

        VN:F [1.9.3_1094]
          -29 (51 stemmer)
        • Politikken….?

          VN:F [1.9.3_1094]
            +23 (27 stemmer)
        • politriks….. Jeg er ikke så flink til å lyve, sleike rumpe, ti stille, eller tenke likt..

          Nei takk, jeg foretrekker heller å spre flyers på motorveiene og starte en lederløs revolusjon

          VN:F [1.9.3_1094]
            +34 (40 stemmer)
        • HAy-RA sier:

          Hadde Armin gått inn i politikken (et etablert parti vell og merke) hadde han derimot totalt mistet min tillit. Så her er du på feil spor. Men joda, det er ingen dum ide og fronte politikken med et nytt parti og klippe av trådene til sprellemennene inne på tinget. Men noe sier meg at det ikke var det du mente…

          VN:F [1.9.3_1094]
            +8 (12 stemmer)
        • aloalo sier:

          Spennende tanke egentlig ! Hvorfor ikke ? har hørt at , All PR er god PR ?
          Jeg mener det hadde vært svært opplysende for den norske befolkning å få oppleve at man faktisk stemmer på Partier og ikke Personer ! Noe sikkert alle vet, men så forferdelig fort glemmer! Med Armin på stortinget tror jeg raskt de fleste hadde blitt kastet ut av illusjonen ! Bare tenk hvilket påvirkningsmandater en slik posisjon gir !
          Stille til valg, nettopp ikke som Person men for et Ansikt for en lederløs revolusjon !
          Uansett trenger vi vel Armin til å bruke tid på forskning kontra å sture på Stortinget . . .

          VN:F [1.9.3_1094]
            +5 (9 stemmer)
        • SMQ sier:

          At så mange har klikket negativt på Mr Oslo sitt svært så fornuftige forslag forbauser meg virkelig.. Hva skriver han galt?

          Mener folk at Armin skal få holde foredrag med megafon på universitetet uten å bli kastet ut? Eller kanskje at det er smart å springe mellom bilene? Og hvis han da blir påkjørt, er det da eliten som prøver å bringe han til taushet?

          Eller kanskje det var et ufornuftig forslag å gå inn i politikken fordi det har ingen fremtid? Det kan jo faktisk hende folk etterhvert begynner å stemme på de som snakker sin ærlige oppriktige mening og står for hva de sier så slipper Armin å “lyve, sleike rumpe, ti stille, eller tenke likt..”

          Og til den lederløse revolusjon i disse tider, ta en titt på Tea Party movement i USA som har blitt fullstendig overtatt med Sarah Palin som det store trekkplasteres.. Tror ikke det var grassrotas ide eller forslag.

          Ok folkens, KLIKK MINUS!

          VN:F [1.9.3_1094]
            -3 (11 stemmer)
      • RonY sier:

        Som jeg selv har gjort, oppfordret f.eks min lillesøster som går pr.dags dato på videregående, har opplyst henne i hendhold til og forstå og etterforske den nye verdensorden som er igang. Hver gang jeg er ute, hvert menneske jeg møter og snakker med som ikke aner noe, forteller jeg hva jeg har kommet frem til, og åpner flere dører. For 3 år siden, møtte jeg bare “Hvilke sekt er du med i? – til “E du gal i hodet ditt?”

        Har selv mistet en av mine godeste venner til Sverige, vi satt for 2 år siden, og planla og konfrontere diverse etater. Vi gjorde dette også, men ble fjernet og kalt terrorister ved Værnes flyhavn I stjørdal. Når vi konfronterte dem ang Chemtrails, vi hadde dokumentert flere rutenettverk, og prøvde og vise frem.

        Så jeg vil si, holde foredrag hvor som helst, ute, snakke høylydt uten mikrofon, få snakke på foredrag som holdes ute, be om å få arrangere små konserter utenfor torg i storbyer, hvor man veksler mellom musikk og veltalende ord. Man har mange alternativer i tiden som kommer, det er bare og sette igang. : D

        VN:F [1.9.3_1094]
          +20 (28 stemmer)
        • Hei RonY, Har lest en del kommentarer av deg, du virker som en engasjert gutt i kampen mot nwo. bor du i Trondheim og omegn? hvis ja , gi beskjed;) så kan vi kanskje joine sammens i en demo et eller annet her i byen endag. Prøver å samle troppene av truthers fra alle bevegelser for noe i Byen her også etterhvert.

