Det er noe surrealistisk over det som skjer i Norge nå. Stadig flere stopper opp og spør: “Hallo – hva i huleste er hensikten med all vaksinepropagandaen og svineinfluensaskremselen? Har media og myndighetene gått helt fra vettet?”
Årets utgave av keiserens nye klær, den planlagte “på lissom”-pandemien, har en grumsete forhistorie som nå må granskes nøye inkludert medias rolle.
Onsdag 18. november hadde jeg hadde en liten epostutveksling med Folkehelseinstituttets Preben Aavitsland. Spørsmålet til Preben lød: Hei Preben, bare et spørsmål: Hvor lenge har du hatt “pandemi” (pandemisk planlegging) som ditt arbeidsområde?
Svaret lød:
Folkehelseinstituttet har planlagt pandemien i lang tid
Nedenfor følger noen av milepælene i Folkehelseinstituttet (FHI) sin pandemi-planlegging:
I 2005 signerte 194 land en avtale med WHO (Verdens helseorganisasjon) der WHO gis myndighet til å kunne beordre tvangsvaksinering, karantene og reisebegrensninger. Avtalen heter International Health Regulations http://www.who.int/ihr/9789241596664/en/index.html og trådte i kraft i juni 2007.
I 2005 ble WHO's myndighet endret fra rågivende til ordregivende i tilfelle av et "pandemi-utbrudd", som WHO selv nå kan erklære etter eget forgodtbefinnende
I oktober 2005 ble domenet www.pandemi.no registrert med Helsedirektoratet som innehaver.
Domene-planlegging inngår i pandemi-planlegging

Kvikksølv i vaksiner er eneste tillatte bruk av kvikksølv etter norsk lov, jfr. nederste linje
http://www.lovdata.no/for/sf/md/xd-20040601-0922.html#2-6) Kan dette helsemessig komplett uforståelige og uansvarlige unntaket fra kvikksølvforbudet ha blitt smuglet inn i lovverket som en del av den store pandemi-planen ?
I juli 2008 inngikk norske myndigheter en avtale med farmasiselskapet GlaxoSmithKline (GSK) om bestilling av 2 doser ”pandemi-vaksine” til hver nordmann. Dette fungerte som en slags kjøpsopsjon som ville tre i kraft i tilfelle av at WHO erklærte pandemi-nivå 6 for å ha inntruffet. I dette tilfelle ville prisen Norge var forpliktet til å betale til GSK være den samme uansett levert kvantum: 650 mill. kr.
I august 2008 patenterte det Rockefeller-eide farmasiselskapet Baxter en vaksine mot svineinfluensa (Influenza A / H1N1).
http://www.theoneclickgroup.co.uk/news.php?start=2760&end=2780&view=yes&id=3581#newspost
I november 2008 forelå Folkehelseinstituttets ferdige ”Plan for massevaksinasjon i kommuner”:
http://www.helsedirektoratet.no/vp/multimedia/archive/00117/Plan_for_massevaksi_117619a.pdf
Som det fremgår allerede av planens forord er massevaksinasjon Norge rundt et viktig element i planen, noe som Folkehelseinstituttet ved gjentatte anledninger har drillet norske kommuner i:
Folkehelseinstituttet hadde drillet norske kommuner i massevaksinering i påvente av en pandemi lenge før noen hadde hørt om svineinfluensa
Et innlegg på Aftenpostens forum for nett-debatt datert 13.12.2008 er en kryptisk indikasjon på at noe kan ha lekket ut fra pandemi-planleggingen. Her står det bl.a.:
”Fugleinfluensa-’panikk’ som er planlagt spredd via media i 2009. Norges ’fremsynte’ (dvs. lydige løpegutt for BB) Jens Stoltenberg har allerede reservert opptil flere doser med ’fugleinfluensa-vaksine’ for hver av oss. Fugleinfluensaen vil ikke være så farlig, den vil bl.a. kunne kureres ved hjelp av hydrogenperoksid. Vaksinen mot fugleinfluensa vil derimot være et farlig ’djevel-serum’.”
