De som søker sannheten finner den; de leter, og er ikke er redd for hva de enn måtte finne.

Bevissthet
  25.12.2009 20:35

Veien fremover

Min forståelse av diverse konklusjoner angående menneskehetens fremtid er bl.a basert på viten om hvordan naturen fungerer. Den kvitter seg med det eller dem som jobber imot den; evolusjon, sekulære og universelle forandringer tar seg av dette.

Konklusjonene er mange og teoriene flerfoldige. For å finne sannheten kan man ikke bare lete der ute, man må også se inn i seg selv. Menneskeheten er blitt nøye oppdratt, løyet for, ført bak lyset osv. Og siden vi fortsatt blir programmert av en verden som er psykotisk, for å bruke et snilt ord, så blir vi ganske enkelt dratt i feil retning.

Mennesket kommer nemlig ikke fra apene, men er på god vei til å bli nettopp aper; og derfor tror jeg at vi nå går en vanskelig tid i møte. Noen har forberedt seg og er klare, mens de fleste ennå famler i mørket – og begynner å få dårlig tid.

Ulike kilder sier at om et visst antall mennesker våkner opp, både til sin egen spiritualitet og til verden rundt dem, så når vi noe som kalles “critical mass”; og det positive ansiktet til Janus vinner over det negative (Janus: Guds to ansikter).

Om denne påstanden holder vann eller ikke, er vanskelig å si; men det jeg tror, er
at mentalt sterke mennesker som lever mer i harmoni med naturen enn for eksempel dem i
forbrukersamfunnet vi har i dag, ville ha forandret verden. Nærmer vi oss en kritisk masse? Og hvis vi så endelig når kritisk masse, kan vi da avverge katastrofene mange ser, eller tror, vil komme?

Det vi ser, er at fler og fler våkner; og at de i denne viktige og transformatoriske tiden vi lever i blir grepet av “the spirit of rebellion” – “en opprørets ånd”. At stadig fler stiller spørsmålstegn ved alt de har lært, utgjør en trussel for dem som har skrevet lærebøkene; for det er de som trekker i trådene. Derfor ser vi også desperate handlinger utført av det jeg kaller kontroll-eliten.

Dette, og ikke minst Internett, gjør det lettere å se gjennom løgnene deres. Det er derimot ikke alltid like lett å se seg selv, eller løgnene, ved seg selv.

For å finne svar på hvordan veien fremover blir, må en se inn i seg selv. Man må jobbe med seg selv: lære å tilgi og lære å være takknemlig. Loven om tiltrekning spiller nemlig inn i utviklingen. Og er man takknemlig for det man har, for den kunnskapen som er tilgjengelig, og for den visdommen som er overalt rundt oss, så vil loven om tiltrekning sørge for å gi oss mer av dette.

De som søker sannheten, finner den; de leter, og er ikke er redd for hva de enn måtte finne. De som velger å være ignorante, kan derimot ikke hjelpes; alle må som sagt jobbe med seg selv. Visualisér, meditér, spre kjærlighet, kunnskap, og gjør det du føler er din oppgave; gjør det du føler i hjertet ditt er riktig for deg. Dette er ikke tiden for å gi faen, dette er tiden for å gjøre en forskjell.

Kontroll-eliten her på jorden er en gruppe svake mennesker som får sin styrke gjennom makten vi gir dem. Mange vil ikke tro det, men denne gruppens historie går langt tilbake i tiden og dens elementer har konspirert i flere tusen år. Fordi denne gruppen er mentalt svake, så må de tråkke på andre for på den måten å heve sin egen selvfølelse; og siden de er mentalt svake så blir de naturligvis redde og gjemmer seg av den grunn bak tusenvis av forskjellige masker. Maskene har alltid noe felles som gjør det lettere for bevisste mennesker å se ar de kun er masker. Disse maskene påvirker imidlertid massene: de kan gi en ubevisst person et styrket ego og en identitet, en falsk identitet slik at man slipper unna seg selv. Morten Kielland skrev nylig en bra artikkel her på Nyhetsspeilet om det han refererte til som merkelapper: en merkelapp er også en maske.

Mennesker som jobber for den kontroll-eliten som har gjort disse maskene tilgjengelige, er som bønder på et sjakkbrett; sakte, men sikkert mister de sin sjel; sakte, men sikkert forsvinner de. De på toppen av hierarkiet har ingen sjel, men de har et ønske, et begjær om å kontrollere menneskeheten, som de hater og har hatet siden de mistet mennesket i seg selv.

De vil antakelig ikke få det særlig godt når de forlater jorden, når de må møte seg selv i døren … derfor er målet deres å sikre seg en himmel her, et tusenårsrike, der de som nevnt tidligere, har full kontroll.

Dét er deres himmel på jorden.

På 1-dollarseddelen står det på latinsk;

“Novus Ordo Seclorum,” oversatt til norsk blir dette deres “(Den) Nye sekulære (verdens)orden” – eller “Den nye tids (verdens)orden”.

Vi som vil forstå roten til alt ondt og hvor alt hatet kommer fra, blir ofte kalt paranoide eller konspirasjonsteoretikere. Det siste kallenavnet er et langt ord og det er ikke minst negativt ladet, da det generaliserer sannhetssøkere. Vi som søker sannheten gjør det fordi den ikke blir delt med oss; og vi gjør opprør, fordi vi har innsett at vi lever i “en gal gal verden” (abonnerte på det bladet da jeg var liten og har fortsatt mareritt om natten).

Desinformasjon, propaganda, blasfemi og tabu, sensur, hjernedød underholdning, samt programmeringen av våre handlinger og meninger fra vi er små barn, gjør dét å være en sannhetssøker til en formidabel oppgave. Og motstanden man møter gjør den ikke lettere, folk tar ofte budbringeren og ikke budskapet. Samtidig finner man også den rette inspirasjonen når man åpner øynene for den; og den inspirasjonen er kjærkommen og kommer ofte når man trenger den mest.