          Hilsen Espen.

          VN:F [1.9.3_1094]
            +6 (8 stemmer)
    • Ergon sier:

      Dette er jeg helt enig i og folketallet er lite nok til at det kan synes overkommelig, men geografien og topografien er imot deg. Reising tar lang tid og er dyrt og som alternativ amatørbevegelse rår vi ikke over mye penger.

      Internett er enklere og har fremdeles mange ubrukte muligheter for å fremme våre synspunkter. Sjekket på Facebook før jeg skrev denne kommentaren og fant ingen gruppe for Nyhetsspeilet hvor jeg kunne melde meg inn.

      Til gjengjeld er det mange som linker opp Nyhetsspeilet. Alexa angir 63 sites. Det er mange og viser at siden er blitt kjent og populær.

      VN:F [1.9.3_1094]
        +16 (20 stemmer)
      • smurfen sier:

        Nyhetsspeilet har da egen Facistbok gruppe :) søk på Nyhetsspeilet.no eller
        http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=143796559137&ref=ts

        Kjempe bra Artikkel Anders :)

        I Kapitalist pyramidespillet nå så eier 6000 personer av 6 milliarder 60% av jorden

        At NWO bruker svart magi i Disneyland er vel ikk så rart når ondskapens menneskeforgifnings fabrikken Monsanto er hovedsponsor for både Disney World og Disney Land
        DDT, Agent Orange, Round upp, Nutra Sweet, GMO, Bovine growth hormone, caffeine og vanillin til Coca-Cola, Codec, listen videre over farlige gifter og kjemikalier er lang, politikken deres er og påføre mest muligt av det i barna mens dem er så små som mulig
        Det blir som om et klassebombe firma skulle være Hovedsponsor på Norway Cupp

        http://en.wikipedia.org/wiki/Monsanto

        VN:F [1.9.3_1094]
          +19 (25 stemmer)
      • RonY sier:

        Men det som er, er at det er ikke nødvendig og reise frem og tilbake.

        Vi er så mange idag som har brukt så utrolig mange timer, dager og år på og forstå det “store bildet”, så det vi kunne gjort er at folk fra hver by, i hver kommune som føler det på seg, kan starte og arrangere dette. Og er det en kommune som trenger hjelp, finnes hjelpen mest sannsyneligvis i nabo kommunen eller næreste byen.

        Vi er mange nåkk , vi føler alle det samme (IT’s time for the REAL change) og som gandi sa; Be the change you want to see in the world.

        Malcom X: By any means necesary.

        Varmen kommer, viten og sannheten kommer for en dag, og vi er varmen, viten og sannheten som beveger seg som en god bris gjennom en varm ørken.

        VN:F [1.9.3_1094]
          +5 (9 stemmer)
    • Anders Troseth sier:

      Takker & bukker Rony. Har hört om at det muligens blir en konferanse i regi av Nyhetsspeilet, men internett krydret med et par demonstrasjoner har fungert bra hittil. Kan også föye til at “storebror” ikke gjör det lettere for seg selv heller, da “de” lar seg bli filmet utenfor Bilderberg-möter og avslörer i intervju med Armin hvor lenge de har värt medlem av denne quisling-klubben osv.

      Jeg tror mulighetene for en forandring i Norge er höyst tilstedevärende, selv om flertallet enda styrer lett unna nyhetsspeilet og/eller andre alternative medier. Norge er et såpass lite land at med demonstrasjoner, en voksende opplyst befolkning, ökt interesse for vaksiner og tilsetningsstoffer i mat, og stunt aka det vår assisterende redaktör gjorde under direktesendingen på Nrk; så er det umulig for folk og komme seg unna denne type informasjon.

      Da har de et valg, se dragen i öynene eller gjemme seg under dyna.

      VN:F [1.9.3_1094]
        0 (0 stemmer)
      • RonY sier:

        “Da har de et valg, se dragen i öynene eller gjemme seg under dyna.”

        Så korrekt, og jeg ser det, føler det, og etter mine egene erfaringer vet, at innerst inne, vil alle se dragen i øynene. Ingen liker å ha usynlige lenker på seg, alle som tar seg lån, alle som må ta med den nyfødte til vaksinasjon, alle som husker: Når vi var små, tenkte vi ” Jeg vil aldri bli voksen”. Allerede som SMÅ BARN så vi at “ansvaret” de voksne har, er noe vi IKKE ønsker oss.