Se: http://debatt.aftenposten.no/item.php?GroupID=8&ThreadID=257375&page=1#item3979665
I april i år brøt som kjent svineinfluensaen ut i Mexico. Dette ble kringkastet av media som noe helt nytt, ukjent og farlig.
Det som hurtig ble erfart fra svineinfluensautbruddet i Mexico var at den nye sykdommen viste seg å være verken særlig smittsom eller særlig dødelig til tross for sjokkmeldinger fra den vestlige verdens media om det motsatte.
Svineinfluensaens mangel på dødelighet ser ut til å ha blitt et tema for FHI’s pandemiplanleggende kolleger i WHO. Faktum er at WHO i mai i år endret pandemi-definisjonen ved å utelate kriteriet ”betydelig dødelighet” som et nødvendig karakteristika ved en sykdom for at den skulle kunne bli ansett som ”pandemi” !!
Denne komplette forvrengningen av definisjonen av pandemi, fra noe svært smittsomt og svært dødelig, til noe som er spredd litt rundt omkring er blitt grundig avslørt av bl.a. den legeutdannede spanske nonnen Teresa Forcades:
“The answer is that this year in the month of May… in May 2009 the WHO changed the definition of pandemic from its then current definition of an infection by and infectious agent simultaneously present in different countries at the same time and with a significant mortality ratio to the proportion of infected population into removing from the definition this mortality characteristic. Therefore the new definition went to describe a pandemic as a simultaneous infection present in various countries and carrying an infectious agent showing any novelty characteristic thus leaving us unable to know the type of immunity present within the population. With this new definition, and it is a definition… I’m quoting it from the ‘British Medical Journal’.”
Se: http://whatreallyhappened.com/content/flu-required-info-please-repost-flu-required-info-please-repost
Video-klipp som teksten er hentet fra: http://www.youtube.com/watch?v=djAMEnzCY1U&feature=related
Det må antas at den massive kringkastingen av den svinske nye influensaen har fungert som et slags startskudd for FHI’s aktivering av pandemi-planen, i trinnvise sekvenser, hvor hovedhensikten i form av massevaksinering av flest mulig nordmenn er blitt holdt skjult lengst mulig.
Etter at WHO i juni rituelt erklærte at “pandemi-nivå 6 har inntruffet” ble det omsider Pandemi-Prebens tid forTwitter-blogg ( twitter.com/prebenspandemi ) og opptredener i rampelyset:
Planlagt rituale: Pandemi-Preben Aavitsland (til h.) i rampelyset ultimo juli 2009. Til v. helsedirektør Bjørn-Inge "vi er stolt av at vi i Norge benytter en vaksine med kvikksølv og skalen" Larsen
Etter mange års pandemi-planlegging i det stille i nært samarbeid med de øvrige delene av FHI’s pandemi-miljø, WHO og utvalgte farmasi-selskaper er på lissom-pandemien omsider kommet til Norge. En “pandemi” som på ingen måte tilfredsstiller de kravene som gjaldt for WHO så sent som i april i år…
Var massevaksinering hovedhensikten bak alle årene med pandemiplanlegging? Hva var i så fall hensikten – god eller ond? Og hvordan skal vi egentlig tolke norske helsemyndigheters og medias rolle som pandemi-teaterets primære drivkrefter?
» Tips media
Skriv ut artikkelen
» RSS-feed
» RSS-kommentarfeed
Hans K. Gaarder er utdannet siviløkonom og svært tverrfaglig av legning; "mest interessert i det som ikke har med økonomi å gjøre". Som frittstående helseforsker med fysikk som grunnlag kom han frem til at det må finnes store mengder informasjon om helse, sykdom, sykdomsforebygging og helbredelse som blir hemmeligholdt av sterke krefter, bl.a. informasjon knyttet til biofysikk og frekvensers betydning for kropp og helse. Er i de siste årene blitt mer opptatt av å kartlegge og eksponere THEY og hva i huleste det er de holder på med.