Veien fremover er i mine øyne avhengig av oss selv, ikke av Obama, utenomjordiske eller 2012. Fordi kjærlighet, sann visdom og frihet for alle, ikke vil manifistere seg ut av tynn luft. Det er vi selv som avgjør om forandringen som skal komme er positiv eller negativ, og akkurat nå fortjener ikke menneskeheten avsløringer fra presidenter, eller besøk av positive entiteter fra andre steder i universet; vi fortjener faktisk ikke å bli reddet, vi må redde oss selv. Ignoransen og den lettkjøpte gleden, tryggheten, man finner bak falske identiteter, samt loven om tiltrenking, gjør at jeg ser kritisk på tiden fremover. Klokken tikker …

Det er et lys i enden av tunnelen, og kilden til dette lyset er ifølge Jordan Maxwell “et tog som kommer raskt”. Min mening om dette toget, som jeg også ser kommer, er følgende: dette er et tog som tar deg med videre på din ferd gjennom universet; eller et tog som avslutter den, evt lar deg prøve på nytt her på dualitetens arena.

Vi lever dette livet i en hatsk og angstfull verden. Dette er ikke tilfeldig, slik er livet i det vi kaller 3D; men som de sier, en tabbe er ikke en tabbe før man velger å ikke lære av den. Vi har alle gjort små og store tabber, og dette gjør oss til dem vi er.

Avslutningsvis vil jeg sitere D. Wilcock: “Ingenting uvirkelig eksisterer, og ingenting som er virkelig kan trues.” Jeg vil føye til at tiden ikke er lineær, men opererer i sykluser. Med andre ord: hvis du ikke lærer av historien, er du dømt til å gjenta den.

Snu derfor steinene du før har latt ligge urørt og se hva det enn er meningen at akkurat du skal se; svarene er der, men spørsmålene må du selv stille.

VN:F [1.8.2_1042]
4.9 (36 stemmer)
Veien fremover4.9636

Det du kan gjøre


» Tips media   <strong>Skriv ut artikkelen</strong> Skriv ut artikkelen   Share/Bookmark  » RSS-feed  » RSS-kommentarfeed


Om forfatter

Anders Troseth

Anders Troseth, ingen utdanning etter videregående skole foruten allmenn påbygging. Fattet etter hvert interesse for bøker da han fant ut at det fantes andre bøker enn Anne Holt sine krim-romaner, og fikk med det øynene opp for en ny verden. Den var stor, men med marshallhjelpens bivirkninger, 9/11 og økt globalisering var plutselig verden et lite sted., lang historie kort en rekke hendelser som gjorde at han bestemte seg for å gjøre sin egen research på; den skjulte hånd, våre røtter, DNA, spiritualisme, hemmelige brorskap og andre tabu/ sensurerte temaer.

Kontakt forfatter | Flere artikler av Anders Troseth (4) | Forfatters nettsted



Kommentarer

41 kommentarer

  1. Anders Troseth sier:

    I en verden hvor man blir kalt new age om man tenker nytt, er det gått for langt. Vi må nok kvitte oss med disse merkelappene, og slutte å stemple de på hverandre.

    Hver dag kjempes det en fysisk krig, mot våre 5 sanser. Dette er den krigen vi ser og hører om, den som ifølge Obama (bomber barna!) skal skape fred.

    Den krigen vi ikke hører om er den største av dem alle, krigen mot vår bevissthet…her snakker vi mindcontrol, søppel tv og hjernedød underholdning, propaganda osv; alt som villeder vår oppmerksomhet. Kanskje haarp også spiller inn her, f. eks chemtrails er ifølge Freeman designet for å; “track and manipulate you.”

    Om vi ikke kan forandre verden fysisk, må vi gjøre det psykisk. Spre oppmerksomhet rundt det som må belyses, det er i bevisstheten endringen må skje.

    Her er intervjuet med Jordan Maxvell som inspirerte meg til å skrive denne artikkelen; http://www.youtube.com/watch?v=5jJKue2Ff6o

    Intervjuet er 3 timer langt, om du ikke har tid så se hvertfall fra 2:20:00 og utover…

    God helg :)

    UA:A [1.8.2_1042]
      0 (0 stemmer)
    • Helheten sier:

      Jeg er til dels enig i det meste du skriver…men – jeg har tidligere satt meg imot den svartmalingen av Obama som nå foregår. Det er FEIL!

      Selv har jeg brukt hele livet på å forsøke å tilpasse meg – overleve mange direkte forsøk på “tilfeldige ulykker” og mentale angrep som var ment å skulle gjøre meg sprø…

      Vel – det funket ikke…

      Jeg har aldri gitt etter for det samfunnet jeg ser i dag – kjøp, jobb, se på naboen, slit deg ut, gi faen….

      De siste årene/månedene/dagene…har gitt meg en innsikt og forståelse som jeg gjerne vi dele, men jeg gjør det så kort som mulig:

      Om man føler seg sliten/svimmel/i utakt med alt og alle…så er det ok.
      Vi har i lengre tid vært utsatt for høyere vibrasjoner, og tiden flyr…

      Vibrasjoner/frekvenser finns i alt og alle – vi består av vann og krystaller.

      For 2 dager siden fikk jeg denne sannheten presentert for meg da jeg forgjeves forsøkte å få sove:

      Lyset over N-Norge var ment for å vekke oss opp…
      Ser du ikke at spiralen symboliserer sneglehuset inni øret..?
      Der har vi også krystaller.
      Krystaller har f.eks. blitt brukt i radioer for å kunne motta signaler.
      Krystaller finns overalt – og vi består av dem.
      Det er viktig nå å unngå forstyrrende signaler…slå av mobilen, tv’en, internett…
      Lytt til det som da kommer inn.