        TENK om vi som blir “voksne” også husker dette for våre barn, når de skal komme til verden, eller er i verden og vokser opp.

        Jeg vet at her i Trondheim finnes det MANGE videregående elever med TUSEN spørsmål rettet mot det som har blitt skjult for dem, alt for lenge.

        Min samboer, i løpet av 1 time hun var på sin gamle videregående skole, hadde hun fått fylt halve kantinen, hvor folk satt og hørte på hva hun hadde og si. Etter dette har det eksplodert en vekst i ungdoms miljøet i Trondheim når det gjelder viten, sannhet og frihet.

        VN:F [1.9.3_1094]
          +12 (18 stemmer)
  2. aurum14 sier:

    Bra artikkel.

    VN:F [1.9.3_1094]
      +3 (15 stemmer)
  3. Tror ikke Armin trenger å gå inn i politikken for å gjøre noe fornuftig. Han har allerede gjort mye fornuftig!

    Og til Anders Troseth. Denne artikkelen fallt meg om hjertet. Veldig inspirerende og fengende og, ja, vi trenger såvisst mer “touch” av femininitet inn i denne harde og kyniske maskulinstyrte verden.

    Men la meg få tillegge at jeg her ikke sikter til kjønn – “mann og kvinne” for som vi vet er det likestilling her i landet og det er nok av maskulinitet blant kvinner og godt er det.

    En nederslandsk politiker sa følgende til meg. “Hvis denne verdens ledere bestod mer av kvinner enn menn så ville verden sett helt annerledes ut i dag og våre barn ville følt seg tryggere!”

    Sikkert mange forskjellige meninger om det!

    Hilsen Lise

    VN:F [1.9.3_1094]
      +3 (19 stemmer)
    • Anders Troseth sier:

      Takk for positive tilbakemeldinger :)

      Noen damer er for maskuline og noen menn er for feminine, en balanse er alltid det beste, og der vi kommer fra er vi jo verken X eller Y. Verdens ledere föler jeg meg forsåvidt ikke trygg på, uansett, kvinne eller mann.

      Haha, bra analogi Smurfen!

      VN:F [1.9.3_1094]
        0 (0 stemmer)
  4. Aqwarrior sier:

    En av de desidert beste artiklene jeg har lest her på speilet til nå! Meget interessant lesning og godt skrevet ikke minst. Mer sånne artikler takk :)

    VN:F [1.9.3_1094]
      +8 (14 stemmer)
  5. lyset sier:

    Kul artikkel Anders. Har du satt deg mye inn i dette med nummerologi og pentagrammer og alt dette? Har du mye info på det? Hadde vært interesangt og hatt litt god info på dette.

    Det ligger mye info i alt dette! Veldig mye info.

    Helt klart at den feminine siden ved alle må frem og ut. Vi mennesker må begynne og vise medlidenhet og kjærlighet oven for hverandre. Kjærlighet er nøkkelen.

    VN:F [1.9.3_1094]
      +8 (12 stemmer)
  6. Hei Armin!

    Du klarte å “lokke” meg hit igjen med kommentaren din: “politikk….. Jeg er ikke så flink til å lyve, sleike rumpe, ti stille, eller tenke likt..”
    Og kommentaren provoserte meg litt også – på en positiv måte!

    Hvem er det som har sagt at man må “tenke likt, sleike rumpe og lyve” for å stå på det man mener er menneskekrenkende urettferdigheter her i landet? Vel man kan kanskje regne med litt “piskeslag” her og der fordi man er en frittalende person og i tillegg tilhørende et opposisjonsparti mot denne regjeringens kontrollbyråkrati men det får man bare ta med seg!

    Jeg, Armin akter ikke å forlate mitt politiske engasjement bare fordi noen av fandens disipler der ute gjør alt de kan for å finne feil på meg, henge meg offentlig ut eller i form av hetsebrev i masseutsendelser, om hvor urettferdig jeg er mot Stoltenberg og hans regjering i mine uttalelser både på Google (sine sider) Dagbladet og VG, der jeg kaller en “spade for spade” og sier rett ut at jeg er LEI av å bo i et kontrollstyrt byråkrati der vi så vidt kan få få slippe en fis uten at vi havner på psykiatriske, bak lås og slå eller som evig stigmatiserte og personforfulgte og i deres øyne – BRÅKMAKERE!