Kontakt forfatter | Flere artikler av Hans Gaarder (21) | Forfatters nettsted
Du må være registrert og innlogget for å legge inn en kommentar. Mistet passordet ditt?
Teresa Forcades i Vila, MD OSB, forfatter av CRIMES AND ABUSES
OF THE PHARMACEUTICAL INDUSTRY
http://www.fespinal.com/espinal/llib/en124.pdf
———-
Storbrittanias Independent spurte denne uken “Pandemic? What Pandemic?”
Frankrikes Le Parisien hadde overskriften: “Swine flu: why the French distrust the vaccine” og noterte seg gapet mellom den forvarslede virkninger av H1N1 og den mye mindre dramatiske realiteten det nå viser seg å være.
Den polske helseministeren og lege i mer enn 20 år Eva Kopacz, kom med denne godt poengterte uttalelsen for hvorfor hun ikke vil gi sin godkjenning til massevaksinering i Polen:
… Has anybody, anywhere, announced a pandemic because of seasonal flu? And the seasonal flu is much more dangerous than swine flu. There are deaths and severe complications. Was there ever a pandemic announced before?
Those who push me to buy vaccines, I ask you: Why didn’t you scream and shout last year, 2 years ago, and in 2003? In 2003 there were 1,200,000 Poles with seasonal flu! Has anybody shouted, here in this room: “Let’s buy vaccines for everybody!”? I can’t recall such a thing.”
Les resten her:
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/11/19/Major-Victory-with-Swine-Flu-Scandal-.aspx
Hadde det bare vært flere leger i Norge som kunne se at dette ikke henger på greip.
Er det ikke innlysende at siden vaksiner ble tatt i bruk første gangen i 1798 så har folk blitt brukt til prøvekaniner i alle mulige vaksine-varianter, der folk har blitt rekruttert til de eksperimentelle prosjekter med den begrunnelse at “Vaksinen er trygg og HELT ufarlig”
Hvordan er det mulig å si vaksinen er trygg og så teste dette på 8 uker gamle babyer? Her kommer babyer i samme situasjon som labrotter. Totalt uansvarlig.
Sjekk – bl.a. – ut filmen linken under viser til:
http://www.youtube.com/watch?v=8f4KuVL-7RQ&feature=related
Baxter (produsent av vaksinen) patenterte vaksinen 28 august i fjor. Altså før viruset var spredd. Obama gav dem også i forkant immunitet mot ansvar for eventuelle skader og dødsfall i forbindelse ved bruk av vaksinen.
rettelse: Obama ga dem ikke immunitet i forkant av patent søknaden, men i forkant av benyttelse selvfølgelig.
De 11 pandemi-punktene er sensurert av Dagens Næringsliv !!
Jeg la inn en kommentar på denne debatten på forumet på dn.no i formiddag, og kopierte samtidig start-tråden fordi jeg synes den ga en god oversikt over denne artikkelen.
Prøv å klikke på lenken til innholdet under og se hva du får opp nå:
http://www.dn.no/forum/?display=topic&forum_id=1&topic_id=26848
Under er innholdet som ble sensurert av Dagens Næringsliv gjengitt. Kan det virkelig være tilfelle at Nyhetsspeilet er den frie presses eneste oase i det strengt sensurerte og nysovjetiske Norge nå ?
Beretningen om en planlagt pandemi
Skrevet av Gjest (Gjest) 19.11.2009 10:44
http://www.dn.no/forum/?display=topic&forum_id=1&topic_id=26848
Årets utgave av keiserens nye klær, den planlagte på lissom-pandemien, har en grumsete forhistorie som nå må granskes nøye, inkl. medias rolle.