      Mer om dette ressonementet:
      Iliuka sa at vi ville få ett signal i form av lyd i øret – mitt kom den 19. oktober, men prosessen begynte lenge før det…

      Min sønn begynte å snakke om lyder i øret både hos seg selv og andre på skolen, og spurte også om krystaller…

      Jeg har jobbet med frekvenser og krystaller siden ca 2001 – en e-Lybra maskin.

      Den seneste tiden har jeg fått mange syner – har vært sykemeldt pga ekstrem svimmelhet+++.

      Jeg har blitt vist Jorden som en enorm krystall…har sett eksempler på ufo-er som vil komme…har sett hvordan disse utenomjordiske vesnene kan se ut…

      Jeg har aldri vært fan av Michael J., men den siste tiden har flere av hans låter fått meg til å forstå mye:
      Earth song – They don’t care – Man in the mirror – Heal the World…

      Uff – dette kan virke forvirrende…men vi må SLUTTE Å SPRE FRYKT..!!!

      Bry deg heller om deg selv og dine nærmeste…og forsøk å forstå…. :-)

      UN:F [1.8.2_1042]
        +12 (18 stemmer)
      • Anders Troseth sier:

        Er også enig i mye av det du skriver…JFK sa “vær ikke redd for gå sannhetens vei, selv om det er veldig få andre som går på den.” Vi sprer ikke frykt, kunnskap er berikende. Det er mainstream media og hollywood som sprer frykt. Poenget mitt er at vi kan ikke stole på Obama eller noen andre eksterne kilder for hjelp og disclosure, vi må gjøre jobben selv, og før eller siden vil vi få betalt.

        Interessant., det er mye energier rundt oss, kan ikke du forsøke å skrive en artikkel om krystaller og hva de brukes til, evt. kan brukes til? Og litt om arbeidet ditt.

        UA:A [1.8.2_1042]
          0 (0 stemmer)
  2. arifkarim sier:

    “…folk tar ofte budbringeren og ikke budskapet…”
    Helt enig med deg… slik har det gått med alle vestlige “store” religioner. Fra Adam til Mohammed… alle profeter spredte det gode budskapet om fred, kjærlighet og harmoni blant menneskene. Men se på kristne, muslimer, jøder idag; Ser dere “noe” Jesus, Mohammad, Moses iboende i dem? Nei! Dere ser bare Satan i dem. Fordi hundrevis av år med tankespredning via Lucifers agenter, er vi alle indoktrinert til å handle det motsatte, og likevel “tro” at vi følger i “den riktige” profetens bilde…
    I slike krisetider når propaganda om den sanne troen går for fullt, er kunn det indre av et menneske redde den fra sataniske kaostiske kreftene. Disse satanistene har tuklet med alt fra troen til verdier av enkle mennesker, slik at veien for anti-krists herredomme er klar når tida kommer…
    Så redd dere selv alle sammen, ingen Jesus, Messias, E.T-er kommer for oss denne gangen…. Sammen er vi sterkere enn alle “trusslene” vi møter… ;)

    UN:F [1.8.2_1042]
      +5 (11 stemmer)
  3. aurum14 sier:

    Jeg forstår det slik at du ser litt mørkt på framtiden .
    eg har ett forslag :lag din egen nyhetskanal der negative nyheter er forbudt.

    UN:F [1.8.2_1042]
      -1 (11 stemmer)
    • arifkarim sier:

      Mennesker “bestemmer” fremtiden sin med sine gode / onde gjerninger og handlinger. Framtid er derfor ikke 100 % “bestemt” av “profetier” til de mange forskjellige profetene. Alle profetier setter en del kriterier som er basert på handlingene våre. Du kan se på “oppfyllelse” av en profeti som en sluttresultat av våre egne valg. Gode valg = gode profetier = gode resultater og vice versa. Om de fleste mennesker gjør “fortsatt” dårlige valg er faktisk skremmende. Men dette er ikke noe “enkelte” av oss kan holdes ansvarlige for. For det er tross alt den “kollektive” galskapen som bestemmer vår undergang… ;)

      UN:F [1.8.2_1042]
        +8 (12 stemmer)
      • aurum14 sier:

        Ja jeg har nå troen på at de fleste mennesker på det stadiet vi er i dag drømmer og tenker ut løsninger fra dette stadiet .Når vi nå snart beveger oss inn i et nytt stadie.har jeg troen på at vi får helt nye ideer og tanker som vi før ikke trodde var mulig.

        UN:F [1.8.2_1042]
          +4 (6 stemmer)
  4. Du har helt rett Anders: Det er opp til oss selv, hver og en av oss! Vi må ta saken i egne hender, først da skjer det noe. Klimakonferansen er nå offisielt en fiasko. For min egen del er jeg verken skuffet eller vonbroten, det var som forventet. Når skal folk begynne å innse at disse frasemakerne verken kan eller vil gjøre noe som helst for å bringe oss og verden videre i riktig retning. Vi må gjøre det selv. Og vi må gjøre det nå!

    Noen morsomme filmsnutter til inspirasjon:

    http://www.youtube.com/watch?v=b0fOdkXTBDc

    UN:F [1.8.2_1042]
      +9 (13 stemmer)
  5. Uenur sier:

    Dette var en fin artikkel det Anders.
    -Men jeg er nå litt opptatt av hvordan budskapet skal nå ut,og bli forstått fortsatt jeg..
    Det er ting jeg personlig er noe uenig i i det du skriver her,men det er i grunnen ikke viktig.Det som er viktig er å forsøke å rydde ett og ett problem i verden av veien etter tur.Da må vi begynne der det er mest kritisk.
    Dette er mer et praktisk vinkling enn en “riktig” vinkling.
    Om man skal få helt vanlige mennesker til å begynne å tenke selv,og til å begynne å søke informasjon på egen hånd,så må man ikke overmanne et troskyldig hjerte som har vært fostret opp på nyheter fra NRK og VG/Dagbladet,med informasjon som er så omfattende at alt i “fornuften” hos folk streiker.Fornuft hos de aller fleste betyr det du har tilegnet deg av kunnskap gjennom livet,og det er innlært fra de offisielle kanalene som har vært der for deg.
    Dette er ikke spesiellt myntet på din artikkel Anders,eller deg,men det gjelder alle oss som synes at nok er nok,og at det er på tide å få ut info om hvordan ting henger sammen.Da kan vi ikke sammenfatte alt vi vet i ett og samme skriv.Man kan ikke gi ut informasjon som folk ikke greier å absorbere,eller tro på,alt på en gang.
    En avisartikkel bestående av info om vår opprinnelse,aliens,chemtrails,farlige vaksiner,og en nært forestående NWO , vil si: s t o p p- hos de fleste vanlige mennesker her i landet.Derfor er riktig dose avgjørende for om folk vil begynne å lytte.For ikke å snakke om at det må være riktig sak! Den mest prekære,og den som vil gi flest negative følger for alle nå i første omgang er NWO,og jeg mener oppriktig at det er der støtet bør settes inn NÅ,og det for fullt!

    UN:F [1.8.2_1042]
      +3 (7 stemmer)
    • Anders Troseth sier:

      Det er nok derfor Nyhetsspeilet også blir hetset av ignorante, men samtidig så er nyhetsspeilet myntet på de som er bevisste, de fleste som er her har gjort research og kommer med egne erfaringer og teorier. Denne artikkelen var ikke nødvendigvis myntet på nybegynnere.

      Vil man søke informasjonen så er den her, de som ikke vil vite, hjelper det ikke å snakke utelukkende om NWO til. Deres agenda har pågått lenge nok til at de fleste burde åpnet øynene for den, de som vi kaller insidere innrømmer jo selv i sine bøker, sitater hva de vil og litt om hva planene deres er.

      Og hvis revolusjonen skal komme basert på utelukkende informasjon om NWO, så vil det bli en voldelig revolusjon/ kaos…hvem tjener på det? NWO!

      UA:A [1.8.2_1042]
        0 (0 stemmer)
  6. Ingunn Røiseland sier:

    Kjempefin artikkel, veldig ryddig og klar. Det er så vanskelig å vite hva slags kompass vi skal styre etter; det finnes så mange forslag,-og det er så lett å ta til seg, og integrere, alle impulser. Jeg tror for min del at det aller viktigste for oss, som du sier?, er å kjenne etter, innover, på hva vår egen magefølelse sier: intuisjonen er vårt aller beste verktøy,-jeg tror det er selve forbindelseslinjen inn til universet. Det er lett å la hele livet utspille seg i det ytre, mer eller mindre utenfor oss selv, og da er det vanskelig å finne noen balanse.
    Til Helheten: Jeg synes som du, det er forvirrende med Obama, og akkurat når det gjelder Obama, er det vanskelig å komme til enighet. Jeg vet at Iliuka snakker om Obama på en positiv måte, men når vi vurderer det faktiske resultatet av det han har gjort, samt retorikken han bruker, så er det umulig å ikke komme til motsatt resultat. Det er sant som Armin sier, at han bomber barna. Rett og slett. Obama er ikke uvitende om USAs årelange manipulasjon av konflikter, og aktivitet for å skape konflikt og spille ellers fredelige folkegrupper ut mot hvernadre, og han bidrar til å gjøre det verre. Det finnes ingen unnskyldning for det han gjør i Afghanistan og Irak nå; ingen.

    UN:F [1.8.2_1042]
      +9 (13 stemmer)
    • Det finnes ingen millitærløsning for problemet i Afghanistan.
      Obama har valgt folk som millitæriserer hans politiske avgjørelser i Washington.

      Om du likte Bush, vil du elske Obama.

      Jeg er bare lei krig, en tiendel av usas millitærbudsjett kunne gitt mat til de 1 milliard menneskene som sulter nå, slik at de aldri trengte å sulte mer.

      jeg er lei av krig, fordi jeg lever i en mentalkrig selvom den bare er på Tv.

      Jeg er lei krig, for krig ser ut til å bli min framtid, som det var min bestefar sin, og min far sin, jeg vil ikke la mine barn vokse opp i en slik verden.

      Jeg er lei krig, derfor vil jeg ikke krige for å ende krigen, jeg er ingen god kristen jeg klarer ikke å snu det andre kinnet til, når jeg kjenner undertrykkerens sinn, etter en runde med bitch-slapping, så må du dra ned buksen din..

      Hva skal vi gjøre?vepnet revoulusjon eller en bevisthetsevolusjon? Når tanker blir kriminelt, og staten deler ut våpenamnesti, så må du ikke passe på å holde din sti så ren at du aldri får en sjangs til å gå på den..

      Spis, eller bli spist..Bli en sofa-passifist eller stå opp og gjør din verden trygg!

      Tror dere virkelig at bob marley døde av kreft når cannabis kurerer kreft?

      De ønsker ikke fredelige budskap til å nå millioner av ører, derfor drepte de han,

      ONE VOICE CAN MAKE A DIFFERENCE

      A MILLION VOICES CAN CHANGE THE WORLD!