    Må nok si det som det er Armin uansett hvor vonbrotne endel politikere vil føle seg over at jeg kommer med slike direkte i uttalelser og krass krittikk mot dem og deres parti men så er dette er mine oppriktige meninger om den feilpolitikken de har drevet på med i mange år som kan resultere i at vårt land om kort tid ender opp som en eneste stor ruinhaug!

    Som privatmenneske er sikkert Stoltenberg en god og snill mann ovenfor sin familie, men som statsminister skal han ikke glemme at han også HEL STOR FAMILIE TIL å ta seg av og være god og snill med, som er hans egne landsmenn/kvinner.

    Og vi trenger ikke Jens Stoltenbergs egneskrevne kardemommelov der han selv fremstår som ” politimester bastian,” den “snille politimesteren” som alltid tar hensyn til sine landsmenns/kvinners behov så lenge de følger hans “pipe” i det kontrollerende og stigmatisernede maktbyråkratiet han har vært med å bygge opp!

    Nei, Armin jeg tenker du vil skape debatter både her og der med dine klare ytringer mot urettferdigheten der ute og uansett om du går inn i politikken eller ikke! Men det er er fordel å ha et bein innenfor det politiske “ormebolet.” ikke glem det!

    Vi snakkes igjen. Klem og alt godt fra meg

    Lise

    VN:F [1.9.3_1094]
      -3 (21 stemmer)
    • torkel sier:

      Problemet med politikk er ikke representantene, men at folket lar representanter ta ansvaret for dem. På samme måte ser jeg LO som ett problem, hvordan kan en så stor organisasjon sloss for den individuelle arbeidstakers rettigheter? Ved å etablere institusjoner som storting, religion, skole (slik den er etablert i dag) med mer så er vi med på å svekke VÅRT ansvar for vår egen utvikling. Ingen nye partier, religioner eller lignende vil gi oss ansvaret tilbake. Hadde jeg vært statsminister hadde jeg startet å dekonstruere min institusjon fra første dag.

      Det er bra at folk etablerer seg i politikken for å prøve å vekke våre representanter samt vise vårt folk at det finnes andre veier. Men en ting er klart, det er folket som må vekkes ikke våre politikere (dem er også folk da). Vi får ikke forandret samfunnet fra toppen og ned, men fra bunnen og opp.

      VN:F [1.9.3_1094]
        +15 (21 stemmer)
      • Jeg liker dine meninger Torkel!

        Skulle likt å møte deg personlig å få høre mer om dette interessante du forteller her!

        Hilsen Lise

        VN:F [1.9.3_1094]
          -2 (12 stemmer)
        • torkel sier:

          Hadde vært morsomt det, er du i Trondheim noen gang så er jeg med på café! :-) Jeg har skarpe og kanskje noen intolerante meninger (man lærer så lenge man lever), men jeg mener ikke noe vondt med dem.

          VN:F [1.9.3_1094]
            +4 (8 stemmer)
    • Mr Oslo sier:

      Til info!

      Vi bor i ett meget bra samfunn om vi sammenligner oss med resten av verden. Da tenker jeg på trygghet, økonomi, helsevesen og generell samfunnsstruktur. Når jeg leser en del av disse innleggene, så skulle man tro vi bodde i “helvete”

      Når det kommer til Jens Stoltenberg, så er han en dyktig politiker. Kan også påpeke at mannen er en av Norges beste samfunnsøkonomer. Og styre ett land er en ekstremt vanskelig oppgave. Vi bor ikke i ett “eventyrland”!

      Selv regner jeg meg som en gjennomsnittelig samfunnsborger. Går på jobb, betaler skatt med glede, har famile og venner, og ett knakende godt liv. Med andre ord, jeg er rimelig happy med riket Norge, selv om det alltids er rom for forbedringer.

      VN:F [1.9.3_1094]
        -3 (15 stemmer)

Legg til en kommentar


Du må være registrert og innlogget for å legge inn en kommentar. Mistet passordet ditt?

Bohemian Grove – hemningsløs herreklubb i skogen

Samfunn

Bohemian Grove – hemningsløs herreklubb i skogen


Hva betyr ”Co-Creation” egentlig?

Bevissthet

Hva betyr ”Co-Creation” egentlig?


Ancient Aliens-serien

Kosmos

Ancient Aliens-serien


Steng ambassaden send ambassadøren hjem

Video

Steng ambassaden send ambassadøren hjem