Her er noen av milepælene i Folkehelseinstituttet (FHI) sin pandemi-planlegging:
1. WHO endrer status fra rådgivende til ordregivende “i tilfelle av pandemi” f.o.m. 2007.
2. Norske myndigheter registrerer domenet http://www.pandemi.no (2005)
3. Kvikksølv i vaksiner gis et særskilt unntak fra totalforbudet mot kvikksølv (2007/2008).
4. Norske myndigheter inngår avtale om kjøp av “pandemi-vaksine” til hele Norges befolkning (2008).
5. Farmasiselskapet Baxter patenterer svineinfluensavaksine (2008).
6. Folkehelseinstituttet fremlegger en plan for massevaksinasjon mot pandemisk influensa i norske kommuner (2008).
7. Et debattinnlegg i Aftenposten antyder at det planlegges at media skal spre pandemi-panikk i 2009 og at det vil dukke opp en særs tvilsom vaksine mot en relativt harmløs influensasykdom (2008).
8. WHO endrer definisjonen på pandemi etter svineinfluensautbruddet i Mexico ved å fjerne kriteriet “høy dødelighet” som nødvendig for pandemi-erklæring.
9. Massevaksinering har hele tiden vært hovedhensikten bak FHI’s pandemiplan.
10. FHI’s “Pandemi-Preben” Aavitsland er kommet i offentlighetens søkelys etter års arbeid med pandemi-forberedelser i det skjulte.
11. Svært mye tyder på at massevaksinering med tvilsomt serum har vært hovedhensikten med pandemi-planene og -utbruddet, både fra WHO og FHI sin side.
http://www.nyhetsspeilet.no/2009/11/beretningen-om-en-planlagt-pandemi/
Kan det faktum at Dagens Næringsliv, med sin sedvanlige takhøyde, inkl. takhøyde for kritikk av legemiddelindustrien simpelthen slettet hele tråden (!) sammen med det faktum at denne artikkelen nå ser ut til snart å være bombet ned på 3-tallet være en indikasjon på at sannheten nå begynner å komme ubehagelig nær sin avsløring…?
Så dere klarer å skru det å legge planer for hvordan man skal handler under pandim, til at de har planlagt en fake pandemi?
Alt jeg ser her er en ansvarlig institusjon som gjør jobben sin, å forberede landet på trusler mot den nasjonale helsen.
Men i Nyhetsspeilet så er det jo alltid den spennende tolkningen av realiteten som er sann. Uansett hva bevisene sier.
Bevisene? Beviser på hva? Hvilke beviser foreligger at vaksinen har noen som helst effekt. Og hvorfor skal folk massevaksineres mot det som viser seg å være en mild form for influensa?
Steder som Nyhetsspeilet gir en mulighet til å bli informert om viktige saker hvor det er tydelig at viktige spørsmål ikke blir besvart gjennom massemedia. i visse saker kan konspirasjonsteoriene bli vel drøye, det er sant. Men når det er tydelig at viktig informasjon ikke kommer frem eller ubesvarte spørsmål ikke besvares trengs det en slags motvekt.
Om NHI er en ansvarlig institusjon kan diskuteres. Men både WHO og NHI styres av de samme interesser. Rockefellers donerer til NHI, FN`s hovedkvarter er bygd på eiendom donert av Rockefellers og familien har stor innflytelse over hele organisasjonen.
I tillegg ble Rockefellers Institute for Medical Research grunnlagt så tidlig som i 1902. De hadde i 1938 ett budsjett på $65 millioner sammenlignet med hele US Public Health Service som hadde ett budsjett på $2,8 millioner. Mange av de forviste jøder fra tyske universiteter og biologiske forskningslaboratorier arbeidet da for dem.