      UN:F [1.8.2_1042]
        +16 (20 stemmer)
      • smurfen sier:

        Det blir aldri fred sålenge man godtar at fremmende soldater oppholder seg og okuperer andre land for “fredens” skyld.
        Hadde alle land holdt sine soldater innenfor sine egne grense og kun brukt det militæret til og forsvare sine egne grenser så hadde vi verken hatt konflikter eller kriger.
        Leder for G77 og Sudans visestatsminister gikk så langt som å sammenligne prosessen frem mot klimaavtalen med Holocaust.
        Han er mye nærmere sannheten en han aner …..
        Obama viser stadigt mer og mer av sitt sanne ansikt for hver dag som går.
        man oppnår ikke fred med og bombe barn.
        Afganistan krigen er kjent som krigen som aldri kan vinnest, uansett hvor mange soldater dem sender så vil Taliban også rekrutere like mange til motstandskampen sin.
        Det vet jo seff eliten men Aganistan er jo den perfekte plass for og teste ut nye våpen og sikre profitt til våpen industrien samt og sikre verdensmarksedets tilgang til Narkotika(opium).
        Her er ei som har fått 200 000 treff bare i norge med sitt forslag for og redde verden ;)
        Hun samenligner det og sulte og ikke har tilgang på mat og vann med og gå tom for sminke og vist alle hadde gitt 1 krone hver så ville verden vært redda og fattigdommen utrydda he he

        http://www.youtube.com/watch?v=-j8J_LHKiDs

        UN:F [1.8.2_1042]
          +3 (7 stemmer)
        • arifkarim sier:

          O…den lille søte jenta da. Hun er så “uskyldig” og aner da ingenting om det djevelske maktspill som foregår i verden idag. Dette med “donasjoner” og “gi bort” noe til veldedighets arbeid har vært praktisert i den “rike” vesten i minst hundre år nå. Resultatet er bare blitt enda mer skille mellom de rike og de fattige! (Befolkningseksplosjon i fattigestrøk)
          Vi er nødt til å fjerne de “grunnleggende” problemer som hvorfor har “noen” så mye og andre “så lite”. “Gi bort” politikken virker mer som almisser, er midlertidig, og har lite langtids virkninger når det gjelder menneskesamfunn som helhet. Hadde dette funket før, ville fattigdom fra verden for lengst vært borte nå! ;)

          UN:F [1.8.2_1042]
            +5 (7 stemmer)
        • smurfen sier:

          uskyldig?
          Det hun sier er jo NWO politikk
          hele verden betaler inn penger på en konto hver dag der en verdenleder har tilgang.
          Tipper hun sitter på toppen av Free Masion pyramiden Arif ;) he he
          Det med og gi til dem trengende er jo en edel tanke.
          Husleie og boligpriser stiger sånn at vi alle betaler inn til staten sånn at staten kan gi penger til dem som ikke klarer og betale dem høye låne til bankene sine som er dem som har fått boligprisene til og skyte i været med lav rente.
          Bostøtte heter det og fører til at ikke bankene taper penger på og presse husprisene til værs, dem fattige får da betalt pengene dem skylder banken med våre penger og det er banken som sitter igjen med hele summen vi har betalt inn i ekstra skatt til slutt

          UN:F [1.8.2_1042]
            +6 (8 stemmer)
        • Donasjoner er siste måten å stjele våre hardtarbeidene penger på. De spiller på samvittigheten til folk og har 2 store Tv shows i året hvor de inviterer store kjendiser som tar imot telefoner med dine donasjoner.

          Det som er tragisk er å se Bjarne hansen “komiske ali” 15.000 NORDMENN VIL DØ innen oktober hansen farte rundt forran små søte barn i afrika og setter seg i godt lys som den mørkopplyste mannen han er.

          Hvor tror dere hun jenta har fått ideen sin fra? Tv.. Vi må slutte å gi penger for de går bare til nye kontorer her i norge, og større kantiner.

          Jeg ville likt å se budsjettene og regnskapene til Care og Plan, og røde kors, for jeg tror pengene forsvinner på vei ned til afrika. Skulle likt å se konkrete planer og prosjekter, vi trenger fks 200.000 kroner til 3millioner “solkokere” som kan rense vann for de som drikker fra forrurensede kilder hvor BIG CORPORATE AMERICA har etterlatt tomme fabrikker.

          Så kunne man se neste år på tv showet, om de hadde gjort framgang…

          Skap infrastruktur og fornybar energi for den fattige verden, så de kan slippe å være avhengig av vestlig imperialisme.

          UN:F [1.8.2_1042]
            +12 (12 stemmer)
        • arifkarim sier:

          “Skap infrastruktur og fornybar energi for den fattige verden, så de kan slippe å være avhengig av vestlig imperialisme.”

          Om det var “meningen” med donasjoner, ville u-land ikke eksistert idag! ;)

          UN:F [1.8.2_1042]
            +4 (6 stemmer)
  7. Takk for enda et flott bidrag til speilet Anders! Vi trenger flere som deg som tør å stå fram med fult navn og delta på nyhetsspeilet. Vil takke deg, Øyvind og Ingunn for at dere har løftet opp speilet de siste dagene :)

    Dette speilet er det bilde av denne artikkel viser, det er gjennfødelse, jeg glemmer aldri my moment of clarity, takk for at dere gir andre mennesker en sjanse til å våkne opp til verden som den er selvom det kansje hadde vært bedre å levd lykkelig uviten i den nye sekulære verdensorden og gjort som de fleste, just looking the other way, helt til jeg våknet opp med en chip i armen og en strekode i pannen og alt var forsent.

    Det er en krig mot alle relgioner bak kulissene og vi får snart sions protokollers siste isme som skal gå til krig mot alle tidligere, nemlig atheisme. Denne består av sinte ungdommer, som ser på vitenskapen og de hvitkledde professorene som gud. Den etablerte vitenskapen har gjort lite godt og mye vondt, skapt dødligeviruser og kalt den svineinfluensa når den egentlig skulle hete “labfluensa” den har drept milliarder “in the name of science” og lagd våpen som har krevd nye og større våpen, for å alltid være dødligere enn sin forgjenger.

    Det er en krig der ute som blir skyld på relgion. Jeg hører relgion er roten til alt vondt så ofte av ungdommer. Det er forståelig, korstogene og inkvisisjonene, misjoneringen i afrika som endte opp i kolonisering, og gud velsigne usa og fordømme alle andre terrorister, har alle drept i guds navn, men jeg tror det er mer enn så. De dro ikke for å hilse fra jesus, de dro for å hente gull, stjele ressurser, arbeidskraft, og starte industrier. Ingen av relgionene som er i krig mot hverandre idag sier at de skal drepe i det hele tatt. Det er strengt forbudt. Dette er ondskapsfulle mentalt ustabile mennesker som gjør forbrytelser mot menneskeheten i guds navn, det er derfor jødene og muslimene levde i fred i flere hundrevis av år i Israel, det som tidligere var Palestina.