Etter krigen finansierte de det som kaltes “Project Paperclip” som var en hemmelig innførsel av ca.2000 høytstående nazister hvorav 900 var militære og medisinske forskere. Blant dem Erich Traub som var Hitlers ledende utvikler av biologiske våpen og virus ekspert. Også Joseph Mengele og hans assistent Klaus Barbie jobbet indirekte på prosjekter for dem fra Sør-Amerika.
Dette er bare litt av en stor mengde skremmende fakta om de som opprettet NHI, men som jeg aldri har hørt nevnt i vanlig media. Derfor er steder som Nyhetsspeilet viktige.
Informasjon og beviser i Hawks’ CAFE viser at de kriminelle foretakene har aktiviteter som omfatter mye http://www.nyhetsspeilet.no/2009/10/fredsprisen-til-barack-obama/comment-page-4/#comment-10918
Tror jammen at dere ser spøkelser på høylys dag og i søvne med.
Største trusselen på influensa er Fugleinfluensa.Hos mennesker gjenkjennes ofte infeksjon som ved de vanlige symptomene for influensa; høy feber, hodepine, slapphet, muskelsmerter og/eller redusert generell tilstand. Mange får også lunge- og pusteproblemerog derfor var det fare for pandemi. Altså mye likt Svininfluensa.
Derfor ble det også opprettet et eget sted på internet for et eventuel utbrudd.
Norske myndigheter var tidlig ute sammen med Sverige og noen andre land.
Faren var meget stor for pandemi , med smitte fra fugler til mennesker.
At Norske myndigheter tok dette alvorlig var jo ikke rart , ettersom folk strøk ned som fluer nede i østen.
I følge gammel tro er det en ting en ikke skal spise og det er fugler eller det som har vinger og flyver. De viste det i gammle dager at fugler tok med seg smitte fra andre deler av verden og at det var smittsomt. Samtidlig de så på fugler som hellige(engler) .
Bestefar fortalte om dette når jeg var en liten gutt.
Nå i dag reiser vi mere enn noen gang og da til kulturer der de spiser fugler som flyver og får med oss smitte .
Vi har masse å lære fra de eldre.
Spøkelser? Fugleinfluensaen var en mye større trussel enn svineinfluensaen hvor det antas at vaksinen har drept flere enn selve influensaen. Det ble tidlig konstatert etter utbruddet i Mexico at svineinfluensaen ikke var mer dødelig enn en vanlig mild type influensa. Så hvorfor dette behovet for massevaksinasjon? Når det kan knyttes bånd mellom produsenter av vaksine og de som anbefaler vaksinasjon er det de som ikke undrer seg litt det er noe galt med. Om motivet er profitt eller om det bare er en bonus som del i en større agenda, vil tiden vise.
Å tørre og stille seg kritiske spørsmål når man føler noe ikke stemmer er en viktig egenskap.
Kjetil, og alle andre, gratulerer med veldig vel utført aksjon. Her er noe for dagen derpå, Leo Sayer – The Show Must Go On http://www.navigate3d.no/mbbs22/forums/thread-view.asp?tid=1320&start=26#M5028 , Leo Sayer – One Man Band http://www.navigate3d.no/mbbs22/forums/thread-view.asp?tid=1320&start=26#M5043 , Fakkeltog mot influensavaksine http://www.nrk.no/nyheter/1.6873828 , Chicago – 25 or 6 to 4 http://www.navigate3d.no/mbbs22/forums/thread-view.asp?tid=1320&start=1#M4899 .