    Jeg tror vi alle må co-exist og være mennesker, når en spør deg hvor kommer du fra, svar jorden, og spør om du er en muslim, si nei jeg er et menneske, og vi er alt vi trenger.

    Bra du nevner i artikelen din og det syns jeg er kjempe viktig Anders, det er at vi trenger ikke galactic star federation, eller maitreya, messia, eller el madi, vi har alt vi måtte trenge, real power is people og jorden har aldri hatt så mange før :) Hvorfor TROR DU DE VIL DREPE OSS :)

    Når en senator i Roma sa til sin senator venn, “vi skulle gitt alle slavene et bånd rundt armen, så vi kunne lettere se hvem de er”

    Så sa den smartere senatoren, “nei, det er da, de vil se, hvor mange de er og gjøre motrekk.”

    Det er 5 levels of awareness

    1. Deflection = “I havent got time for this crap”
    2. Internalization = “Oh crap!”
    3. Externalization = “Share the crap”
    4. Acceptance = “CRAP HAPPENS”
    5. Enlightment = “The universe unfolds as it should”

    Det er 3 typer mennesker her i denne verden, Den første er den lille minioriteten som får ting til å skje, og en enda større majoritet som ser på ting skje. Den siste er den uendelige massen som kunne ikke brydd seg mindre om sin egen fis i universet”

    Når du spør deg selv, ” AM I NUTS” no, the world around you is!

    Takk for artikkel og god lesing.

    Peace out friend

    UN:F [1.8.2_1042]
      +14 (16 stemmer)
    • Anders Troseth sier:

      Takk for inspirerende ord Aremean! Din og andre kommentarer bringer klarhet i det jeg prøvde å formidle :) Vil også unnskylde til leserne alle skrivefeilene! Ingen har hittil snakket om dem så da tar jeg det selv, budskapet er som alltid i sentrum, men skal skjerpe meg, og skrive artiklene litt tidligere enn 0400 på natta :)

      Så forresten 2012 filmen igår kveld, mye symbolisme og ta tak i der, ord som genesis, atlantis, noah, ark, brave new world osv. De fremstiller også de som har snakket om 2012 som “galingene som hadde rett.” Vel, hvis denne verdenen er normal, så vil jeg helst være gal…sier som Armin;

      ”ARE WE NUTS,” no, the world around us is!

      UA:A [1.8.2_1042]
        0 (0 stemmer)
  8. BelzeBob sier:

    Klimakonferansen….. Det er jo pussig at “det store målet” er å regulere planetens temperatur, og ikke å redde menneskeliv. Å få slutt på sult, nød og sykdom står ikke på agendaen. Tydeligvis er det ikke dette som skal prioriteres.

    Vi skal også sørge for å begrense vårt karbon-fotavtrykk. Greit det, men hvorfor skal ikke militæret, som er en av de aller største karbonsynderne, begrense sitt karbon-avtrykk? Dette blir ikke engang tatt opp.

    Mange har blitt totalt hjernevasket; noen nekter f.eks å fly, fordi de vil “redde jorda”. Joda, veldig bra, men det blir litt som å tømme atlanterhavet med teskje. De *store* tiltakene for å forbedre miljøet er det vi burde være opptatt av. Nøyaktig hva står i veien for f.eks en global 50% reduksjon av militærbudsjettene? Alle hadde jo tjent på dette, især de mindre landene. Nøyaktig hva står i veien for å dekke hele Afrika med solcelle-paneler? Nøyaktig hvorfor skal vi fortsette å kjøpe flaskevann og coca cola, istedenfor å sørge for at alle har tilgang på rent og godt vann?

    Nøyaktig hvorfor fortsetter vi å ha reklame, når vi blir fortalt at vi konsumerer for mye? Nøyaktig hvorfor dyrker vi bomull når hamp er mye bedre for miljøet? Osv osv osv.

    UN:F [1.8.2_1042]
      +9 (11 stemmer)
    • arifkarim sier:

      Ja, det hele er “dobbelmoralens” maktspillet. De som sitter på toppen av makt hierarkien har ikke “samme” moral som resten av kveg-befolkningen. Alle husker hvor mange jet fly, og eksos limosiner var “synlige” under klima-hoax-møte i København!

      UN:F [1.8.2_1042]
        +4 (6 stemmer)
      • smurfen sier:

        Ikke minst Bombama som måtte ha over 100 biler fra gardemoen og tilbakers pluss en del helikoptre og et gigantisk fly.
        Jensemann som reiser med privarfly til Køben og samtlige andre klima møter og alle naturverngruppen der samtlige reiste med fly og ikke tog og buss.
        Enten så føler dem seg som guder hevet over oss andre eller så tror dem ikke en dritt på det dem selv sier.
        Mest sannsynligt en kombinasjon

        Obama sa noe latterlig: USA, som bruker 700 milliarder dollar for å redde banker, sier nå at det skal brukes 10 milliarder i året til klimaet, sa Chávez og konkluderte med at dette måtte være en spøk.

        - Hadde klimaet vært en bank, ville klimaet vært reddet, hevdet han.

        Chavez sier mye fornuftigt i artiklen her ;)

        http://www.abcnyheter.no/node/101698

        UN:F [1.8.2_1042]
          +7 (9 stemmer)
        • smurfen sier:

          Greit og få med at på klimamøtet i Køben så ble dem enige om at vist tempraturen stiger med 2 grader så vil dem inkalle til nytt klima haste møte umidelbart.
          Vel nå sier alle forskere at i 2010 vil solaktiviteten begynne og øke kraftigt pga naturlige sykluser og vil få tempen fort opp i 2 grader stigning eller mer
          For meg så høres det mere ut som en plan for når NWO skal ta over og bli en realitet for oss alle….

          UN:F [1.8.2_1042]
            +9 (11 stemmer)
        • Hehe, men det var jo det jeg nettopp sa, bare at du sa det først :)

          UN:F [1.8.2_1042]
            +5 (7 stemmer)
      • Ahmedinedjad nevnte dette med at krigsbudsjettet til Usa vil bære ansvaret for den største forrurensingen i verden. Krig er miljøvennlig ifølge Nammo AS, de har miljøvennlige kuler, everything is ok :)

        Noen som har hørt om Solkokere? Det hadde løst alle de som dør av å drikke forrurenset vannkilder,så var det det med pattentkrig………

        http://www.dagbladet.no/2009/04/09/nyheter/miljo/klima/oppfinnelser/utenriks/5677081/

        UN:F [1.8.2_1042]
          +10 (12 stemmer)
        • B@D sier:

          Glimrende artikkel! Anders.

          til Armin
          Har du sjekket ut sun cook as? tror ikke bedriften eksisterer lenger men bilder og dokumenter er tilgjengelig på nett. Jeg hadde prosjektoppgave ang disse på ungomskolen.
          Synd at det var andre ting enn solkokere som surret og gikk i hodet da…
          Vi testet de ut og de var ekstremt effektive og veldig solid laget.

          UN:F [1.8.2_1042]
            +4 (4 stemmer)
    • Interessante og tankevekkende spørsmål, BelzeBob! Og jeg tror svaret er ganske enkelt. Som Venezuelas president Hugo Chávez sa i sitt innlegget til FN-toppmøtet i København: Kapitalismen ødelegger planeten!

      USA, som bruker 700 milliarder dollar for å redde banker, sier nå at det skal brukes 10 milliarder i året til klimaet, sa Chávez og konkluderte med at dette måtte være en spøk. Hadde klimaet vært en bank, ville klimaet vært reddet, hevdet han.

      Chávez, som talte på vegne av hele ALBA-fellesskapet, som også omfatter blant annet Nicaragua og karibiske land, reagerte heftig på den udemokratiske forskjellsbehandlingen FN-medlemslandene i mellom:

      - Jeg er glad Evo Morales og jeg fikk ordet til slutt, sa han. – Vi ba om å få snakke tidlig på morgenen. Obama, derimot, kom, talte, og gikk ut av den lille døra der, sa Chávez og pekte på en liten dør bak på scenen. – Det er slik Yankee-imperiet skal forsvinne – ut av bakdøra! tordnet han.

      - Vi ser nå at Obama bare vil forbli en forlengelse av tidligere presidenter. Dette vil frustrere mange mennesker som har hatt tro på ham, fremholdt Chávez.

      Chávez, som åpnbart er en kar som ikke snakker rundt grøten, omtalte også Obama som ”Nobels krigsprisvinner”.

      http://www.abcnyheter.no/node/101698

      UN:F [1.8.2_1042]
        +8 (10 stemmer)
      • arifkarim sier:

        “- Vi ser nå at Obama bare vil forbli en forlengelse av tidligere presidenter. Dette vil frustrere mange mennesker som har hatt tro på ham, fremholdt Chávez.”

        Politikere er nikkedukkere til kapitaleiere, den herskende eliten. Det betyr også at våre såkalte ledere står ikke “fritt” når de skal ta de viktigste avgjørelsene for sitt folk. Det er alltid pengegalskapen med i bildet her…. ;)

        UN:F [1.8.2_1042]
          +7 (9 stemmer)
  9. Vandalf sier:

    Legg merke til hvordan mainstreammedia liker å latterliggjøre Chavez og fremstille han som en klovn. Dette gjelder forøvrig flere ledende på venstresiden i Latin-og Søramerika. De fremstilles som komiske despoter som utgjør en fare for omverdenen.

    Det vi ikke får vite noe særlig om er den politikken disse representerer og som sakte men sikkert er i ferd med å bøte på de dype sårene som katastrofekapitalistene har påført disse landene. I tiår har denne verdensdelen blitt plyndret av multinasjonale selskaper, som har tappet landene for naturressurser, gjort de fattige fattigere og de få rike vesentlig rikere. Mange av disse landene var lovende sosialdemokratier, nærmest etter skandinavisk modell, men ble ødelagt av storkapitalen. Først gjennom kupp ved hjelp av CIA og despoter som feks Pinochet, deretter gjennom økonomisk sjokkterapi før de store selskapene takket for seg og forsvant. Hvorpå landene var så skakkkjørt at de måtte ha “hjelp” av IMF, verdensbanken eller det som verre er, med den konsekvens at de ble ytterligere plyndret, av det rike vesten, Norge inkludert ( vi er blant IMF’s største bidragsytere (skam på oss for det!)).

    Uretten som er begått mot disse landene vet Ola Nordmann dessverre lite om. Hadde man gjort det ville man hatt et ganske annet syn på USA enn det som er rådende her til lands.

    Det Chavez og flere med han gjør er ganske enestående og oppløftende i den forstand at omfordeling av ressurser er gjeninnført, minstelønn innført, makspriser på basisvarer innført etc. Venezuela gir bort, eller selger olje billig til fattige land, men tjener peng på å selge olje til markedspris til de som har råd til å betale.

    I Brasil har myndighetene tatt tak for å løfte de fattigste ut av helvete i Favelaen;

    http://www.aftenposten.no/nyheter/uriks/article3431178.ece

    (det kan henge sammen med at landet er tildelt sommer – OL, så om dette er en varig kursending i politikken gjenstår å se)

    Cuba leverer gratis helsetjenester ti lde som trenger det aller mest;

    “Over 25.000 cubanske helsearbeidere har jobbet frivillig for å tilby medisinske tjenester i Latin-Amerika, Karibien og Afrika. Dette har reddet livene til hundretusener av barn i den tredje verden.”

    http://www.friheten.no/uriks/2001/01/cuba.html

    (vi klarer knapt nok å ivareta våre eldre, så her har vi nok et og annet å lære)

    Uansett; det er helt åpenbart at det skjer positive saker og ting i en rekke land, som i årtier har vært holdt i et kapitalistisk jerngrep, men som sakte men sikkert er i ferd med å reise seg igjen.