Kanskje dere på speilet har kommet over denne boken tiligere, men her legger jeg den ut allikevel. Det er en Mr.Chas M.Higgins som har brukt et år, pluss masse penger fra egen lomme, for å eksponere vaksineindustrien/agendaen. Den ble gitt ut i 1919. Tittelen på boken, The Horror of Vaccination, sier vel det meste? Her er linken: http://www.drcarley.com/Horrors_of_Vaccination_Exposed.pdf En trivelig helg til dere alle. Mvh. OGF
På pandemi.no står følgende å lese: “Dersom foreldre i unntakstilfeller skulle motsetter seg vaksinering av barn som har et påtrengende behov for vaksinering for å unngå alvorlig helseskade eller død, kan barnevernet midlertidig overta omsorgen for barnet etter barnevernloven §§ 4-8 og 4-12 slik at barnet blir vaksinert.” Se link: http://pandemi.no/pandemi/for_helsepersonell/vaksine/samtykke_til_vaksinering_av_barn__625094
Og her vedtak for folk som ikke har “samtykkekompetanse”: http://pandemi.no/pandemi/for_helsepersonell/brev_og_utsendelser/vedtak_om_vaksinering_av_pasienter_uten_samtykkekompetanse_som_motsetter_seg_helsehjelpen__628794
Jeg anbefaler alle å lese pdf-filen om plan for massevaksinasjon som det står om i artikkelen her. Les særlig under punktet: Frivillighet og Strategi, så finner man fort ut at det myndighetene kaller Frivillig vaksinering i Norge ikke er så frivillig som de forteller i media. Her er en ny direktelink til pdf-filen for planene: http://www.helsedirektoratet.no/vp/multimedia/archive/00117/Plan_for_massevaksi_117619a.pdf
Ellers…hyggelig å se folket under fakkeltoget i går. Takker alle for innsats
Highest of Vibes
“kan barnevernet midlertidig overta omsorgen for barnet etter barnevernloven”
Hahaha, barnevernet ja… største hoax-departement i landet. Ødelegger barnas liv ved å tvangsføre dem bort fra sine biologiske forledre slik at de mest mulig selv for “bonus” fra staten! Barnevernet klarer jo ikke engang å beskytte overgrep mot barn i sine egne institusjoner, hvordan kan de “eklæres” for omsorg av andres barn?
Har du innvolvert barnevernet må du nok vaksinere barna dine vis dem er i risikogruppa,vis du ikke vil miste dem.Det er tvungen vaksinering i Norge ,det gjelder bare ikke alle….ennå!
Her er en reportasje fra fakkelmarkeringen i Bergen som fant sted samtidig som markeringen i Oslo:
http://www.ba.no/nyheter/article4715171.ece
Det er også en oppglødd debatt under avisens reportasje. Det som slår meg er i hvor stor grad folk debatterer sine egne fordommer og inngrodde forestillinger ut og inn mens de på uforståelig vis klarer å unngå å fokusere på det vesentlige, inkludert det som vel er vaksineaksjonens hensikt:
- Er det behov for vaksine mot svineinfluensa ?
- Vet vi at vaksinen virker etter hensikten slik at den faktisk forebygger svineinfluensa ?
- Foreligger det full informasjon om vaksinens ingredienser ?
- Hva er virkningene av vaksinen på noe sikt, f.eks. påvirkning av kroppens immunforsvar ?
Det er et uttrykk som sier “If it ain’t broke, dont fix it”.
Jeg ser på et velfungerende immunforsvar som et velspillende ishockeylag. Å injisere en vaksine i en kropp med et velfungerende immunforsvar blir som å iføre en asiatisk bowlingspiller skøyter og kaste ham ut på isen midt under spillets gang. Dette medfører at visse endringer må foretas for optimalt spill,
samt at en spiller må tas ut i henhold til reglene.
Hvordan er det mulig å tro at dette byttet vil gi økt totalytelse ? Min neste teori er at dette skyldes propaganda, desinformasjon og forskrudde vrangforestillinger som minner påfallende om religion, noe som også avspeiles i mange av kommentarene i BA.
Folk har overlatt ansvaret for egen helse til staten og industrien ,og når noen prøver å slå en sprekk i illusjonen ,blir folk redde og sinte som igjen er to sider av samme sak.
Som Georg Carlin pleide å si.Take a F.. chanse.
http://www.youtube.com/watch?v=acLW1vFO-2Q