    Bare synd våre medier velger å fokusere på (de helt berettigede) kraftsalvene fra Chavez og fremstille han som en tulling, fremfor å se hva mannen faktisk gjør for sitt folk og for de fattigste landene i regionen.

    Og for at ingen skal tro at dette er en kommunistisk/sosialistisk hyllest fra min side kan jeg berolige med at jeg befinner meg trygt plassert i det politiske sentrum, hvor man tar det beste fra sosialismen og det beste fra kapitalismen og kommer ut med noe vettugt.

    Pragmatisme kalles det gjerne…

    Når det gjelder Obama, så har jeg sansen for fyren, og jeg mener det er altfor tidlig å dømme mannen, til tross for 2 kriger som fortsatt raser. Ser man på hva han holder på med, og ikke kjøper propagandaen fra høyresiden i USA, så er det revolusjonerende saker sammenlignet med hva tidligere amerikanske presidenter har bidratt med.

    Anstendig offentlig helsetilbud til alle amerikanere får ikke min fordømmelse i hvertfall…

    UN:F [1.8.2_1042]
      +11 (11 stemmer)
    • hanze sier:

      Jeg er så enig med deg som det kan få blitt – helt til de 3 – 4 siste linjer.
      Da skilles dessverre delvis våres veier…

      Når det gjelder helsereform, så har dette vært forsøkt i de siste 50 år – i alle fall. At det hittil ikke har fått gjennomslag, er amerikanernes skepsis til den europeiske modellen som de mener har et anstrøk av kommunisme i seg.

      Nå ser det ut for å lykkes, og om det blir så anstendig vil nå vise seg. Forslaget går ut på at det opprettes et offentlig selskap som skal tegne helseforsikringer i konkurranse med de private. I følge meningsmålinger, ser det ut for at over femti prosent av de spurte er i mot forslaget.

      Hva angår Obama, skal en selvsagt ikke kjøpe propaganda, verken fra høyresiden eller andre steder fra. I utenrikspolitikken er han ganske så konvensjonell. Det er nok å se på hva han holder på med. Allerede i valgkampen sa han at han ikke ville nøle med å slippe bomber over andre lands territorium hvis det ble nødvendig for å drepe terrorister. Det skulle jo i klartekst bety at ingen i teorien er trygg for USA’s frihetselskende bombing.

      I fokuseringa på Afghanistan, Irak og dronebombinga i Pakistan, glemmer vi Afrika. De er der også. Som flua på hesteskit – der det er konflikter der er de.

      “USAs utenriksminister Hillary Clinton skal møte Somalias president, som står overfor en offensiv eksperter mener kan gjøre landet til et nytt Afghanistan

      President Barack Obamas regjering sa i juni at den ville sende våpen og ammunisjon til Somalia. Johnnie Carson, den øverste amerikanske diplomaten i Afrika, sa Clinton var klar til å tilby hjelp til Sharif.

      USA og landets afrikanske allierte anklager Eritrea for å bidra til opprøret i Somalia.

      Susan Rice, den amerikanske FN-ambassadøren, advarte i forrige uke om at Eritrea hadde «et svært kort tidsrom» til å endre kurs, ellers ville landet stå overfor USAs vrede, inkludert mulige sanksjoner”.

      Nå er sikkert ikke Afrikas yngste stat, Eritrea akkurat noe lystig sted for noen, men det passer sikkert som et perfekt mål for USA.

      UN:F [1.8.2_1042]
        +5 (5 stemmer)
  10. BelzeBob sier:

    Obama har ingen makt. Dette er jeg sikker på. Han er kun en dukke i dukketeateret.

    UN:F [1.8.2_1042]
      +3 (5 stemmer)
    • Anders Troseth sier:

      Vanskelig og enes om “freds”prisvinneren, som Ingunn sier så er intuisjonen viktig, og når folk som er sterkt intuitive går ut på den måten de gjør ang. Obama så må det tas seriøst. De kan ha sine grunner, enten de er truet (noe jeg tviler på), eller om de mener at vi kan manifistere ut av det blå, en snill President om alle visualiserer dette? Eller om de vet noe vi ikke vet…

      …det kan være mange grunner, men i nuet så er han enten like ille som den forrige sittende President, eller så har han inngått mange dårlige kompromisser for og få komme til makten. Det gjenstår ennå å se hva som skjuler seg bak masken til Obama. Jeg tror uansett han er en viktig person for eliten, se alt sikkerhetsoppstyret rundt hans person, han har definitivt makt Belzebob, men jeg skjønner hva du mener.

      Når det kommer til stykket, så må vi mene at “enden rettferdigjør midlene,” for og i det hele tatt synes Obama er god.

      Her er noen spennende vinklinger på Obama`s slagord og person;

      yes we can, baklengs;

      http://www.youtube.com/results?search_query=yes+we+can+backwards&search_type=&aq=0&oq=yes+we+can+b

      Okkult symbolisme og Barackhenaten;

      http://www.youtube.com/watch?v=mtUeyQHxM1Y&feature=related

      UA:A [1.8.2_1042]
        0 (0 stemmer)

Legg til en kommentar


Du må være registrert og innlogget for å legge inn en kommentar. Mistet passordet ditt?

Et Sosialistisk Venstreparti i utvikling

Samfunn

Et Sosialistisk Venstreparti i utvikling


Kjernesunn familie – noen tips

Bevissthet

Kjernesunn familie – noen tips


NASA leter etter liv der ute når bevisene finnes her

Kosmos

NASA leter etter liv der ute når bevisene finnes her


Du betaler – etablissementet nyter

Video

Du betaler – etablissementet nyter